Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 04-02-12 16:06 #1
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή χαλαρες επιγονατιδες????
    πηγα σε εναν ορθοπεδικο και μου ειπε μετα απο ψηλαφιση των γονατων οτι εχω χαλαρες επιγονατιδες!!!!υπαρχει κατι τετοιο???εγω του εξηγησα οτι τα γονατα μου ποτε με ενοχλουν οχι αφορητα και ποτε ειναι καλα του εξηγησα οτι δεν μπορω να κανω πολυ βαθυ καθισμα με βαρη γιατι πονανε τα γονατα μου και οτι αν εχω για πολυ ωρα τα γονατα λυγισμενα και ξαφνικα σηκωθω ορθιος με καινε και πονανε.αυτος αφου με ακουσε προσετικα εβαλε το χερι του στα γονατα μου και αφου τα κουνησε περα δωθε μου ειπε οτι εχω χαλαρες επιγονατιδες και οτι δεν μπορω να κανω κατι γιαυτο πειτε μου ρε παιδια εχετε ακουσει ποτε κατι τετοιο γιατι αυτο δεν μπορω να το δεχτω ετσι απλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-02-12 16:28 #2
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    ναι υπαρχει

    το εχω (και αυτο) κι εγω
    αλλα παιζω κανονικα τερμα βαθυ καθισμα με καλο ζεσταμα, εχω βεβαια ενοχληση η οποια γινεται πονος οταν τελειωνω την ασκηση αλλα δε μασαω γιατι εχω τη ταση να αυτοκαταστρεφομαι!!

    κανε λεγκ εξτενσιον οσο μπορεις για να δυναμωσει ο τετρακεφαλος που κραταει το γονατο
    οσο γυμναζεσαι δεν εχεις προβλημα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-02-12 19:31 #3
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    με την υγρασια εσενα και την αλλαγη κλιματος προσ το ψυχρο χειροτερευει η κατασταση σου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-02-12 16:15 #4
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    οχι

    βασικα δε με ενοχλει σε τιποτα απολυτως
    απλα οταν ειναι ισιο και χαλαρο το ποδι παιζουν περισσοτερο απτο φυσιολογικο
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-02-12 16:36 #5
    Το avatar του χρήστη outnumb

    Εγγραφή
    08-01-2010
    Περ.
    North, very north
    Μηνύματα
    158
    Προεπιλογή
    http://www.physio-aid.gr/index.php?o...id=104&lang=el

    διαβασε προσεχτικα το πανω αρθρο...
    και αποφασισε αν θα ακολουθησεις τη συμβουλη του πιο πανω ''αυτοκαταστροφικου'' φιλου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-02-12 16:49 #6
    Το avatar του χρήστη mono AEK

    Εγγραφή
    25-10-2011
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    452
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο outnumb Εμφάνιση μηνυμάτων
    και αποφασισε αν θα ακολουθησεις τη συμβουλη του πιο πανω ''αυτοκαταστροφικου'' φιλου...

    να διευκρινησω κατι
    το μονο πραγμα που παρεπεμψα να κανει το παιδι ειναι λεγκ εξτενσιον ουτε βαθυ καθισμα ουτε τιποτα αλλο
    αν εσυ βρεις εστω εναν ανθρωπο ο οποιος θα σου πει να μην κανεις εξτενσιον για πιο γερα γονατα τοτε τι να πω ειμαι λαθος

    επισης το αρθρο λεει για πονο στο γονατο απο τι μπορει να προερχεται και ποια η αντιμετωπιση του οχι για συγκεκριμενα χαλαρες επιγονατιδες
    δε καλυπτει καθε πιθανο ενδεχομενο γιατι τοτε θα μπορουσαμε να μιλαμε και για χονδροπαθεια μηνισκους κτλ
    πολυ ενδιαφερον αρθρο παντως μπραβο σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-02-12 17:02 #7
    Το avatar του χρήστη outnumb

    Εγγραφή
    08-01-2010
    Περ.
    North, very north
    Μηνύματα
    158
    Προεπιλογή
    τα συμπτωματα που αναφερει ο vaggan
    του εξηγησα οτι δεν μπορω να κανω πολυ βαθυ καθισμα με βαρη γιατι πονανε τα γονατα μου και οτι αν εχω για πολυ ωρα τα γονατα λυγισμενα και ξαφνικα σηκωθω ορθιος με καινε και πονανε
    αναφερονται στο αρθρο και ειναι απο τα κυρια συμπτωματα του επιγονατιδομηριαιου πονου, γι' αυτο και του εβαλα το αρθρο για να δει και να καταλαβει απο τι ενδεχομενως πασχει.
    αν προσεξει λιγο με την προπονηση του μπορει να υποχωρησουν και τα συμπτωματα,
    αν συνεχισει ακαθεκτος να πιεζει τα γονατα του μπορει και να επιδεινωθει η κατασταση και μετα να ειναι αργα...
    Απάντηση με παράθεση