Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 14-11-11 14:57 #1
    Προεπιλογή πονοι στη μεση και μουδιασμα ποδιων
    Όνομα: 130914.gif Εμφανίσεις: 2578 Μέγεθος: 31,2 KB Γεια σας....παιδεια το καλοκαιρι εκανα κατι λαθος σε ασκειση στο γυμναστιριο και εμεινα απο μεση σας διχνω το μερος στη φοτογραφια (κικλομενα)στο περιπου.....μουδιαζα τα ποδια μου μεχρι κατω...πηγα γιατρο μου εωαλε καπια ενεση επερνα κατι μυοχαλαροτικα και αντιφλεγμονικα μου περασε σιγα σιγα....μετα απο 3 μηνες περιπου εκανα αποτομη κινιση στη δουλεια πηρα αποτομα βαρος και επαθα το ιδιο οξεια οσφιαλγεια μου ειπε ο γιατρος....ενεση και τα ιδια χαπια εγινα καλα εκανα το γυμναστιριο μου κανονικα εκατσα τωρα κι απο τη δουλεια για 4 μηνες περιπου κλεισαμε.....αρχισαν παλη πονοι εκει που διχνω και στα ποδια τωρα ...σινεχιζω το γυμναστιριο μου προσεχτικα....αυτη τη φορα πιστευω ηρθε απο πολλη ωρα που ειμουν γονατισμενος οταν πηγα για κυνιγη με τον αδερφο μου...και αρχισαν σιγα σιγα οι πονοι.....τι εχετε να μου πειτε τι πιστευετε τι μου προτεινετε...... ευχαριστοπαρα πολη!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 14-11-11 16:04 #2
    Banned
    Εγγραφή
    07-11-2007
    Περ.
    Natural World
    Μηνύματα
    776
    Προεπιλογή
    το αυτονοητο..να πας στο γιατρο,σε αλλο γιατρο ομως!.αναρωτιεμαι σε τι γιατρο πηγες και δεν σου ειπε να βγαλεις μαγνητικη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-11-11 16:12 #3
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jGod Εμφάνιση μηνυμάτων
    αναρωτιεμαι σε τι γιατρο πηγες και δεν σου ειπε να βγαλεις μαγνητικη!
    +1 εδω....

    Φιλε μου πρεπει να πας να σου γραψουν μια μαγνητικη...αν δεν εχεις τα λεφτα τουλαχιστον κανε μια ακτινογραφια ΟΜΣΣ...να δεις καποιες περιπτωσεις πχ δισκοκηλη που ειναι και το ποιο συνηθησμενο στις μερες μας.....
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-11-11 00:39 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    κατ αρχήν η μέση είναι μια περίπλοκη κατάσταση και μπορεί να πιέζετε κάποιο νεύρο και να δημιουργείτε μούδιασμα , με προσεκτική προπόνηση αν δεν υπάρχει πόνος μπορείς να κάνεις ασκήσεις που θα ενισχύσουν τους μυς της μέσης και διατατικές με προσοχή , αλλα αν υπάρχει πόνος και δυσκολία στην κίνηση τότε μια μαγνητική ώστε να γίνει διάγνωση και να ξέρεις πως θα αντιμετωπήσεις την κατάσταση , γιατι όταν γνωρίζουμε ακριβώς το πρόβλημα μπορούμε με ασφάλεια , ενας που ξέρει βέβαια να σου πεί τι ακριβώς θα κάνεις.

    και το άλλο θέμα είναι αυτή η φώτο για να δείξεις εκείνο το σημείο δεν χρειαζόταν αυτός να μας δείξει τον κόλο του και μαγιό να φορούσε θα καταλαβαίναμε , ας έβαζες καμια γυναίκα τουλάχιστον
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-11-11 00:42 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατ αρχήν η μέση είναι μια περίπλοκη κατάσταση και μπορεί να πιέζετε κάποιο νεύρο και να δημιουργείτε μούδιασμα , με προσεκτική προπόνηση αν δεν υπάρχει πόνος μπορείς να κάνεις ασκήσεις που θα ενισχύσουν τους μυς της μέσης και διατατικές με προσοχή , αλλα αν υπάρχει πόνος και δυσκολία στην κίνηση τότε μια μαγνητική ώστε να γίνει διάγνωση και να ξέρεις πως θα αντιμετωπήσεις την κατάσταση , γιατι όταν γνωρίζουμε ακριβώς το πρόβλημα μπορούμε με ασφάλεια , ενας που ξέρει βέβαια να σου πεί τι ακριβώς θα κάνεις.

    και το άλλο θέμα είναι αυτή η φώτο για να δείξεις εκείνο το σημείο δεν χρειαζόταν αυτός να μας δείξει τον κόλο του και μαγιό να φορούσε θα καταλαβαίναμε , ας έβαζες καμια γυναίκα τουλάχιστον
    Συγνωμη φιλε εψαχνα κατι στα γρηγορα στο google το προτο που βρικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-11-11 00:39 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dreiko Εμφάνιση μηνυμάτων
    +1 εδω....

    Φιλε μου πρεπει να πας να σου γραψουν μια μαγνητικη...αν δεν εχεις τα λεφτα τουλαχιστον κανε μια ακτινογραφια ΟΜΣΣ...να δεις καποιες περιπτωσεις πχ δισκοκηλη που ειναι και το ποιο συνηθησμενο στις μερες μας.....


    Ευχαριστω να εισται καλα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-11-11 00:42 #7
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    ειχα κι εγω προβλημα εκει παλια
    εκανα ακτινογραφια και μαγνητικη
    επειτα φυσιοθεραπειες


    και περιεργως απο την τελευταια φορα που εκανα πλατη μεχρι σημερα που ξανα κανα(μια βδομαδα)
    εχω ενοχληση σ εκεινο το σημειο
    Απάντηση με παράθεση