Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 35
  1. 17-07-11 01:27 #1
    Exclamation Η κετο μου. Μηπως το παραξηλωνω;
    1ο γευμα) 4-5 ασπραδια και 1 κροκος μαζι με 1 κουταλια του γλυκου ταχινι

    2ο γευμα) Κρεας με πρασινη σαλατα

    3ο γευμα) Κρεας με πρασινη σαλατα

    4ο γευμα) Καζεϊνη με αμυγδαλα



    Αυτα τρωω μονο εδω και 3 ημερες!! Μπορει να υπαρξει και ακομα ενα γευμα πριν το τελευταιο και να ειναι κανενας τονος! Μηπως το παραξηλωσα; Σε κιλα επεσα παρα πολυ. Νομιζα οτι ημουν στα 77 και ειμαι στα 73,5 οταν ειχα ζυγιστει πριν λιγες ημερες και ειχα παθει την πλακα μου. Τωρα πρεπει να εχω πεσει και αλλο! Σιγουρα εχω χασει και μυες, αλλα και το λιπος φευγει!

    Κανω στοχευμενη κετογονο, δλδ πριν τη προπονηση τρωω 3 καλαμποκοφρετες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-07-11 03:16 #2
    Banned
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Περ.
    Natural World
    Μηνύματα
    776
    Προεπιλογή
    τα λιπαρα που ειναι?ποσοτητες δεν γραφεις..αυτο δεν ειναι κετο..δεν ειναι τπτ !..γραψτα σωστα και βαλε σε ολα τα γευματα 15-20γρ λιπος! επισης τι θα πει κρεας? αρνι?μοσχαρι?κοτα? τι? ...οτι να ναι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-07-11 03:57 #3
    Προεπιλογή
    Κρεας θα πει : Ψαρονεφρι, φιλετο κοτοπουλο, απαχο μοσχαρι (κιλοτο,στρογγυλο,μπον φιλε, φιλετο )

    Επισης τρωω και ψαρι


    Ποσοτητες κανονικες, κοντα στα 100γρ πρασινη σαλατα και 100-150γρ κρεας. Βαζω και λαδι σε καθε γευμα, μαζι με ω3.


    Το πρωϊνο ισως ειναι λιγο μικρο. Απλα δε μπορω να καταλαβω γιατι χρειαζομαστε και αρκετο λιπος σε μια κετο διαιτα. Εγω ξερω οτι θελει περισσοτερο πρωτεϊνη. Και λιπος σε μετρια ποσοτητα και καλο λιπος, οχι κορεσμενο, οπως βλεπω σε διαφορες διατροφες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-07-11 05:12 #4
    Προεπιλογή
    κετο=λιπαρα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-07-11 06:10 #5
    Προεπιλογή
    Mα η ουσία της κέτωσης είναι η διάθεση λιπαρών ως πηγή ενέργειας. Η πρωτεϊνη επίσης πρέπει να είναι σε χαμηλά επιπεδα, αν ανεβάσεις πάρα πολύ βγαίνεις από την κατάσταση κέτωσης.

    Αφου βλέπεις ότι πέφτεις δραματικά γρήγορα σε κιλά έπρεπε να καταλάβεις και μόνος ότι κάτι δεν πάει καλά
    Men must live and create. Live to the point of tears.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-07-11 10:04 #6
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Εμένα μου φαίνεται μια χαρά. Οι σαλάτες είναι κυρίως φυτική ίνα και δεν πιάνονται για υδατάνθρακες (ανέβασμα ινσουλίνης) και με το λάδι παίρνεις λιπαρά, οπότε - λογικά - πρέπει να είσαι σε κέτο. Αν δεν πεινάς και δεν νιιώθεις αδυναμία ή κακή διάθεση, είσαι σε καλό δρόμο. Μην ξεχνάς να πίνεις αρκετό νερό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-07-11 11:14 #7
    Προεπιλογή
    αυτο περισσοτερο για πμσφ μου κανει οχι για κετο...στην κετο το 60-70% των θερμιδων πρεπει να προερχεται απο λιπαρα αυτος ειναι ο σκοπος της...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-07-11 11:14 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ντελουξ δεν πας πουθενα με αυτη την διατροφη για κετο..
    μονο κετο δεν ειναι.
    ξεκινα να ανεβαζεις λιπαρα,κ κοψε στο μετριο την πρωτεινη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-07-11 11:33 #9
    Το avatar του χρήστη steg

    Εγγραφή
    22-08-2010
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    515
    Προεπιλογή
    Δηλαδή παίδες τι ακριβώς του προτείνετε να αλλάξει; Να περιορίσει το κρεατικό, να αυξήσει το λάδι και να κρατήσει τις σαλάτες; Πάντως το ότι χάνει και μυικό ιστό μπορεί να οφείλεται στο ότι δεν προπονείται σωστά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-07-11 11:35 #10
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    να ανεβασει τα λιπαρα.
    λιπαρα δεν ειναι μονο το λαδι.
    κ να υπολογισει να περνει μια μετρια ποσοτητα πρωτεινης κ οχι τοσο ψηλη οσο σε κανονικες διαιτες με χαμηλο υ/α.
    σαλατες παραμενουν κ βαζει κ λιγο υ/α aroundwo αφου λεει οτι κανει στοχευμενη κετο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-07-11 16:27 #11
    Προεπιλογή
    Πρωτεϊνη φυσιολογικη παιρνω. Οση επαιρνα και παλαιοτερα. Απο λιπαρα τι αλλο να προσθεσω δλδ;

    Σημερα εφαγα 2 κροκους και μια κουταλια της σουπας ταχινι μαζι με 5 αμυγδαλα. Θα βαλω περισσοτερο ελαιολαδο στο φαγητο. Και το βραδυ θα ξαναφαω ταχινι.

    Υδατανθρακα εχω μονο πριν την προπονηση 3-4 καλαμποκοφρετες, δλδ κοντα στα 18-24γρ υδατανθρακα.

    Δε νιωθω καποια κουραση μεσα στην ημερα. Αεροβια κανω το πρωϊ με αδειο στομαχι. Παιρνω αμινοξεα και DCP.

    Ενταξει μπορει να μη θελω να κανω και κετο, δε θυμαμαι πως λεγεται η διαιτα αυτη. Αν και η κετο με την attkins δεν εχουν μεγαλη διιαφορα. Και οι δυο στοχευουν στην κετωση. Απλα παιζουν με τα ποσοστα πρωτεϊνης-λιπους.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη deluxe : 17-07-11 στις 16:30
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-07-11 16:36 #12
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    παιδια επειδη παραπανω διαβασα οτι εχει πολυ πρωτεινη κτλπ.διαβασα πριν λιγο ενα αρθρο του MB και εχει πολυ πρωτεινη κ σχετικα λιγα λιπαρα....
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-07-11 17:06 #13
    Προεπιλογή
    ντελουξ για τα κιλα σου καλα θα ηταν μια διατροφη με 240 γρ πρωτεινης..και 75 γραμαρια λιπους χωρισενη σε 6 γευματα.....ανα 3 ωρες......
    το λιπος χρειαζεται ως πηγη ενεργειας αφου δνε τρως υδατανθρακα...δνε θελουμε απειρα λιπαρα για να ειαμστε σε κετωση...θελουμε ομως αρκετη πρωτεινη γιανα μην χανουμε τη μαζα μας..οχι παρα παρα πολυ γιατι μετα γινετια γλυκογενεση και δεν χανουμε τοσο ευκολα λιπος...θελουμε αρκετη να μην χανουμε μαζα...

    οσο για το ελαιολαδο ειανι καλο λιπαρο αλαλ δεν ειανι ΕΦΑ...θελεις πολυακορεστα αρκετα...στο πρωινο φαε 2 ολοκληρα[καλο θα ηταν να ηταν αυγ αμε ω3 λιπαρα] και αλαλ 6 ασπραδια....η ασπραδια με ταχινι που λες.....στα κρεατικα ασε το λαδι και βαλε ξηρκαρπια αμυγδαλα ,καρυδια....στο μοσχαρι χωνε το ελαιολαδο....αυτα απο εμενα..
    η δυναμη φερνει ογκο,ο ογκος δεν φερνει δυναμη...every safe movement for the muscles is totallly uselles..,the rest is for the dead people,do your exercises like hell to see heaven...only the strongest will survive...train ONLY insane...and all the people wants to be bodybuilderw,but nobody wants to lift big weights..so wake up,go to gym,pick a heavy ass weight and lift it untill death....power roules...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-07-11 20:37 #14
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pepeismenos karga Εμφάνιση μηνυμάτων
    ντελουξ για τα κιλα σου καλα θα ηταν μια διατροφη με 240 γρ πρωτεινης..και 75 γραμαρια λιπους χωρισενη σε 6 γευματα.....ανα 3 ωρες......
    το λιπος χρειαζεται ως πηγη ενεργειας αφου δνε τρως υδατανθρακα...δνε θελουμε απειρα λιπαρα για να ειαμστε σε κετωση...θελουμε ομως αρκετη πρωτεινη γιανα μην χανουμε τη μαζα μας..οχι παρα παρα πολυ γιατι μετα γινετια γλυκογενεση και δεν χανουμε τοσο ευκολα λιπος...θελουμε αρκετη να μην χανουμε μαζα...

    οσο για το ελαιολαδο ειανι καλο λιπαρο αλαλ δεν ειανι ΕΦΑ...θελεις πολυακορεστα αρκετα...στο πρωινο φαε 2 ολοκληρα[καλο θα ηταν να ηταν αυγ αμε ω3 λιπαρα] και αλαλ 6 ασπραδια....η ασπραδια με ταχινι που λες.....στα κρεατικα ασε το λαδι και βαλε ξηρκαρπια αμυγδαλα ,καρυδια....στο μοσχαρι χωνε το ελαιολαδο....αυτα απο εμενα..
    240 γρ πρωτεινης?γιατι τοοοοσα πολλα?
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-07-11 23:01 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pepeismenos karga Εμφάνιση μηνυμάτων
    ντελουξ για τα κιλα σου καλα θα ηταν μια διατροφη με 240 γρ πρωτεινης..και 75 γραμαρια λιπους χωρισενη σε 6 γευματα.....ανα 3 ωρες......
    το λιπος χρειαζεται ως πηγη ενεργειας αφου δνε τρως υδατανθρακα...δνε θελουμε απειρα λιπαρα για να ειαμστε σε κετωση...θελουμε ομως αρκετη πρωτεινη γιανα μην χανουμε τη μαζα μας..οχι παρα παρα πολυ γιατι μετα γινετια γλυκογενεση και δεν χανουμε τοσο ευκολα λιπος...θελουμε αρκετη να μην χανουμε μαζα...

    οσο για το ελαιολαδο ειανι καλο λιπαρο αλαλ δεν ειανι ΕΦΑ...θελεις πολυακορεστα αρκετα...στο πρωινο φαε 2 ολοκληρα[καλο θα ηταν να ηταν αυγ αμε ω3 λιπαρα] και αλαλ 6 ασπραδια....η ασπραδια με ταχινι που λες.....στα κρεατικα ασε το λαδι και βαλε ξηρκαρπια αμυγδαλα ,καρυδια....στο μοσχαρι χωνε το ελαιολαδο....αυτα απο εμενα..
    Φιλε δε το ηξερα αυτο για το λαδι και εβαζα μπολικο! Οποτε λες αμυγδαλα καλυτερα, ετσι; Τα Ω3 softgels που εχω βοηθανε; Γενικα οσο το δυνατον περισσοτερα ω3,ω6,ω9;

    Πιστευετε οτι με το DCP θα εχω καποιο προβλημα; Γιατι στοχος του ειναι να αποτρεπει το λιπος στο να αποθηκευεται στο σωμα, εαν δε κανω λαθος. Μηπως εμποδιζει την κετωση;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη deluxe : 17-07-11 στις 23:04
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία