Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 4 από 4
  1. 19-11-11 19:38 #1
    Red face Πόνος 1-2 μέρες στην ομάδα που "δούλεψε"
    Καλησπέρα,

    Ασχολούμαι 2 χρόνια με το γυμναστήριο, τον τελευταίο άρχισα να πιέζομαι και να βλέπω κάτι διαφορετικό πάνω μου. Μέχρι τέλος καλοκαιριού όλα πήγαιναν ωραία... μέχρι που έφτασε η ώρα να πάω στην φοιτητική κατοικία, με ο,τι συνεπάγεται αυτό απο θέμα διατροφής.

    Για κάποιο λόγο τώρα, όποτε κάνω κάποια μυϊκή ομάδα, την επόμενη μέρα πονάω ελαφρά εκεί πέρα (όταν πάω να κάνω κινήσεις καθημερινές) και την μεθεπόμενη ακόμη περισσότερο. Μετά εντάξει κάπως καλύτερα.

    Είναι λογικό αυτό; Γνωρίζω το "no pain = no gain" αλλά για κάποιο λόγο εγώ αντί για κέρδος έχω απώλειες. Το καλοκαίρι "σήκωνα" περισσότερα κιλά σε μερικές ομάδες απο ότι ΄ τώρα.

    Λέτε να είναι θέμα διατροφής/ύπνου; Το τραγικό είναι οτι το καλοκαίρι είχα σταματήσει κάθε είδους συμπλήρωμα και τα πήγαινα καλύτερα απο ότι τώρα που πήρα μια WHEY... δοκίμασα και με Creatine Monohydrate αλλά πάλι, χάλια μαύρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-11-11 12:23 #2
    Προεπιλογή
    ο πόνος σημαίνει ότι δούλεψες, το ότι παίζεις λιγότερα κιλά είναι λόγω κακής διατροφής και κακής ανάρωσης...
    φτιάξε την διατροφή σου με περισσότερες πρωτεϊνες και θα μειωθεί το φαινόμενο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-11-11 14:03 #3
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Ναι ο πονος ειναι φυσιολογικος και δεν εχει σχεση με το οτι εχεις πεσει. Λογω κακης αναρρωσης εχεις πεσει. Αυτο σημαινει ειτε οτι λειπει κατι απο τη διατροφη σου ειτε οτι εχεις υπερπροπονηθει. Κανε κανενα διαλλειμα καμια βδομαδα για ξεκουραση και ξαναμπες σταδιακα

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-11-11 09:25 #4
    Προεπιλογή
    ευχαριστω για τις συμβουλες... θα δω τι μπορω να κανω...
    Απάντηση με παράθεση