Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Το εχει πάθει κανείς;

Ψήφισαν
26. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ναί

    18 69,23%
  • Όχι

    8 30,77%
Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 39
  1. 24-07-11 21:40 #1
    Προεπιλογή Runner's High ή "Ντοπαρισμα" του δρομεα
    Το έχει πάθει ποτέ κανείς ;;; Πιστεύω οτι έπαθα αυτό ή τελοσπάντων μια μικρή εκδοχή του οταν εκανα 45 λεπτα ελλειπτικο σε υψηλη ενταση μετα απο προπονηση με βαρη και ομολογώ οτι έπαθα σοκ !!!! Με λιγα λογια σε καποια φαση νιωθεις ενα αισθημα ευφοριας και για μερικα λεπτα τρεχεις ακομα και σε πολυ υψηλες ταχυτητες χωρις να νιωθεις καμια απολυτως κοπωση. Λέγεται οτι δρομεις μεγαλων αποστασεων νιωθουν ευφορια αμεσα συγκρισιμη με οργασμο και φτάνουν σε περίεργες καταστάσεις π.χ. οπτική τρίτου προσώπου, ακουσια συνεχιση κινησης κλπ ... Ενδεικτικό λινκ εδω http://www.lehigh.edu/~dmd1/sarah.html ( συγνωμη απ τους μη αγγλομαθεις αλλα δε βρηκα αντιστοιχο στα ελληνικα, εχει και καποιες πολυ ενδιαφερουσες δηλωσεις του υπερμαραθωνοδρόμου Γιάννη Κούρου). Με προχειρο σερτς που ειδα σε διαφορα sites ειδα οτι το συναισθημα προκαλειται απο εκκριση ενδορφινων και οτι σχετιζεται με πολυ μειωμενο γλυκογονο, πράγμα που συνάδει με το γεγονός οτι α) ετρεξα μετα απο βαρη και β) εχω πολυ περιορισμενους υδατανθρακες στη διατροφη μου ... Εχει καποιος παρομοια εμπειρια;;;
    First comes smiles. Then comes lies. Last is gunfire.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-07-11 21:49 #2
    Banned
    Εγγραφή
    11-08-2008
    Μηνύματα
    2.660
    Προεπιλογή
    Ενδορφινες λεγονται αδερφε ειναι απολυτως φυσιολογικο αυτο που νοιωθεις μετα το τρεξιμο.Στο σεξ απλα εκρινονται περισοτερες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-07-11 22:47 #3
    Προεπιλογή
    Μμμμ, να αρχισω αεροβια τοτε, ευχαριστω για το κινητρο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-07-11 23:24 #4
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    αυτο δε γινεται συνεχεια,μια φορα εμενα μ ετυχε μονο και ετρεχα και δε κουραζομουν λολ,ειναι αρκετα παραξενο ομως οντως λες κ ειναι cheat σε καποιο game δε κουραζεσαι οσο κ αν τρεξεις..
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-07-11 00:33 #5
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    To χα παθει και γω μια φορα ακριβως σε ιδια φαση δηλαδη μετα απο λιγη αεροβια που εκανα μετα τα βαρη. Εκεινη τη στιγμη μπορουσα να τρεξω με απιστευτη ταχυτητα για τα δικα μου στανταρ χωρις να καταλαβαινω απο κουραση. Νομιζα οτι ημουν αηττητος λες και μου χαν δωσει κανα μαγικο φιλτρο

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-07-11 06:27 #6
    Προεπιλογή
    Δεν ξέρω αν μου έχει συμβεί αυτό ακριβώς που αναφέρετε, ωστόστο πάντα μετά απο τρέξιμο είναι σαν να είμαι μεσ την τρελή χαρά χωρίς λόγο.

    Μου έχει τύχει να είμαι πολύ ασχημα ψυχολογικά κ μετά απο αερόβιο να λέω "τελικά είναι ωραία η ζωή", χωρίς να έχει αλλάξει κάτι στο μεταξύ.

    Επίσης πολλές φορές μετα το τρέξιμο, ακόμη κ αν πριν αισθανόμουν πολυ κουρασμένη, να μην μπορώ να καθήσω πουθενα κ να ξεκινήσω να κάνω του κόσμου τις δουλειές(στο τέλος βέβαια πέφτω ξερη)

    Κ βέβαια, πάντα είτε στο σχολείο είτε σε εξεταστική, όλη την περίοδο των εξετάσεων έκανα τουλάχιστον 30' τρέξιμο, κατα τη διάρκεια του οποίου έκανα επανάληψη(χωρίς χαρτιά μπροστά μου εννοείται, σπάνια να τρέξω σε διάδρομο)

    Κ γενικά όποτε θέλω κάτι να σκεφτώ, παίρνω τα βουνά, πάντα κατεβάζω τις καλύτερες ιδέες

    Τελικά δεν είμαι κ πολυ νορμαλ ατομο. . .
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-07-11 09:47 #7
    Προεπιλογή
    Nαι δεν το ξερατε , ποιο απλα ευεξια , αφου εγω οταν εχω να παω στη εφορια το βραδι απαρετητα σεξ και το πρωι αεροβιο..............
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-07-11 10:15 #8
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Σε γενικες γραμμες τα τρεξιματα μου κρατανε πανω απο 40'καθε φορα και συνηθως τρεχω μια ωρα.
    Μου εχει τυχει να εχω κανει βαρη και μετα να τρεχω εξω σε στιβο και γυρω στα 60' να αρχισω να εχω τρελο ρυθμο και διαθεση για περισσοτερα χιλιομετρα και να ανεβαζω ρυθμο και ενταση χωρις να νιωθω κουραση..ενω στην αρχη σερνομουν.Βεβαια αυτο δεν ξερω σε τι κατασταση μπορει να φερει τα ποδια μετα!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη marvin : 26-07-11 στις 10:18
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 26-07-11 10:45 #9
    Προεπιλογή
    Κάτι παρόμοιο παθαίνω με το ποδήλατο. Πολλές φορές έχω ξεκινήσει λέγοντας οτι θα κάνω 5-6 χιλιόμετρα και καταλήγω να λέω "αλλα 5-άλλα5 κ.ο.κ.". Τελικά γυρνάω σπίτι μου με 40-50 χλμ στην πλάτη.

    Στην διάρκεια της διαδρομής και ειδικά όταν ο ρυθμός μου είναι σταθερός γιααρκετή απόσταση με πιάνει κάτι σαν αυτό που περιγράφεται. Και ακόμα και αν συναντήσω ανηφόρα δεν την νιώθω καθόλου. Άσε που νιοώθω πολύ ανάλαφρος εκείνη την στιγμή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 26-07-11 11:24 #10
    Προεπιλογή
    Δεν ξέρω αν το έπαθα και εγώ μια φορά αλαλ θυμάμια χαρακτιριστικά οτι ενω έτρεχα μετα απο ενα σημειο ετρεχα σταθερα στο 13 και πηγαινα που υπο αλλες συνθηκες αυτο δεν παιζει...ΒΕΒΑΙΑ ηταν μετα απο μερα με αρκετη ξεκουραση ηταν κυριακη ειχε πολυ καλο καιρο ειχα τρομερη διαθεση ειχα φαει καλα και ημουν απειρα ξεκουραστος πρωτη φορα ετσι...αρα δεν ξέρω τι ήταν αλαλ ηταν καλο!
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-07-11 01:21 #11
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Μετά από ένα σημείο , βγαίνεις από το σώμα σου και απλά το βλέπεις να τρέχει μπροστά σου , εσύ 2 μέτρα πίσω και ψηλά απλά παρακολουθείς!

    Η προπονηση του σώματος δεν είναι τίποτα μπροστά στην προπονηση του μυαλού..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-07-11 11:42 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ArgoSixna Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από ένα σημείο , βγαίνεις από το σώμα σου και απλά το βλέπεις να τρέχει μπροστά σου , εσύ 2 μέτρα πίσω και ψηλά απλά παρακολουθείς!

    Η προπονηση του σώματος δεν είναι τίποτα μπροστά στην προπονηση του μυαλού..
    Δηλαδή για να καταλάβω αυτο το λές απο προσωπική εμπειρία??το έχουν ζήσει πολλοι ανθρωποι αυτο???
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-07-11 12:30 #13
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Saldi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή για να καταλάβω αυτο το λές απο προσωπική εμπειρία??το έχουν ζήσει πολλοι ανθρωποι αυτο???
    μια απλη παρομοιωση εκανε θελοντας να πει πως τρεχεις και δε την παιρνεις γραμμη απο κουραση κλπ..
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-07-11 13:26 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sofos Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια απλη παρομοιωση εκανε θελοντας να πει πως τρεχεις και δε την παιρνεις γραμμη απο κουραση κλπ..
    το ελπίζω γιατι θα με έστελνε σε ψυχιατρο
    60% Diet
    30% Workout
    10% Rest

    NO PAIN - NO GAIN
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-07-11 13:44 #15
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Saldi Εμφάνιση μηνυμάτων
    το ελπίζω γιατι θα με έστελνε σε ψυχιατρο
    ναι ετσι οπως το πε ηταν λες κ ειναι βουδιστης κ εγινε μετεμψυχωση--->big lol
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία