Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 19
  1. 07-02-12 23:50 #1

    Εγγραφή
    06-05-2009
    Περ.
    Θεσσαλινικη
    Μηνύματα
    5
    Προεπιλογή Ασυμετρια στηθους.Που να απευθηνθω?Μονιμο ή επιδιορθωσημο?
    Το τελευταιο εξαμηνο ασχοληθηκα εντατικα με τα βαρη κανοντας προγραμμα αποκλειστηκα για ογκο.Οταν το στηθος μου αναπτυχθηκε παρατηρησα μια ασυμετρια η οποια δεν ηταν εμφανης προηγουμενως.Οπως θα δειτε και στην φωτογραφια η αποσταση του καθε στυθους απο το κεντρο ειναι ιση(περιπου 6,6 cm το καθενα).Το προβλημα ομως ειναι πως το αριστερο μου στηθος(δεξι στην φωτο) ειναι αρκετα πιο φουσκωτο και οπως φαινετε απο τις γαλαζιες γραμμες εκτινετε περισσοτερο καλυπτοντας μεγαλητερο τμημα του δικεφαλου απο οτι το δεξι.Οι γαλαζιες γραμμες που εβαλα ειναι ακριβως ισες και οπως φαινεται η δεξια προεξεχει αρκετα.Στην φωτογραφια ειμαι κεντραρισμενος αρα δεν ειναι θεμα περιστροφης του σωματος η παραπανω επικαλυψη του δικεφαλου.Οταν μπορεσω θα ανεβασω και φωτογραφιες απο πλαγια ληψη για να φανει καλυτερα η διαφορα ογκου.Ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο ή πρεπει να παω σε ειδικο και σε τι ειδους ειδικο?
    Όνομα: chest.jpg Εμφανίσεις: 1077 Μέγεθος: 320,6 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-02-12 01:15 #2
    Το avatar του χρήστη Gaspari

    Εγγραφή
    07-10-2010
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    600
    Προεπιλογή
    Καλύτερα να το δείς σε γιατρό αυτό. Δεν μπορεί κανένας να πάρει την πρωτοβουλία και να σου πει το τι είναι γιατί ο καθένας μπορεί να σου πεί τα δικά του.. Πάντως το μόνο που έχω να σου πω είναι πως δεν είναι φυσιολογικό σε τέτοιο βαθμό απ ότι βλέπω κ νομίζω, βέβαια χωρίς καμία σιγουριά. Μπορεί να είναι γεννετικό φίλε μου. Πήγαινε τσέκαρέ το να σαι και ήσυχος και να μην το κάνεις κ "χειρότερα". Πάντως σίγουρα θα πρέπει να αλλάξεις τον τρόπο της προπόνησης σου. Για αυτό είμαι σίγουρος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-02-12 01:21 #3
    Το avatar του χρήστη chourdakis

    Εγγραφή
    18-06-2011
    Περ.
    βιρωνας-ηρα
    Μηνύματα
    212
    Προεπιλογή
    ρε παιδια τελικα το στιθος τι ειναι γωνιδια?αν μαμιεσαι σε επικλινες δν θα παρει απο πανω? οι bbers γιατι κατεβαινουν τοσο συμμετρικοι?πολλοι εχουν την αποψη οτι ειναι θεμα γωνιδιων...αλλα προσωπικα εγω οταν ανεβασα τον αριθμο των εκτασεων πχ το στιθος μου ανοιξει περισσοτερο..οταν αφιερωθηκα σε cross-over γεμισε...φιλε στο θεμα σου...προσωπικα εγω ειμαι αριστεροχειρας και το δεξι στιθος-τρικεφαλος τραβανε καλητερα..ισως και μενα ειναι λιγο μεγαλυτερο...οποτε και σι που λογικα θα σε δεξιοχειρασ αντοιστιχα ισως ειναι μεγαλητερο το αριστερο σου στιθος...μην τραγικοποιουμε τα πραγματα...στο τελος της προπονας στιθος πηγαινε σε ενα μηχανιμα και γυμνασε μονο το δεξι για 2-3 σετ....ουτε ο πρωτος εισαι ουτε ο τελευταιος
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-02-12 01:23 #4
    Προεπιλογή
    Γονίδια είναι, δεν μπορέις να αλάξεις την ασυμετρία στον μύ.

    Δοκίμασε να κάνεις με βάροι μεμονομένα το κάθε χέρι press, αν και δεν νομίζω να δείς διαφορά.

    Οι BBers είναι συμετρικοί γιατι πέρα απο τα φάρμακα, βάζουνε λάδια στον μύ ώστε πέρα των άλλων να δημιουργούνε και τεχνιτή συμετρία.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keirox : 08-02-12 στις 01:26
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-02-12 01:44 #5

    Εγγραφή
    06-05-2009
    Περ.
    Θεσσαλινικη
    Μηνύματα
    5
    Προεπιλογή
    Και εγω νομιζω οτι το καλυτερο θα ηταν να παω σε γιατρο.Να παω σε φυσικοθεραπευτη ή σε ορθοπεδικο, ποιος ειναι ποιο εξειδικευμενος σε τετοια θεματα?Οταν παρατηρησα το προβλημα αρχησα να κανω τις οριζοντιες και επικληνεις πιεσεις με αλτηρες και οχι με μπαρα και οντος το μικροτερο στυθος ηταν ποιο αδυναμο αλλα δεν ειδα βελτιωση. Ελπιζω μονο να επανωρθονεται ως ενα βαθμο γιατι μου εχει γινει εμμονη και το κοιταω συνεχεια! Οταν λες να αλλαξω τον τροπο προπονησης μου Gaspari εννοεις τις ασκησεις,τον τροπο και την μεθοδο που γινονται οι ασκησεις ή γενικα ολοκληρο το προγραμμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-02-12 09:24 #6
    Το avatar του χρήστη ggeorge

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    γιάτί να παει σε γιατρο ρε παιδια;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-02-12 10:32 #7
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Προβλήματα που έχετε ρε παιδιά! 'Αλλοι δεν έχουν δουλειά και εσείς κοιτάτε τα βυζιά σας αν είναι συμμετρικά

    Φίλε μου η υγεία σου δεν απειλείται για να πας σε γιατρό, δεν είναι πάθηση αυτό που έχεις, απλά εσύ στον μικρόκοσμό σου έχεις κάνει την τρίχα τριχιά.Δέξου τον εαυτό σου όπως είναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-02-12 13:02 #8
    Προεπιλογή
    Πραγματικά αν δεν το επισήμαινες με τη μεζούρα, εγώ ούτε καν θα το παρατηρούσα. Και για να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα θα σου πω ότι ούτε μια γυναίκα θα το παρατηρούσε γιατί πολύ απλά δεν την ενδιαφέρει το συγκεκριμένο σημείο. Τα βυζάκια είναι γυναικείο asset.
    Οι γυναίκες κοιτάνε το κ@λο, τα πόδια, την πλάτη και οι πιο ψαγμένες τους τραπέζιους, σε αντίθεση με τον average joe του γυμναστηρίου που στηρίζει το σχεδιασμό της προπόνησης του γύρω από ένα σημείο του οποίου η υπερτροφία είναι πλεονέκτημα της απόλυτης γυναίκας-μαμάς.
    Ελληνικό Σωματείο Δυναμικού Τριάθλου
    “Strength is the product of struggle, you must do what others don’t to achieve what others won’t”
    Henry Rollins
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-02-12 14:46 #9

    Εγγραφή
    06-05-2009
    Περ.
    Θεσσαλινικη
    Μηνύματα
    5
    Προεπιλογή
    To ξερω οτι το προβλημα δεν ειναι μεγαλο και οτι ειμαι υπερβολικος.Δεν με εννοχλει ομως το προβλημα στην παροντικη του κατασταση, οντως δεν φαινεται πολυ.Επειδη ομως σκοπευω να συνεχισω τα βαρυ για καμια 7αρια χρονια και παραπανω, πρεπει να ξερω τι γινεται ετσι ωστε να μη γινει χειροτερα και εχω πραγματικο προβλημα τοτε.Η προληψη και εγκαιρη διαγνωση ειναι γνωστο οτι αποτελουν την καλυτερη θεραπεια εξαλου.Δεν τρελενομαι για το πως ειναι τωρα αλλα για το πως μπορει να γινει.Οσο αναφορα το ειδος του ειδικου ξερει καποιος να μου πει αν χρηαζεται ορθοπεδικος ή φισυκοθεραπευτης γιατι δεν εχω τωρα λεφτα και για τους δυο.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gusmnfreeman : 08-02-12 στις 14:59
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-02-12 15:09 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gusmnfreeman Εμφάνιση μηνυμάτων
    To ξερω οτι το προβλημα δεν ειναι μεγαλο και οτι ειμαι υπερβολικος.Δεν με εννοχλει ομως το προβλημα στην παροντικη του κατασταση, οντως δεν φαινεται πολυ.Επειδη ομως σκοπευω να συνεχισω τα βαρυ για καμια 7αρια χρονια και παραπανω, πρεπει να ξερω τι γινεται ετσι ωστε να μη γινει χειροτερα και εχω πραγματικο προβλημα τοτε.Η προληψη και εγκαιρη διαγνωση ειναι γνωστο οτι αποτελουν την καλυτερη θεραπεια εξαλου.Δεν τρελενομαι για το πως ειναι τωρα αλλα για το πως μπορει να γινει.Οσο αναφορα το ειδος του ειδικου ξερει καποιος να μου πει αν χρηαζεται ορθοπεδικος ή φισυκοθεραπευτης γιατι δεν εχω τωρα λεφτα και για τους δυο.

    Εγώ θεωρώ τίποτα από τα δύο.Όπως είπε και κάποιος παραπάνω μπορείς να δοκιμάσεις να γυμνάζεις μεμονωμένα την κάθε πλευρά αλλά δεν νομίζω κάτι να βοηθήσει.Από εκεί και πέρα ...πλαστική .Εγώ νομίζω ότι δεν έχεις πρόβλημα..Να είχες πχ γυναικομαστία ...να το συζητουσαμε... αλλά αυτό ούτε καν φαίνεται,μιλάμε για...2 εκατοστά διαφορά;τίποτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-02-12 10:09 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gusmnfreeman Εμφάνιση μηνυμάτων
    To ξερω οτι το προβλημα δεν ειναι μεγαλο και οτι ειμαι υπερβολικος.Δεν με εννοχλει ομως το προβλημα στην παροντικη του κατασταση, οντως δεν φαινεται πολυ.Επειδη ομως σκοπευω να συνεχισω τα βαρυ για καμια 7αρια χρονια και παραπανω, πρεπει να ξερω τι γινεται ετσι ωστε να μη γινει χειροτερα και εχω πραγματικο προβλημα τοτε.Η προληψη και εγκαιρη διαγνωση ειναι γνωστο οτι αποτελουν την καλυτερη θεραπεια εξαλου.Δεν τρελενομαι για το πως ειναι τωρα αλλα για το πως μπορει να γινει.Οσο αναφορα το ειδος του ειδικου ξερει καποιος να μου πει αν χρηαζεται ορθοπεδικος ή φισυκοθεραπευτης γιατι δεν εχω τωρα λεφτα και για τους δυο.
    Δεν μεγαλώνεις για πάντα, συνήθως gains έχεις μόνο τα πρώτα 5 χρόνια (τυχαίος αριθμός, εξαρτάτε γενετικά και μόνο αν κάνεις σωστή γυμναστική - ΠΧ compounds και όχι bro splits @@ιές)

    Οι μύς και η δύναμη θα φτάσουν μέσα σε αυτα τά χρόνια σε ένα συγγεκριμένο επίπεδο και δεν θα μπορούν να αναπτυχθούν άλλο χωρίς φάρμακα. Και αν είσαι νάτουραλ (με χαμηλό bodyfat) τότε πίστεψε με δέν θα μεγαλώσεις πολύ .
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Keirox : 09-02-12 στις 10:12
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-02-12 22:15 #12

    Εγγραφή
    06-05-2009
    Περ.
    Θεσσαλινικη
    Μηνύματα
    5
    Προεπιλογή
    Δεν το γνωριζα αυτο.Ας φτασω στο μεγιστο σημειο και μετα θα κανω για να το συντηρησω.Αρκει οπως ανεφερες η ολη διδηκασια να γινει με σωστη προπονηση να μην εχουμε τιποτα τραυματισμους και μονιμες δυσπλασιες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 12-02-12 15:53 #13
    Το avatar του χρήστη primordial

    Εγγραφή
    07-06-2009
    Περ.
    "Psycho Circus"
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο 72K Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά αν δεν το επισήμαινες με τη μεζούρα, εγώ ούτε καν θα το παρατηρούσα. Και για να σε κάνω να νιώσεις καλύτερα θα σου πω ότι ούτε μια γυναίκα θα το παρατηρούσε γιατί πολύ απλά δεν την ενδιαφέρει το συγκεκριμένο σημείο.
    Είναι γεγονός... Το ίδιο συμβαίνει κ σε μένα... απλά δεν θεωρώ ότι είναι τόσο σημαντικό για να απευθυνθώ σε γιατρό κ για να είμαι ειλικρινής, παίζει να μην μου καίγεται κ καρφί.... Με τον ίδιο τρόπο θα σου πρότεινα να το αντιμετωπίσεις κ εσύ. Πολύ φασαρία για το τπτ...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andrikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προβλήματα που έχετε ρε παιδιά! 'Αλλοι δεν έχουν δουλειά και εσείς κοιτάτε τα βυζιά σας αν είναι συμμετρικά

    Φίλε μου η υγεία σου δεν απειλείται για να πας σε γιατρό, δεν είναι πάθηση αυτό που έχεις, απλά εσύ στον μικρόκοσμό σου έχεις κάνει την τρίχα τριχιά.Δέξου τον εαυτό σου όπως είναι.
    Στο έχω ξαναπεί...
    ο λόγος σου είναι ....
    "If we could give every individual the right amount of nourishment and exercise, not too little and not too much, we would have found the safest way to health."

    Hippocrates


    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-02-12 19:00 #14
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Κι εγω δεν βλεπω καποιο προβλημα για να σε αγχωνει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-02-12 19:30 #15
    Banned
    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Kallithea Attikis
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Φίλε κομπλε είσαι δεν καταλαβένει κανεις τπτ χωρίς τις μπαρες που έβαλεσ...Μην χαλάς τσάμπα λεφτά
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία