Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 20
  1. 08-04-12 17:22 #1
    Προεπιλογή Συμβουλες για διατροφη
    Καλησπερα.

    Στοχος μου ειναι το χασιμο λιπους και αυξηση μυικης μαζας ( οχι υπερβολικα )



    Η διατροφη που ακολουθω ειναι η εξης:

    Πρωινο: 100 γρ Quaker και πρωτεινη ( 100% , χαμηλων θερμιδων ) με νερο

    Δεκατιανο: Ασπραδια αυγων 3-4 και 1 φρουτο ( μπανανα - μηλο )

    Μεσημεριανο: Κοτοπουλο ( βραστο στηθος ) η τονος ( σε νερο ) , Σαλατα ( δε βαζω λαδι )

    Απογευματινο: 1 πατατα βραστη η 100 γρ quaker με νερο , η πιτακι βρωμης και 1 φρουτο

    Βραδινο: 4 Ασπραδια αυγων και πρωτεινη αν εχω κανει προπονηση.



    Θελω να σημειωσω οτι δε χρησιμοποιω καθολου λαδι και γυμναστικη κανω μεταξυ απογευματινου και βραδινου.
    Επειδη δε γνωριζω και πολλα πραγματα θελω συμβουλες αν υστερει καπου η διατροφη , αν πρεπει να προσθεσω η να αφαιρεσω κατι για να επιτυχω τους στοχους μου

    Ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-04-12 18:40 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marios_1987 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα.

    Στοχος μου ειναι το χασιμο λιπους και αυξηση μυικης μαζας ( οχι υπερβολικα )



    Η διατροφη που ακολουθω ειναι η εξης:

    Πρωινο: 100 γρ Quaker και πρωτεινη ( 100% , χαμηλων θερμιδων ) με νερο

    Δεκατιανο: Ασπραδια αυγων 3-4 και 1 φρουτο ( μπανανα - μηλο )

    Μεσημεριανο: Κοτοπουλο ( βραστο στηθος ) η τονος ( σε νερο ) , Σαλατα ( δε βαζω λαδι )

    Απογευματινο: 1 πατατα βραστη η 100 γρ quaker με νερο , η πιτακι βρωμης και 1 φρουτο

    Βραδινο: 4 Ασπραδια αυγων και πρωτεινη αν εχω κανει προπονηση.



    Θελω να σημειωσω οτι δε χρησιμοποιω καθολου λαδι και γυμναστικη κανω μεταξυ απογευματινου και βραδινου.
    Επειδη δε γνωριζω και πολλα πραγματα θελω συμβουλες αν υστερει καπου η διατροφη , αν πρεπει να προσθεσω η να αφαιρεσω κατι για να επιτυχω τους στοχους μου

    Ευχαριστω
    Μεγα λαθος... Η διατροφη σου ειναι 0% σχεδον σε λιπαρα... Αυτο δεν ειναι καλο για τον οργανισμο σου ουτε και για την απορροφηση των θρεπτικων στοιχειων. Διαβασε ΕΔΩ για να καταλαβεις τι εννοω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-04-12 18:44 #3
    Προεπιλογή
    Mαλιστα. Το διαβασα το αρθρο , καταλαβα οτι ειναι σημαντικα καποια λιπη για τον οργανισμο και οτι αν δεν υπαρχουν καθολου ειναι χειροτερο απο το να τρως fast food κτλπ.

    Δε καταλαβα ομως τι ειδους τροφων να συμπεριλαβω στη διατροφη μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-04-12 18:46 #4
    Προεπιλογή
    Λινελαίο, λιπαρα οξέα omega 3-6-9
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-04-12 18:48 #5
    Προεπιλογή
    Aπο οτι ξερω ορισμενα ψαρια οπως ο σολωμος εχει τετοια. Και να φανταστω το λινελαιο ειναι ενας τυπος λαδιου που μπορω να το χρησιμοποιω ως λαδι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-04-12 19:01 #6
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marios_1987 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aπο οτι ξερω ορισμενα ψαρια οπως ο σολωμος εχει τετοια. Και να φανταστω το λινελαιο ειναι ενας τυπος λαδιου που μπορω να το χρησιμοποιω ως λαδι?
    Φιλε χαλαρα... Απλο λαδακι σου κανει! Ψαρι 2-3 φορες την βδομαδα οπως ο σολωμος οπως ειπες και η σαρδελα σε φτιαχνουν μια χαρα. Επισης οι ξηροι καρποι εχουν καλα λιπαρα.

    Υ.Γ. Κατι που μολις προσεξα ειναι οτι για τελαιτευο γευμα πριν τον υπνο ειναι καλο να περιεχει καζεινη(δηλαδη ολα τα γαλακτοκομικα προιοντα με καλυτερα αυτων το cottage χαμηλων λιπαρων και το γιαουρτι χαμ. λιπ. και το αξεπεραστο γαλα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-04-12 19:07 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο CapoFighter Εμφάνιση μηνυμάτων

    Υ.Γ. Κατι που μολις προσεξα ειναι οτι για τελαιτευο γευμα πριν τον υπνο ειναι καλο να περιεχει καζεινη(δηλαδη ολα τα γαλακτοκομικα προιοντα με καλυτερα αυτων το cottage χαμηλων λιπαρων και το γιαουρτι χαμ. λιπ. και το αξεπεραστο γαλα!!!
    Ενα παλικαρι σε ενα καταστημα συμπληρωματων μου ειπε οτι καλο ειναι να μη πινω γαλα κτλπ για να φυγει το υποδοριο λιπος η καπως ετσι. Βεβαια δε του ειπα ακριβως τι τρωω.
    Εγω μεχρι τωρα επινα γαλα και γιαουρτια αλλα τα σταματησα απο οταν μου το ειπε
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-04-12 20:22 #8
    plucky underdog
    Το avatar του χρήστη average_joe

    Εγγραφή
    21-08-2011
    Περ.
    comfort zone,out.
    Μηνύματα
    1.426
    Προεπιλογή
    βαλε λιπαρα asap.
    κροκοι, κοκκινο κρεας (νταξ αυτο ειναι κυριως για την πρωτεινη αλλα εχει ενα ποσοστο λιπαρων), ω3 απο σολωμο ή συμπληρωμα , ελαιολαδο.
    επισης κακαο ή λαδι καρυδας ειναι καλες επιλογες.
    φτασε το 0.75- 1γρ λιπαρων ανα κιλο σωματικου βαρους και μειωσε υδατανθρακα αν δεις οτι ειναι ψηλα ή θερμιδες.
    επισης βαλε λαχανικα που ετσι κι αλλιως δεν προσμετρουνται οι θερμιδες τους αν εισαι πολυ υποθερμιδικα που θα αυξησουν το αισθημα κορεσμου.
    για καζεινη ή γιαουρτι/ γαλα δεν τα βρισκω απαραιτητα για βραδυνο αλλα ok.

    βγαλε macros αν ζυγιζεις τις τροφες για να δεις που εισαι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-04-12 20:41 #9
    Προεπιλογή
    Δε το ηξερα οτι κανω κακο ετσι . Εγω εβλεπα διαφορα πανω μου να μειωνεται το λιπος και λεω ειμαι οκ.
    Ειναι αυτο που λεμε ρωτωντας πας στη πολη
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-04-12 23:35 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marios_1987 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα.

    Στοχος μου ειναι το χασιμο λιπους και αυξηση μυικης μαζας ( οχι υπερβολικα )



    Η διατροφη που ακολουθω ειναι η εξης:

    Πρωινο: 100 γρ Quaker και πρωτεινη ( 100% , χαμηλων θερμιδων ) με νερο

    Δεκατιανο: Ασπραδια αυγων 3-4 και 1 φρουτο ( μπανανα - μηλο )

    Μεσημεριανο: Κοτοπουλο ( βραστο στηθος ) η τονος ( σε νερο ) , Σαλατα ( δε βαζω λαδι )

    Απογευματινο: 1 πατατα βραστη η 100 γρ quaker με νερο , η πιτακι βρωμης και 1 φρουτο

    Βραδινο: 4 Ασπραδια αυγων και πρωτεινη αν εχω κανει προπονηση.



    Θελω να σημειωσω οτι δε χρησιμοποιω καθολου λαδι και γυμναστικη κανω μεταξυ απογευματινου και βραδινου.
    Επειδη δε γνωριζω και πολλα πραγματα θελω συμβουλες αν υστερει καπου η διατροφη , αν πρεπει να προσθεσω η να αφαιρεσω κατι για να επιτυχω τους στοχους μου

    Ευχαριστω
    Καλησπερα και απο εμενα.. Βαλε υδατανθρακα στο μεσημεριανο ,απογευματινο βαλε πρωτεινη ,σε ολες τις σαλατες 1κ.σ ελαιολαδο ,για βραδυνο φαε η τα ασπραδια η πρωτεινη οχι και τα 2 και πριν κοιμηθεις φαε 1 γιαοθρτι λιγα λιπαρα και μια χουφτα αμυγδαλα η καρυδια αναλατα..
    Πιστευω να σε βοηθησα καπως καλη συνεχεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-04-12 16:27 #11
    Προεπιλογή
    Ναι τα καταλαβα. Θα αλλαξω το πλανο διατροφης μου αρκετα , ελπιζω το αποτελεσμα να ειναι θετικο.
    Σας ευχαριστω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 12-04-12 12:44 #12
    Προεπιλογή Γεια σας παλι
    Ξεκιναω μια νεα διατροφη για αυξηση μυικης μαζας και απωλειας λιπους.
    Καθε γνωμη ευπροσδεκτη!
    (Παραθετω και ωρες προπονησης και συμπληρωματων)

    Ειμαι τωρα 1.83 υψος , 82 κιλα

    06:40 Λιποδιαλιτης
    07:00 100 γρ quaker + 1,5 scoop πρωτεινη
    10:00 6 Ασπραδια + 200 γρ βραστη πατατα ή 150 γρ ρυζι
    13:00 Λιποδιαλιτης
    13:15 200 γρ πατατα ή 150 γρ ρυζι + 170 γρ κοτοπουλο ή τονο ή γαλοπουλα ή ψαρι + σαλατα πρασινη
    16:30 200 γρ πατατα ή 150 γρ ρυζι + 170 γρ κοτοπουλο ή τονο ή γαλοπουλα ή ψαρι + σαλατα πρασινη
    17:30 Κρεατινη
    17:45 Λιποδιαλιτης
    18:00 - 19:30 Γυμναστικη
    19:30 1 scoop πρωτεινη + 1 ξυνομηλο
    20:40 170 γρ κοτοπουλο ή γαλοπουλα ή ψαρι + λιγο μπροκολο ή σαλατα πρασινη


    Σε μερες που δε κανω προπονηση δεν υπαρχει το μεταπροπονητικο με τη πρωτεινη και πινω την κρεατινη το πρωι.
    Πως σας φαινεται?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-04-12 15:43 #13
    Προεπιλογή
    δεν εχω παρει ποτε λιποδιαλυτη αλλα γενικα ειχα ακουσει κατι....τον χρησιμοποιεις πριν τα γευματα σου.......αρα καλα κανεις και παιρνεις πρωι και μεσημερι αλλα νομιζω πως εχεις βαλει λιποδιαλυτη πριν την προπονηση........χρειαζεται ?
    τι σου εχουν πει? ψαξτω γιατι νομιζω πως δεν χρειαζεται .......εχεις και την κρεατινη 10-15 λεπτα πιο πριν
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη sifounas1 : 14-04-12 στις 15:46
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-04-12 15:46 #14
    Προεπιλογή
    Χρειαζεται. Περα οτι το λεει στις οδηγιες το ατομο που μου ειπε πως να το χρησιμοποιω το εμπιστευομαι.
    Δινει καποια ενεργεια και λιγο παραπανω δυναμη στη προπονηση , μετα στην αεροβια βοηθαει πολυ.
    Βεβαια σκευασμα με σκευασμα μπορει να αλλαζει η δοσολογια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-04-12 15:48 #15
    Προεπιλογή
    και η συγκεκριμενη κρεατινη που χρησιμοποιω ειναι 30 λεπτα πριν τη προπονηση και αν δεν υπαρχει προπονηση το πρωι με αδειο στομαχι
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία