Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14
  1. 01-03-12 19:27 #1
    Προεπιλογή Πρηξιμο στη κοιλια λογο διατροφης
    Καλησπερα σε ολους σας.Εχω ενα προβλημα το οποιο με ταλαιπωρει εδω κ παρα πολυ καιρο κ θα ηθελα τη συμβουλη οποιου θα μπορουσε να βοηθησει.Ειναι λιγο μεγαλο το θεμα αποτε παρακαλω την υπομονη σας
    αρχιζω λοιπον
    πριν ενα χρονο ξεκινησα ζεστα το γυμν ημουν 63 κιλα.με διαφορα συμπληρωματα κ μια διατροφη τυπικη εφτασα στα 69.εκει εμεινα μεχρι το καλοκαιρι κ κατα τον οκτωβρη μου δινει καποιοσ μια διατροφη για οκγο(την ειχα ανεβασει στο site αυτο κ ειχε παρει καλα σχολια) κ κουβεντα στη κουβεντα μου ειπε αυτοσ οτι καλο ειναι να κανεισ γευμα ανα 2,5-3 ωρες.κ ετσι εκανα πηρα σε 2 μηνεσ 5 κιλα κ εμεινα εκει.το προβλημα ξεκινησε καπου εκει.εβλεπα τη ζυγαρια να μενει στασιμη κ τη κοιλια μ να μεγαλωνει.να πω την αληθεια ειχα ξεπερασει τισ ποσοτητεσ που μ ελεγε η διατροφη αρκετα αλλα το θεμα ηταν οτι ο δηκτησ τησ ζυγαριασ δν ανεβαινε.ετσι ξεκινησα να μετραω ακριβωσ τισ ποσοτητεσ που τρωω.το αποτελεσμα ηταν εμφανεσ αλλα πολυ λιγο.επισησ τον ιανουαριο ξεκινησα μια θεραπεια τεστ πηρα 4-5 κιλα αλλα η κοιλια η ηδια.ηθελα επισησ να αναφερω οτι πασχω απο σπαστικη κολιτιδα.οποιοσ ξερει απο αυτο θα γνωριζει οτι δν σε πιανει παντα κ με ολα τα γνωστα συμπτωματα.για να μην σασ κουραζω αλλο πηγα προχθεσ σε μια διατροφολο με σκοπο να κανω αυτο το τεστ μεταβολισμου.μου ειπε πολυ καλα λογια μου ειπε οτι υπολογιστικα το λοιπον μοθ επρεπε να ειναι 23% με βαση υψοσ κτλ κ η λιπομετρηση εβγαλε 12,3.εγω τησ ειπα οτι μου φαινεται λιγο αλλα μου ειπε κ λιγο περισσορερο να ηταν πρηξιμο στη κοιλια δεν συναδει με το αποτελεσμα τησ λιπομετρησησ κ η περιμετροσ τη κοιλια ειναι 88cm.αυτο που μου ειπε ειναι για μια βδομαδα αφου γενικα εχω ευαισθητο εντερο να κοψω το κουακερ κ τουσ ξηρουσ καρπουσ(ωμοι ουσιαστικα)για μια βδομαδα κ μετα θα με ξαναδει.παρακατω σασ παραθετω τη διατροφη μου..

    πρωινο 7,30
    1 scoop(60gr)cyclone+60 gr κουακερ+1 κουταλια ταχινι+1 κουτ μελι+25γρ σταφυδα μαυρη+1 μπανανα

    10,00
    1 τοστ μαυρο 4 γαλ+1 τυρι+1 ντοματα 30 γρ αναμικτα φουντουκια καρυδια


    12.30
    ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ
    200 ΓΡ ΒΡΑΣΜΕΝΟ ρυζι μαυρο η μακαρωνη+200 γρ πρωτεινησ(ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΤΟΝΟ ΚΤΛ)

    14,30
    ενα ροφημα πρωτεινησ optimum whey gold με 20 γρ κουακερ

    16,30
    ενα ροφημα πρωτεινησ optimum whey gold με 20 γρ κουακερ+μια μπανανα

    μετα προπονηση ενα ροφημα CYCLONE 60ΓΡ


    20,30
    ΒΡΑΔΥΝΟ
    100 ΓΡ ΡΥΖΙ Η ΜΑΚΑΡΟΝΙ ΜΕ 200 ΓΡ ΠΡΩΤΕΙΝΗΣ (ΚΟΤΟΠΟΥΛΟ ΤΟΝΟ ΚΤΛ)

    τι πιστευετε οτι μπορει να φταιει?ειπα να ξεκινησω πρωτα απο τα φαγητα κ αν δν το βρω εκει μετα θα παω στα συμπληρωματα.απλα το θεμα ειναι οτι φαινεται οτι δν ειναι λιποσ ολο αυτο κ ειναι πρηξιμο αλλα δν με αφηνει να δειξω ολο αυτο που εχω φτιαξει.ευχαριστω κ συγγνωμη αν σασ κουρασα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2.  

  3. 15-03-12 22:01 #3
    Προεπιλογή Συνεχιση πριξηματος απο συμπηρωματα!!Τη γνωμη σας
    παιδια καλησπερα.ειχα ξαναναφερει το προβλημα μ σε ενα αλλο θεμα αλλα το ξαναβαζω για να γινω πιο συγκεκριμενος!
    λοιπον εχω ενα θεμα με τυμπανισμο στη κοιλια.εχω κανει τα παντα.εκοψα αρχικα ολα τα ολικησ ξηρουσ κτλ εκανα εξετασεισ δυσανεξιας κ μου βρηκαν οτι εχω δυσανεξια στη απλη ζαχαρη κ οριακη στο αυγο!εκοψα απο τη διατροφη μου οτι μπορουσε να περιεχει ζαχαρη πχ μελι εμποριου(δν εχω κοψει το ψωμι)εκοψα συμπλ που περιειχαν απλη ζαχαρη οπως Cyclone κ πηρα isloate(dymatize iso-100) εβγαλα τα αυγα τελειωσ αλλα εδω κ 2 μερες που κανω χρηση πρωτεινης isolate κ με αλλαγμενη διατροφη δν εχω δει διαφορα.μηπωσ πρεπει να τη κοψω τελειωσ τη πρωτεινη κ να δω?η να βαλω καποια αλλη ποιοτητα?ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-03-12 22:54 #4
    Banned
    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Kallithea Attikis
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Μήπως πέρνεις δεξτρόζη??
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-03-12 23:04 #5
    Προεπιλογή
    οχι αδερφε καθολου το ειχα υποψην αυτο.αρχικα επαιρνα μετα το αφησα κ ειχα παρει ενα μεταπροπονητικο αλλα το εχω κοψει κ αυτο λογο τησ απλησ ζαχαρησ.σκεφτηκα αφου ειδα κτ-πισω απο τη iso100 γραφει οτι 1 σκουπ ειναι 25 γρ πρωτ κ αναλυει τισ πηγεσ αυτεσ κ τα 3 απο τα 25 γρ ειναι απο πρωτ αυγου αλλα σκεφτομαι εκτοσ οτι εχω οριακη δυσανεξια στο αυγο 9δλδ οχι κ τ τρομερο εκτοσ κιολασ οτι ειναι επεξεργασμενη δυσκολο να συνεχιζει να ειναι μονο απο αυτη τη περιεκτηκοτητα το θεμα μ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-03-12 23:07 #6
    Banned
    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Kallithea Attikis
    Μηνύματα
    848
    Προεπιλογή
    Κ΄΄οψε και το ψωμί (έχει ζάχαρι κ αλάτι) και άσε να περάσει καμια βδομαδούλα και βλέπεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-03-12 23:12 #7
    Προεπιλογή
    να βαλω τι στη θεση του?παξιμαδια?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-03-12 23:24 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο superman86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να βαλω τι στη θεση του?παξιμαδια?
    Φτιαξε μονος σου ψωμι! Εννοεις οτι θες κατι σαν το ψωμι να τρως η απλα θες υδατ/κες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-03-12 23:31 #9
    Προεπιλογή
    οχι αγορι υδατανθρακα για το πρωι!να βαλω καμια ρυζογκοφρετα?απλα ετρωγα 3 φετεσ ψωμι του τοστ.θερμιδικα κ απο αποψη συστατικων πωσ μπορει αν αντικατασταθει?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-03-12 23:45 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο superman86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οχι αγορι υδατανθρακα για το πρωι!να βαλω καμια ρυζογκοφρετα?απλα ετρωγα 3 φετεσ ψωμι του τοστ.θερμιδικα κ απο αποψη συστατικων πωσ μπορει αν αντικατασταθει?
    βρομη...
    Το ποτό και το κάπνισμα με βοήθησαν να κόψω το γυμναστήριο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-03-12 23:48 #11
    Προεπιλογή
    οκ ευχαριστω τα λεμε σε μια βδομαδα περιπου τοτε
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-03-12 01:14 #12
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο superman86 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οκ ευχαριστω τα λεμε σε μια βδομαδα περιπου τοτε
    Εσύ δεν είπες πως έπαιρνες βρώμη και πήγες στον παθολόγο και το πρώτο πράγμα που σου είπε ήταν να κόψεις τις φυτικές ίνες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-03-12 07:36 #13
    Προεπιλογή
    Ναι ετσι ειναι αυτο μου ειπε να κοψω φυτ ινες ολικης κτλ
    Αλλα αυτο τ εχω κανει πρωτο εδω κ 3 βδομαδες χωρις αποτελεσμα
    Κ εξάλλου τ τεστ δυσανεξιας που εκανα με έβγαλε αρνητικο στη βρωμη
    Οποτε δν ηταν αυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-03-12 12:52 #14
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    σουπερμαν,ενα θεμα για το πρηξιμο σου ειναι αρκετο νομιζω..
    Απάντηση με παράθεση