Welcome guest, is this your first visit? Create Account now to join.
  • Login:
+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 25 από 29

Προεπιλογή Χημικες Διαιτες!!

Καλησπερα Σας!!!!Μια γνωστη μου που επιασε δουλεια στα gili diet της εδςσαν ενα διαιτολογιο για 24 μερες το οποιο χανεις 3 -4 κιλα τη βδομαδα και αυξανει τον μεταβολισμο!!!!

ενα κομματι απο την σιγκεκριμενη διαιτα!:
    1η μερα:1 μεριδα μακαρονια και βουτηρο και τυρι τριμμενο
    2η μερα:Ρυζι βραστο με βουτηρο και τυρι τριμμενο
    3-4-5 μερα:1 μεριδα μπιφτεκια με σαλατα(ιδια ολες τις μερες)
    6-7-8 μερα:1 μεριδα μπριζολα μοσχαρισια ψητη και σαλατα(ιδια ολες τις μερες)
    κ.λ.π.

Επιτρεπεται σοδα τονικ καφεσ τσαι
    Αποφυγεται το αλατι
    Για καθε μερα να τρωτε συγκεκριμενο φαγητο

Αυτη τη διαιτα την δινουν στις κοπελες που δουλευουν στο συγκεκριμενο ινστιτουτο με το που πιανουν δουλεια για να χασουν κιλα

να την κανει την διαιτα??γιατι φοβαται τις χημικες διαιτες???

thnxs

away

Προεπιλογή

γιατι ειναι χημικη αυτη η διετα? θα τις δοσουν και αναβολικα?

Παλι δεν καταλαβα γιατι ειναι χημικη τεσπα δεν ξερω ειδα κατι βουτυρα εκει κατι τυρια τα μακαρονια αμα δεν ειναι ολικης

τελος παντων εγω πιστευω σε αυτο

ΧΑΝΟΝΤΑΣ ΒΑΡΟΣ
    Το χάσιμο βάρους απλά προϋποθέτει το κάψιμο περισσότερης ενέργειας από αυτή που καταναλώνουμε σε ημερήσια βάση. Το χάσιμο βάρους μπορεί να ποικίλλει. Μερικοί άνθρωποι χάνουν βάρος μειώνοντας τις θερμίδες αλλά χωρίς να κάνουν γυμναστική. Εάν η Δίαιτα δεν είναι υψηλή σε πρωτεΐνες τότε αυτό το άτομο θα χάσει περισσότερους μύες και λιγότερο λίπος. Ο καλύτερος τρόπος για το χάσιμο βάρους είναι η αύξηση της άσκησης και προοδευτικά η μείωση των συνολικών θερμίδων. Αυτό θα γίνει με τη μείωση των λιπών και την αύξηση της λήψης πρωτεϊνών.

Προεπιλογή

δηλαδη να την δοκιμασει??τι λες?

Bodybuilding.gr
    Περ.
    All over the World

Προεπιλογή

Προσωπικά διαφωνώ... κ δε νομίζω ότι έχει καμία σχέση με αθλητική διατροφή.

ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας

Παρακαλώ μη στέλνετε προσωπικά μηνύματα σχετικά με διατροφικές και προπονητικές συμβουλές. Δεν έχω τη δυνατότητα απάντησης. Ευχαριστώ.

away

Προεπιλογή

Kαι εγω διαφωνω

δεν καταλαβα τι ειναι αυτο τι ειδους λογικη
    1η μερα:1 μεριδα μακαρονια και βουτηρο και τυρι τριμμενο

δλδ 1 γευμα την ημερα σαν τον βοα?που τρωει μια και καλη? η ολη μερα τρως το ιδιο φαγητο? δεν καταβα διευκρινησε λιγο

Προεπιλογή

αυτη ειναι μια οικονομικη διαιτα

για να διατιρει ο οργανισμος λιπος και να έχει ενεργεια

ειναι καλη για τα παιδια της Αφρικης

Προεπιλογή

η χημικη διαιτα δεν εχει να κανει με χημικα ρουλ χημικες ειναι οι διαιτες που τρως μια συγκεκριμενη τροφη.ανα μερα,η ανα βδομαδα κτλ.πχ μια βδομαδα μονο κοτοπουλο με ρυζι

Περ.
    xrysoupoli

Προεπιλογή

ο ρουλ τα ειπε ολα μπραβο ρουλη
    οσο για τα αναβολικα φυσικα και αστειευωταν
    THEN WE WILL FIGHT IN SHADE

Retired Μod
    Περ.
    κατερινη

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss

ΜΒ
    +1
    ψυχραιμία, τώρα με το πρωτογενές πλεόνασμα θα τρέχουν τα δανεικά από τα μπατζάκια μας !

Προεπιλογή

Εντελώς αντίθετο σκεπτικό από αυτό που ακολουθεί αυτό το φόρουμ και γενικά κάθε υγειής και αθλούμενος άνθρωπος.
    Μπορεί να δουλεύει αλλά έχει άλλη φιλοσοφία.
    Τέλος πολύ σημαντικό στις δίετες, είτε για απώλεια είτε για αύξηση κιλών είναι η ποιότητα αυτών των κιλών που στο bbing έχει την μεγαλύτερη σημασία.
    Τελικά δεν μετράει μόνο το μέγεθος...
    from the beginning

away

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Antonio
    Τελικά δεν μετράει μόνο το μέγεθος...
    E ναι δεν εχει σημασια ποσο μεγεθος (υψος ) εχεις μπορει να εχεις και 20 cm και να εισαι τουμπανο

Biochem Guru
    Περ.
    Boreia

Προεπιλογή

Μια απο τις τραγικοτερες που εχω δει !
    Πιστευω χειροτερη και απο τις αλλες διαφορες "χημικες" με λαχανοσουπες και λοιπες μλκιες.

1 γευμα καθε μερα απο οτι καταλαβα. Απλα τραγικο δεν χωραει καν σχολια.
    Σιγουρα θα χασει κιλα δεν το αμφισβητω αλλα υπαρχουν και αλλοι τροποι.
    Πχ μια δικια μου παραλλαγη της συγκεκριμενης διαιτας θα ηταν:
    Συνολο 30 μερες
    Μερα 1-30 : 1 shaker whey πρωτεινης + 1 προφυτερολ ή 1 μιλφειγ.
    Τα ιδια κιλα θα χασει.
    ahh..finally!
    LUCOZADE με εχτρα γλυκοζη !!!

Παλι μπορα ξεσπασε Τζεκοοοο.

away

Προεπιλογή

oπα αυτα ειναι και μιλφειγκ και προφητερολ καλο ζιου θα πω στον πικολο να το δοκιμασει να δω τι θα γινει

Αμα ξερει η φιλη σου η εσυ αγγλικα δες αυτο το εξηγει πολυ καλα γιατι αυτες οι διετες δεν ειναι καλες
    http://www.dailymotion.com/related/4...ar-pt4_extreme
    (αυτο μετα τα10 λεπτα λεει γιατι πρεπει να κανουμε πολλα γευματα και 15 λεπτα μολις αρχηση να μηλαει για γυναικες)

http://www.dailymotion.com/related/4...ar-pt5_extreme

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss

ΜΒ
    +1

για κανένα λόγο αθλητική, πιο πολύ μου θυμίζει Βέφα-Μαμαλάκη απλά
    No pain, No gain

Προεπιλογή

Το λιγοτερο ανθυγιεινη διαιτα!

Retired Mod
    Περ.
    Aθηνα

Προεπιλογή

τετοιες απαραδεκτες διαιτες ειναι πολυ συχνο φαινομενο στις μερες μας και τις δινουν τετοια ινστιτουτα σε ανθρωπους που κανουν μονο καθιστικη ζωη και σχεδον φυτοζοουνε γι αυτο και μερικες φορες εχουν "αποτελεσμα"(προσωρινη απωλεια κιλων). βεβαια αν βαλεις αυτους τουσ ανθρωπους απλα να περπατησουν για λιγο δεν μπορεσουν ουτε 10 λεπτα να αντεξουν και βεβαια καπου ξεκινουν και τα προβληματα υγειας τα οποια ειναι σοβαροτερα

Προεπιλογή

Εγω θα λεγα να πεις στην κοπελα να κανει μια σωστη και ισοροπημενη διατροφη και να κανει και λιγη γυμναστικη αν μπορει για να εχει μια πιο υγιει διαιτα και αφου εισαι μελος του φορουμ θα ξερεις τι να της προτεινεις.
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ!!!!

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stelios30
    Εγω θα λεγα να πεις στην κοπελα να κανει μια σωστη και ισοροπημενη διατροφη και να κανει και λιγη γυμναστικη αν μπορει για να εχει μια πιο υγιει διαιτα και αφου εισαι μελος του φορουμ θα ξερεις τι να της προτεινεις.

+1
    No pain, No gain

Moderator
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ

Προεπιλογή

εγώ έχω να προσθέσω πώς μια δίαιτα δεν μπορεί να θεωρηθεί σωστή μόνο και μόνο επειδή χάνουμε κιλά πρώτον πρέπει τα κιλά που χάνονται να προέρχονται απο λίπος και παράλληλα να μας παρέχει τα θρεπτικά συστατικά ώστε να διατηρούμε τον μυικό ιστό αλλά και τις ανάγκες για την καλή και υγιή λειτουργία του οργανισμού.
    Ηλιας Τριανταφυλλου

Προεπιλογή

kalhspera auth thn diaita thn eixe dosh prhn 7 xronia enas giatros sthn mana moy k thn ekana k ego mazi ths.einai para poly kalh diaita kamia sxesei me ths alles xhmikes k to khriotero den ksanaperneis ta khla.8hmame oti meta thn mprizola exei k treis meres kotopoylo me salata.epeidi thn exo xasei omos mporeis se parakalo na moy grapseis k ths ypolipes meres 8a soy eimoyn eygnomon. eyxaristo

καλως ηρθες.... γραφε με ελληνικα κανονας του φορουμ...

Περ.
    Λάρισα-Θεσσ

Προεπιλογή

Eυγενεια τετοιου ειδους διαιτες δεν ιφιστανται.Αυτες οι λεγομενες διαιτες για ολους απλα ειναι μια βλακεια και μιση.Αλλες αναγκες εχεις εσυ σε φαγητο αλλες η μανα σου αλλες εγω αλλες ο αλλος.Δεν γινεται να μπαινουμε ολοι στο ιδιο τσουβαλι.Αυτος ειναι και ενας λογος που δεν θα πρεπε να ψαχνεις τετοιες διατροφες
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.

Προεπιλογή

Γινεται να ζησει ανθρωπος με τοσες λιγες θερμιδες; Δε πεθαινει της πεινας;

Προεπιλογή

Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γινεται να ζησει ανθρωπος με τοσες λιγες θερμιδες; Δε πεθαινει της πεινας;
    Eπειδή την έιχε κάνει η μάνα μου παλιά,μπορείς να τρώς αυτό το φαγητό όσες φορές θέλεις π.χ μπορείς να τρώς 6 πιάτα μακαρόνια με τυρί,10 μπριζόλες με 10 ντομάτες///
    ειναι χημικές..

Περ.
    Θεσσαλονίκη

Προεπιλογή

εγραψα στο google χημικη διαιτα γιατι πραγματικα δεν καταλαβαινα τι ειναι κ βρηκα αυτο

Σαν "χημικές" ορίζονται οι δίαιτες που είναι πλούσιες σε λίπη και πρωτεΐνες και φτωχές σε υδατάνθρακες και σαν αποτέλεσμα προκαλούν "χημικές" αντιδράσεις στον οργανισμό όπως είναι ο σχηματισμός κετονικών σωμάτων. Οι δίαιτες αυτές ονομάζονται πιο σωστά κετογονικές δίαιτες. Όλες οι κετογονικές δίαιτες είναι και δίαιτες αυστηρά υποθερμιδικές.

κυκλικη διαιτα μου φαινετε. 6 μερες χαμηλους υδατ 2 μερες φορτονεις το τι φορτομα ειναι αυτο ειναι αλλο. τεσπα. παραπληροφοριθηκαμε με το θεμα "χημικη διαιτα" και προφανως δεν ενοει ενα γευμα τη μερα το οτι οι θερμιδες ειναι λιγες προφανως φενετε οτι τις ριξαν αφου προοριζοταν για γυναικα και ποσο μαλλον που θα πρεπει να χασει κιλα γρηγορα.. αλλωστε το λεει
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο progenize Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτη τη διαιτα την δινουν στις κοπελες που δουλευουν στο συγκεκριμενο ινστιτουτο με το που πιανουν δουλεια για να χασουν κιλα thnxs
    αυτες εκει της θελουν στυλακια ολες γρηγορα για να λενε οτι και καλα κανουν δουλεια τα φαγητα τους

μην σκαλωνετε...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jannous44 : 17-05-11 στις 21:57
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".

Προεπιλογή

κατσε ρε φιλε αμα φαω 10 πιαταρες μακαρονια με βουτηρο θα χασω και λιποσ-κιλα?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chris92 : 18-05-11 στις 00:34

+ Απάντηση στο θέμα
Σελίδα 1 από 2 1 2 ΤελευταίαΤελευταία

Δικαιώματα - Επιλογές