Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 18-09-11 09:26 #1
    Προεπιλογή Πονος κατα την διαρκεια αεροβιας(τρεξιμο)
    Καλημερα!!
    Βασικα απο τοτε που ξεκινησα το γυμναστηριο τρεχω σχεδον καθε μερα!!καποιες φορες μου ποναγε αριστερα στην περιοχη της κοιλιας ηταν επειδη δεν ειχα χονεψει τελοσπαντων!!τωρα μου ποναει λιγο πιο πανω απο το σκουλικοιδιτη και δεν ξερω τι ειναι και απο τι προερχεται!!!συνηθως οταν τρεχω εντονα!!Οταν πχ κανω ποδηλατο δεν καταλαβενω τιποτα!!
    καθε βοηθεια ευπροσδεκτη!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-09-11 09:47 #2
    Προεπιλογή
    Εχει ξανασυζητηθει. Αμα κανεις μια αναζητηση θα βρεις παραπανω πληροφοριες.

    Πανω κατω, το ηπαρ και ο σπληνας οταν κανουμε εντονη αεροβια γυμναστικη "υπερλειτουργουν" για να απελευθερωσουν ερυθρα αιμοσφαιρια τα οποια δεσμευουν περισσοτερο οξυγονο απο τους πνευμονες, οποτε εχεις καλυτερη οξυγονωση. Γι'αυτο σε πιανει σε εκεινα τα σημεια αυτος ο πονος, "καψιμο"

    Εαν οταν σε πιασει ελενξεις την αναπνοη σου (την κανεις πιο σωστα) θα σου περασει μετα απο λιγο. Θεμα συνηθειας ειναι, κανε καλο ζεσταμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-09-11 09:53 #3
    Προεπιλογή
    Φιλε καταρχην ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!
    δευτερον συγνωμη που δεν εψαξα να ειμαι ηλικρινης!!Δηλαδη ειναι μεχρι να βρω το ρυθμο που λεμε?οταν εννοεις καλο ζεσταμα τι ακριβως εννοεις?

    Edit:κατι φορες εβιχα και τοτε το ενιωθα πιο εντονα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-09-11 09:59 #4
    Προεπιλογή
    Εννοω να κανεις ενα 10λεπτακι στο περιπου χαλαρο περπατημα - τζογκινγκ για να μπει σε ενα ρυθμο το σωμα. Θα το δεις εσυ ποσο χρειαζεται για να μην σε ενοχλει. Συνηθεια ειναι
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-09-11 10:02 #5
    Προεπιλογή
    οταν πηγαινω στο γυμ κανω 5 λεπτα ζεσταμα αλλα αεροβιο κανω μετα απο μια ωρα που τελειωνω τις ασκησεις!!θα κανω ενα χαλαρο 10 λεπτο και μετα ενα γερο 20 λεπτο ευχαριστω θα το δοκιμασω και θα σου πω!
    Απάντηση με παράθεση