Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 39 από 39
  1. 14-07-11 19:25 #31
    Προεπιλογή
    Μια παρομοια φαση ειχα περασει και εγω οταν εδινα και επειδη υποστηριζω πως ο ανθρωπος δεν ειναι μηχανη που μπορει να καθεται να διαβαζει 24 ωρες το 24ωρο ειχα φτιαξει ενα προγραμμα που συμπεριλαμβανε,χωρια απο το διαβασμα,σχολειο και φροντηστηρια, 2 στανταρ προπονησεις την εβδομαδα και αναλογα με μερικα κυμαινομενα φροντηστηρια και 3η προπονηση...Εκεινες τις 2-3 φορες την εβδομαδα λοιπον ειχα δεν ειχα διαβασμα το τρεναρα για 40-60 λεπτα και ξεθολωνε το μυαλο μου και χαλαρωνα...και τελικα ολο αυτο δεν με εμποδισε στο ελαχιστο να πετυχω αυτο που ηθελα...Ακομα σκεψου το και αλλιως,αντι να ξεκουραζεσαι βλεποντας τηλεοραση(που σε κουραζει πνευματικα) και τρωγοντας τοστ καλυτερα να αθλεισαι και να ξεκουραζεσαι πνευματικα και να εχεις καλυτερη αποδοση στα μαθηματα σου...Συμβουλη μου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-07-11 20:19 #32
    Το avatar του χρήστη Spyrous

    Εγγραφή
    15-01-2011
    Περ.
    Ston Ourano
    Μηνύματα
    804
    Προεπιλογή
    Kαι εγω του χρονου δινω φιλε απο τωρα ξεκινησα την ιστορια Τουλαχιστον 2φορες την βδομαδα ειναι απαραιτιτο για να ξε8ολωνεις οπως ειπε και ο φιλος πιο πανω .ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ και σε οσους αλλους δινουν το 2012 !!!
    AΡΓΑ-ΣΤΑΘΕΡΑ-ΠΟΙΟΤΙΚΑ
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-07-11 20:27 #33
    Προεπιλογή
    ΠΑΙΔΕΣ κατι τελευταιο....ΜΗΝ τρελαινεστε με τις παναλληνιες δεν ειναι τιποτα το συνταρακτικο...Και τελος αφηστε να γινουν ολα στην ωρα τους και μην προτρεχεται νομιζοντας πως θα οφεληθειτε περισσοτερο...καλοκαιρακι ειναι, εκμεταλευτειτε το αναλογως...ΚΑΛΗ ΣΑΣ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-07-11 00:13 #34
    Το avatar του χρήστη El Topo

    Εγγραφή
    16-04-2010
    Περ.
    desert
    Μηνύματα
    393
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φιλε μου ειπα πιο πανω τι εγινε σε μενα με αποχη 8 μηνων με υπερθερμιδικη και σε ηλικια 22 χρονων οχι 17. Τωρα οσοι εξακολουθειτε και λετε το τι νομιζετε ενω εγω λεω τι συνεβη πανω τι να πω. Ας ακουσει ο καθενας οποιον θελει, ο νοων νοειτο.

    Αυτο που λες οτι εχασες σε 2 βδομαδες φυσικα και δεν ισχυει στους περισσοτερους. Ακομα και σε σενα κατα πασα πιθανοτητα θα ηταν ενδομυικα υγρα που λεει και ο savage και οχι μυικη μαζα γι αυτο φαινομενικα σου φανηκε οτι εχασες εκτος αν εμενες νυστικος οπου το σωμα αναγκαζεται να παρει ενεργεια απο τους μυς.
    Τωρα αν μιλαμε για πληρη αποχη ας πουμε 4 χρονια ε εκει θα χασεις νταξει.

    Να πω στον φιλο που ανοιξε το θρεντ οτι αν κανει μαζι με την υπερθερμιδικη που ειπα και μια προπονηση τη βδομαδα ή εστω το 10ημερο ισα ισα να φερνει πρηξιμο στους μυς ουτε ενδομυικα υγρα δε θα χασει. Και μετα οταν επιστρεψεις θα γινεις ανεβεις ακομα περισσοτερο γιατι θα εχεις κανει μια καλη ξεκουραση.
    Δεν ξέρω αν έχασα ενδομυικά υγρά, μύες, ή τιποτ'άλλο, ξέρω πως μέσα σε 15 μέρες έχασα 0,7cm, τα οποία βέβαια επανήλθαν πολύ γρήγορα.
    Αυτό όμως δε σημαίνει πως δεν τα έχασα.

    Και επαναλαμβάνω, είναι δυνατόν μέσα σε 9 μήνες χωρίς ερέθισμα να μην χάσεις μυικότητα?
    Μακάρι να είναι έτσι ειλικρινά, αλλά μου φαίνεται αδύνατο. Τότε τι στο διάολο παλεύουν μερικοί κάθε μέρα στο γυμναστήριο και ίσα ίσα που βελτιώνονται.
    Εδώ μένουν σταθεροί με προπονήσεις ορισμένοι, αν κόβανε και τη γυμναστική εντελώς θα κατάφερναν το ίδιο??

    Υπόψιν, δεν αμφιβάλλω γι'αυτό που λες Τάσο, αλλά δεν θεωρώ πως είναι ο κανόνας.
    Είδα πχ έναν γνωστό που έχει να έρθει γύρω στον 1,5 μήνα στο γυμναστήριο και ιδίως σε ώμους και χέρια ήταν φανερά πεσμένος παρότι είχε χάσει μόλις 1 κιλό απ'ότι μου είπε (όχι μυικό, κανονικό).

    Είτε έτσι είτε αλλιώς πάντως, εννοείται πως τον φίλο πρέπει φέτος να τον απασχολεί το διάβασμα και ΜΟΝΟ.
    the more people agree with me
    the more I think I'm wrong
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-07-11 02:24 #35
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο El Topo Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και επαναλαμβάνω, είναι δυνατόν μέσα σε 9 μήνες χωρίς ερέθισμα να μην χάσεις μυικότητα?
    Μακάρι να είναι έτσι ειλικρινά, αλλά μου φαίνεται αδύνατο.
    Oποτε εγω που το εκανα ειμαι πραγματι εξωπραγματικος. Ωραια να περηφανευομαι τοτε.

    Περα απ τη πλακα ειναι δυνατον γιατι το εκανα εγω. Το να βελτιωνεσαι συνεχεια που λες πιο κατω ειναι διαφορετικο απο το να κρατας αυτα που εχεις. Επισης ειναι διαφορετικο να χανεις σε περιοδο ασθενειας που ειπες οτι ειχες. Τι πιο λογικο? Ασθενεις σημαινει καταβολισμος. Γι αυτο εχασες οχι επειδη δε γυμναζοσουν. Ισα ισα που αν σταματησεις (χωρις να σαι αρρωστος) μπορει να γινεις και πιο δυνατος γιατι ξεκουραζεσαι και μπαινεις μετα δυνατα.
    Και επισης και τελος, ειναι διαφορετικο να χανεις ενδομυικα υγρα και διαφορετικο να χανεις μυικη μαζα. Καμια σχεση το ενα με το αλλο. Τη μυικη μαζα δε τη βαζεις σε 2 μερες που λες οτι επανηλθες ουτε τη χανεις βεβαια σε μερικες μερες ή εβδομαδες. Τα ενδομυικα υγρα αναπληρωνονται οντως σε μερικες μερες με μερικες προπονησεις και δε χανεις δυναμη οταν τα χανεις οποτε δε χρειαζεται να ανησυχει καποιος γι αυτα.
    Τωρα αν καποιος σταματησει την προπονηση και σταματησει και το πολυ φαι, τοτε θα χασει και μυικη μαζα γιατι το σωμα χρειαζεται ενεργεια και αν εχει περισσεια μυων και λιγο λιπος θα παρει απο τους μυς. Αλλα αν καποιος κανει υπερθερμιδικη με αρκετη πρωτεινη σε καμια περιπτωση δε χανει σε μερικους μηνες (παρα μονο ενδομυικα υγρα ισως). Τωρα αν μιλαμε για χρονια αλλαζει το πραμα ουτε η υπερθερμιδικη σε σε σωζει
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη tasos2 : 15-07-11 στις 02:26

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-07-11 02:28 #36
    Προεπιλογή
    Εχει σημασία και πόσα συμπληρώματα παίρνεις πριν την αποχή? Έχω ακούσει πως εαν βασίζεσαι κυρίως σε αυτά, με την αποχή είναι πιο εύκολο να πέσεις..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-07-11 02:58 #37
    Προεπιλογή
    Όταν παρατάς το γυμναστήριο μία φορά αυτό σε παρατάει έξι όπως είπε ο μεγάλος Arnold. Εξαρτάται απο την κατάσταση που ησουν πριν βέβαια. Εγώ με 2 χρόνια σοβαρής προπόνησης έχασα 10 κιλά σε 2 μήνες που σταμάτησα. Αλλά σταμάτησα και τη διατροφή για να πω την αλήθεια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-07-11 04:30 #38
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Shooting G Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει σημασία και πόσα συμπληρώματα παίρνεις πριν την αποχή? Έχω ακούσει πως εαν βασίζεσαι κυρίως σε αυτά, με την αποχή είναι πιο εύκολο να πέσεις..
    Εαν η διατροφή σου δεν ήταν σωστή και στηρίζόσουν αποκλειστικά σε συμπληρώματα τότε το πέσιμο θα είναι μεγάλο.
    Το ίδιο βέβαια θα ίσχυε κι αν πριν έκανες πολύ σωστή διατροφή και μετά τη χαλούσες εντελώς.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-07-11 18:36 #39
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Invincible Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπάρχει κανένας τρόπος να διατηρήσω την μυική μου μάζα χωρις να την αυξομειώνω?
    Οχι.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Invincible Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν παίρνω την κατάλληλη ποσότητα πρωτείνης θα χάσω και πάλι τους μύες μου χωρίς προπόνηση?
    Ναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123