Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 29 από 29
  1. 14-05-08 22:59 #16
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    τετοιες απαραδεκτες διαιτες ειναι πολυ συχνο φαινομενο στις μερες μας και τις δινουν τετοια ινστιτουτα σε ανθρωπους που κανουν μονο καθιστικη ζωη και σχεδον φυτοζοουνε γι αυτο και μερικες φορες εχουν "αποτελεσμα"(προσωρινη απωλεια κιλων). βεβαια αν βαλεις αυτους τουσ ανθρωπους απλα να περπατησουν για λιγο δεν μπορεσουν ουτε 10 λεπτα να αντεξουν και βεβαια καπου ξεκινουν και τα προβληματα υγειας τα οποια ειναι σοβαροτερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-05-08 02:14 #17
    Προεπιλογή
    Εγω θα λεγα να πεις στην κοπελα να κανει μια σωστη και ισοροπημενη διατροφη και να κανει και λιγη γυμναστικη αν μπορει για να εχει μια πιο υγιει διαιτα και αφου εισαι μελος του φορουμ θα ξερεις τι να της προτεινεις.
    ΜΟΛΩΝ ΛΑΒΕ!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-05-08 06:59 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stelios30
    Εγω θα λεγα να πεις στην κοπελα να κανει μια σωστη και ισοροπημενη διατροφη και να κανει και λιγη γυμναστικη αν μπορει για να εχει μια πιο υγιει διαιτα και αφου εισαι μελος του φορουμ θα ξερεις τι να της προτεινεις.

    +1
    No pain, No gain
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-05-08 16:13 #19
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    εγώ έχω να προσθέσω πώς μια δίαιτα δεν μπορεί να θεωρηθεί σωστή μόνο και μόνο επειδή χάνουμε κιλά πρώτον πρέπει τα κιλά που χάνονται να προέρχονται απο λίπος και παράλληλα να μας παρέχει τα θρεπτικά συστατικά ώστε να διατηρούμε τον μυικό ιστό αλλά και τις ανάγκες για την καλή και υγιή λειτουργία του οργανισμού.
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-05-11 01:23 #20
    Προεπιλογή
    kalhspera auth thn diaita thn eixe dosh prhn 7 xronia enas giatros sthn mana moy k thn ekana k ego mazi ths.einai para poly kalh diaita kamia sxesei me ths alles xhmikes k to khriotero den ksanaperneis ta khla.8hmame oti meta thn mprizola exei k treis meres kotopoylo me salata.epeidi thn exo xasei omos mporeis se parakalo na moy grapseis k ths ypolipes meres 8a soy eimoyn eygnomon. eyxaristo



    καλως ηρθες.... γραφε με ελληνικα κανονας του φορουμ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-05-11 01:41 #21
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Eυγενεια τετοιου ειδους διαιτες δεν ιφιστανται.Αυτες οι λεγομενες διαιτες για ολους απλα ειναι μια βλακεια και μιση.Αλλες αναγκες εχεις εσυ σε φαγητο αλλες η μανα σου αλλες εγω αλλες ο αλλος.Δεν γινεται να μπαινουμε ολοι στο ιδιο τσουβαλι.Αυτος ειναι και ενας λογος που δεν θα πρεπε να ψαχνεις τετοιες διατροφες
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-05-11 03:00 #22
    Προεπιλογή
    Γινεται να ζησει ανθρωπος με τοσες λιγες θερμιδες; Δε πεθαινει της πεινας;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-05-11 21:36 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γινεται να ζησει ανθρωπος με τοσες λιγες θερμιδες; Δε πεθαινει της πεινας;
    Eπειδή την έιχε κάνει η μάνα μου παλιά,μπορείς να τρώς αυτό το φαγητό όσες φορές θέλεις π.χ μπορείς να τρώς 6 πιάτα μακαρόνια με τυρί,10 μπριζόλες με 10 ντομάτες///
    ειναι χημικές..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-05-11 21:53 #24
    Το avatar του χρήστη jannous44

    Εγγραφή
    11-12-2010
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.477
    Προεπιλογή
    εγραψα στο google χημικη διαιτα γιατι πραγματικα δεν καταλαβαινα τι ειναι κ βρηκα αυτο

    Σαν "χημικές" ορίζονται οι δίαιτες που είναι πλούσιες σε λίπη και πρωτεΐνες και φτωχές σε υδατάνθρακες και σαν αποτέλεσμα προκαλούν "χημικές" αντιδράσεις στον οργανισμό όπως είναι ο σχηματισμός κετονικών σωμάτων. Οι δίαιτες αυτές ονομάζονται πιο σωστά κετογονικές δίαιτες. Όλες οι κετογονικές δίαιτες είναι και δίαιτες αυστηρά υποθερμιδικές.

    κυκλικη διαιτα μου φαινετε. 6 μερες χαμηλους υδατ 2 μερες φορτονεις το τι φορτομα ειναι αυτο ειναι αλλο. τεσπα. παραπληροφοριθηκαμε με το θεμα "χημικη διαιτα" και προφανως δεν ενοει ενα γευμα τη μερα το οτι οι θερμιδες ειναι λιγες προφανως φενετε οτι τις ριξαν αφου προοριζοταν για γυναικα και ποσο μαλλον που θα πρεπει να χασει κιλα γρηγορα.. αλλωστε το λεει
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο progenize Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτη τη διαιτα την δινουν στις κοπελες που δουλευουν στο συγκεκριμενο ινστιτουτο με το που πιανουν δουλεια για να χασουν κιλα thnxs
    αυτες εκει της θελουν στυλακια ολες γρηγορα για να λενε οτι και καλα κανουν δουλεια τα φαγητα τους

    μην σκαλωνετε...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη jannous44 : 17-05-11 στις 21:57
    Arnold Schwarzenegger - "The body is very important but the mind is more important than the body...because that's what then creates the will. The will that you need to go to the gym every day. The will that makes you go into the forced reps. The will that makes you go beyond when you're doing 500lb squats and you can't do another rep and your body is shaking. It's the will that makes you go down one more time and struggle up".
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-05-11 00:28 #25
    Προεπιλογή
    κατσε ρε φιλε αμα φαω 10 πιαταρες μακαρονια με βουτηρο θα χασω και λιποσ-κιλα?
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Chris92 : 18-05-11 στις 00:34
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-05-11 00:32 #26
    Προεπιλογή
    @Chris92
    Ρε φίλε όλοι γράφουν με ελληνικά,δεν αναρωτήθηκες ποτέ σου,γιατί?

    sorry για το off
    Whatever doesn't kill you, simply makes you ... stranger
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-05-11 19:09 #27
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DrNio Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Chris92
    Ρε φίλε όλοι γράφουν με ελληνικά,δεν αναρωτήθηκες ποτέ σου,γιατί?

    sorry για το off
    +1
    Είναι καλό να τηρούμε όλοι μια τάξη ώστε η ενημέρωση να είναι πιο εύκολη.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-05-11 19:37 #28
    Προεπιλογή
    δλδ αν φας μια φορά την μέρα αυξάνεις το μεταβολισμό?έλεος?οι πανάγια μου και αμάν αμάν.τώρα με την κρίση όλοι έτσι θα τρώμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-05-11 19:56 #29
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Αμφιβάλω αν έχω δει χειρότερη δίαιτα! Είναι κανείς εκεί μέσα γνώστης όσον αφορά το θέμα... διατροφή; Και μετά λέτε ακραίο το να τρως σχεδόν μόνο κρέας!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12