Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 75 από 78
  1. 17-10-11 21:15 #61
    Προεπιλογή
    Μετα απο 24 ημερες στην Θηβα ορκιστικα...
    Θα γραψω μερικους βασικους κανονες ( για μενα ) διατροφης, τους οποιους ακολουθω και βλεπω αποτελεσμα...
    Αρχικα θα πω, οτι προτιμω να χασω μυικα κιλα απο το να βαλω μη ποιοτικα κιλα...
    Αυτα που θα γραψω, πιστευω θα βοηθησουν οσους καταταγουν στον στρατο μελλοντικα...
    Οι κανονες αυτοι ειναι οι εξης:

    1) Να εχετε μαζι σας εναν μινι θερμιδομετρητη τσεπης, να ξερετε πανω κατω ποσες θερμιδες εχουν αυτα που τρωτε...
    2) Μην τρωτε μετα τις 7 η ωρα το απογευμα ( το δειπνο ειναι στις 7.30 )...
    3) Το μεσημεριανο πολλες φορες δεν εχει πηγη πρωτεινης, οποτε μια καλη επιλογη ειναι να εφοδιαστειτε με κονσερβες τονου σε νερο...
    4) Αν στο μεσημεριανο εχει πηγη πρωτεινης ( κρεατικο ), καλο ειναι να αποφυγετε υδατανθρακες και να φατε μονο κρεας και σαλατα, γιατι στο πρωινο συνηθως παιζει μονο υδατανθρακας, πχ ψωμι με μελι ή μαρμελαδα και τσαι ή γαλα...
    5) Μην πινετε τις θερμιδες σας...
    6) Αποφυγετε το γαλα ( εχει πολλες θερμιδες, τις οποιες καλυτερα να τις φατε, αντι να τις πιειτε ) , τα αναψυκτικα του κψμ, χυμους και cappucino απο μηχανηματα...
    7) Αποφυγετε γλυκα και αλλων ειδων σαβουρες οπως κρουασαν και γαριδακια απο κψμ...
    8. Πριν παρουσιαστειτε στο στρατοπεδο, καντε μια λιπομετρηση και μαθετε ποιο ειναι το BMR ( θερμιδες που καιει το σωμα σε οριζοντια θεση ) σας και προσπαθειστε να μην υπερβαινετε αυτο το θερμιδικο οριο, με αυτον τον τροπο, θα χασετε κιλα χωρις ασκηση, απλα με τις καθημερινες σας δραστηριοτητες σας στο στρατοπεδο, οπως υπηρεσιες και αγγαρειες...
    9) Καντε περιπου 3-4 γευματα την ημερα...
    10) Στον ελευθερο σας χρονο, ο οποιος ειναι μετα το μεσημεριανο απο της 13.30 μεχρι της 5 παρα ( απογευματινη αναφορα ) και απο τις 7.30 μεχρι τις 10.30 ( νυχτερινη αναφορα ), μπορειτε να κανετε αεροβια, ελξεις σε μονοζυγο κτλ. Ολα τα κεντρα εχουν γηπεδο, οπου μπορειτε να τρεχετε. Ολα τα κεντρα εχουν γηπεδο, για το λογω οτι σε αυτα τα γηπεδα κανουν δοκιμασιες ΥΕΑ και υποψηφιοι ειδικοδυναμιτες. Αν ειστε ειδικοδυναμιτης ειναι αλλιως τα πραγματα...
    11) Επισης μπορειτε να προμηθευτειτε και να καταναλωσετε μπαρες πρωτεινης, αν το φαι καπποια ημερα στο εστιατοριο ειναι σαβουρα ( παστιτσιο ή καρμποναρα πχ ). Βεβαια καλο θα ηταν να εχετε και ενα σημειωμα απο τον διατροφολογο σας, οτι και καλα εχετε καπποιο προβλημα και πρεπει να λαμβανετε συμπληρωματα, ωστε να μην υπαρχει περιπτωση να σας τα παρουν σε καπποιο ελεγχο στην πυλη ή μεσα στον θαλαμο...
    12) Αποφυγετε διαφορες σαλτσες ή dressing στα γευματα του εστιατοριου, γιατι κρυβουν πολλες extra θερμιδες και λιπαρα...

    Στον στρατο δεν μπορεις να εισαι και παρα πολυ επιλεκτικος με την διατροφη σου, αλλα αν υπαρχει θεληση και φαντασια, υπαρχουν λυσεις...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Txc : 17-10-11 στις 21:25
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-10-11 22:43 #62
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα απο 24 ημερες στην Θηβα ορκιστικα...
    Θα γραψω μερικους βασικους κανονες ( για μενα ) διατροφης, τους οποιους ακολουθω και βλεπω αποτελεσμα...
    Αρχικα θα πω, οτι προτιμω να χασω μυικα κιλα απο το να βαλω μη ποιοτικα κιλα...
    Αυτα που θα γραψω, πιστευω θα βοηθησουν οσους καταταγουν στον στρατο μελλοντικα...
    Οι κανονες αυτοι ειναι οι εξης:

    1) Να εχετε μαζι σας εναν μινι θερμιδομετρητη τσεπης, να ξερετε πανω κατω ποσες θερμιδες εχουν αυτα που τρωτε...
    2) Μην τρωτε μετα τις 7 η ωρα το απογευμα ( το δειπνο ειναι στις 7.30 )...
    3) Το μεσημεριανο πολλες φορες δεν εχει πηγη πρωτεινης, οποτε μια καλη επιλογη ειναι να εφοδιαστειτε με κονσερβες τονου σε νερο...
    4) Αν στο μεσημεριανο εχει πηγη πρωτεινης ( κρεατικο ), καλο ειναι να αποφυγετε υδατανθρακες και να φατε μονο κρεας και σαλατα, γιατι στο πρωινο συνηθως παιζει μονο υδατανθρακας, πχ ψωμι με μελι ή μαρμελαδα και τσαι ή γαλα...
    5) Μην πινετε τις θερμιδες σας...
    6) Αποφυγετε το γαλα ( εχει πολλες θερμιδες, τις οποιες καλυτερα να τις φατε, αντι να τις πιειτε ) , τα αναψυκτικα του κψμ, χυμους και cappucino απο μηχανηματα...
    7) Αποφυγετε γλυκα και αλλων ειδων σαβουρες οπως κρουασαν και γαριδακια απο κψμ...
    8. Πριν παρουσιαστειτε στο στρατοπεδο, καντε μια λιπομετρηση και μαθετε ποιο ειναι το BMR ( θερμιδες που καιει το σωμα σε οριζοντια θεση ) σας και προσπαθειστε να μην υπερβαινετε αυτο το θερμιδικο οριο, με αυτον τον τροπο, θα χασετε κιλα χωρις ασκηση, απλα με τις καθημερινες σας δραστηριοτητες σας στο στρατοπεδο, οπως υπηρεσιες και αγγαρειες...
    9) Καντε περιπου 3-4 γευματα την ημερα...
    10) Στον ελευθερο σας χρονο, ο οποιος ειναι μετα το μεσημεριανο απο της 13.30 μεχρι της 5 παρα ( απογευματινη αναφορα ) και απο τις 7.30 μεχρι τις 10.30 ( νυχτερινη αναφορα ), μπορειτε να κανετε αεροβια, ελξεις σε μονοζυγο κτλ. Ολα τα κεντρα εχουν γηπεδο, οπου μπορειτε να τρεχετε. Ολα τα κεντρα εχουν γηπεδο, για το λογω οτι σε αυτα τα γηπεδα κανουν δοκιμασιες ΥΕΑ και υποψηφιοι ειδικοδυναμιτες. Αν ειστε ειδικοδυναμιτης ειναι αλλιως τα πραγματα...
    11) Επισης μπορειτε να προμηθευτειτε και να καταναλωσετε μπαρες πρωτεινης, αν το φαι καπποια ημερα στο εστιατοριο ειναι σαβουρα ( παστιτσιο ή καρμποναρα πχ ). Βεβαια καλο θα ηταν να εχετε και ενα σημειωμα απο τον διατροφολογο σας, οτι και καλα εχετε καπποιο προβλημα και πρεπει να λαμβανετε συμπληρωματα, ωστε να μην υπαρχει περιπτωση να σας τα παρουν σε καπποιο ελεγχο στην πυλη ή μεσα στον θαλαμο...
    12) Αποφυγετε διαφορες σαλτσες ή dressing στα γευματα του εστιατοριου, γιατι κρυβουν πολλες extra θερμιδες και λιπαρα...

    Στον στρατο δεν μπορεις να εισαι και παρα πολυ επιλεκτικος με την διατροφη σου, αλλα αν υπαρχει θεληση και φαντασια, υπαρχουν λυσεις...
    καλα μιλαμε εισαι και ο πρωτος.επισης. μπορεις να ζητησεις να δεις ψυχολογο.και πηγαινε πες πως τελευταια εχεις νευρα και θελεις να χτυπησεις καποιον και οτι θελεις κατι να εκτονονεσαι οπως πχ ενα γυμναστηριο θα ηταν καλο 1 με 2 ωρες ακομα και καθε μερα.θα σε ηρεμουσε.και τετοια παραμυθια.σε πληροφορω φιλτατε οτι θα παρεις αδεια να πηγαινεις καθε μερα απο 1 2ωρο.το εκανε ενας φιλος του θειου μου που ασχολειται με το αθληματακι μας.επαγγελματικα απλα δε θυμαμαι ποιος.γιατι ο θειος μ ειναι στην αεροπορια και τοτε ηταν φανταρος ο αθλητης αυτος και τα λεγανε οταν ξεκινησε κ ο θειος μ γυμναστηριο τελος παντων.δοκιμασε το αυτο. ειδικα αν εχεις κανενα φιλο ψυχολογο τωρα που εισαι εξω η οταν βγεις με αδεια. να δεις χαρα που θα κανουν τα αλλα τα φανταρακια αν ακουσουν για ψυχολογικα και αγριες διαθεσουλες...
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-10-11 15:42 #63
    Προεπιλογή
    Τριτη 18 Οκτωβριου 2011

    Αυριο το πρωι 7 η ωρα γυριζω στο στρατοπεδο...
    Σημερα εκανα λιπομετρηση, να δω που βρισκομε πανω κατω...
    Τα αποτελεσματα ειναι τα εξης:


    1) Ηλικια: 26
    2) Υψος: 1.80
    3) Φυλο: Αντρας
    4) Βαρος: 72 κιλα
    5) BMR: 1776 Kcal
    6) Λιπος: 9,5%

    Η λιπομετρηση εγινε με το μηχανημα << ΤΑΝΙΤΑ BODY COMPOSITION ANALYZER TBF-300 >>...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Txc : 18-10-11 στις 15:48
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-10-11 21:33 #64
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τριτη 18 Οκτωβριου 2011

    Αυριο το πρωι 7 η ωρα γυριζω στο στρατοπεδο...
    Σημερα εκανα λιπομετρηση, να δω που βρισκομε πανω κατω...
    Τα αποτελεσματα ειναι τα εξης:


    1) Ηλικια: 26
    2) Υψος: 1.80
    3) Φυλο: Αντρας
    4) Βαρος: 72 κιλα
    5) BMR: 1776 Kcal
    6) Λιπος: 9,5%

    Η λιπομετρηση εγινε με το μηχανημα << ΤΑΝΙΤΑ BODY COMPOSITION ANALYZER TBF-300 >>...
    τουμπανος εισαι κ μη κολας σε τπτ στρατος ειναι θα περασει!σε ποιο εισαι τωρα?
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-10-11 00:48 #65
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τριτη 18 Οκτωβριου 2011

    Αυριο το πρωι 7 η ωρα γυριζω στο στρατοπεδο...
    Σημερα εκανα λιπομετρηση, να δω που βρισκομε πανω κατω...
    Τα αποτελεσματα ειναι τα εξης:


    1) Ηλικια: 26
    2) Υψος: 1.80
    3) Φυλο: Αντρας
    4) Βαρος: 72 κιλα
    5) BMR: 1776 Kcal
    6) Λιπος: 9,5%

    Η λιπομετρηση εγινε με το μηχανημα << ΤΑΝΙΤΑ BODY COMPOSITION ANALYZER TBF-300 >>...
    προχωρα μια χαρα και εγω εκει κοντα ειμαι με το ιδιο μηχανιμα εκανα the best .....
    και να παρεις 1,2 % δεν εγινε κατι θα τα χασεις........


    ξεχασα και καλη θητεια....
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-10-11 16:10 #66
    Προεπιλογή
    Ειμαι Καρδιτσα τωρα στο ΚΕΣΝ ( Κεντρο Εκπαιδευσης Στρατονομιας )...
    Εξαιρετικες εγκαταστασεις, εξαιρετικο φαι και πολυ επιπονη εκπαιδευση σωματικη και ψυχολογικη ( τρεξιμο, ασκησεις, μηχανοδηγηση, στιβος μαχης, βολες, πολεμικες τεχνες και αλλα πολλα )...
    Δεν υπολογιζω θερμιδες...
    Τροω 3-4 δυνατα γευματα...
    Πηγα με χαρτι απο γιατρο, οτι και καλα ειχα μυικο τραυματισμο στο γυμναστηριο, για να δικαιολογισω τις μπαρες πρωτεινης, τωρα εχω και την υπογραφη του γιατρου του στρατοπεδου και οποτε θελω θα παω μεσα shaker και whey...
    Με το που μπηκαμε στο στρατοπεδο, αρχισαμε με 30 καμψεις με το καλημερα, πολυ φωνη και ειρωνεια...
    Ολα ειναι μεσα στο προγραμμα βεβαια...
    Απαγορευτε το βαδην, επιτρεπετε το τροχαδην...
    Οπου πας, πας τρεχοντας και γυρω γυρω...
    Βαραμε προσοχες συνεχεια, καμψεις, τρεξιμο πολυ, πολλες φωνες...
    Γενικα ειναι πολυ οργανωμενοι και πρεπει να εισαι στα παντα προβλεπομενος ειτε ειναι εμφανιση ειτε κατι αλλο ( ξεκουμπωτο κουμπι στην φορμα = 2 μερες φυλακη, αγυαλιστες αρβυλες = 2 ημερες φυλακη κτλ ), γιατι αλλιως εχει πολυ κλαμα και φυλακη...
    Το καλο ειναι οτι εχουμε πολλες εξοδους αν δεν παιζουν υπηρεσιες και καμπανες, η Καρδιτσα ειναι ομορφη πολη ( χαμος στις φοιτιτριες ), κψμ και εστιατοριο στο στρατοπεδο, καλυτερο απο της μανας μου το φαι...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Txc : 23-10-11 στις 16:13
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-10-11 16:30 #67
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι Καρδιτσα τωρα στο ΚΕΣΝ ( Κεντρο Εκπαιδευσης Στρατονομιας )...
    Εξαιρετικες εγκαταστασεις, εξαιρετικο φαι και πολυ επιπονη εκπαιδευση σωματικη και ψυχολογικη ( τρεξιμο, ασκησεις, μηχανοδηγηση, στιβος μαχης, βολες, πολεμικες τεχνες και αλλα πολλα )...
    Δεν υπολογιζω θερμιδες...
    Τροω 3-4 δυνατα γευματα...
    Πηγα με χαρτι απο γιατρο, οτι και καλα ειχα μυικο τραυματισμο στο γυμναστηριο, για να δικαιολογισω τις μπαρες πρωτεινης, τωρα εχω και την υπογραφη του γιατρου του στρατοπεδου και οποτε θελω θα παω μεσα shaker και whey...
    Με το που μπηκαμε στο στρατοπεδο, αρχισαμε με 30 καμψεις με το καλημερα, πολυ φωνη και ειρωνεια...
    Ολα ειναι μεσα στο προγραμμα βεβαια...
    Απαγορευτε το βαδην, επιτρεπετε το τροχαδην...
    Οπου πας, πας τρεχοντας και γυρω γυρω...
    Βαραμε προσοχες συνεχεια, καμψεις, τρεξιμο πολυ, πολλες φωνες...
    Γενικα ειναι πολυ οργανωμενοι και πρεπει να εισαι στα παντα προβλεπομενος ειτε ειναι εμφανιση ειτε κατι αλλο ( ξεκουμπωτο κουμπι στην φορμα = 2 μερες φυλακη, αγυαλιστες αρβυλες = 2 ημερες φυλακη κτλ ), γιατι αλλιως εχει πολυ κλαμα και φυλακη...
    Το καλο ειναι οτι εχουμε πολλες εξοδους αν δεν παιζουν υπηρεσιες και καμπανες, η Καρδιτσα ειναι ομορφη πολη ( χαμος στις φοιτιτριες ), κψμ και εστιατοριο στο στρατοπεδο, καλυτερο απο της μανας μου το φαι...
    ροδα ειναι και γυριζειιιιιι!!! τετοιες φασεις τις γουσταρω.καλο φαγητο και ποιοτικο να εχει.και η alternative προπονηση τα σπαει.μπαινεις στο κλιμα του hardcore οσο να ναι.καλα ρε πως πηρες υπογραφη γιατρου απο μεσα?τρελη μαγκια
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-10-11 17:18 #68
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειμαι Καρδιτσα τωρα στο ΚΕΣΝ ( Κεντρο Εκπαιδευσης Στρατονομιας )...
    Εξαιρετικες εγκαταστασεις, εξαιρετικο φαι και πολυ επιπονη εκπαιδευση σωματικη και ψυχολογικη ( τρεξιμο, ασκησεις, μηχανοδηγηση, στιβος μαχης, βολες, πολεμικες τεχνες και αλλα πολλα )...
    Δεν υπολογιζω θερμιδες...
    Τροω 3-4 δυνατα γευματα...
    Πηγα με χαρτι απο γιατρο, οτι και καλα ειχα μυικο τραυματισμο στο γυμναστηριο, για να δικαιολογισω τις μπαρες πρωτεινης, τωρα εχω και την υπογραφη του γιατρου του στρατοπεδου και οποτε θελω θα παω μεσα shaker και whey...
    Με το που μπηκαμε στο στρατοπεδο, αρχισαμε με 30 καμψεις με το καλημερα, πολυ φωνη και ειρωνεια...
    Ολα ειναι μεσα στο προγραμμα βεβαια...
    Απαγορευτε το βαδην, επιτρεπετε το τροχαδην...
    Οπου πας, πας τρεχοντας και γυρω γυρω...
    Βαραμε προσοχες συνεχεια, καμψεις, τρεξιμο πολυ, πολλες φωνες...
    Γενικα ειναι πολυ οργανωμενοι και πρεπει να εισαι στα παντα προβλεπομενος ειτε ειναι εμφανιση ειτε κατι αλλο ( ξεκουμπωτο κουμπι στην φορμα = 2 μερες φυλακη, αγυαλιστες αρβυλες = 2 ημερες φυλακη κτλ ), γιατι αλλιως εχει πολυ κλαμα και φυλακη...
    Το καλο ειναι οτι εχουμε πολλες εξοδους αν δεν παιζουν υπηρεσιες και καμπανες, η Καρδιτσα ειναι ομορφη πολη ( χαμος στις φοιτιτριες ), κψμ και εστιατοριο στο στρατοπεδο, καλυτερο απο της μανας μου το φαι...
    Για κανα μηνα καλα ειναι.. Για 3 χρονια που ειμαι κοβεις φλεβες.. Θα παρατηρησεις πολυ βλαχια και κομπλεξ εδω

    Οσο για τις φοιτητριες, ειναι το μονο καλο, εχει οντως παρα πολλες απο τα τει. Βεβαια αν βγεις σαββατο-κυριακο εξω, πιο πιθανο ειναι να πεσεις σε 15χρονα κοριτσακια μεσα στα "κλαμπ".

    Εχει και 2 μαγαζια με συμπληρωματα, εαν χρειαστεις πες μου να σου πω τοποθεσιες
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-10-11 17:20 #69
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Giannistzn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για κανα μηνα καλα ειναι.. Για 3 χρονια που ειμαι κοβεις φλεβες.. Θα παρατηρησεις πολυ βλαχια και κομπλεξ εδω

    Οσο για τις φοιτητριες, ειναι το μονο καλο, εχει οντως παρα πολλες απο τα τει. Βεβαια αν βγεις σαββατο-κυριακο εξω, πιο πιθανο ειναι να πεσεις σε 15χρονα κοριτσακια μεσα στα "κλαμπ".

    Εχει και 2 μαγαζια με συμπληρωματα, εαν χρειαστεις πες μου να σου πω τοποθεσιες
    Να σε καλα bro...
    Ξερω που ειναι τα μαγαζια αυτα...
    Τα εψαξα μεσω διαδικτυου πριν παω Καρδιτσα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-10-11 17:21 #70
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σε καλα bro...
    Ξερω που ειναι τα μαγαζια αυτα...
    Τα εψαξα μεσω διαδικτυου πριν παω Καρδιτσα
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-10-11 17:24 #71
    Προεπιλογή
    αν και δεν την πολυ χρειαζωμε την whey...
    τρωμε στο στρατοπεδο φιλετα, κοτοπουλα και μπριζολες σε καθημερινη βαση, χωρια τις πατατες, τα ρυζια και τις ομελετες το πρωι. Στο Hilton παρουσιαστηκα, οχι σε στρατοπεδο...
    τρελο φαι σε λεω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-10-11 18:30 #72
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν και δεν την πολυ χρειαζωμε την whey...
    τρωμε στο στρατοπεδο φιλετα, κοτοπουλα και μπριζολες σε καθημερινη βαση, χωρια τις πατατες, τα ρυζια και τις ομελετες το πρωι. Στο Hilton παρουσιαστηκα, οχι σε στρατοπεδο...
    τρελο φαι σε λεω...
    αν πανε να σε μεταθεσουν κ θες να μηνεις εκει απλα πες το μ.μου ειναι ευκολη δουλεια να σε κρατησουν εκει
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-11-11 18:27 #73
    Προεπιλογή
    Εχω βαλει 3-4 κιλα, το φαι ειναι παρα πολυ καλο και η εκπαιδευση σκληρη. Σωματικη και ψυχολογικη και σε συνδιασμο με τις λιγες ωρες υπνου λογω νυχτερινων υπηρεσιων και κρυου, δεν σου αφηνει και πολλα περιθωρια για διατροφη. Βασικα προσπαθεις να επιβιωσεις περισσοτερο και να μην αρρωστησεις. Μπαινεις υγιης στον στρατο, μην βγεις με προβληματα...

    Στις εξοδους μου, πηγαινω σε γυμναστηριο και κανω καμια προπονηση...
    Κυκλικο προγραμμα και αεροβια...
    Εχω κανει 3 προπονησεις μεχρι τωρα. Κατι ειναι και αυτο απο το τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-11-11 17:35 #74
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω βαλει 3-4 κιλα, το φαι ειναι παρα πολυ καλο και η εκπαιδευση σκληρη. Σωματικη και ψυχολογικη και σε συνδιασμο με τις λιγες ωρες υπνου λογω νυχτερινων υπηρεσιων και κρυου, δεν σου αφηνει και πολλα περιθωρια για διατροφη. Βασικα προσπαθεις να επιβιωσεις περισσοτερο και να μην αρρωστησεις. Μπαινεις υγιης στον στρατο, μην βγεις με προβληματα...

    Στις εξοδους μου, πηγαινω σε γυμναστηριο και κανω καμια προπονηση...
    Κυκλικο προγραμμα και αεροβια...
    Εχω κανει 3 προπονησεις μεχρι τωρα. Κατι ειναι και αυτο απο το τιποτα...

    ναι ρε τερρορ μην ανησυχεις,κοιταξε εκει να τελειωσεις την θητεια σου και ασ το σωμα προς το παρον, ποσο να λιπωσεις η ποσο μυικη μαζα να χασεις κατα την διαρκεια της θητειας σου??

    Ετσι και αλλιως απο φαι εισαι καλυμενος και απο προπονηση απο οτι βλεπω.
    "Αυτοί που έχουν ένα «γιατί» για να ζουν, μπορούν να αντέξουν σχεδόν οποιοδήποτε «πώς»."

    Φρήντριχ Νίτσε
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-12-11 19:48 #75
    Προεπιλογή
    Πεμπτη 22 Δεκεμβριου 2011

    Βαρος: 76,6 κιλα
    Υψος: 1.80
    Ηλικια: 26
    Λιπος: 13,2%
    Σπλαχνικο: 2
    BMR: 2230 Kcal
    Σκελετος: 3,3 κιλα
    Μυικη μαζα: 63,2 κιλα

    Συμπερασμα: Εβαλα 5 κιλα. Κακα τα ψεματα, για να παρεις κιλα, πρεπει να φας και βρωμικα και στον στρατο σιγουρα τρως βρωμικα και ειδικα εκει που ημουν, αν δεν φας, απλα πεθαινεις...

    Ειμαι Δνεας ΣΝ τωρα, ορκιστηκα και ειμαι στο 957 ΤΣΝ στην Θεσσαλονικη...
    Αυτα περι ΣΝ, οτι μετα την εκπαιδευση, στην μοναδα ειναι ζωαρα, τελικα ειναι μεγαλες λαλακιες...
    Παλι σκοπετα στο χιονι, υπηρεσιες, καμψεις, τρεξιμο, αγγαρειες, επιθεωρησεις κτλ...
    Ειχα τους δεκανεις στο κεντρο να με ζαλιζουν τον ερωτα, τωρα εχω τους επιλοχιες...
    Κανω 4 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο, μονο αεροβια...
    Διαδρομο, ποδηλατο καθιστος, spinning και ελλειπτικο...

    Απλα κρατω ενα ημερολογιο με τις λιπομετρησεις που κανω, να βλεπω που ειμαι...
    Αγορασα και ενα βιβλιο περι διατροφης, να διαβαζω στα θαλαμοφυλικια...
    Bad carbs vs good carbs λεγετε με πληρη αναλυση στους υδατανθρακες ( απλους και συνθετους ) και στα λιπαρα, πινακες υδατανθρακων χαμηλου και υψηλου γλυκαιμικου δεικτη, πινακες τροφιμων ω3 και ω6 λιπαρων, τι να αποφευγεις, τι να επιλεγεις, συνταγες κτλ...

    Εκανα και μια extra αναλυση, στην οποια δινεις αιμα και σου αναλυει, πανω κατω σε μια περιοδο 6 μηνων που βρισκοντε οι βιταμινες, τα ιχνοστοιχεια και τα μεταλλα στο σωμα σου, που εχεις ελλειψεις κτλ. Τα αποτελεσματα θα βγουν σε μια εβδομαδα και σου λεει πχ, οτι εχεις ελλειψεις σε ψευδαργυρο ή δεν εχεις καλη απορροφηση, ωστε να παρεις το ταδε συμπληρωμα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Txc : 22-12-11 στις 19:50
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 3456 ΤελευταίαΤελευταία