Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 60 από 78
  1. 02-09-11 00:21 #46
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπον, ηρθε η στιγμη να κανω ενα update στο διατροφικο μου πλανο με πληρη αναλυση μακροσυστατικων σε καθε γευμα:
    Κοβω την whey, γιατι σε 20 ημερες φευγω φανταρος...
    Θα βγαλω την ποσοτητα πρωτεινης που χρειαζωμε ημερισιως απο την διατροφη μου...

    Ημερομηνια: 1 / 9 / 2011
    Βαρος: 75,4
    Μυικη μαζα: 67,1 κιλα
    Ημερισιες θερμιδικες αναγκες συντηρησης του βαρους μου με 5 ημερες ασκηση και 2 ημερες παυση την εβδομαδα: 2688 Kcal

    Γευμα 1ο ( 6 η ωρα ): 250ml γαλα, 30γρ βρωμη, 1 μηλο, 1 πολυβιταμινη...

    Θερμιδες: 237
    Πρωτεινη: 8γρ
    Υδατανθρακας: 43γρ
    Λιπαρα: 2.5γρ

    Γευμα 2ο ( 9 η ωρα ): 2 φετες ολικης αλεσης, 5 φετες βραστη γαλοπουλα ( viveur -30% αλατι ), 100γρ cottage, 1 πολυβιταμινη και 1 καφε με 1 γαλατακι light, 1 κ.γ καφε, 1 κ.γ μαυρη ζαχαρη...

    Θερμιδες: 295
    Πρωτεινη: 31γρ
    Υδατανθρακας: 34γρ
    Λιπαρα: 3γρ

    Γευμα 3ο ( 12 η ωρα ): 250ml γαλα, 30γρ βρωμη και 1 μηλο...

    Θερμιδες: 237
    Πρωτεινη: 8γρ
    Υδατανθρακας: 43γρ
    Λιπαρα: 2.5γρ

    Στις ( 1 η ωρα ): Προπονηση διαρκειας 2 με 3 ωρες...

    Γευμα 4ο ( 4 η ωρα ): Γιαουρτι 0% και 1 μετρια μπανανα

    Θερμιδες: 185
    Πρωτεινη: 16γρ
    Υδατανθρακας: 31γρ
    Λιπαρα: 0γρ

    Γευμα 5ο ( 4.30 η ωρα ): Φιλετο κοτοπουλο 100-150γρ, 100 ρυζι και μια σαλατα ΧΩΡΙΣ ελαιολαδο...

    Θερμιδες: 455
    Πρωτεινη: 35γρ
    Υδατανθρακας: 35γρ
    Λιπαρα: 15γρ

    Γευμα 6ο ( 7.30 η ωρα ): Φιλετο κοτοπουλο 100-150γρ ( λεμε τωρα ), σαλατα ΜΕ ελαιολαδο...

    Θερμιδες: 317
    Πρωτεινη: 35γρ
    Υδατανθρακας: 5γρ
    Λιπαρα: 26γρ

    Γευμα 7ο ( 10.30 η ωρα ): Γιαουρτι 0% και 10-15 καρυδια ΜΙΣΑ

    Θερμιδες: 180
    Πρωτεινη: 15γρ
    Υδατανθρακας: 6γρ
    Λιπαρα: ...

    Συνολο στο περιπου:

    Θερμιδες: 1906
    Πρωτεινη: 150γρ
    Υδατανθρακας: 197γρ
    Λιπαρα: 49+ ( δεν μπορω να υπολογισω τα λιπαρα απο τα καρυδια )...

    Οι αναλογιες της διατροφης μου ειναι περιπου 40% υδατανθρακας, 30% πρωτεινη, 30% λιπαρα...

    Παλι χανω κιλα μου φαινετε...
    Μου φαινετε φυσιολογικο, οτι ο υδατανθρακας βγαινει πανω απο την πρωτεινη...
    Η ποσοτητα πρωτεινης ειναι ηδη αρκετη πιστευω...
    Δεν ξερω...
    Ακομα και με 7 γευματα, δεν πιανω 2000 θερμιδες...
    Αν ανεβασω θερμιδες για να πιασω το οριο συντηρησης του βαρους μου, ανεβαινουν και αλλο τα μακροσυστατικα...
    Μαλλον δεν ειναι νομος τα 2γρ πρωτεινης ανα κιλο αλιπης μυικης μαζας...
    για μενα αυξησε ποσοτητες.αν σκεφτεις καλα 2000 θερμιδες θελει μια μεση γυναικα με μεσες αναγκες....εσυ λες να εχεις ιδιες αναγκες με γυμναστικη?? το οτι πας φανταρος δε σημαινει πως δε μπορεις να εχεις μεσα συμπληρωματα να σαι σιγουρος οσο για τη γαλοπουλα απο που την αγοραζεις αυτη τη μαγκια?
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-09-11 00:22 #47
    Προεπιλογή
    Το γαλα ειναι 0%...

    Η γαλοπουλα ειναι αλλαντικο...
    Βραστη γαλοπουλα φετες Νικας viveur 0-3% λιπαρα, ετσι την πουλανε στον Μασουτη...

    Viveur = -30% αλατι

    Μου φαινετε εχει αντιστοιχη και η Creta Farm...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Txc : 02-09-11 στις 00:26
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-09-11 05:47 #48
    Προεπιλογή
    Αν αυξησω θερμιδες για να πιασω το οριο συντηρησης του βαρους μου, θα χτυπησω 200γρ πρωτεινη την ημερα, περιπου 250γρ υδατανθρακα και λιπαρα...
    Τα γευματα στα οποια μπορω να αυξησω την ποσοτητα ειναι στα pre workout και στο πρωτο post workout ( 1 - 4 )...
    Πιθανες επιλογες για αυξηση θερμιδων σε αυτα τα γευματα:

    1) Ταχινι μακεδονικο ολικης αλεσης
    2) Αμυγδαλα ωμα και αναλατα
    3) 200γρ cottage
    4) Αυγα
    5) 45γρ βρωμη αντι για 30γρ στα 2 γευματα που εχω απο 30γρ...

    Θα δουμε...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Txc : 02-09-11 στις 05:58
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-09-11 20:20 #49
    Προεπιλογή
    1) Συμφωνα με τον θερμιδομετρητη μου τα 100γρ γαλοπουλα βραστη 0-3% λιπαρα εχουν μονο 18γρ πρωτεινη...
    Θα αντικαταστησω την βραστη γαλοπουλα με τονο σε νερο στο 2ο γευμα μου...

    2) Στο 1ο γευμα μου θα βαλω μπανανα αντι του μηλου...

    3) Στο 4ο γευμα μου, βγαζω την μπανανα και βαζω 1 κ.σ μελι και 4 βιολογικες ρυζογκοφρετες. Βγαζω την μπανανα λογω οτι τα fibers της μπανανας καθυστερουν την απορροφηση της πρωτεινης απο το γιαουρτι στο σωμα μου...

    Καθε ρυζογκοφρετα εχει 30 θερμιδες, 6γρ υδατανθρακα και μηδαμινα λιπαρα και πρωτεινη...
    Οι 4 ρυζογκοφρετες θα αντικαταστησουν την ποσοτητα απλου υδατανθρακα στο 5ο γευμα μου...

    Πιστευω οι ρυζογκοφρετες ειναι μια εξαιρετικη πηγη υδατανθρακα για post workout για τους εξης λογους:

    1) Υψηλος γλυκαιμικος δεικτης
    2) Απλος υδατανθρακας

    Οι ρυζογκοφρετες και η whey ειναι 2 εξαιρετικα πρακτικες λυσεις στην διατροφη του ΒΒ...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Txc : 04-09-11 στις 20:34
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-09-11 20:37 #50
    Προεπιλογή
    Μερικες σκορπιες σκεψεις:

    1) Εχω την εντυπωση οτι τρωω παρα πολυ, ισως επρεπε να μειωσω σε 6 τα γευματα μου, αλλα μετα θα πρεπει να κοιμαμε περισσοτερο και να κανω το πρωτο γευμα πιο αργα, για να εχω ενα γευμα ανα 3 ωρες...

    Απο την αλλη ακομα και με 7 γευματα, δεν πλησιαζω τις θερμιδες συντηρησης του βαρους μου, αλλα εγω εχω την αισθηση οτι τρωω σαν ζωο...

