Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 69
  1. 12-06-09 14:10 #16
    Το avatar του χρήστη Zuki1000k6

    Εγγραφή
    21-09-2008
    Περ.
    Πετρουπολη
    Μηνύματα
    120
    Προεπιλογή
    Οπως λενε και τα υπολοιπα παιδια δεν συντρεχει λογος ανυσηχιας...Σε προσφατες εξετασεις αιματος και μενα ηταν στο 300(οριο 240) και ειχα σταματησει για 7 μερες να φανταστεις πριν κανω την εξεταση.

    Ελα μου ομως που ηταν και η μανα μου μαζι οτα ειδε ο γιατρος τις εξετασεις...Πραγματικα οπως ειπε και ο Muscleboss τρομοκρατηθηκε,μονο οτι δεν ειμαι ετοιμος να πεθανω της ειπε...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-06-09 06:53 #17
    Το avatar του χρήστη ktsam

    Εγγραφή
    26-03-2008
    Περ.
    Αθήνα - Μαρο
    Μηνύματα
    65
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες
    I can stand losing, BUT I can't stand not trying.


    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-06-09 12:55 #18
    Προεπιλογή
    10 μερες τουλάχιστον αποχή από οποιαδηποτε αθλητικη δραστηριοτητα πριν τις εξετάσεις και το προηγούμενο βράδυ να μην έχεις φαει κρεας
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-06-09 13:21 #19
    Προεπιλογή
    το δικο μου ρεκορ 680. .
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-09-09 13:21 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Niiick Εμφάνιση μηνυμάτων
    το δικο μου ρεκορ 680. .
    ΤΙ λέτε ρε παιδιά εγώ έχω φίλο που το έχει φτάσει 6.000, όποιος θέλει το πιστεύει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-01-10 14:50 #21
    Προεπιλογή cpk υψηλο=θα καταστραφουν οι μυς
    οπως τα λεει ο τιτιλος τι αλο θα ακουσουμε.λοιπον πριν λιγο γυρισα απο ενα κομπογιατιντη γιατρο ρε φουστη μου τα διπλωματα απο που τα περνουμε θελω να μαθω?
    λοιπον με ειχε παει η μανα μου σε εναν δικο της γιατρο εγω εχω θεμα με το συκοτι και το ψαχνω μονος μου με δικους μου γιατρους.

    με παει η μανα μου σε εναν γιατρο δικος της ο γιατρος ειδικοτητα γενικος γιατρος δηλαδη τριχες κατσαρες,κοιταει τις εξετασεις μου και βλεπει την cpk στα 600 και αρχιζει και μου λεει τωρα το παραμυθι οτι πρεπει να σταματησεις το γυμναστηριο γιατι η cpk σου εινα ανεβασμενη και σε λιγο καιρο θα αρχισουν οι μυς σου να λιωνουν απο το γαλακτικο οξυ με αποτελεσμα μετα να αρχισουν να νεφρα σου να υπολειτουργουν και σε μερικα χρονια να χρειαζεσε αιμοκαθαρση,χαχα,ποσο μαμακας μπορει να ειναι πειτε μου παιδια,δεν σταθηκε που εχω ανεβασμενη γ-gt σταθηκε σε αυτο.

    του λεω εγω με την σειρα μου,γιατρε εγω ξερω ατομα που εχουν cpk 3000 εδω και χρονια και δεν εχουν παθει τιποτα,του λεω εμεις που ειμαστε αθλητες εχουμε αλες τιμες απο τον κοινο ανθρωπο που δεν αθλειτε,ε με το που το λεω αυτο με εδιωξε .
    αυτα τα λιγα οι αρμοδιοι αμα κρινουν να το βαλουν αλου το ποστ σε αλη κατηγορια ας το μετακινησουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-01-10 14:54 #22
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    μη δίνεις σημασία, το έχουμε ξαναναφέρει το θέμα. εγώ αν πήγαινα σήμερα μετά από τη χτεσινή προπόνηση ποδιών θα μου έβγαζε 5χίλιαρο για πλάκα...

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-01-10 14:55 #23
    Προεπιλογή
    μην κολλας, προχωρα μπροστα λεμε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-01-10 15:03 #24
    Προεπιλογή
    με εκνευριζει παιδια το ποσο ασχετοι ειναι,συν που σου χαλανε την ψυχολογια με αυτα που λενε,λεγοντε τετοια πραγματα?οτι σε λιγα χρονια θα καταστραφουν τα νεφρα σου και μετα πας για αιμοκαθαρση.

    αυτος ο γιατρος πρεπει να ψηλωθει,εχω που εχω τρεχαματα με το συκοτι μου τρεχω σε γιατρους και ακρη δεν βρισκω μου εχει καταστραφει η χρονια μια ξεκιναω γυμναστηριο μια σταματαω για να κανω εξετασεις αιματος για να δουμε αμα οφειλοταν το γυμναστηριο για την αυξημενη γ-gt εχω κοψει και τα συμπληρωματα αν και ξερω οτι δεν φταινε αυτα,αλα λεω ωστε να βγαινουν καθαρες οι εξετασεις.

    αλα αυτο ψαχνω να βρω εναν σοβαρο γιατρο να μου δωσει μια απαντηση και τιποτα,τι να πω υπαρχουν πολλοι ασχετοι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-01-10 15:07 #25
    Προεπιλογή
    αυτο με τη cpk ειναι οντως ασχετοσυνη..

    απαραδεκτο..

    τοτε που σταματησες προπονησεις δεν την ειδες σε φυσιολογικες τιμες τη cpk?
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-01-10 15:14 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο με τη cpk ειναι οντως ασχετοσυνη..

    απαραδεκτο..

    τοτε που σταματησες προπονησεις δεν την ειδες σε φυσιολογικες τιμες τη cpk?
    επειδη απο τον οκτωβριο τρεχω γενικα.εχω κανει 3 φορες εξετασεις αιματος την πρωτη φορα η 661 την δευτερη φορα επεσε στα 350 με μια εβδομαδα αποχη απο την προπονηση και την τριτη φορα μετα απο 20 ημερες αποχη απο προπονηση επεσε στα 250 παλι παντος πανω απο το οριο ειναι.αυτο που με απασχολει ειναι γ-gt και οχι τοσο η cpk
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-01-10 15:17 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dio32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο που με απασχολει ειναι γ-gt και οχι τοσο η cpk
    δεκτο.

    να σου πω, αλλες τιμες σχετικες με ηπαρ?

    τρανσαμινασες? αλκαλικη φωσφαταση? και αυτες ψηλα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-01-10 15:34 #28
    Προεπιλογή
    λοιπον να σου πω καλυτερα και λεπτομερεις,εκατσα και βρηκα τις εξετασεις μου.
    7/10/09 sgot 39 sgpt 66 γ-gt 68,φωσφαταση αλαλικη 55 μια χαρα δηλαδη.
    16/11/09 εδψ ειναι μια εβδομαδα απο αποχη απο προπονηση και 1,5 μηνα κομενα τα συμπληρωματα.sgot 29 μια χαρα δηλαδη spt 51 γ-gt 52 κρεατινινη και φωσφατικη δεν βαζω ειναι μια χαρα.
    17/.12/09 20 ημερες αποχη απο γυμναστηριο sgpt 61 ανεβηκε εδω και γ-gt 63,παλι ανεβηκαν αυτες οι δυο τιμες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-01-10 16:00 #29
    Προεπιλογή
    Μαραθωνοδρομος φιλος μου πηγε μετα απο μαραθωνιο για εξετασεις,cpk 10000!!!Ο γιατρος φρικαρε τελειως τον κοιταζε σαν εξωγηινο μεχρι να καταλαβει τι συμβαινει(οτι το παιδι ειναι αθλητης)και να ηρεμισει δεν τον αφηνε να φυγει απο το ιατρειο χαχαχαχα.Να στο διηγειται ο αθλητης και να γελας τιποτ΄άλλο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-01-10 16:43 #30
    Προεπιλογή
    ρε παιδια και εγω εχω παει το cpk στο 8εο και εχω φιλους με πολυ υψηλοτερο αλλα δεν ειναι παντα καλο να υπαρχει 5000 και 8000 cpk οχι να το καμαρωνουμε κιολας.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία