Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 58
  1. 06-10-11 06:39 #16
    Προεπιλογή αθροσκοπηση στο γονατο
    παιδια καλησπερα ειμαι καινουργιο μελος..
    θα ήθελα σας παρακαλω την συμβουλη σας ....
    εκανα αθροσκοπηση στο γονατο (κακωση μηνισκου ρηξη πλαγιου προσθιου χιαστου)εχουν περασει εξι μηνες και το ποδι μου ακομη ποναει .εκανα παλιοτερα βαρη και τωρα προσπαθω να επανελθω.κανω κολυμπι καθε πρωι 30 λεπτα ,ασκησεισ με λαστιχο στο σπιτι και εχω και 6κιλα βαρακια με τα οποια κανω σκουωτ προβολες και αρσεις θανατου((στισ συγκγκριμενες νιωθω τρομερη ενοχληση και πονο)))πειτε μου σας παρακαλω τι πρεπει να κανω για να επανελθω????
    θελω και παλι να ξεκινησω γυμναστηριο..

    Ευχαριστω πολυ!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-10-11 08:30 #17
    Προεπιλογή
    μερικη ρηξη η ολικη ρηξη χιαστου επαθεσ;; εκενεσ σωστη αποθεραπεια μετα την (εγχειρηση) εκει παιζετε το ολο θεμα η αποθεραπεια μετα απο μια εγχειρηση ειναι τα α και το ω!!τωρα το μονο που μπορεισ να κανεισ ειναι να πασ στον γιατρο που εκανεσ αρθροσκοπηση και του πεισ πωσ εχουν τα πραγματα!!
    ειμαι ο πιο τρελοσ λογικοσ και ο πιο λογικοσ τρελοσ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-10-11 08:31 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magavaTOUT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ειμαι συντομος. Πριν απο 7-8 μερες οταν και ξαναειχα προπονηση ποδιων, εκανα μια λιγο πιο ζωρικη προπονηση απο αλλες φορες.Οι ασκησεις ηταν (squat,προβολες,καμψεις δικεφ.,εκτασεις τετρακ.,γαμπες). Τις επομενες μερες που ειμαι και φουλ πιασμενος, απο αεροβιο εκανα μονο 30λεπτα περπατημα.Χθες εκανα για κανα 20λεπτα ΗΙΙΤ και μετα λιγο τρεξιματακι οταν και ενιωσα κατι τσιμπηματα στο γονατο και σταματησα. Σημερα που πηγα να ξανακανω ποδια επειδη ενιωθα αυτη την μικρη ενοχληση εβαλα και λιγο counterpain στην αρχη αλλα μολις πηγα να κανω ζεσταμα με 30kg για squat ειδα οτι ο πονος ηταν πολυ εντονος και το παρατησα.Ο πονος ειναι στην μπροστα μερια του γονατου. Να πω ακομη οτι στην προηγουμενη προπ. εκανα αρκετα κιλα squat για τα δεδομενα μου για πρωτη φορα αλλα δεν ξερω αν αυτο εχει καμια σχεση.

    τι λετε ?
    ισωσ ειναι μηνισκοσ φιλε!!!
    ειμαι ο πιο τρελοσ λογικοσ και ο πιο λογικοσ τρελοσ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-10-11 14:32 #19
    Προεπιλογή
    ειχα ολικη ριξη προσθιου και πλαγιου χιαστου εβαλα μοσχευμα .εκανα καποιεσ φυσικοθεραπειες και μετα ασκησεις στο σπιτι με λαστιχο και κολυμπι με βατραχοπεδιλο.ολο το καλοκαιρι και συνεχιζω και τωρα
    απο δω και περα τι κανω ομως ???ο γιατρος μου λεει να κανω καποιες ασκησεισ που ειναι για τριτες ηλικιες ....
    εγω θελω να επανελθω και να κανω βαρη ομως
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη katerina. : 06-10-11 στις 14:40
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-10-11 14:11 #20
    Προεπιλογή
    BUMP! Μετα την επισκεψη στο γιατρο αποδειχθηκε οτι εχω χονδροπαθεια επιγονατιδας και εχει μαζεψει υγρο το γονατο. Θελω να ρωτησω δυο πραγματακια. Εχει παθει κανεις αλλος κατι παρομοιο? Συμπληρωματα γλουκοζαμινης κανουν δουλεια? Γιατι μου τα συστησε ο doc αλλα διαβασα διαφορα στο net και ειναι και καπως ακριβουτσικα.
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-10-11 14:15 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magavaTOUT Εμφάνιση μηνυμάτων
    BUMP! Μετα την επισκεψη στο γιατρο αποδειχθηκε οτι εχω χονδροπαθεια επιγονατιδας και εχει μαζεψει υγρο το γονατο. Θελω να ρωτησω δυο πραγματακια. Εχει παθει κανεις αλλος κατι παρομοιο? Συμπληρωματα γλουκοζαμινης κανουν δουλεια? Γιατι μου τα συστησε ο doc αλλα διαβασα διαφορα στο net και ειναι και καπως ακριβουτσικα.
    Αν ο γιατρός σου είπε να τα πάρεις, να το κάνεις ανεξάρτητα από το πόσο κοστίζουν.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-10-11 14:17 #22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν ο γιατρός σου είπε να τα πάρεις, να το κάνεις ανεξάρτητα από το πόσο κοστίζουν.
    μου ειπε καλο θα ηταν.. απλα θελω να ακουσω αν κανεις αλλος εχει χρησιμοποιησει και ειδε τπτ αποτελεσματα.Δυο γυμναστες που ρωτησα μου ειπαν οτι δεν κανουν τπτ
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-10-11 14:22 #23
    Προεπιλογή
    Θα το θεσω απλα γιατροι>γυμναστες οταν υπαρχει οντως προβλημα.
    The true elite don't give a fuck what everyone else is doing. They spend their entire time critiquing themselves. They will never live up to their own expectations.


    so far
    tivadar
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-10-11 14:25 #24
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magavaTOUT Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου ειπε καλο θα ηταν.. απλα θελω να ακουσω αν κανεις αλλος εχει χρησιμοποιησει και ειδε τπτ αποτελεσματα.Δυο γυμναστες που ρωτησα μου ειπαν οτι δεν κανουν τπτ
    Έκαστος στο είδος του. Άλλο γυμναστής και άλλο γιατρός-ορθοπεδικός. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
    «Όλοι αυτοί που αναφέρεις είναι μακρινοί,
    αφού έχουν χαθεί μαζί με τις διδασκαλίες τους.
    Κάθε άνθρωπος ανυψώνεται όταν έρθει ο καιρός του.
    Ως τότε, περιπλανιέται κουραστικά...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-10-11 14:36 #25
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Lao Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκαστος στο είδος του. Άλλο γυμναστής και άλλο γιατρός-ορθοπεδικός. Μην τα ισοπεδώνουμε όλα.
    +1.

    ακριβα δεν ειναι τουναντιον,κ ειδικα αμα ψωνιζεις απο αμερικα/ευρωπη..
    αν εχεις αυτη την δυνατοτητα μπορω να σου πρωτεινω κανα 2 κ σε καλες τιμες.

    διαβασε τα αναλογα θεματα στο φορουμ για να δεις τι κανουν,θα τα βρεις σχετικα ευκολα απο την αναζητηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-10-11 14:38 #26
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    σωστά ο καθένας στην ειδικότητα του, αφού σου είπε ο γιατρός να πάρεις τέτοιου είδους συμπλήρωμα πάρε. Αν δεν σου έχει πει συγκεκριμένο κ απλά σου είπε πήγαινε να πάρεις, πάρε κάτι που θα σε βοηθήσει πραγματικά. Να έχει δηλ. μεγάλες ποσότητες, να έχει ποικιλία ουσιών που βοηθάνε στο πρόβλημα κ αφού έχεις κάτι τέτοιο μην κάνεις εκπτώσεις, δώσε όσα λεφτά είναι μα για μια φορά θα είναι, δεν θα έχεις προβλήματα συνέχεια. Γνώμη μου βέβαια τα παραπάνω. Ρώτα εδώ κάποιους που έχουν χρησιμοποιήσει ανάλογα συμπληρώματα νομίζω κάποιο τύπου animal flex θα βοηθήσει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-10-11 16:57 #27
    Προεπιλογή
    Tης lambert's μου ειπε καποια και απ οτι ειδα κανουν γυρω στα 40ε. Δεν εχω την δυνατοτητα για αγορες απο εξωτερικο
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-10-11 23:45 #28
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Εγω εχω ενοχλησεις εδω και αρκετο καιρο και στα δυο γονατα κυριως οταν τα λυγιζω πιο πολυ απο 90 μοιρες.
    βεβαια στα βαρη δε με ενοχλουν οταν ζεσταθουν καλα και να τονισω οτι παιζω σκουοτ τερμα βαθυ με πανω απο 100 κιλα.
    το καλοκαιρι που εκανα και πολυ αεροβιο εφτασα σε σημειο καποια στιγμη να παρατησω και προπονηση καθως οι ενοχλησεις εγιναν αρκετα εντονες. εκανα και μαγνητικη η οποια εδειξε 6! διαφορετικα προβληματα ολα ευτηχως σε βαθμο 1.
    χονδροπαθεια εσω μηνισκος υγρο οστικο οιδημα κτλ.

    ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι κατι σοβαρο εκτος απτο οιδημα υπο προϋποθεσεις και να μην ανησυχω
    εχω μαθει να ζω με αυτο αλλα θα ηθελα να ξερω αν μπορω να κανω κατι για να περασει. δοκιμασα και τη γλυκοζαμινη αλλα δεν ειδα διαφορα οπως μου ειχε πει και ο γιατρος μου οτι δεν προκειται..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-11-11 13:36 #29
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mono AEK Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω εχω ενοχλησεις εδω και αρκετο καιρο και στα δυο γονατα κυριως οταν τα λυγιζω πιο πολυ απο 90 μοιρες.
    βεβαια στα βαρη δε με ενοχλουν οταν ζεσταθουν καλα και να τονισω οτι παιζω σκουοτ τερμα βαθυ με πανω απο 100 κιλα.
    το καλοκαιρι που εκανα και πολυ αεροβιο εφτασα σε σημειο καποια στιγμη να παρατησω και προπονηση καθως οι ενοχλησεις εγιναν αρκετα εντονες. εκανα και μαγνητικη η οποια εδειξε 6! διαφορετικα προβληματα ολα ευτηχως σε βαθμο 1.
    χονδροπαθεια εσω μηνισκος υγρο οστικο οιδημα κτλ.

    ο γιατρος μου ειπε οτι δεν ειναι κατι σοβαρο εκτος απτο οιδημα υπο προϋποθεσεις και να μην ανησυχω
    εχω μαθει να ζω με αυτο αλλα θα ηθελα να ξερω αν μπορω να κανω κατι για να περασει. δοκιμασα και τη γλυκοζαμινη αλλα δεν ειδα διαφορα οπως μου ειχε πει και ο γιατρος μου οτι δεν προκειται..
    θελει μακροχρονια ληψη κ σε καλη δοσολογια για να δεις διαφορα...εγω θυμαμαι για αρχη το επαιρνα γλουκοσαμινη χονδροιτινη 3 την μερα κ ηταν κ ακριβες οι ατιμες κ δεν γραφονται ...αλλα ειδα διαφορα κ γενικα παρολο που εγινα καλα το λαμβανω ανα διαστηματα ...
    καλο ειναι να προσεχεις με τους κραδασμοςυ γενικοτερα κ παντα ζεσταμα κ διατασεις κ οχι μονο οταν εχεις ημερα ποδιων...παντα...
    μετα παιξε κ με κρυοθεραπειες στο ντουζ,εναλλαγες ζεστου κρυου...
    σου λεω τι εκανα εγω κ βοηθησε...επισης μασαζ σε ειδικο αλλα οκ,κ κοστιζει κ ειναι υπερβολη αν δεν εχεις κανενα θεμα τρελο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-11-11 01:50 #30

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    Θεσ/νικη
    Μηνύματα
    590
    Προεπιλογή
    Στην εσωτερικη πλευρα του αριστερου γονατου , εχει κατι σαν πρηξιμο-εξωγκομα ....
    Ο γιατρος ειπε για λογικα για εσω μηνισκο και περιμενω MRI ...
    Αυτο που με παραξενεψε ειναι το εξογκωμα ομως ...
    Σας εχει τυχει κατι παρομοιο ?...

    (Να το μερος που ειναι το εξογκομα Όνομα: Knees.jpg Εμφανίσεις: 21248 Μέγεθος: 48,0 KB ...)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία