Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 69
  1. 15-01-10 17:54 #31
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.916
    Προεπιλογή
    ^ Niiik μη ψαρώνεις, δε καμάρωσε κανένας για 5000 cpk. Εγώ πλάκα έκανα όταν είπα 5000.
    Συνήθως οι τιμές μου κυμαίνονται μεταξύ 300 και 550, ανάλογα. με τις υπόλοιπες εξετάσεις σε απόλυτα φυσιολογικές τιμές.

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-01-10 18:32 #32
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη the_big_litho

    Εγγραφή
    03-03-2008
    Περ.
    Aθηνα
    Μηνύματα
    1.216
    Προεπιλογή
    Κλασσικο αποτελεσμα αν προπονεισαι τις τελευταιες μερες πριν τις εξετασεις...

    Εκανα πριν 3 βδομαδα και ειχα cpk 2800 και αυτη τη φορα ο παθολογος δεν μου ειπε τπτ, τοσες φορες τον ειχα κραξει για το ολο θεμα, εμαθε και κατι....
    Ph. Ed.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-01-10 20:12 #33
    Προεπιλογή
    εγω εχω δει οτι εξαρταται αμεσα με τις ποσες φορες κανω προπονηση τη βδομαδα. εαν κανω 3 ειναι αισ8ητα λιγοτερο απο το αν κανω 5..

    Ειχα διαβασει μια ερευνα που τους εδιναν βιτ Ε και το cpk ειχε μειωθει αρκετα αρα και οι ελευθερες ριζες και ο εκφυλισμος των κυταρων αλλα τους δινανε 1400 ΙU νομιζω παρα πολυ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-01-10 20:46 #34
    Το avatar του χρήστη zarras

    Εγγραφή
    05-09-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    142
    Προεπιλογή
    παλι καλα που δε σου ειπει οτι 8α πα8εις και ραβδομυόλυση .....
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-01-10 20:47 #35
    Το avatar του χρήστη jojos46

    Εγγραφή
    02-09-2009
    Περ.
    Vartholomio Ilias
    Μηνύματα
    46
    Προεπιλογή
    Καλησπερα...


    Το κακο με τους ασχετους ειναι πως με την ιατρικη τους ιδιοτητα επιρρεαζουν πολυ
    ευκολα τους γονεις δημιουργοντας μουρμουρα κτλ...
    Αντε να εξηγησεις στην μανα σου τι γινεται....
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-01-10 20:50 #36
    Το avatar του χρήστη zarras

    Εγγραφή
    05-09-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    142
    Προεπιλογή
    ξες κατι m8, δικιο εχεις, σιγα μη πιστεψει εσενα απο εναν που το εχει σπουδασει, ελα ομως λιγο στη θεση τους.... νομιζω το ιδιο 8α καναμε και εμεις αν δεν γνωριζαμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-01-10 15:06 #37
    Προεπιλογή
    οι τρανσαμινάσες και το γGt ανεβαίνουν και από την διατροφή, κάποια εποχή έτρωγα πάτα πολύ Πρωτεϊνούχα φαγητά και επιπλέον whey χωρίς όμως να κάνω και την ανάλογη προπονηση (το έκανα επειδή ήμουν σε ανάρρωση) και οι τρανσαμινάσες είχαν ανέβιει στο High end μετά από κανα 2-3 μηνες.


    Οταν περιόρισα την πρωτεϊνη έπεσαν σημαντικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-01-10 03:09 #38
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.810
    Προεπιλογή
    ρε παιδια οι τρανσαμινάσες , αλκαλική φωσφατάση , ολικη χολεριθρύνη είναι φυσιολογικο σε εναν ββερ η που γυμνάζετε να είναι λίγο πάνω απο το κανονικό εδω οι τιμές που ανέφερες δεν είναι ανυσηχητικες , επειδη ένας που γυμνάζετε καταναλώνει και μεγαλύτερες ποσότητες τροφής αρα και το σικώτι δουλεύει παραπάνω οπότε είναι φυσιολογικό κάποιες τιμες να είναι λίγο τσιμπιμένες .
    σε άλλους μπορεί να είναι νορμάλ εγω θυμάμε είχα κάνει στα μεσα της προετοιμασίας μου το 97 για το παγκόσμιο και ήταν μεσα στα φυσιολογικα όρια, σε άλλον ήταν ανεβασμένα αλλα υπάρχουν καποια όρια που απο κεί και πάνω πρέπει να ανησυχείς .
    αν καμια μέρα φας σαβούρα η τηγανιτα και πιείς κανενα ποτηρακι παραπάνω και κάνεις εξετασεις θα είναι ανεβασμένες αλλα αυτα δεν είναι πραγματικα παίζει ρόλο και πότε κάνουμε τις εξετασεις τι έχουμε φαει την προηγούμενη μέρα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-05-10 12:26 #39
    Το avatar του χρήστη NICK7

    Εγγραφή
    18-04-2010
    Περ.
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    31
    Προεπιλογή
    Εμενα ηταν 580 αλλα ειμαι και 17 χρονων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-05-10 15:05 #40
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Εγω δεν καταλαβαινω γιατι αφου λεμε οτι ειναι φυσιολογικο να υπαρχουν τοσο χαμηλα ορια.Ας βαλουν ενα οριο 1000 ας πουμε να μη μας τρομοκρατουν χωρις λογο.


    Εγω την τελευταια φορα ειχα 515.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 01-05-10 16:34 #41
    Προεπιλογή
    Πόσες μέρες ήταν η τελευταία προποηση πριν τις εξετάσεις?
    απόλυτα φυσιολογικό μην ανησυχεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 01-05-10 18:34 #42
    Το avatar του χρήστη NICK7

    Εγγραφή
    18-04-2010
    Περ.
    ΠΕΙΡΑΙΑΣ
    Μηνύματα
    31
    Προεπιλογή
    Εγω ειχα κανει βλακεια την προηγουμενη μερα πριν τις εξετασεις ειχα παει γυμναστηριο!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-05-10 21:57 #43
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nik Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΤΙ λέτε ρε παιδιά εγώ έχω φίλο που το έχει φτάσει 6.000, όποιος θέλει το πιστεύει.
    6000?Εγώ έφτασα στα διπλάσια!12000!!!Χωρίς να σου κάνω πλάκα Το θέμα δεν είναι πόσο ψηλά αλλά αλλά για πόσο καιρό και αν ο οργανισμός σου θα αντέξει!Μάλιστα οι γιατροί τα παίξανε!Σε μία μέρα κινδύνευσαν πολλά όργανά μου αλλά ευτυχώς το κατάλαβα αμέσως μόλις μου συνέβη μου έβαλαν και 9 ορούς(4 πρώτοι σε 2 ώρες)και ο οργανισμός μου το άντεξε Τώρα ακόμα πίνω 3 μπουκάλια νερό την μέρα για να συνέλθω Παρόλα καμία ζημιά εσωτερικά(ούτε εξωτερικά)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη γιοργος : 15-05-10 στις 22:00
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-05-10 22:54 #44
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο γιοργος Εμφάνιση μηνυμάτων
    6000?Εγώ έφτασα στα διπλάσια!12000!!!Χωρίς να σου κάνω πλάκα Το θέμα δεν είναι πόσο ψηλά αλλά αλλά για πόσο καιρό και αν ο οργανισμός σου θα αντέξει!Μάλιστα οι γιατροί τα παίξανε!Σε μία μέρα κινδύνευσαν πολλά όργανά μου αλλά ευτυχώς το κατάλαβα αμέσως μόλις μου συνέβη μου έβαλαν και 9 ορούς(4 πρώτοι σε 2 ώρες)και ο οργανισμός μου το άντεξε Τώρα ακόμα πίνω 3 μπουκάλια νερό την μέρα για να συνέλθω Παρόλα καμία ζημιά εσωτερικά(ούτε εξωτερικά)
    Καταρχας καλως ηρθες!!

    Το νουμερο που λες ειναι υπερβολικα υπερβολικο!Απο τι ανεβηκε τοσο πολυ?Και το νερο που οφελει,για να καθαρισεις γρηγοροτερα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-05-10 23:47 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Eddie Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχας καλως ηρθες!!

    Το νουμερο που λες ειναι υπερβολικα υπερβολικο!Απο τι ανεβηκε τοσο πολυ?Και το νερο που οφελει,για να καθαρισεις γρηγοροτερα?
    Δεν κατάλαβα λεπτομέρειες :Όταν γυμνάζεσαι οι μύες εκκρίνουν κάποιο υγρό που αναγκαστικά περνάει από τα νευρά!Σε εμένα ήταν τόσο πολύ που υπήρχε κίνδυνος να καταστραφούν!Το νερό είναι για καθαρισμό!Το νούμερο ανέβηκε γιατί είχα να γυμναστώ περίπου 1 χρόνο και έπεσα με τα μούτρα για 5 συνεχόμενα μέρες , σήκωνα βάρη κ.λ.π.Πάντως ούτε που το φανταζόμουν οτι το νούμερο μπορεί να ανέβει τόσο πολυ
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτηΠρώτη 12345 ΤελευταίαΤελευταία