Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 76 έως 78 από 78
  1. 22-12-11 21:51 #76
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Txc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πεμπτη 22 Δεκεμβριου 2011

    Βαρος: 76,6 κιλα
    Υψος: 1.80
    Ηλικια: 26
    Λιπος: 13,2%
    Σπλαχνικο: 2
    BMR: 2230 Kcal
    Σκελετος: 3,3 κιλα
    Μυικη μαζα: 63,2 κιλα

    Συμπερασμα: Εβαλα 5 κιλα. Κακα τα ψεματα, για να παρεις κιλα, πρεπει να φας και βρωμικα και στον στρατο σιγουρα τρως βρωμικα και ειδικα εκει που ημουν, αν δεν φας, απλα πεθαινεις...

    Ειμαι Δνεας ΣΝ τωρα, ορκιστηκα και ειμαι στο 957 ΤΣΝ στην Θεσσαλονικη...
    Αυτα περι ΣΝ, οτι μετα την εκπαιδευση, στην μοναδα ειναι ζωαρα, τελικα ειναι μεγαλες λαλακιες...
    Παλι σκοπετα στο χιονι, υπηρεσιες, καμψεις, τρεξιμο, αγγαρειες, επιθεωρησεις κτλ...
    Ειχα τους δεκανεις στο κεντρο να με ζαλιζουν τον ερωτα, τωρα εχω τους επιλοχιες...
    Κανω 4 φορες την εβδομαδα γυμναστηριο, μονο αεροβια...
    Διαδρομο, ποδηλατο καθιστος, spinning και ελλειπτικο...

    Απλα κρατω ενα ημερολογιο με τις λιπομετρησεις που κανω, να βλεπω που ειμαι...
    Αγορασα και ενα βιβλιο περι διατροφης, να διαβαζω στα θαλαμοφυλικια...
    Bad carbs vs good carbs λεγετε με πληρη αναλυση στους υδατανθρακες ( απλους και συνθετους ) και στα λιπαρα, πινακες υδατανθρακων χαμηλου και υψηλου γλυκαιμικου δεικτη, πινακες τροφιμων ω3 και ω6 λιπαρων, τι να αποφευγεις, τι να επιλεγεις, συνταγες κτλ...

    Εκανα και μια extra αναλυση, στην οποια δινεις αιμα και σου αναλυει, πανω κατω σε μια περιοδο 6 μηνων που βρισκοντε οι βιταμινες, τα ιχνοστοιχεια και τα μεταλλα στο σωμα σου, που εχεις ελλειψεις κτλ. Τα αποτελεσματα θα βγουν σε μια εβδομαδα και σου λεει πχ, οτι εχεις ελλειψεις σε ψευδαργυρο ή δεν εχεις καλη απορροφηση, ωστε να παρεις το ταδε συμπληρωμα...
    εσυ δν ησουν σε μοναδα π τρωγατε μονο φιλετα κοτοπουλα? σε πηγαν αλλου φανταζομαι.αποροια τωρα.σε ποιο βιβλιαρακι αναφερεσαι?με εψησες... αντε μωλις τελειωσεις το στρατο θα ξανα χωθεις δυναμικα κιολας
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-12-11 01:22 #77
    Προεπιλογή
    Ειμαι σε αδεια Χριστουγεννων τωρα...
    Κανω καθημερινα γυμναστηριο οσο ειμαι στην αδεια...
    Ξερεις τι παρατηρησα?
    Εδω και 3 ημερες κοιμαμε κανα 10ωρο την ημερα...
    Εβαλα 1 κουταλια της σουπας Goji Berrys στο πρωινο μου ( Alpen Musli )...
    Bλεπω φοβερη διαφορα στα workouts μου...
    Ανεβηκα πολυ σε αντοχη, ενταση και κιλα σε 3 ημερες...
    Πρεπει να κανουν πολυ δουλεια τα Goji Berrys και στην αρχη ημουνα καπως διστακτικος...
    Πολυ σουσουρο, διαφημιση, λεω θα πεσω θυμα του marketing ακομα μια φορα, αλλα τελικα βγηκα λαθος...
    Ισως δοκιμασω και ιπποφαες. Βεβαια το μαλλι παει 30 ευρω το κιλο. Πανακριβο το ατιμο...
    Το βιβλιο στην original εκδοση του λεγετε << Bad Carbs vs Good Carbs >>...
    H ελληνικη εκδοση μου φαινετε λεγετε << Ωφελιμοι υδατανθρακες και μη ωφελιμοι υδατανθρακες >> κατι τετοιο και εχει και extra κεφαλαια και αναλυση πανω στα λιπαρα...
    Τετοιου ειδους βιβλια και περιοδικα διαβαζω μονο, περι γυμναστηριου και διατροφης, να εμπλουτισω τις γνωσεις μου. Δεν αντεχω τα μυθηστορηματα ή λογοτεχνια πχ...
    Σαββατο, Κυριακη και Δευτερα δυστηχως θα ειναι κλειστο το γυμναστηριο λογω Χριστουγεννων...
    Θα παω σε κανα γηπεδακι να κανω σπριντακια, γρηγορο βαδην ( με καμια τσαντα στην πλατη για extra βαρος ) και καμψεις...
    Αν εχει και κρυο, ακομα καλυτερα. Ο οργανισμος καιει παραπανω θερμιδες στο κρυο...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Txc : 24-12-11 στις 01:29
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-02-12 19:44 #78
    Προεπιλογή
    Ηρθε η ωρα να κανω ενα refresh το topic μου...
    Ειμαι στο 957 ΤΣΝ, 3ο σωμα, με παει 1-1...
    Κανω 3 ή 4 φορες την εβδομαδα βαρη + αεροβια...
    Το προγραμμα μου ειναι:

    1.) Στηθος + τρικεφαλο
    2.) Πλατη + δικεφαλο
    3.) Ωμους + Ποδια

    Σε καθε workout ξεκινω με 20 λεπτα διαδρομο στην αρχη πριν τα βαρη και αλλα 20 λεπτα στο τελος, ωστε να βγαζω 2 ωρες αεροβια την εβδομαδα στα 3 workouts μου...

    Απο διατροφη, προσεχω οσο μπορω, οταν ειμαι μεσα...
    Συμπληρωματα δεν παιρνω με εξαιρεση πολυβιταμινη...
    Εχω και μερικα extra πραγματακια μεσα, οπως σοκολατες πρωτεινης, ρυζογκοφρετες και πολυσαλατες με τονο...

    Δεν υπολογιζω μακρος, ουτε θερμιδες...
    Απλα ακολουθω το ενστικτο μου, αν πειναω τρωω και παιζω με διαφορους συνδιασμους τροφιμων ( πχ ρυζι + οσπρια = υψηλης ποιοτητας πρωτεινη )...
    Προσεχω βεβαια τι και ποσο...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Txc : 07-02-12 στις 19:49
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 6 από 6 ΠρώτηΠρώτη ... 456