Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 18
  1. 24-08-11 08:29 #1
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή Ορμονολογικό πρόβλημα? (λάθος ανάπτυξη?)
    Ανοίγω αυτό το θέμα με επιφύλαξη και ελπίζω να μην με πάρετε με τις πέτρες.

    Λοιπόν. Είμαι 22 χρονών (σε 2 μήνες τα κλείνω) και μοιάζω 17. Όταν είχα πολλά κιλά το απέδιδα στο ότι είχα μαγουλα κλπ και γενικά όταν έχεις κιλά μερικές φορες σου δίνουν baby face χαρακτηριστικά.

    Πλέον αυτά φύγανε και το πρόσωπο μου άλλαξε τελείως , όμως ακόμα μοιάζω μικρός. (κανονικός απλά μικρότερος).

    Ακόμα σκέφτομαι μήπως είναι κάτι ορμονολογικό! Και εκτος αυτού όπως έχω προσέξει αλλα όπως μου λένε και όλοι οι άλλοι το δέρμα μου για παράδειγμα δεν είναι σαν δέρμα 22χρονου αλλα σαν παιδιού!(ίσως γιαυτο δεν κρέμασα , όπως είχα γράψει στο άλλο θέμα).

    Και μετά από όλο αυτό τον πρόλογο έρχεται και η ερώτηση.

    Απότι ξέρω η αυξητική ορμόνη που παράγει ο οργανισμός μας έχει αποτέλεσμα εκτός των άλλων και να μην γερνάμε τόσο γρήγορα (το είχα διαβάσει παλιότερα σε ένα άρθρο) οπότε υπάρχει περίπτωση ο οργανισμός μου να παράγει πολύ αυξητική ορμόνη λόγο κάποιας δυσλειτουργίας και να έχει αποτέλεσμα αυτό που είπα?

    Και κάτι ακόμα , μπορώ να πάω να κάνω ορμονολογικες εξετάσεις και να δω αν φταίει κάτι εκεί ? και αν ναι τι εξετάσεις είναι αυτές?(αν ξέρει κάποιος)

    --

    Ξέρω πως δεν είναι τραγικό πρόβλημα απλά με ενοχλεί πολύ να με βλέπουν σαν μαθητή λυκείου η να με ρωτάνε "τώρα τελείωσες το λύκειο" ενώ είμαι 22 χρονών γαϊδούρι ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-08-11 11:53 #2
    Προεπιλογή
    Γιατι δεν ανεβαζεις φωτογραφιες?
    Επισης δεν μπορει να συμβαινει κατι τετοιο που λες και εχω ακομα αμφιβολιες για το αν αυτο που σου συμβαινει ειναι οντως μη φυσιολογικο. Και τι διαφορετικο εχει το δερμα ενος 22χρονου με ενος 17χρονου?
    Μπορεις να μας βιηθησεις με μερικες φωτογραφιες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-08-11 11:53 #3
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    ΦΙλε απο τα 17 στα 22 δεν αλλαζει το προσωπο εκτος αν παχυνεις ή αδυνατισεις ή αν ααφησεις γενια. Και μενα ιδιο ειναι το προσωπο μου. Αυτο για την αυξητικη και το αν γερνας γρηγορα θα το δεις πολυ αργοτερα. Δεν εχει σχεση ομως με το μπειπι φεης. Η αυξητικη παραγει απλα καινουργια κυτταρα και ανανεωται μεταξυ αλλων και το δερμα και δε δεχνεις μεγαλος. Κανενας δεν εχει ρυτιδες ας πουμε απο τα 22 ουτε καν απ τα 25. Το οτι μοιαζεις μικρος μαλλον ευθυνεται το προσωπο σου. Δηλαδη οτι ετσι εισαι, οχι το δερμα. Γενια βγαζεις κανονικα πυκνα? Γιατι δεν αφηνεις γενια να δειχνεις μικρος?

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-08-11 11:57 #4
    Το avatar του χρήστη Kostas95

    Εγγραφή
    02-07-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    559
    Προεπιλογή
    Καλυτερα που δειχνεις 17 γιατι θα μπορεις να προσελκυεις 15χρονες,16χρονες χωρις να σε πιανουνε για σεξουαλικη παρενοχληση
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-08-11 12:05 #5
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Καλα, την παλεύουμε εδώ μέσα??
    Καταρχήν ΕΙΣΑΙ μικρός, λίγοι άντρες μεγαλοδείχνουν σ αυτή την ηλικία, οι περισσότεροι με άλλα ρούχα μοιάζουν άνετα για λυκειόπαιδα. Πολλοί δεν έχουν βγάλει καν γένια
    Δεν έχει να κάνει με αυξητική, με τεστοστερόνες κ ανδρογόνα έχει να κάνει, αυτά έιναι που δίνουν τα αρρενωπά χαρακτηριστικά. Κάποια στιγμή θα τ αποκτήσεις.