    2) Η φετα γαλοπουλα βραστη ( αλλαντικο ) εχει 3.5γρ πρωτεινη η φετα ( βεβαια εξαρτατε απο το πως ειναι κομμενη ), δεν αξιζει ως πηγη πρωτεινης ( για το αλλαντικο λεω παντα )...

    3) Χωρις προσωπικη δουλεια και ψαξιμο θα ειχα μεινει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ και σε θεμα προπονησης και διατροφης, αν βασιζομουν σε γυμναστες. Για να κανεις κατι σωστα, πρεπει να το κανεις μονος σου...

    4) Τελικα ειχα λαθος ωφειλω να ομολογισω οσων αφορα την μεταπροπονητικη διατροφη. Το << μεταπροπονητικο ροφημα >> ειναι ακρως σημαντικο και ειναι το μοναδικο γευμα που πρεπει να καταναλωσεις απλο υδατανθρακα, λογω οτι μετα τα βαρυ, το σωμα βρισκετε σε πολυ χαμηλα ποσοστα γλυκογονου, καταναλωνει μυικο ιστο και λιπος για ενεργεια και εχει μπει σε καταβολισμο. Για το λογω αυτο, χρειαζομε το insulin spike απο τροφες υψηλου γλυκαιμικου δεικτη και απλο υδατανθρακα ωστε να μεταφερω << ενεργεια >> στο σωμα μου οσο το δυνατον πιο γρηγορα και να σταματησει ο καταβολισμος. Προσωπικα χρησημοποιω μελι και ρυζογκοφρετες στο πρωτο μεταπροπονητικο. Το μελι και οι ρυζογκοφρετες ειναι πηγες απλου υδατανθρακα και ταυτοχονα εχουν υψηλο γλυκαιμικο δεικτη. Βεβαια οι συνδιασμοι τροφων επηρεαζουν το γλυκαιμικο δεικτη. Αν πχ σε μια πατατα ριξεις ελαιολαδο και λεμονι απο πανω, πεφτει ο γλυκαιμικος δεικτης της πατατας. Μηπως παιζει κατι παρομοιο με το μελι και το γιαουρτι? Μηπως ριχνω το γλυκαιμικο δεικτη απο το μελι? Δεν ξερω. Βεβαια εχω και τις ρυζογκοφρετες...

    5) Σε οσους λεω, οτι τρωω 7 φορες την ημερα και παλι χανω κιλα, δεν με πιστευουν, εχουν την εντυπωση οτι λεω παραμυθια...

    6) Αν κανω 6 γευματα αντι για 7, εκτος οτι και με τα 7, δεν βγαζω τις θερμιδες συντηρησης του βαρους μου με τις ποσοτητες που εχω, το 5ο με το 6ο γευμα θα απεχουν 5-6 ωρες. Ουτε αυτο ειναι ιδανικο. Δεν ξερω...

    7) Πιστεω οι ιδανικες αναλογιες μια ισορροπημενης διατροφης ειναι 50% υδατανθρακας / 40% πρωτεινη / 10% λιπαρα

    8. Παιρνω 2 δοσεις πολυβιταμινης στο 1ο και στο 2ο ή 3ο γευμα. Σκεφτομε να βαλω την δευτερη δοση στο μεταπροπονητικο ροφημα...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Txc : 05-09-11 στις 20:42
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-09-11 23:32 #51
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μερικες σκορπιες σκεψεις:

    1) Εχω την εντυπωση οτι τρωω παρα πολυ, ισως επρεπε να μειωσω σε 6 τα γευματα μου, αλλα μετα θα πρεπει να κοιμαμε περισσοτερο και να κανω το πρωτο γευμα πιο αργα, για να εχω ενα γευμα ανα 3 ωρες...

    Απο την αλλη ακομα και με 7 γευματα, δεν πλησιαζω τις θερμιδες συντηρησης του βαρους μου, αλλα εγω εχω την αισθηση οτι τρωω σαν ζωο...

    2) Η φετα γαλοπουλα βραστη ( αλλαντικο ) εχει 3.5γρ πρωτεινη η φετα ( βεβαια εξαρτατε απο το πως ειναι κομμενη ), δεν αξιζει ως πηγη πρωτεινης ( για το αλλαντικο λεω παντα )...

    3) Χωρις προσωπικη δουλεια και ψαξιμο θα ειχα μεινει ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΠΙΣΩ και σε θεμα προπονησης και διατροφης, αν βασιζομουν σε γυμναστες. Για να κανεις κατι σωστα, πρεπει να το κανεις μονος σου...

    4) Τελικα ειχα λαθος ωφειλω να ομολογισω οσων αφορα την μεταπροπονητικη διατροφη. Το << μεταπροπονητικο ροφημα >> ειναι ακρως σημαντικο και ειναι το μοναδικο γευμα που πρεπει να καταναλωσεις απλο υδατανθρακα, λογω οτι μετα τα βαρυ, το σωμα βρισκετε σε πολυ χαμηλα ποσοστα γλυκογονου, καταναλωνει μυικο ιστο και λιπος για ενεργεια και εχει μπει σε καταβολισμο. Για το λογω αυτο, χρειαζομε το insulin spike απο τροφες υψηλου γλυκαιμικου δεικτη και απλο υδατανθρακα ωστε να μεταφερω << ενεργεια >> στο σωμα μου οσο το δυνατον πιο γρηγορα και να σταματησει ο καταβολισμος. Προσωπικα χρησημοποιω μελι και ρυζογκοφρετες στο πρωτο μεταπροπονητικο. Το μελι και οι ρυζογκοφρετες ειναι πηγες απλου υδατανθρακα και ταυτοχονα εχουν υψηλο γλυκαιμικο δεικτη. Βεβαια οι συνδιασμοι τροφων επηρεαζουν το γλυκαιμικο δεικτη. Αν πχ σε μια πατατα ριξεις ελαιολαδο και λεμονι απο πανω, πεφτει ο γλυκαιμικος δεικτης της πατατας. Μηπως παιζει κατι παρομοιο με το μελι και το γιαουρτι? Μηπως ριχνω το γλυκαιμικο δεικτη απο το μελι? Δεν ξερω. Βεβαια εχω και τις ρυζογκοφρετες...

    5) Σε οσους λεω, οτι τρωω 7 φορες την ημερα και παλι χανω κιλα, δεν με πιστευουν, εχουν την εντυπωση οτι λεω παραμυθια...

    6) Αν κανω 6 γευματα αντι για 7, εκτος οτι και με τα 7, δεν βγαζω τις θερμιδες συντηρησης του βαρους μου με τις ποσοτητες που εχω, το 5ο με το 6ο γευμα θα απεχουν 5-6 ωρες. Ουτε αυτο ειναι ιδανικο. Δεν ξερω...

    7) Πιστεω οι ιδανικες αναλογιες μια ισορροπημενης διατροφης ειναι 50% υδατανθρακας / 40% πρωτεινη / 10% λιπαρα

    8. Παιρνω 2 δοσεις πολυβιταμινης στο 1ο και στο 2ο ή 3ο γευμα. Σκεφτομε να βαλω την δευτερη δοση στο μεταπροπονητικο ροφημα...
    θελω να μεινω λιγο σε αυτο...νομιζω εχει να κανει κ με γλυκαιμικο φορτιο.το μελι κατι εχει δε θυμαμαι τι κ δν διασπαται ευκολα.το δε γιαουρτι λενε ειναι αμεσης αποροφησης αλλα εχει καζεινη οποτε δε πολυ στεκει...παντως γιαουρτι μελι μπανανα για μεταπροπονητικο ειναι αρκετα καλο για μενα οπως κ οι ρυζογκοφρετες.απο εμενα μια αποψη αν δεν βγαζεις θερμιδες αυξησε ποσοτητες.οχι μονο υδατανθρακα η μονο λιπαρα η μονο πρωτεινες.αλλα ολα με τις ιδιες αναλογιες.για το λαδι το ξερω οτι ριχνει το γλυκαιμικο αλλα το λεμονι γιατι?παντως μεταπροπονητικο κατι πλ γρηγορο ειναι το καλαμποκι.3 λεπτα βρασιμο θελει...εγω το χρησιμοποιω πλ συχνα
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-09-11 04:51 #52
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θελω να μεινω λιγο σε αυτο...νομιζω εχει να κανει κ με γλυκαιμικο φορτιο.το μελι κατι εχει δε θυμαμαι τι κ δν διασπαται ευκολα.το δε γιαουρτι λενε ειναι αμεσης αποροφησης αλλα εχει καζεινη οποτε δε πολυ στεκει...παντως γιαουρτι μελι μπανανα για μεταπροπονητικο ειναι αρκετα καλο για μενα οπως κ οι ρυζογκοφρετες.απο εμενα μια αποψη αν δεν βγαζεις θερμιδες αυξησε ποσοτητες.οχι μονο υδατανθρακα η μονο λιπαρα η μονο πρωτεινες.αλλα ολα με τις ιδιες αναλογιες.για το λαδι το ξερω οτι ριχνει το γλυκαιμικο αλλα το λεμονι γιατι?παντως μεταπροπονητικο κατι πλ γρηγορο ειναι το καλαμποκι.3 λεπτα βρασιμο θελει...εγω το χρησιμοποιω πλ συχνα
    Δεν ξερω, ετσι διαβασα σε καπποια αρθρα και για διαιτες βασισμενες στους συνδιασμους του γλυκαιμικου δεικτη, πχ εχεις πουρε πατατας και σε συνδιασμο με σαλατα μπροκολο, πεφτει ο γλυκαιμικος δεικτης της πατατας, ωστε αν θελεις να φας πουρε ξερω γω, να μην το αποκλεισεις απο την διαιτα σου, επειδη θελεις να αποφυγεις το insulin spike, το συνδιαζεις με κατι χαμηλου γλυκαιμικου δεικτη και εξισσοροπειτε. Θα με πεις τωρα η λεπτομερεια της λεπτομερειας. Συμφωνω αλλα αυτες οι λεπτομερειες κανουν την διαφορα. Μηπως να ετρωγα το μελι χωριστα απο το γιαουρτι? Δεν ξερω. Θα το ψαξω και βλεπουμε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 06-09-11 08:37 #53
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξερω, ετσι διαβασα σε καπποια αρθρα και για διαιτες βασισμενες στους συνδιασμους του γλυκαιμικου δεικτη, πχ εχεις πουρε πατατας και σε συνδιασμο με σαλατα μπροκολο, πεφτει ο γλυκαιμικος δεικτης της πατατας, ωστε αν θελεις να φας πουρε ξερω γω, να μην το αποκλεισεις απο την διαιτα σου, επειδη θελεις να αποφυγεις το insulin spike, το συνδιαζεις με κατι χαμηλου γλυκαιμικου δεικτη και εξισσοροπειτε. Θα με πεις τωρα η λεπτομερεια της λεπτομερειας. Συμφωνω αλλα αυτες οι λεπτομερειες κανουν την διαφορα. Μηπως να ετρωγα το μελι χωριστα απο το γιαουρτι? Δεν ξερω. Θα το ψαξω και βλεπουμε...
    για μερικους συνδιασμους τροφων ισχυει αυτο οντως.οπως επισης το γαλα μαζι με το κρεας(μοσχαρισιο χοιρινο) μειωνει την αποθηκευση των λιπαρων.δηλαδη αποβαλεις αρκετο μερος τους.νομιζα οτι ο πουρες δεν εχει υψιλο γλυκαιμικο δεικτη.η εδω το διαβασα η σε ενα αλλο αρθρο.παντως παιζουν πολλα κ διαφορα με γλυκαιμικο δεικτη γλυκαιμικο φορτιο κ συνδιασμους.ειναι κ τι λειτουργει στο καθε ενα.εγω πχ τις τελευταιες 2 μερες ετρωγα 2 τοστ κ μακαρονια μαζι και ταχινι.ολα μαζι.το πα σε εναν μ λεει καλα δε βαρας οφ με τοσο υδατανθρακα κ λιπαρα?δεν με ενοχλει εμενα.αλλους ναι.οπως κ με τη λακτοζη κ τα φρουτα.παιζει να εχει να κανει με την ευαισθησια στην ινσουλινη
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-09-11 21:13 #54
    Προεπιλογή
    http://www.teenbodybuilding.com/aran-mattok.htm

    Απλα respect ο τυπος...
    Θεικη διατροφη...
    Θεικο προγραμμα ( 2 μυικες ομαδες στο workout )...
    Θεικο σωμα μακροπροθεσμα...
    Μονο τα βασικα συμπληρωματα...
    Τελικα ο μαγικος αριθμος απο τα γευματα ειναι τα 7, για το λογω οτι συνηθως καπακι απο το μεταπροπονητικο ροφημα, ακολουθει γευμα στην μιση ωρα max...
    Η διατροφη μπορει να ποικιλλει, δεν ειναι κανονας, οπως και και το προγραμμα προπονησης ( δικεφαλος - πλατη και τρικεφαλος - στηθος ειναι MUST, ωμους και ποδια μπορεις μπορεις να κανεις χωριστα ξερω γω )...
    Εχει βαλει 2 ημερες χωριστα αεροβια, αλλα αν κανεις πχ μετα τα βαρυ σε καθε workout 15 λεπτα διαδρομο για αποθεραπεια, βγαζεις τις αεροβιες προπονησεις στο τελος της εβδομαδας...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Txc : 06-09-11 στις 21:22
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-09-11 21:25 #55
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    http://www.teenbodybuilding.com/aran-mattok.htm

    Απλα respect ο τυπος...
    Θεικη διατροφη...
    Θεικο προγραμμα ( 2 μυικες ομαδες στο workout )...
    Θεικο σωμα μακροπροθεσμα...
    Μονο τα βασικα συμπληρωματα...
    Τελικα ο μαγικος αριθμος απο τα γευματα ειναι τα 7, για το λογω οτι συνηθως καπακι απο το μεταπροπονητικο ροφημα, ακολουθει γευμα στην μιση ωρα max...
    Η διατροφη μπορει να ποικιλλει, δεν ειναι κανονας, οπως και και το προγραμμα προπονησης ( δικεφαλος - πλατη και τρικεφαλος - στηθος ειναι MUST, ωμους και ποδια μπορεις μπορεις να κανεις χωριστα ξερω γω )...
    Εχει βαλει 2 ημερες χωριστα αεροβια, αλλα αν κανεις πχ μετα τα βαρυ σε καθε workout 15 λεπτα διαδρομο για αποθεραπεια, βγαζεις τις αεροβιες προπονησεις στο τελος της εβδομαδας...
    το αστειο ειναι πως κανω τα ιδια πραγματα.στηθος τρικεφαλα μαζι πλατη δικεφαλα μαζι ωμους κ ποδια αλλες μερες κ αεροβια 120-15 λεπτα πριν κ 10-15 λεπτα μετα....και μονο πρωτεινη απο συμπληρωμα κ πολυ φαγακι.υπομονη θελει τελικα. ειναι κ τι ποιανει στο καθενα παντως
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-09-11 21:28 #56
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το αστειο ειναι πως κανω τα ιδια πραγματα.στηθος τρικεφαλα μαζι πλατη δικεφαλα μαζι ωμους κ ποδια αλλες μερες κ αεροβια 120-15 λεπτα πριν κ 10-15 λεπτα μετα....και μονο πρωτεινη απο συμπληρωμα κ πολυ φαγακι.υπομονη θελει τελικα. ειναι κ τι ποιανει στο καθενα παντως
    Αυτα τα 3 ειναι τα βασικα συμπληρωματα...
    Οκ αυτος παιρνει και ιχθυελαιο...
    Μην παρεις ιχθυελαιο και βαλε καρυδια στο 7ο γευμα πριν τον υπνο...
    Whey ειναι must για πρακτικους λογους και post workout...
    Κρεατινη ειναι must επισης για δυναμη...
    Το προγραμμα του και η διατροφη του βγαινουν με διαφορες παραλλαγες...
    Βεβαια παιζουν ρολο και τα γενετικα χαρακτηριστικα...
    Παρε πολυβιταμινη...
    Για να παιρνει μονο 1 χαπι αυτος, λογικα εχει του φαρμακειου που συνηθως δεν ειναι για αθλητες...
    Εννοειτε θελει υπομονη και οχι μονο...
    Υπομονη...
    Επιμονη...
    Πειθαρχια...
    Συνεπεια...
    Προγραμμα...
    Το αποτελεσμα στο τελος ειναι ενας συνδιασμος μεταβλητων...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Txc : 06-09-11 στις 21:31
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-09-11 22:35 #57
    Προεπιλογή
    The only way fats, or any food you eat before bed, gets stored as fat is if the food you eat exceeds your daily calorie requirements...
    O μονος τροπος που τα λιπαρα ή οποιοδιποτε αλλο τροφιμο που θα φας πριν τον υπνο, μετατρεπετε σε λιπος αν το τροφιμο που θα φας ξεπερασει τις ημερισιες θερμιδικες σου αναγκες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-10-11 16:51 #58
    Προεπιλογή
    Η πρωτη λεξη που μου ερχετε στο μυαλο, οταν λεω την λεξη στρατοπεδο ειναι φυλακη...
    Εχω ΒΜR 1831 θερμιδες σε οριζοντια θεση...
    Κανω 3 γευματα την ημερα, δεν τροω ποτε μετα τις 7 το απογευμα και προσπαθω να μεινω υποθερμιδικα...
    Εχει γενικα πολυ σαβουρα φαι, αλλα δυστιχως δεν μπορω να ειμαι πολυ επιλεκτικος στην διατροφη μου...
    Αποφευγω γλυκα και αναψυκτικα απο ΚΨΜ και κανω οσο μπορω αεροβια ( γρηγορο περπατημα ), οταν εχω ελευθερο χρονο στο στρατοπεδο...
    Οσο ειμαι στο κεντρο δεν μπορω να εχω whey, εχω ομως σοκολατες πρωτεινης...
    Δεν ξερω, προτιμω να χασω κιλα απο το να βαλω μη ποιοτικα κιλα...
    Μετα απο 20 ημερες πριν ορκιστω πηρα την πρωτη μου εξοδο...
    Μπηκα 20 Σεπτεμβρη και θα ορκιστω στις 14 του μηνος...
    Ειμαι στην Θηβα...
    Υπολογιζω πανω κατω τις θερμιδες μου σε καθε γευμα και αποφευγω την σαβουρα οσο μπορω...
    Συνηθως τεινω να καταναλωνω υδατανθρακα στο πρωινο και στο δεκατιανο και στο τριτο και τελευταιο γευμα μου το μεσημερι κρεας και σαλατα μονο και αποφευγω υδατανθρακες...
    Δεν μπορω να παιξω δυστιχως με την ινσουλινη, για το λογω οτι οι διατροφικες μου επιλογες ειναι συγκεκριμενες...
    Ειμαι υποψηφιος για ειδικες δυναμεις...
    Δυστιχως ομως δεν νομιζω οτι θα μπορω να ανταπεξελθω εκει, γιατι ειμαι αθλητης δυναμης και οχι αντοχης...
    200 καμψεις την ημερα κανω, 10 χιλιομετρα τρεξιμο δεν μπορω να κανω...
    Το καπνισμα με σκοτωνει, ειναι λες και εχω τραβιξει χειροφρενο και εγω εχω πατημενο το γκαζι...
    Το συμπερασμα μου απο τον στρατο μεχρι τωρα ειναι οτι, ο στρατος δεν σε κανει αντρα. Ο στρατος σε κανει περισσοτερο << γουρουνι >>...

    Κατι σχετικο τωρα...
    Διαβασα ενα αρθρο στο musclemag, το οποιο λεει οτι συμπληρωματα με μικροποσοτητα κρεατινης, δεν αυξανουν το βαρος και λειτουργουν κατα της κοπωσης, ειχε μια σχετικη ερευνα πανω σε αυτο...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Txc : 08-10-11 στις 16:55
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-10-11 17:20 #59
    Προεπιλογή
    Για το σχολιο σου περι ειδικων δυναμεων μια χαρα θα ανταπεξελθεις αν πας.Για την διατροφη δεν μπορεις να κανεις και πολλα αν και απο ενα σημειο και μετα χαλαρα θα μπορεις να εχεις και whey και οτι αλλο θες.Το μονο που μπορω να σου ευχηθω ειναι να χεις υπομονη.Καποια στιγμη αυτο τελειωνει και πας για αλλα.
    The true elite don't give a fuck what everyone else is doing. They spend their entire time critiquing themselves. They will never live up to their own expectations.


    so far
    tivadar
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-10-11 18:02 #60
    Προεπιλογή
    Kαλή δύναμη!!! Μη μασάς!! (αλλά και μην τρελαίνεσαι με τη διατροφή, έχεις που έχεις τον κάθε μ*****α πάνω απ' το κεφάλι σου τώρα, μην άγχεσαι και για την... whey)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 23456 ΤελευταίαΤελευταία