Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14
  1. 05-10-11 23:21 #1
    Προεπιλογή Χάσιμο λίπους,χωρίς (μεγάλη) μυική απώλεια
    Καλησπέρα Παιδιά,ειμαι 18 χρονων και εχω ενα "σωσιβιο" γυρω απο την κοιλια, ειμαι 1,75 και 62 κιλα (ειχα φτασει και 57) αλλα το "σωσίβιο" παρεμενε.Ξερω πως περα απο την γυμναστικη ενα μεγαλο μερος εχει να κανει με την διατροφη,και προσφατα μου ειπαν (και διαβασα) οτι δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις κιλα (λιπους) χωρις να χασεις μυικη μαζα....Θα ηθελα αν γινεται να μου προτεινεται διατροφη/ες ωστε να ελαχιστοποιησω την απωλεια και ταυτοχρονα να χασω βαρος...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-10-11 23:28 #2
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Asxetos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα Παιδιά,ειμαι 18 χρονων και εχω ενα "σωσιβιο" γυρω απο την κοιλια, ειμαι 1,75 και 62 κιλα (ειχα φτασει και 57) αλλα το "σωσίβιο" παρεμενε.Ξερω πως περα απο την γυμναστικη ενα μεγαλο μερος εχει να κανει με την διατροφη,και προσφατα μου ειπαν (και διαβασα) οτι δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις κιλα (λιπους) χωρις να χασεις μυικη μαζα....Θα ηθελα αν γινεται να μου προτεινεται διατροφη/ες ωστε να ελαχιστοποιησω την απωλεια και ταυτοχρονα να χασω βαρος...
    μπουρδες δε γινεται.γινεται κ παραγινεται. παιζε με πολυ πρωτεινη αρκετα λιπαρα κ λιγο υδατανθρακα κ τα λεμε σε κανα 3μηνο.στεκα θα χεις γινει απο λιπος....κ αν εισαι αρχαριος βαζεις κ μυες
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-10-11 23:32 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπουρδες δε γινεται.γινεται κ παραγινεται. παιζε με πολυ πρωτεινη αρκετα λιπαρα κ λιγο υδατανθρακα κ τα λεμε σε κανα 3μηνο.στεκα θα χεις γινει απο λιπος....κ αν εισαι αρχαριος βαζεις κ μυες
    Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!
    κανονικα για να "χασω" δν πρεπει να περιορισω λιπαρα κλπ?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-10-11 23:34 #4
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Asxetos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστω για την γρηγορη απαντηση!
    κανονικα για να "χασω" δν πρεπει να περιορισω λιπαρα κλπ?
    δεν ισχυει αυτο αν κ οσοι ξεκινανε ετσι πιστευουν.υπαρχει η θεωρια π λεει φαε λιπος για να καψεις λιπος.αν ψαξεις εδω στις διατροφες θα δεις ενα αρθρακι π λεει κετο.εννοειται απλα διαβαζεις για να παρεις ιδεα τι παιζει οταν μειωνεις τους υδατανθρακες.δεν γινεται το ιδιο δλδ να μπεις σε κετοση.αλλα οτι τα λιπαρα χρησιμοποιουνται για ενεργεια κ το οτι η ινσουλινη μενει σε χαμηλα επιπεδα κ κεγεται λιπος ισχυει.εγω σε κετο κιολας παντως μονο μυικη μαζα δεν εχασα
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-10-11 23:47 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν ισχυει αυτο αν κ οσοι ξεκινανε ετσι πιστευουν.υπαρχει η θεωρια π λεει φαε λιπος για να καψεις λιπος.αν ψαξεις εδω στις διατροφες θα δεις ενα αρθρακι π λεει κετο.εννοειται απλα διαβαζεις για να παρεις ιδεα τι παιζει οταν μειωνεις τους υδατανθρακες.δεν γινεται το ιδιο δλδ να μπεις σε κετοση.αλλα οτι τα λιπαρα χρησιμοποιουνται για ενεργεια κ το οτι η ινσουλινη μενει σε χαμηλα επιπεδα κ κεγεται λιπος ισχυει.εγω σε κετο κιολας παντως μονο μυικη μαζα δεν εχασα
    Ευχαριστω πολυ! θα ψαξω περαιτερω
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-10-11 19:47 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Asxetos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα Παιδιά,ειμαι 18 χρονων και εχω ενα "σωσιβιο" γυρω απο την κοιλια, ειμαι 1,75 και 62 κιλα (ειχα φτασει και 57) αλλα το "σωσίβιο" παρεμενε.Ξερω πως περα απο την γυμναστικη ενα μεγαλο μερος εχει να κανει με την διατροφη,και προσφατα μου ειπαν (και διαβασα) οτι δεν υπαρχει περιπτωση να χασεις κιλα (λιπους) χωρις να χασεις μυικη μαζα....Θα ηθελα αν γινεται να μου προτεινεται διατροφη/ες ωστε να ελαχιστοποιησω την απωλεια και ταυτοχρονα να χασω βαρος...
    εισαι 13 κιλα κατω απο το υψος σου και θες να κανεις γραμμωση????

    ξεκινα ογκο μεγαλε φαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-10-11 19:56 #7
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    ενα λαθος που κανουν πολλοι ειναι οτι πανε για γραμμωση χωρις να εχουν την αναλογη μυικοτητα πανω τους...σορρυ φιλε αλλα βαλε κρεας..ποσο θα κατεβεις ακομα για να δεις τετραγωνακια?μην δεις και κοκκαλα και σπλαχνα μαζι...
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-10-11 20:31 #8
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ginus Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενα λαθος που κανουν πολλοι ειναι οτι πανε για γραμμωση χωρις να εχουν την αναλογη μυικοτητα πανω τους...σορρυ φιλε αλλα βαλε κρεας..ποσο θα κατεβεις ακομα για να δεις τετραγωνακια?μην δεις και κοκκαλα και σπλαχνα μαζι...
    +1000

    κ εγω πιστευω οτι πρεπει να κανεις ογκο οχι γραμμωση!........ προφανως δεν εχεισ μυικη μαζα ουτε κ γυμνασμενουσ τους κοιλιακους για να εισαι τοσα κιλα κ να μν φενοντε..αν κανεις ογκο με αυστηρα καθαρη διατροφη σε ενα χρονο θ εκπλαγεις απο τ αποτελεσματα π θ δεις στο σωμα σ!..ειδικα αν τωρα ξεκινησες γυμναστηριο!...


    Υ.Γ. η ληψη πρωτεινης να κυμενεται στα 130 γρ την μερα κ οι υδατανθρακες να τους ανεβασεις σταδιακα σε πανω απο 200-250 γρ τη μερα..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amateur666 : 07-10-11 στις 20:35
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-10-11 19:00 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο spyros Bodybuilding Εμφάνιση μηνυμάτων
    εισαι 13 κιλα κατω απο το υψος σου και θες να κανεις γραμμωση????

    ξεκινα ογκο μεγαλε φαι
    Μα,και που ειμαι 13 κιλα κατω απο το κανονικο ας πουμε δεν βλεπω κοιλιακους .... Μονο ο ορθος κοιλιακος φαινεται εντονα δυστυχως....(οπως ειπα εχω αυτο π λενε "σωσιβιο")

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ginus Εμφάνιση μηνυμάτων
    ενα λαθος που κανουν πολλοι ειναι οτι πανε για γραμμωση χωρις να εχουν την αναλογη μυικοτητα πανω τους...σορρυ φιλε αλλα βαλε κρεας..ποσο θα κατεβεις ακομα για να δεις τετραγωνακια?μην δεις και κοκκαλα και σπλαχνα μαζι...
    τι θες να πεις με την μυικοτητα φιλε μου δεν καταλαβα πολυ :S , αν εννοεις οτι δεν εχω "μυες" για γραμμωση παιζει να ισχυει αλλα και παλι πιστευω πως οταν "εκανα διαιτα" (δλδ δν τρωω τιποτα μπας και χασω κανα κιλο ,αυτο εννοω διαιτα) περισσοτερο μυικη μαζα εχασα παρα λιπος
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο amateur666 Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1000

    κ εγω πιστευω οτι πρεπει να κανεις ογκο οχι γραμμωση!........ προφανως δεν εχεισ μυικη μαζα ουτε κ γυμνασμενουσ τους κοιλιακους για να εισαι τοσα κιλα κ να μν φενοντε..αν κανεις ογκο με αυστηρα καθαρη διατροφη σε ενα χρονο θ εκπλαγεις απο τ αποτελεσματα π θ δεις στο σωμα σ!..ειδικα αν τωρα ξεκινησες γυμναστηριο!...


    Υ.Γ. η ληψη πρωτεινης να κυμενεται στα 130 γρ την μερα κ οι υδατανθρακες να τους ανεβασεις σταδιακα σε πανω απο 200-250 γρ τη μερα..
    κοιτα,δεν ειμαι ουτε οδοντογλυφιδας ουτε πατσοκιλο xD ,εχω καααποια μυικη μαζα κυριως στηθος και δικεφαλους απο τα push aps, απο κει και περα με την κετο διαιτα δεν καταλαβα παααρα πολλα δυστυχως παραολο που εψαξα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-10-11 00:04 #10
    Προεπιλογή
    φιλε κανε ογκο φετος και σου υποσχομαι (αν τα κανεις ολα σωστα)οτι το καλοκαιρι θα εχεις κοιλιακους
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-10-11 00:18 #11
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    εαν εισαι σε μια μεση κατασταση οπως λες τοτε ΜΗΝ πας για γραμμωση..θα ξενερωσεις με το αποτελεσμα γτ θα χασεις τα νερα που σε κανουν "στρογγυλο" οπως εισαι τωρα...
    ειπαμε αλλα μερικοι το παρακανατε....μια χαρα χανεις μυικη μαζα οταν χανεις κιλα..το θεμα ειναι ποση..
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-10-11 00:23 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ginus Εμφάνιση μηνυμάτων
    μια χαρα χανεις μυικη μαζα οταν χανεις κιλα..το θεμα ειναι ποση..
    Στην περιπτωση του ισως αρκετη
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-10-11 01:35 #13
    Προεπιλογή
    μπορω να αναρτησω εδω 1-2 φωτογραφιες να μου πειτε γνωμες και τι πανω κατω χρειαζομαι ή πρεπει οπωσδηποτε να το κανω στο αλλο section?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 09-10-11 01:50 #14
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    καλυτερα στις φωταγραφιες μελων να βαλεις τις φωτο...να γραψεις και τα στατ σου..να εχεις και εσυ ενα αρχειο για να βλεπεις διαφορες..
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση