Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 71
  1. 29-07-12 16:52 #1
    Post πως να αποκτησω μυικη μαζα (χωρις γυμναστηρια)
    Γεια σας παιδια θα ηθελα τη βοηθεια σας. Ειμαι 15 χρονων και επειδη ειμαι αρκετα αδυνατος γιαυτο και θα ηθελα να αποκτησω μυικη μαζα(πλατες, στηθος κτλ).
    Σιγουρα θα μου προτεινατε γυμναστηριο αλλα επειδη οπως ξερουμε ολοι οι καιροι ειναι δυσκολοι και οι γονεις μου δυσκολευονται να τα βγαζουν περα οποτε δεν θελω να τους επιβαρυνω επιπλεον. Εχω στο σπτι μου μονοζυγο και βαρακια των 2 κιλων. Οσον αφορα την αεροβια ασκηση παω καθε μερα σε ενα παρκο για τρεξιμο για 1 ωρα. Θα ηθελα αν ηταν εφικτο να μου προτεινατε ασκησεις η καποιο προγραμμα. Επιπλεον εχω ακουσει οτι επειδη ειμαι στην αναπτυξη αν σηκωνω πολλα βαρη θα μεινω κοντος γιαυτο και κανω ασκησεις μονο με τα δικιλα μετα κοιλιακους ραχιαιους και ολα αυτα.Ουτε εδω ομως ξερω ποσες επαναληψεις πρεπει να κανω και ανα ποτε.. Τελος το τρεξιμο βοηθαει;
    Ευχαριστω πολυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-07-12 17:01 #2
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Αν κανεις βαρη δεν θα μεινεις κοντος.Το υψος ειναι γεννετικη προδιαγραφη.Αν τωρα ομως πας και φορτωνεις κιλα που δεν τα 'χεις και κανεις ο,τι να 'ναι κινησεις και τραυματιζεις μεση,σπονδυλους και αρθρωσεις,ε εκει δεν ξερω τι αποτελεσμα μπορει να υπαρξει...

    Με 2κιλα ειναι σαν να μην κανεις καθολου.Το μονοζυγο θα σε βοηθησει,κανε οσες περισσοτερες επαναληψεις μπορεις.Αν δεν μπορεις να βγαλεις πολλες,κανε 2-3 σετ με αναποδη λαβη και 2-3 με κανονικη στο ανοιγμα των ωμων και λιγο πιο εξω.Μπορεις επισης να κανεις και push-ups και καποιες ασκησεις με το σωμα.Το HCT-12 προτεινει καποιες ασκησεις που λεει οτι ειναι για καψιμο λιπους,βοηθανε γενικα.Ψαξ'το λιγο...

    Οσο για το τρεξιμο,ειναι καλο ναι.Αν θες μαθε σιγα σιγα τεχνικη των sprinter κι εκει ειναι που θα δεις οντως διαφορες,παρ'ολο που δεν θα κανεις βαρη.Προσοχη ομως στην τεχνικη,οπως επισης και στο οτι θελει ΠΟΛΥ καλο ζεσταμα πριν το καθε sprint (100αρι).

    Καλη συνεχεια!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-07-12 17:05 #3
    Προεπιλογή
    γεια σου φιλε...αφου υπαρχει προβλημα οκ καλα κανεις..το οτι εχεις μονοζυγο ειναι πολυ καλο γιατι μπορεις να δυναμωσεις το δικεφαλο,την πλατη σου και τους πισω ωμους...λοιπον ενα παραδειγμα που μπορω να σου πω ειναι..
    Δευτερα
    Μονοζυγο ανοιχτη 3χ...
    Μονοζυγο κλειστη λαβη με τις παλαμες να κοιτανε στο προσωπο 3χ...
    Πους απς 3χ...
    Πους απς με πανω τα ποδια 3χ...
    Πους απς με ενωμενα χερια 3χ...
    Judo push ups 3χ...

    Τριτη
    Καθισματα (squat) 3χ20-50
    Προβολες 3χ15-30
    Πλαγιες προβολες (side lunges) 3χ15-30
    Αρσεις γαμπων σε ενα υψωματακι 5χ15-50 ενα ενα ποδι

    Πεμπτη το ιδιο με τη Δευτερα
    Παρασκευη το ιδιο με την τριτη
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-07-12 17:48 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billys15 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κανεις βαρη δεν θα μεινεις κοντος.Το υψος ειναι γεννετικη προδιαγραφη.Αν τωρα ομως πας και φορτωνεις κιλα που δεν τα 'χεις και κανεις ο,τι να 'ναι κινησεις και τραυματιζεις μεση,σπονδυλους και αρθρωσεις,ε εκει δεν ξερω τι αποτελεσμα μπορει να υπαρξει...

    Με 2κιλα ειναι σαν να μην κανεις καθολου.Το μονοζυγο θα σε βοηθησει,κανε οσες περισσοτερες επαναληψεις μπορεις.Αν δεν μπορεις να βγαλεις πολλες,κανε 2-3 σετ με αναποδη λαβη και 2-3 με κανονικη στο ανοιγμα των ωμων και λιγο πιο εξω.Μπορεις επισης να κανεις και push-ups και καποιες ασκησεις με το σωμα.Το HCT-12 προτεινει καποιες ασκησεις που λεει οτι ειναι για καψιμο λιπους,βοηθανε γενικα.Ψαξ'το λιγο...

    Οσο για το τρεξιμο,ειναι καλο ναι.Αν θες μαθε σιγα σιγα τεχνικη των sprinter κι εκει ειναι που θα δεις οντως διαφορες,παρ'ολο που δεν θα κανεις βαρη.Προσοχη ομως στην τεχνικη,οπως επισης και στο οτι θελει ΠΟΛΥ καλο ζεσταμα πριν το καθε sprint (100αρι).

    Καλη συνεχεια!
    Ευχαριστο πολυ για την απαντηση σου.Δηλαδη ποσα κιλα πιστευεις οτι ειναι οκ; Επισης ψαχνω για τεχνικη για τρεξιμο για να αυξησω την αντοχη μου και να φτιαξω κοιλιακους. Ειχα δει ας πουμε εναν στο παρκο που πηγαινα που εκανε στο γηπεδο ποσοσφαιρου την μια πλευρα βαδιν την αλλη ελαφρυ τρεξιμο και την αλλη με sprint. Μηπως θα μπορουσες να με κατατοπισεις για το που θα ψαξω για κατι τετιο;
    Ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-07-12 17:51 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σου φιλε...αφου υπαρχει προβλημα οκ καλα κανεις..το οτι εχεις μονοζυγο ειναι πολυ καλο γιατι μπορεις να δυναμωσεις το δικεφαλο,την πλατη σου και τους πισω ωμους...λοιπον ενα παραδειγμα που μπορω να σου πω ειναι..
    Δευτερα
    Μονοζυγο ανοιχτη 3χ...
    Μονοζυγο κλειστη λαβη με τις παλαμες να κοιτανε στο προσωπο 3χ...
    Πους απς 3χ...
    Πους απς με πανω τα ποδια 3χ...
    Πους απς με ενωμενα χερια 3χ...
    Judo push ups 3χ...

    Τριτη
    Καθισματα (squat) 3χ20-50
    Προβολες 3χ15-30
    Πλαγιες προβολες (side lunges) 3χ15-30
    Αρσεις γαμπων σε ενα υψωματακι 5χ15-50 ενα ενα ποδι

    Πεμπτη το ιδιο με τη Δευτερα
    Παρασκευη το ιδιο με την τριτη
    Σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση!Αν και δεν ξερω καλα τις ονομασιες αλλα θα τις ψαξω
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-07-12 19:59 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pavlos25 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστο πολυ για την απαντηση σου.Δηλαδη ποσα κιλα πιστευεις οτι ειναι οκ; Επισης ψαχνω για τεχνικη για τρεξιμο για να αυξησω την αντοχη μου και να φτιαξω κοιλιακους. Ειχα δει ας πουμε εναν στο παρκο που πηγαινα που εκανε στο γηπεδο ποσοσφαιρου την μια πλευρα βαδιν την αλλη ελαφρυ τρεξιμο και την αλλη με sprint. Μηπως θα μπορουσες να με κατατοπισεις για το που θα ψαξω για κατι τετιο;
    Ευχαριστω
    δες εδω για τρεξιμο
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-07-12 21:43 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο magavaTOUT Εμφάνιση μηνυμάτων
    δες εδω για τρεξιμο
    φιλε σε ευχαριστω πραγματικα πολυ!με βοηθησες αρκετα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-07-12 02:43 #8
    Προεπιλογή
    Παιδια θελω να με βοηθησετε και εμενα οσο μπορειται!!
    Ειμαι 13,5 χρονων και 54 κιλα και υψος περιπου 1,70 καπου εκει θα σας γελασω...
    Θελω να γυμνασω ολο μου το σωμα δινοντας εμφαση στον ανω μερος του σωματος δηλαδη χερια πλαυη στηθος κοιλιακους κτλ.
    Δυστυχως δεν εχω οργανα στο σπιτι αλλα σκεφτομαι να αγορασω 2 αλτηρες που να αλλαζω δισκους(βαρος)Εαν μπορειται και εχετε διαθεση μπορειται να μου κανετε καμια προταση.Μονοζυγο γινεται να μπει καπου αλλου;;;εκτος σπιτιου;;;
    Εχω πολυ διαθεση και μπορω να κανω τρεξιμο οσο χρειαζεται....
    Δυστυχως γυμναστηριο δεν μπορω να πηγαινω
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-07-12 11:30 #9
    Προεπιλογή
    Λοιπόν σας έχει βαρέσει ο Αυγουστος όλους τους μικρούς μου φαίνεται.

    Λοιπόν έχουμε και λέμε για 13,5 χρονών. Πάρε μια μπάλα μπάσκετ και γίνε καλός στο μπάσκετ. Προσπάθησε να βγάλεις 50 pushups και κάνε κοιλιακούς κάθε μέρα. Επίσης στη θάλασσα κάνε 10 λεπτά ελεύθερο συνεχόμενα και πάρε ρακέτες και γίνε καλός στις ρακέτες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-07-12 14:41 #10
    Προεπιλογή
    οχι φιλε δεν θελω να πετυχω μονο αυτα τα λιγα!!Εγω θα αρχισω την γυμναστικη και δεν προκειται να την παρατησω ποτε στην ζωη μου.Εαν θες μπορεις να μου πεις την αποψη σου και οχι παρε μια μπαλα και παιζε!!Ναι 13,5 χρονων αλλα θελω να πετυχω πολλα!Εαν δεν μπορεις να με βοηθησεις σε αυτο ενταξει δεν πειραζει!Κανεις αλλος;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-07-12 15:05 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TAE KWON DO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια θελω να με βοηθησετε και εμενα οσο μπορειται!!
    Ειμαι 13,5 χρονων και 54 κιλα και υψος περιπου 1,70 καπου εκει θα σας γελασω...
    Θελω να γυμνασω ολο μου το σωμα δινοντας εμφαση στον ανω μερος του σωματος δηλαδη χερια πλαυη στηθος κοιλιακους κτλ.
    Δυστυχως δεν εχω οργανα στο σπιτι αλλα σκεφτομαι να αγορασω 2 αλτηρες που να αλλαζω δισκους(βαρος)Εαν μπορειται και εχετε διαθεση μπορειται να μου κανετε καμια προταση.Μονοζυγο γινεται να μπει καπου αλλου;;;εκτος σπιτιου;;;
    Εχω πολυ διαθεση και μπορω να κανω τρεξιμο οσο χρειαζεται....
    Δυστυχως γυμναστηριο δεν μπορω να πηγαινω
    Παρε ενα μονοζυγο ειναι φτηνα γυρω στα 10-15 ευρω και βαλτο σε καποια πορτα...επεισης παρε 2 βιδωτα αλτηρακια με μερικους δισκους..για αρψη παρε 4 2,5 κιλα 4 2κιλους και 4 των 1,25..επισης τρωγε καλα γιατι χωρις φαι δε μπορεις να κανεις πολλα...και οταν τα παρεις αυτα μπορουμε να σου ετοιμασουμε ενα προγραμματακι
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 30-07-12 15:08 #12
    Προεπιλογή
    ευχαριστω πολυ χριστοφορε μολις τα αγορασω θα σε ενημερωσω
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 30-07-12 15:10 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρε ενα μονοζυγο ειναι φτηνα γυρω στα 10-15 ευρω και βαλτο σε καποια πορτα...επεισης παρε 2 βιδωτα αλτηρακια με μερικους δισκους..για αρψη παρε 4 2,5 κιλα 4 2κιλους και 4 των 1,25..επισης τρωγε καλα γιατι χωρις φαι δε μπορεις να κανεις πολλα...και οταν τα παρεις αυτα μπορουμε να σου ετοιμασουμε ενα προγραμματακι

    για αρψη???????δηλαδη?????
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 30-07-12 15:12 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dakonblackblade Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν σας έχει βαρέσει ο Αυγουστος όλους τους μικρούς μου φαίνεται.

    Λοιπόν έχουμε και λέμε για 13,5 χρονών. Πάρε μια μπάλα μπάσκετ και γίνε καλός στο μπάσκετ. Προσπάθησε να βγάλεις 50 pushups και κάνε κοιλιακούς κάθε μέρα. Επίσης στη θάλασσα κάνε 10 λεπτά ελεύθερο συνεχόμενα και πάρε ρακέτες και γίνε καλός στις ρακέτες.
    Ρε blade,γιατι τον αποθαρρυνεις??αφου εχει ορεξη το παλικαρι να γυμναστει και να καταφερει καποια πραγματα...
    ολοι απο καπου ξεκινησαμε,δεν γεννηθηκαμε ετοιμοι,ουτε ειμαστε τελειοι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 30-07-12 15:13 #15
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TAE KWON DO Εμφάνιση μηνυμάτων
    για αρψη???????δηλαδη?????
    "αρχη" ηθελε να γραψει προφανως.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 5 123 ... ΤελευταίαΤελευταία