Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 33
  1. 09-09-11 04:25 #16
    Προεπιλογή
    Πήγα στο γιατρό και μου είπε οτι είναι φυσιολογικό και οτι από 3ψήφιο αριθμό και πανω είναι το πρόβλημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-09-11 10:29 #17
    Προεπιλογή PROVLHMA
    KALHMERA! EIMAI MANOULA ENOS AGORIOU 27 MHNVN.APO TON PERASMENO IANOUARIO KANOUME EXETASEIS KAI DIAPISTONOUME OTI XWRIS KAPOIO EMFANEI TOULAXISTON LOGO EXEI AFXIMENH TH SGOT APO ARXIKA 119, MEXRI SHMERA TELEFTEA METRHSH 126.MHPWS MPOREI NA VOHTHISEI KAPOIOS?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-09-11 15:09 #18
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PIPINA Εμφάνιση μηνυμάτων
    KALHMERA! EIMAI MANOULA ENOS AGORIOU 27 MHNVN.APO TON PERASMENO IANOUARIO KANOUME EXETASEIS KAI DIAPISTONOUME OTI XWRIS KAPOIO EMFANEI TOULAXISTON LOGO EXEI AFXIMENH TH SGOT APO ARXIKA 119, MEXRI SHMERA TELEFTEA METRHSH 126.MHPWS MPOREI NA VOHTHISEI KAPOIOS?
    Καλώς ήρθες στο φόρουμ. Σε παρακαλώ να γράφεις με μικρούς ελληνικούς χαρακτήρες, καθώς είναι κανόνας του φόρουμ
    Ο λόγος είναι κυρίως στη διατροφή (ειδικά αν είναι ευαίσθητος στο να ανεβαίνει η SGOT) και έπειτα γενετικό. Ειδικά στην ηλικία του παιδιού δεν δικαιολογείται.

    Οι γιατροί τι σας λένε? Τι λύσεις προτείνουν?
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-09-11 18:33 #19
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PIPINA Εμφάνιση μηνυμάτων
    KALHMERA! EIMAI MANOULA ENOS AGORIOU 27 MHNVN.APO TON PERASMENO IANOUARIO KANOUME EXETASEIS KAI DIAPISTONOUME OTI XWRIS KAPOIO EMFANEI TOULAXISTON LOGO EXEI AFXIMENH TH SGOT APO ARXIKA 119, MEXRI SHMERA TELEFTEA METRHSH 126.MHPWS MPOREI NA VOHTHISEI KAPOIOS?
    Συγνωμη αλλα μπαινετε σε ενα φορουμ BBing να ρωτησετε για το παιδι σας που ειναι 27μηνων και εχει τοσο αυξημενη τρανσαμινασι... προσωπικα μου φαινετε λιγο περιεργο...

    καταρχην καταλαβαινετε οτι δεν γινετε να κανει καποιος ακομα και γιατρος να ειναι διαγνωση μεσω ιντερνετ... ειναι αδυνατον...

    απο εκει και περα ο παιδιατρος του παιδιου δεν το εχει δει? δεν σας εχει πει κατι?

    μονο η SGOT ειναι αυξημενη? SGPT,ALP και GGT σε τι επιπεδα βρισκοντε?

    κανει χρηση καποιου φαρμακου? πασχει απο καποια παθηση?
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-09-11 18:39 #20
    Προεπιλογή
    οι γιατροι με παραπέμπουν σε παιδογασταιντερολογο για περετερο εξετασεις.εχω μιλησει μεχρι τωρα σε 3 παιδιατρους οι οποιοι μου ειπαν πως δεν εχουν ξανα τυχη σε τετοια περιπτωση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-09-11 19:01 #21
    Προεπιλογή
    σαφως και δε περιμενω να γινει καποια διαγνωση απο το ιντερνετ.απλα αναρωτιωμουν μηπως εχει τυχη και σε καποιον αλλων αυτη η περιπτωση.αφτο μονο.συγνωμη για την ενοχληση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-09-11 19:08 #22
    Προεπιλογή
    φιλε πριν δωσεις αιμα εκανες μια εβδομαδα διακοπη απο προπονηση?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-09-11 19:28 #23
    Προεπιλογή
    Κοιτάξτε και εδώ.
    http://www.iatronet.gr/

    Μπορείτε να ρωτήσετε και εκεί , ίσως σας βοηθήσουν .

    Περαστικά εύχομαι !
    Ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό .
    Whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-09-11 20:07 #24
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dio32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε πριν δωσεις αιμα εκανες μια εβδομαδα διακοπη απο προπονηση?
    η γυναικα ρωταει για το παιδι της που ειναι 27 μηνων φιλε,τι προπονηση να κανει??
    ελεος δεν διαβαζετε τα ποστ καθολου??
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-09-11 20:13 #25
    Προεπιλογή
    Ένας σχετικός πίνακας με τη κλινική σημασία των διαφόρων δεικτών για παιδιά :



    Πιο αναλυτικά συνημμένα!
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες

    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-09-11 21:02 #26
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PIPINA Εμφάνιση μηνυμάτων
    σαφως και δε περιμενω να γινει καποια διαγνωση απο το ιντερνετ.απλα αναρωτιωμουν μηπως εχει τυχη και σε καποιον αλλων αυτη η περιπτωση.αφτο μονο.συγνωμη για την ενοχληση.
    αν θες δωσε μας και τις αλλες τιμες που σε ρωτησα...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-09-11 21:38 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    η γυναικα ρωταει για το παιδι της που ειναι 27 μηνων φιλε,τι προπονηση να κανει??
    ελεος δεν διαβαζετε τα ποστ καθολου??
    μηπως εσυ δεν καταλαβες καλα?εγω αναφερομουν στον thanasis7 που εχει ανοιξει το ποστ.
    μια χαρα διαβαζω εσυ βιαστηκες να μου την πεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 10-09-11 02:31 #28
    Προεπιλογή Απάντησε στο dio32
    Όχι φίλε δεν είχα σταματήσει την προπόνηση μάλιστα πρέπει να έιχα πάει και την προηγούμενη μέρα πρην κάνω εξέταση
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 10-09-11 09:15 #29
    Προεπιλογή
    κανονικα φιλε μου οσο αφορα για συκοτι γιατι εγω ειχα ενα θεμα με sgot gt πολυ ανεβασμενες,μια εβδομαδα κανεις παυση πριν δωσεις αιμα,εκτος αμα θες να δεις σε καιρο προπονησεις τι θα σου βγαλει το κανουν πολλοι αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 10-09-11 15:19 #30
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thanasis7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πριν λίγες μέρες έκανα εξετάσης αίματος( είμαι 18,5 ετών) και το μόνο ανεβασμένο ήταν η Τρανσαμινάση AST (SGOT) το φυσιολογικό είναι 2-40(ετσι λέει το χαρτί) και εγώ έχω 44 U/L.Ξέρεται που μπορεί να οφείλεται αυτό και τι σημαίνει????
    δεν είναι τίποτε αυτο δεν είναι κατι ανυσηχητικό τόσο λίγο μπορεί να υπάρχει διακύμανση κάτι να έφαγες την προηγούμενη μέρα η να ήπιες κανένα ποτηράκι η νερό να μην πίνεις όσο χρειάζετε και να έχεις αν μικρό ανέβασμα , αλλα δεν το λαμβάνουμε καν υπόψιν τόσο μικρή διακύμανση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία