Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 62
  1. 15-04-12 12:45 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Svein Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω αρχίσει να απογοητεύομαι...ο ώμος δεν περνάει και οι καρποί μου ακόμα με ενοχλούν και δεν με αφήνουν να κάνω προπόνηση δικεφάλων/τρικεφάλων ...οι τραυματισμοί του 2009-2010 δεν λένε να με αφήσουν...!
    μου φαίνεται σοβαρό έτσι όπως το λες
    πρέπει να πας στο γιατρό πάλι μήπως χρειαστεί καμία ακτινογραφία
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-04-12 12:56 #17
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    μου φαίνεται σοβαρό έτσι όπως το λες
    πρέπει να πας στο γιατρό πάλι μήπως χρειαστεί καμία ακτινογραφία
    Σε γιατρό πήγα , θεραπείες με ενέσεις βολταρέν μου έκανε...δεν πονάει όταν κάθομαι χαλαρά αλλα με που τον κουράσω με ενοχλεί...όσο για τους καρπούς έχουμε και λέμε 2 ορθοπεδικούς 1 αθλητίατρος...2 φορες φυσικοθεραπείες και αρκετές με ενέσεις βολταρέν.. 2 φορες ακτινογραφίες μια μαγνητικοί...όλοι μου είπαν δεν είναι κάτι ανησυχητικό να τους δυναμώσω αλλα πως να τους δυναμώσω όταν με ενοχλούν...?
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-04-12 12:57 #18

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Svein Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω αρχίσει να απογοητεύομαι...ο ώμος δεν περνάει και οι καρποί μου ακόμα με ενοχλούν και δεν με αφήνουν να κάνω προπόνηση δικεφάλων/τρικεφάλων ...οι τραυματισμοί του 2009-2010 δεν λένε να με αφήσουν...!
    Δε χρειαζεται να απελπιζεσαι. Ισως το καλυτερο που μπορεις να κανεις αυτη τη στιγμη ειναι να πας σε καποιο διαφορετικο γιατρο να παρεις μια δευτερη γνωμη..

    EDIT :


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Svein Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε γιατρό πήγα , θεραπείες με ενέσεις βολταρέν μου έκανε...δεν πονάει όταν κάθομαι χαλαρά αλλα με που τον κουράσω με ενοχλεί...όσο για τους καρπούς έχουμε και λέμε 2 ορθοπεδικούς 1 αθλητίατρος...2 φορες φυσικοθεραπείες και αρκετές με ενέσεις βολταρέν.. 2 φορες ακτινογραφίες μια μαγνητικοί...όλοι μου είπαν δεν είναι κάτι ανησυχητικό να τους δυναμώσω αλλα πως να τους δυναμώσω όταν με ενοχλούν...?
    Να ξεκουραστεις μεχρι να σε αφησει τελειως και μετα αρχιζεις ωμους μετα απο ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολυ καλο ζεσταμα. ΞΕρεις με τους ροζ αλτηρες για αρχη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-04-12 13:11 #19
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimitrisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε χρειαζεται να απελπιζεσαι. Ισως το καλυτερο που μπορεις να κανεις αυτη τη στιγμη ειναι να πας σε καποιο διαφορετικο γιατρο να παρεις μια δευτερη γνωμη..

    EDIT :




    Να ξεκουραστεις μεχρι να σε αφησει τελειως και μετα αρχιζεις ωμους μετα απο ΠΑΡΑ ΠΑΡΑ πολυ καλο ζεσταμα. ΞΕρεις με τους ροζ αλτηρες για αρχη..
    τι ζέσταμα να κάνω ωμους και καρπούς ? από τις 25.3-1.4 πήρα βολταρέν χάπια 25mg x 3 ...μήπως να δοκιμάσω και κανένα άλλο αντιφλεγμονώδες γιατί διαφορα δεν είδα...?
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-04-12 13:28 #20

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Svein Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι ζέσταμα να κάνω ωμους και καρπούς ?
    Εγω κανω εκτασεις και πιεσεις με μικρο βαρος (καθε φορα που εχω προπονηση εκτος της ημερας που εχω ποδια), διατασεις και μετα αρχιζω την προπονηση.
    Για τους καρπους επειδη ειχα ενα θεματακι απλα με τους πιο μικρους αλτηρες στο χερι κανω κυκλικες κινησεις.
    Δεν ειναι και οτι καλυτερο να φορτωνομαστε με αντιφλεγμονωδη.. Νομιζω οτι τα χαπια και ηα λοιφη ειναι αρκετα..
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη DimitrisT : 15-04-12 στις 13:30
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-04-12 16:58 #21
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimitrisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω κανω εκτασεις και πιεσεις με μικρο βαρος (καθε φορα που εχω προπονηση εκτος της ημερας που εχω ποδια), διατασεις και μετα αρχιζω την προπονηση.
    Για τους καρπους επειδη ειχα ενα θεματακι απλα με τους πιο μικρους αλτηρες στο χερι κανω κυκλικες κινησεις.
    Δεν ειναι και οτι καλυτερο να φορτωνομαστε με αντιφλεγμονωδη.. Νομιζω οτι τα χαπια και ηα λοιφη ειναι αρκετα..
    θα τα δοκιμάσω φιλε μου ! thanks !
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-04-12 13:03 #22
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Έκανα χτες προπόνηση κανονικά ( σχεδόν μετά από 1μηνα) και με ενόχλησε στην μπάρα ( στήθος ) αλλα όχι τρελα...σήμερα επίσης με ψιλό ενοχλεί ο δεξής μου ώμος...
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-04-12 22:17 #23
    Προεπιλογή
    Μετα απο διακοπη εχεις ενοχλησεις μονο και μονο απο αυτο (διακοπη). Κανε καλο ζεσταμα στους ωμους με ενα τετοιο προγραμμα


    μολις μπεις στο χωρο, μαζι με voltaren αλοιφη. Κανε ασκησεις απο πολλες γωνιες του ωμου, χωρις υπερβολες και...δοκιμασε κανενα joint force της E-pharm να μας κανεις review
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-04-12 22:37 #24
    Το avatar του χρήστη Lucif3r

    Εγγραφή
    06-07-2011
    Περ.
    Αthens
    Μηνύματα
    325
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Svein Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα χτες προπόνηση κανονικά ( σχεδόν μετά από 1μηνα) και με ενόχλησε στην μπάρα ( στήθος ) αλλα όχι τρελα...σήμερα επίσης με ψιλό ενοχλεί ο δεξής μου ώμος...
    Σε μερικες βδομαδες δε θα το νιωθεις σχεδον καθολου απλα μην το πιεσεις

    +1 Roid rage
    "Every workout is one step closer to your goal"
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-04-12 00:43 #25
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    στο βίντεο η 1 άσκηση δεν λέει πολλά γιατι κατουσίαν με τον τρόπο που τιν κάνει η βαρύτητα είναι προς τα κατω αν με πιάνεις. Η δευτερη είναι οκ. ο ποιο σωστός τρόπος είναι ο εξής http://www.youtube.com/watch?v=y86TYYpaMoA στο 0:44
    Wolff's Law

    Μένουμε Ελλάδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-04-12 00:51 #26
    Προεπιλογή
    Ενταξει, σκοπος δεν ειναι να σε πιασει, αλλα να ζεστανεις. Ασε που η μια συνιστωσα του βαρους ειναι ικανη για αυτο που τη θες. Και μπορεις να παρεις ενα μεγαλυτερο κιλο, πχ. οχι 2,5 αλλα 5..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 28-04-12 00:59 #27
    Το avatar του χρήστη johny_8

    Εγγραφή
    30-04-2011
    Περ.
    ΘΕΣΣ/ΕΒΡΟΣ
    Μηνύματα
    606
    Προεπιλογή
    ναι καθαρά για ζέσταμα και εγώ με 2,5 κιλα κάνω αυτή για το στροφικο πέταλο
    Wolff's Law

    Μένουμε Ελλάδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-05-12 14:52 #28
    Το avatar του χρήστη Svein

    Εγγραφή
    29-05-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    887
    Προεπιλογή
    Ευχάριστο πολύ παιδιά...έχω παρατηρησει βελτίωση στον ωμο μου τελευταία !
    www.bodybuilding.gr The Name You Trust !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-05-12 19:17 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Svein Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχάριστο πολύ παιδιά...έχω παρατηρησει βελτίωση στον ωμο μου τελευταία !
    ωραίος συνέχισε έτσι σίγα σιγά
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 07-05-12 10:38 #30
    Προεπιλογή
    Εγω ειχα ενα θεμα με τον αριστερο μου ωμο......εδω κ παρα πολλους μηνες.....ειχα καποιες ενοχλησεις αλλα ηταν υποφερτος ο πονος κ γυμναζομουν κανονικα.Χτες που εκανα στηθος εβαλα παραπανω κιλα απ οτι επρεπε κ διελυσα τον δεξιο μου ωμο.Ουσιαστικα ειμαι κουλός τωρα κ εχω στενοχωρηθει γιατι δεν ξερω σε ποσες μερες παλι θα εχω την δυνατοτητα να ξανακανω βάρη.Εχω βαλει βολταρεν κ το εχω ακινητο το χερι οσο μπορω και ευελπιστω να περασει σε 2-3 μερες τουλαχιστον ο πονος. Για να οδηγησω ουτε λογος........

    ο αριστερος μου ωμος εχει καποιες ενοχλησεις αλλα τις αντεχω.......
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία