Σελίδα 1 από 17 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 243
  1. 18-10-11 13:09 #1
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή Μερέντα διαίτης
    πως να φτιαξουμε τη δικη μας σπιτικη μερεντα.γιατι οκ κακα τα ψεματα ολοι τη γουσταρουμε.οσοι τη δοκιμασαν μου παν να μην αρχισω παλι να τρωω γλυκα. μεχρι που τους ειπα "μα δεν ειναι μερεντα μωρε" και με κοιτουσαν καλα καλα.
    υλικα
    6-8 ζελατινες(σκετη πρωτεινη για να προλαβω μερικους μερικους ρευ...γκουχ γκουχ)
    50 γρ κακαο
    40-50 μλ νερο βρασμενο
    8 ζαχαρινες
    1 μικρο βαζακι
    βραζουμε το νερο. βαζουμε το κακαο στο βαζακι με τις ζαχαρινες κ τις ζελατινες.ριχνουμε λιγο νερο και αναμειγνιουμε.αν δεν ανακατευεται ευκολα βαζουμε κ αλλο νερο.το μειγμα πρεπει να γινει κατι μεταξυ πειχτου και αραιου.ανακατευουμε μεχρι να λιωσουν οι ζελατινες και μετα το βαζουμε στο ψυγειο.μη ψαρωνετε που στην αρχη ειναι αραιουτσικο και θυμιζει πιο πολυ σιροπι παρα μερεντα.στο ψυγειο οι ζελατινες παγωνουν και εχουν αναμειχθει με το μιγμα και εκει ειναι που γινεται το "πιξιμο" μπορειτε να βαλετε και λιγο γαλα.εγω βαζω σογιας βγαινει πολυ ωραιο.
    με παρομοιο τροπο φτιαχνεται και μαρμελαδα.απλα κοβουμε το φρουτο κομματια η το χωνουμε στο μουλτι και το βραζουμε μαζι με τις ζελατινες τις ζαχαρινες και νερο που ισα να σκεπαζει το φρουτο.σε μικρο κατσαρολακι.

    καλα χειμωνατικα πρωινα
    θερμιδες ανα κουταλια σουπας στη "μερεντα" καπου στις 10-12. 2 γρ πρωτεινη 0,5 γρ υδατανθρακα 0,1 με 0,2 γρ λιπαρα.βεβαια εξαρταται και ποσο νερο θα μπει μεσα.παντως μη φοβηθητε να το κανετε λιγο αραιο.ξανα επισυμαινω.πιζει
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 18-10-11 13:15 #2
    Προεπιλογή
    ορεο ακουγετα, να σε ρωτησω μπορουμε να βαλουμε και κανενα σκουπακι προτεινη σοκολατας?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-10-11 13:17 #3
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο AntwnhsSs Εμφάνιση μηνυμάτων
    ορεο ακουγετα, να σε ρωτησω μπορουμε να βαλουμε και κανενα σκουπακι προτεινη σοκολατας?
    αν μπορεις?και το ρωτας? αν εχεις σοκολατα μαστ ειναι αυτα!!!
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-10-11 13:18 #4
    Προεπιλογή
    τρελα πρεπει να ειναι θα την δοκιμασω
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-10-11 13:32 #5
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    θα δοκιμάσω και εγώ να το φτιάξω για να βάζω 1κουταλιά στο πιτάκι μου το Σαββάτο ή την Κυριακή (ναι , τότε που τρώω μοσχάρι και το θεωρώ τσιτ στο κολλημένο μυαλό μου λολ !).
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-10-11 13:55 #6
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα δοκιμάσω και εγώ να το φτιάξω για να βάζω 1κουταλιά στο πιτάκι μου το Σαββάτο ή την Κυριακή (ναι , τότε που τρώω μοσχάρι και το θεωρώ τσιτ στο κολλημένο μυαλό μου λολ !).
    ρει αν το μοσχαρι ειναι τσιτ εγω ειμαι ο κατλερ
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-10-11 19:06 #7
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    φιλε η ζελιατινη που λες ειναι το υγρο που μενει οταν μαγειρευεις κρεας... οταν πηγη δηλαδη γινετε σαν ζελε.. αυτο δεν ειναι μες το λιπος?
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-10-11 19:11 #8
    Προεπιλογή
    βασικα αυτο εννοει ο φιλος http://www.jotis.gr/products_details.asp?p=3&id=26
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-10-11 19:12 #9
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    π
    ανακατευουμε μεχρι να λιωσουν οι ζελατινες
    ειδες τι γραφει εδω?? δεν ενοει μαλλον σκονη αλλιως γιατι να πει μεχρι να λιωσουν..

    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-10-11 19:19 #10
    Προεπιλογή
    ειναι σε φυλλα η ζελατινη, τα οποια λιωνουν σε βραστο νερο
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-10-11 19:22 #11
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Chris92 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ειναι σε φυλλα η ζελατινη, τα οποια λιωνουν σε βραστο νερο
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-10-11 20:39 #12
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    η ζελατινη ειναι σα πλαστικο ενα πραμα τη βαζεις στο νερο να λιωσει κ εχει μονο πρωτεινες 28 γρ στα 100 νμζω
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-10-11 20:41 #13
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    πήγα σε ενα super market της γειτονιάς μου και δεν είχε :/
    θα πάω σε κανένα μεγάλο να κοιτάξω.. τι μάρκες παίζουν ?
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-10-11 20:43 #14
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    πήγα σε ενα super market της γειτονιάς μου και δεν είχε :/
    θα πάω σε κανένα μεγάλο να κοιτάξω.. τι μάρκες παίζουν ?
    ουτε π εχω κοιταξει κ ποτε.παντως μη κανετε τη πατατα να παρετε κατι ζελατινες π εχουν 3 κ 3μισι ευρω γιατι ειναι για κατι αλλο κ ειναι τιγκα στο λιπος.αυτες π λεω ειναι μονο πρωτεινη κ οι 12 εχουν 1,20.απλη ζελατινη δλδ
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-10-11 21:09 #15
    Προεπιλογή
    tolis πες μας λιγο απο που παιρνεις ζελατινες γιατι δεν βρισκω
    Some people say good things come to those who wait...truth is good things come to those who work!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 17 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία