Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 23
  1. 22-11-11 03:19 #1
    Προεπιλογή After-Workout formula ή Waxy maize μαζί με πρωτείνη?
    Καλησπέρα...Αυτή την περίοδο είμαι σε φάση που παίρνω και κρεατίνη μετά την προπόνηση μαζί με Carbo Up της Warriorlab (για όσους δεν ξέρουν είναι υδατάνθρακας που περιέχει δεξτρόζη,μαλτοδεξτρίνη και φρουκτόζη)...Εν συνεχεία παίρνω και την πρωτείνη την Syngex...Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι τι θα προτείνατε να συνεχίσω μετά το τον κύκλο της κρεατίνης?Είναι καλύτερα κάποια φόρμουλα ή έναν waxy maize υδατάνθρακα?Έχω τσεκάρει το Glycomaize ή το Flud.Η πρωτείνη είναι 80αρα οπότε αν υπάρχει πρόταση αντίστοιχη σε φόρμουλα είναι καλοδεχούμενη...Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-11-11 05:38 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    θα σου πρωτινα ξεχωριστα υδατανθρακα και πρωτεινη για τον μονο λογο οτι θα σου ερθουν πιο φτηνα...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-11-11 10:57 #3
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Devil Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα σου πρωτινα ξεχωριστα υδατανθρακα και πρωτεινη για τον μονο λογο οτι θα σου ερθουν πιο φτηνα...
    +1

    +οτι μπορεις να εχει κατι γρηγορα μετα προπ οπως πχ 1-2 μηλα η 1-2 μπανανες και στο αμεσως μετα στερεο γευμα να βαζεις φουλ υδατ... πχ ρυζι πατατα.
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-11-11 12:46 #4
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    σκετη πρωτεινη και τον υ/α απο το φαγητο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-11-11 13:16 #5
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο exkaliber Εμφάνιση μηνυμάτων
    σκετη πρωτεινη και τον υ/α απο το φαγητο
    ετσι κανω και εγω
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-11-11 23:30 #6
    Προεπιλογή
    Την εκδοχή για κάτι στερεό όπως μπανάνες την έχω σκεφτεί...Το θέμα είναι πως μετά την προπόνηση δεν θέλουμε κάτι σε υγρή μορφή?Αν κάνω λάθος διορθώστε με...Τους waxy maize τους έχει δοκιμάσει κανείς?Είναι σχετικά φτηνοί κάπου στα 30€ το 2κιλο τα έχουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  7.  

  8. 23-11-11 00:30 #8
    Προεπιλογή
    Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ το carbo up το οποιό περιέχει μαλτοδεξτρίνη/δεξτρόζη.Παρατήρησα όμως ότι το waxy maize δεν περιέχει ζάχαρα και κάνει την ίδια δουλειά...Θα το πρότεινες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-11-11 00:37 #9
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimis7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτή τη στιγμή χρησιμοποιώ το carbo up το οποιό περιέχει μαλτοδεξτρίνη/δεξτρόζη.Παρατήρησα όμως ότι το waxy maize δεν περιέχει ζάχαρα και κάνει την ίδια δουλειά...Θα το πρότεινες?
    αν θες να το βαλεις με αμινοξεα ναι.... αν ειναι για πρωτεινη οχι...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-11-11 01:07 #10
    Προεπιλογή
    Καλή φάση...Αν και θα σε μπερδέψω γιατί τώρα βάζω μέσα πρωτείνη κρεατίνη bcaa και carbo up...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-11-11 01:10 #11
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimis7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλή φάση...Αν και θα σε μπερδέψω γιατί τώρα βάζω μέσα πρωτείνη κρεατίνη bcaa και carbo up...
    μαλλον εσυ μπερδευσε αδικα.... αφου δεν εχεις στοχο καποιο timming και δεν σε ενδιαφερει.... γιατι το ψαχνεις τοσο πολυ?
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-11-11 01:40 #12
    Προεπιλογή
    Κοίτα το timming το ξέρω...Απλά είμαι σε κύκλο κρεατίνης τώρα.Η πρωτείνη είναι με γέυση βανίλια το carbo λεμόνι οπότε τα ρίχνω όλα μαζί να τελείωνει...Πρωτείνη και bcaa μεταπροπονητικά παίρνω σταθερά δεν κόβω ποτέ
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-11-11 01:44 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο jimis7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κοίτα το timming το ξέρω...Απλά είμαι σε κύκλο κρεατίνης τώρα.Η πρωτείνη είναι με γέυση βανίλια το carbo λεμόνι οπότε τα ρίχνω όλα μαζί να τελείωνει...Πρωτείνη και bcaa μεταπροπονητικά παίρνω σταθερά δεν κόβω ποτέ
    τοτε οκ.... παρε ενα wms και βλεπεις πως παει....
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 23-11-11 01:46 #14
    Προεπιλογή
    Thanx!Και για την υπομονή...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-11-11 11:11 #15
    Προεπιλογή
    Καλημερα.
    Χρησιμοποιώ εδω 3 μερες waxy maize απο ultimate nutrition και μαζι στο σεικερ υδρολυμενη whey.
    Πινω ενα ροφημα 40 λεπτα πριν την προπονηση και αλλο ενα ροφημα αμεσως μετα.
    Μπορειτε να μου πειτε εαν το waxy maize προκαλει Pump????
    Γιατι ειχα μεγαλα pump χωρις να εχω παρει κατι αλλο που να ειναι για pump.
    Kατα τα αλλα ουτε φουσκωμα ουτε τιποτα, και σε θεμα αναρωσης μπορω να πω οτι βοηθαει.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία