Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 111
  1. 03-11-10 22:44 #1
    Προεπιλογή Τι ισχυει τελικα!!
    Εχω τρελαθει να ακουω διαφορετικες αποψεις!!

    -Το waxy ειναι αχρηστο, ακομα και η ζαχαρη ειναι καλυτερη! Προτιμηστε vitargo ή carbolyn.
    -Το waxy ειναι κορυφη, πολυ καλυτερο απο δεξτροζη!


    -Οχι υδατανθρακες σε συμπληρωμα μετα την προπονηση. Μονο πρωτεϊνη (ή και κρεατινη)
    -Υδατανθρακες + Κρεατινη ( ή και αμινοξεα ) μετα την προπονηση, μετα απο 20-30 λεπτα πρωτεϊνη.


    - Το zma δουλευει.
    -Το zma δε δουλευει, ειναι μονο για αυτους που εχουν ελλειψη σε ψευδαργυρο.


    -Κρεατινη το πολυ 5γρ την ημερα. Προτεινονται 3γρ την ημερα
    -Κρεατινη 5-10γρ την ημερα, αναλογα με το αν ειναι ημερα προπονησης.


    Και αλλα δεκαδες που δε τα θυμαμαι τωρα!!

    Σχολιαστε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-11-10 22:48 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    υπάρχουν θέματα ντελουξ για όλα αυτά που ρωτάς.

    άνοιξε συζήτηση μια μια τις απορίες σου έτσι ώστε να τις λύσεις με την σειρά, και να μπορέσεις να βγάλεις άκρη.

    έτσι σε ένα θέμα όλα μαζί άκρη δεν θα βγει..

    edit: αν τελικα τα εχεις διαβασει, και αν τελικα δεν καταλαβες τι λενε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-11-10 23:05 #3
    Προεπιλογή
    Αλλα λετε εδω, αλλα λενε εκει και αλλα παραπερα! Εχω τρελαθει!

    Μηπως ισχυουν ολα τελικα; Αναλογα με τον καθε οργανισμο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 03-11-10 23:10 #4
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλα λετε εδω, αλλα λενε εκει και αλλα παραπερα! Εχω τρελαθει!

    Μηπως ισχυουν ολα τελικα; Αναλογα με τον καθε οργανισμο;
    λογικο ειναι να εχεις τρελαθει....

    αμα για καθε ερωτηση που κανεις εδω την κανεις και στο com οι απαντησεις ειναι χιλιαδες αναλογα με τις εμπειριες και τα feedback που εχει ο καθενας...

    τι περιμενες δηλαδη να συναντησεις παντου τα ιδια πραγματα...αυτο δεν γινετε

    για τον καθενα απο μας ισχυουν διαφορετικα πραγματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 03-11-10 23:12 #5
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    διαβάζεις και σαν νοήμον άνθρωπος βγάζεις τα συμπεράσματα σου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-11-10 23:26 #6
    Προεπιλογή
    Φιλε
    Ο καθε οργανισμος εχει διαφορετικες αναγκες και απαιτησεις,
    ολα εχουν διαφορα απο τον ενα στον αλλο, δεν υπαρχει μια καθολικη αληθεια.
    Κ ΚΑΝΕΙΣ δε μπορει να πει σε κανεναν τι να κανει για να εχει τα αναλογα αποτελεσματα, το ζητουμενο ειναι να διαβαζεις και να συλεγεις οσο το δυνατον περισσοτερηες πληροφοριες και εμπειριες, για να μπορεσεις στο τελος να διαβασεις και το ιδιο σου το σωμα! Και να καταλαβεις ατομικα τι χρειαζεσαι για αναπτυξη και προοδο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-11-10 00:34 #7
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Eδω θα πρεπει να χρησιμοποιησεις την οποια εμπειρια εχεις και να αρχίσεις να παρατηρεις το σωμα σου ...Τις αλλαγες που του συμβαινουν..
    Πρεπει να υπάρχει μια παρατηρηση από αυτον που χρησιμοποιει συμπληρωματα,αν καποιος δηλαδη επιλεγει 5 συμπληρωματα που του γυαλισανε σε ενα φόρουμ και τα χρησιμοποιεί ολα παραλληλα ενω το δεν το εχει ήδη κανει απομονωμενα 1 προς 1 ,δυσκολα θα καταλάβει τις επιδρασεις που θα εχουν πανω του...
    Π.χ. παίρνεις 10 γρ κρεατινης,ας πουμε πριν την προπονηση και μετα.Αν τα ελαττωσεις στα 5 γρ ,μετα την προπονηση,με τις ιδιες παραμετρους διατροφης-προπονησης-υπόλοιποων συμπληρωματων για 1 μηνα ας πουμς,εχεις τα ίδια αποτελεσματα;Αν ναι,δνε εχεις λόγο να επιβαρύνεσαι με 10 γρ,ακομα και για λόγους κόστους..
    Εγω π.χ. ποτε δεν θα χρησιμοποιουσα συμπληρωματα για καλο ύπνο καθως ειναι δεδομενο ότι όταν θα πεσω για υπνο θα κοιμηθω πολυ βαθια,αρα ότι και να διαβασω για αυτα τα συμπληρωματα δεν θα τα προτιμησω...Σου εδωσα 2 γρηγορα παραδειγματα για να καταλαβεις το σκεπτικο μου.
    [Learning doesn't happen from failure itself but rather from analyzing the failure, making a change, and then trying again]
    Τrial and error method
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-11-10 01:47 #8

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    +1 στους κυριους απο πανω
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-11-10 03:37 #9
    Προεπιλογή
    deluxe, ο καλύτερος κριτής του τί δουλεύει και τί όχι, τι πρέπει να παίρνεις, πότε και για πόσο καιρό, είσαι απλά εσύ ο ίδιος.

    Κάθε άνθρωπος:

    - Έχει διαφορετικό οργανισμό
    - Έχει διαφορετικό τρόπο ζωής (επάγγελμα, συνήθειες, χόμπι)
    - Έχει διαφορετική ψυχοσύνθεση και χαρακτήρα
    - Ζει σε διαφορετικές συνθήκες

    κτλ κτλ κτλ κτλ

    Αν επικεντρωθούμε μόνο στο θέμα του BBing, στην θεωρία όλοι ασκούν το σώμα τους. Στην πραγματικότητα, λόγω των παραγόντων που ανέφερα και πολλών ακόμα που μου διαφεύγουν, ο καθένας κάνει διαφορετική προπόνηση από τον άλλον, ασκείται σε διαφορετικές ώρες, για διαφορετικά χρονικά διαστήματα, με διαφορετική ένταση, με διαφορετική τεχνική και πάει λέγοντας.

    Όπως καταλαβαίνεις, αυτό που σε κάποιον δουλεύει και δηλώνει ενθουσιασμένος σε εσένα μπορεί να μην δουλεύει και το ανάποδο.

    Τι σου προτείνω λοιπόν;

    Πολύ απλά, βάλε έναν σαφή στόχο που να σε ικανοποιεί για τους δικούς σου λόγους και πειραματίσου με τον εαυτό σου, ψάξε να δεις πως δουλεύει επάνω σου το κάθε τι, είτε αυτό είναι μια άσκηση είτε ένα συμπλήρωμα.

    Τέλος, μην τρελαίνεσαι. Είναι αδύνατο να κάνεις τέλεια διατροφή, τέλεια ξεκούραση και τέλεια άσκηση. Ποτέ δεν θα πιάσεις το 100%, μπορείς όμως να πιάσεις το 90%. Κάνε απλά το καλύτερο που μπορείς, χωρίς να προσκολλάσαι όμως. Μακρυά από εμμονές, και όλα θα πάνε καλά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-11-10 13:46 #10
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Τα συμπληρωματα καλως η κακως ειναι αυτο που λεμε trial and error procedure κοινως δοκιμαζεις και οτι σου κανει το ξαναπερνεις σε καποιους δεν πιανουν τα νιτρικα εμενα με πιανουν ολα ειναι θεμα οργανισμου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-11-10 17:19 #11
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Για να απαντήσεις σε αυτές τις ερωτήσεις πρέπει να ρίξεις αρκετό διάβασμα, βιβλία και μελέτες. Το χιλιοειπωμένο "δες πάνω σου τι δουλεύει" προσωπικά το θεωρώ άχρηστο σε αυτά τα θέματα που ζητάς απάντηση. Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί τσαντίζεσαι, εγώ δεν έχω πιάσει ποτέ βιβλίο μηχανολογίας στη ζωή μου, αλλά δεν τσαντίζομαι που δεν ξέρω να λύσω μία μηχανή, δεν ξέρω γιατί δεν έχω ασχοληθεί. Επίσης δεν μπορώ με το που θα πάω βόλτα ένα αυτοκίνητο (δηλαδή trial and error) να καταλάβω πώς δουλεύει εσωτερικά στα μηχανικά του μέρη και να εξηγήσω με λεπτομέρεια την τεχνολογία που έχει.Οδηγώ 10 χρόνια αλλά είμαι άσχετος στο θέμα γιατί δεν έχω διαβάσει ποτέ. Μπαίνεις μέσα , οδηγείς αλλά δεν καταλαβαίνεις πώς πραγματικά δουλεύει κάτι αν δε διαβάσεις για αυτό, για οτιδήποτε.Και το αυτοκίνητο είναι πολύ πιο απλή κατασκευή, και πολύ πιο εύκολο να κατανοηθεί σε σχέση με έναν άνθρωπο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-11-10 17:24 #12
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    βασικα ντελουξ,ολα κανουν την δουλεια τους,αν τους αφησεις να την κανουν.

    θελει χρονο δλδ..
    κ οταν λεμε χρονο,ενοουμε σε προπονες,σε διαβασμα(που λεει κ ο broscience),k φυσικα σε trial and error.
    αν τωρα γυμναζεσαι 2 χρονια,κ περνεις(οχι εσυ,γενικα λεμε),ενα ανατρεπομενο συμπληρωματα,τι περιμενεις να δεις??

    οτι θα γινεις παρομοιος με αυτους που τα διαφημιζουν?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-11-10 18:09 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να απαντήσεις σε αυτές τις ερωτήσεις πρέπει να ρίξεις αρκετό διάβασμα, βιβλία και μελέτες. Το χιλιοειπωμένο "δες πάνω σου τι δουλεύει" προσωπικά το θεωρώ άχρηστο σε αυτά τα θέματα που ζητάς απάντηση. Πάντως δεν καταλαβαίνω γιατί τσαντίζεσαι, εγώ δεν έχω πιάσει ποτέ βιβλίο μηχανολογίας στη ζωή μου, αλλά δεν τσαντίζομαι που δεν ξέρω να λύσω μία μηχανή, δεν ξέρω γιατί δεν έχω ασχοληθεί. Επίσης δεν μπορώ με το που θα πάω βόλτα ένα αυτοκίνητο (δηλαδή trial and error) να καταλάβω πώς δουλεύει εσωτερικά στα μηχανικά του μέρη και να εξηγήσω με λεπτομέρεια την τεχνολογία που έχει.Οδηγώ 10 χρόνια αλλά είμαι άσχετος στο θέμα γιατί δεν έχω διαβάσει ποτέ. Μπαίνεις μέσα , οδηγείς αλλά δεν καταλαβαίνεις πώς πραγματικά δουλεύει κάτι αν δε διαβάσεις για αυτό, για οτιδήποτε.Και το αυτοκίνητο είναι πολύ πιο απλή κατασκευή, και πολύ πιο εύκολο να κατανοηθεί σε σχέση με έναν άνθρωπο.
    "οσα βιβλια μηχανολογιας κι αν διαβασω αν δε γεμισω με γρασο τα χερια μου δε θα μαθω ποτε να λυνω μια μηχανη"
    Πιστευω να με καταλαβαινετε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-11-10 18:19 #14
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PMalamas Εμφάνιση μηνυμάτων
    "οσα βιβλια μηχανολογιας κι αν διαβασω αν δε γεμισω με γρασο τα χερια μου δε θα μαθω ποτε να λυνω μια μηχανη"
    Πιστευω να με καταλαβαινετε..
    Ναι ωραία καταλαβαίνω και δεν διαφωνώ, αλλά δεν θα αρχίσεις να λύνεις την μηχανή χωρίς ένα υπόβαθρο από γνώσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-11-10 18:51 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ωραία καταλαβαίνω και δεν διαφωνώ, αλλά δεν θα αρχίσεις να λύνεις την μηχανή χωρίς ένα υπόβαθρο από γνώσεις.
    Δεκτό
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 8 123 ... ΤελευταίαΤελευταία