    θα τρόλαρα αβίαστα, αλλα έχε χάρη
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-08-11 12:07 #6
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tasos2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το οτι μοιαζεις μικρος μαλλον ευθυνεται το προσωπο σου. Δηλαδη οτι ετσι εισαι, οχι το δερμα. Γενια βγαζεις κανονικα πυκνα? Γιατι δεν αφηνεις γενια να δειχνεις μικρος?
    Γένια βγάζω πυκνά και στα χερια μου και στα πόδια μου και στην κοιλιά μου και κανονικά , οπότε υποθέτω πως έκανα λάθος. Ευχαριστώ για τις πληροφορίες.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο MusclesOfShadow Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι δεν ανεβαζεις φωτογραφιες?
    Επισης δεν μπορει να συμβαινει κατι τετοιο που λες και εχω ακομα αμφιβολιες για το αν αυτο που σου συμβαινει ειναι οντως μη φυσιολογικο. Και τι διαφορετικο εχει το δερμα ενος 22χρονου με ενος 17χρονου?
    Μπορεις να μας βιηθησεις με μερικες φωτογραφιες...
    Αυτό που είπα για το δέρμα άκυρο (βλακεία πέταξα και το κατάλαβα).

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Kostas95 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλυτερα που δειχνεις 17 γιατι θα μπορεις να προσελκυεις 15χρονες,16χρονες χωρις να σε πιανουνε για σεξουαλικη παρενοχληση
    μου έχει τύχει να την πέφτω σε μια συνομήλικη μου και με γράφει και μου την πέφτει η 15χρονη αδερφή της )

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλα, την παλεύουμε εδώ μέσα??
    Καταρχήν ΕΙΣΑΙ μικρός, λίγοι άντρες μεγαλοδείχνουν σ αυτή την ηλικία, οι περισσότεροι με άλλα ρούχα μοιάζουν άνετα για λυκειόπαιδα. Πολλοί δεν έχουν βγάλει καν γένια
    Δεν έχει να κάνει με αυξητική, με τεστοστερόνες κ ανδρογόνα έχει να κάνει, αυτά έιναι που δίνουν τα αρρενωπά χαρακτηριστικά. Κάποια στιγμή θα τ αποκτήσεις.
    Η τεστοστερόνη δεν ευθύνεται για το ποσο μαλλιαροί είμαστε οι άντρες? γιατί από τρίχα είμαι λίγο αρκούδα (σε normal επίπεδα).
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη rey1989 : 24-08-11 στις 12:09
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-08-11 12:32 #7
    Προεπιλογή
    Η τριχοφυια εχει να κανει και με τις γενετικες προδιαγραφες, παρολαυτα και η τεστοστερονη ειναι υπευθυνη γιαυτο. Μην σε παρασυρει παντως αυτη η σκεψη γιατι παραλιγο να παρασυρει και μενα (οτι δηθεν ο πιο μαλλιαρος εχει πιο πολυ τεστοστερονη)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-08-11 13:14 #8
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανοίγω αυτό το θέμα με επιφύλαξη και ελπίζω να μην με πάρετε με τις πέτρες.

    Λοιπόν. Είμαι 22 χρονών (σε 2 μήνες τα κλείνω) και μοιάζω 17. Όταν είχα πολλά κιλά το απέδιδα στο ότι είχα μαγουλα κλπ και γενικά όταν έχεις κιλά μερικές φορες σου δίνουν baby face χαρακτηριστικά.

    Πλέον αυτά φύγανε και το πρόσωπο μου άλλαξε τελείως , όμως ακόμα μοιάζω μικρός. (κανονικός απλά μικρότερος).

    Ακόμα σκέφτομαι μήπως είναι κάτι ορμονολογικό! Και εκτος αυτού όπως έχω προσέξει αλλα όπως μου λένε και όλοι οι άλλοι το δέρμα μου για παράδειγμα δεν είναι σαν δέρμα 22χρονου αλλα σαν παιδιού!(ίσως γιαυτο δεν κρέμασα , όπως είχα γράψει στο άλλο θέμα).

    Και μετά από όλο αυτό τον πρόλογο έρχεται και η ερώτηση.

    Απότι ξέρω η αυξητική ορμόνη που παράγει ο οργανισμός μας έχει αποτέλεσμα εκτός των άλλων και να μην γερνάμε τόσο γρήγορα (το είχα διαβάσει παλιότερα σε ένα άρθρο) οπότε υπάρχει περίπτωση ο οργανισμός μου να παράγει πολύ αυξητική ορμόνη λόγο κάποιας δυσλειτουργίας και να έχει αποτέλεσμα αυτό που είπα?

    Και κάτι ακόμα , μπορώ να πάω να κάνω ορμονολογικες εξετάσεις και να δω αν φταίει κάτι εκεί ? και αν ναι τι εξετάσεις είναι αυτές?(αν ξέρει κάποιος)

    --

    Ξέρω πως δεν είναι τραγικό πρόβλημα απλά με ενοχλεί πολύ να με βλέπουν σαν μαθητή λυκείου η να με ρωτάνε "τώρα τελείωσες το λύκειο" ενώ είμαι 22 χρονών γαϊδούρι ..
    πολυ κακο για τ τιποτα!!!!!!....οτι μικροδειχνεις δεν παει να πει οτι ηρθε η συντελεια του κοσμου ή εχεισ δεν ξερω κ εγω τι?!!..
    αυτο ειναι θεμα dna,προσωπου κατα ποσο καποιοι ανθρωποι δειχνουν παντα πιο μικροι απο την ηλικια τουσ..κ εγω μικροδειχνω κανα 2 χρονια...τωρα δεν ειναι κ πολυ καλο σε αυτη την ηλικια για τουσ αντρεσ(π.χ. αν θες να την πεσεις σ συνομιλικη ή μεγαλυτερης ηλικιας..)...αλλα αργοτερα θ ειναι προτερημα!..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-08-11 13:17 #9
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amateur666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πολυ κακο για τ τιποτα!!!!!!....οτι μικροδειχνεις δεν παει να πει οτι ηρθε η συντελεια του κοσμου ή εχεισ δεν ξερω κ εγω τι?!!..
    αυτο ειναι θεμα dna,προσωπου κατα ποσο καποιοι ανθρωποι δειχνουν παντα πιο μικροι απο την ηλικια τουσ..κ εγω μικροδειχνω κανα 2 χρονια...τωρα δεν ειναι κ πολυ καλο σε αυτη την ηλικια για τουσ αντρεσ(π.χ. αν θες να την πεσεις σ συνομιλικη ή μεγαλυτερης ηλικιας..)...αλλα αργοτερα θ ειναι προτερημα!..
    ναι για αργότερα το ξέρω , άλλα τώρα είναι πρόβλημα γιατί οι γκόμενα δεν σε παίρνει σοβαρά αν δείχνεις πιτσιρικάς ..
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    νο πρόμπλεμ παίδες , απλα το ειχα απορία αν μπλέκεται κανένα ορμονολογικό πρόβλημα στην μέση.

    ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-08-11 13:20 #10
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι για αργότερα το ξέρω , άλλα τώρα είναι πρόβλημα γιατί οι γκόμενα δεν σε παίρνει σοβαρά αν δείχνεις πιτσιρικάς ..
    καλα ξερω εγω κατι 23 που κοιτανε 19 χρονουσ!
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-08-11 13:31 #11
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ---------------------------------------------------------
    νο πρόμπλεμ παίδες , απλα το ειχα απορία αν μπλέκεται κανένα ορμονολογικό πρόβλημα στην μέση.

    ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας.
    Είμαι σίγουρη ότι μετά τις έγκυρες απαντήσεις των εμπειρογνωμόνων του bb.gr team σου λύθηκαν δια παντός οι απορίες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-08-11 13:35 #12
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο lila_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι σίγουρη ότι μετά τις έγκυρες απαντήσεις των εμπειρογνωμόνων του bb.gr team σου λύθηκαν δια παντός οι απορίες...
    δεν ξέρω που αλλού να ρωτήσω για αυτα τα θέματα. Αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα να μου το πείτε να σταματήσω, δεν θέλω να προκαλέσω αναστάτωση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-08-11 15:34 #13
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    σκεψου οτι οταν θα εισαι 30 θα δειχνεισ 22
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-08-11 17:41 #14

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Εδω οι περισσοτεροι ξοδευουν του κοσμου τα λεφτα για να δειχνουν νεοτεροι..
    Εσενα σε χαλασε;

    Και αμα δε σε κοιτανει οι μικρουλες.. εεε κοιτα τις μεγαλυτερες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-08-11 17:48 #15
    War Veteran
    Το avatar του χρήστη RAMBO

    Εγγραφή
    06-01-2009
    Περ.
    Hardcore Earth
    Μηνύματα
    5.969
    Προεπιλογή
    για ολα ηπαρχει λυση
    Y.o.l.o
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία