Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 23
  1. 20-04-09 18:42 #1
    Προεπιλογή Animal Cuts vs Hydroxycut Hardcore
    Είμαι νέος στο φόρουμ ασχολούμαι τους τελευταίους μήνες με την γυμναστική
    Με σκοπό να χάσω τα περιττά κιλά που έχω αυτό έγινε αλλά μέχρι ένα σημείο μετά κόλλησα στα ίδια κιλά μετά από ψάξιμο και ενημέρωση αποφάσισα να πάρω λιποδιαλυτες και είμαι ανάμεσα σε αυτούς τους δυο
    Είμαι 23χρονών 1,80 90κιλα (απο100)
    Δεν κάνω κάποια διατροφή απλά έκοψα σαβούρες
    Το πρόβλημα μου είναι στην περιοχή τις κοιλιάς που δεν είδα καμία αλλαγή με τα κιλά που έχασα.
    Δεν θέλω να χαθεί εντελώς να γίνω φέτες που λένε
    Απλά να πέσει
    Ποιος Λιποδιαλύτης πιστεύετε είναι ο καλύτερος
    Animal Cuts or Hydroxycut Hardcore










    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-04-09 19:25 #2
    Το avatar του χρήστη Geo84

    Εγγραφή
    15-04-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    666
    Προεπιλογή
    Και λογικό είναι να έχει παραμείνει το πρόβλημα στην κοιλιά.

    Δύσκολα φεύγει το λίπος απο εκει και ειδικά στο κάτω μέρος.Δύο είναι τα μυστικά διατροφή και πολύ τρέξιμο.Όμως και πάλι μπορεί να παραμείνει καθώς όλοι όσοι ήταν υπέρβαροι χρόνια και ειδικά με συσσώρευση λίπους στην κοιλιά από μικροί δε το χάνουν όλο λόγω υποκυττάρων.Δηλαδή σε μια φάση μόνο να βγάλεις μαχαίρι και να το κόψεις γίνεται.Έχω γνωστό που ήταν υπέρβαρος και μετά από μήνες διατροφής και πολύ αερόβια (τρέξιμο γύρω στα 40 λεπτά) έρεψε όμως το πρόβλημα στη κοιλιά παρέμεινε όχι τόσο μεγάλο αλλά παρέμεινε.Μετά απ'αυτό το μόνο που μένει είναι να γυμνάσεις τους κοιλιακούς σου.

    Για τους λιποδιαλύτες που αναφέρεις δε γνωρίζω καθώς δεν έχω πάρει ποτέ.Πάντως ένας φίλος μου πήρε τη προηγούμενη βδομάδα το hydroxycut.Θα τον ρωτήσω πως πάει και θα σου πω.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Geo84 : 20-04-09 στις 19:31
    "I'd keep going until I felt one more rep would rip the muscle from the bone."

    Tom Platz.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-04-09 20:27 #3
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    και τα 2 ειναι κοριφεα. κανουν πολυ καλη δουλια αν κ κατα την γνωμη μου δεν προκειτε να σε σοσουν...
    www.facebook.com/dpyxaras

    https://www.facebook.com/puxaras

    http://katathesh.blogspot.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-04-09 21:58 #4
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    Τίποτα απ τα δύο δεν σου χρειάζονται. θα στραβώσεις έτσι όπως στο γράφω, αλλά κοίτα.
    είναι λογικό όταν χάνεις λίπος ή όταν κάνεις μυική ενδυνάμωση να έχεις περιόδους στασιμότητας-plateau, θέλει υπομονή και προσπάθεια. εάν υποθέσουμε ότι χρησιμοποιήσεις λιποδιαλύτες αυτό που θα καταφέρεις είναι να χάσεις κάποιο επιπλέον λίπος, αλλά αυτό θα είναι παροδικό εάν δεν έχεις τις γνώσεις να το υποστηρίξεις με κατάλληλη διατροφή. επιπλέον χωρίς αυτή τη γνώση σε 2-3 μήνες το λίπος που έχασες θα επιστρέψει και σε μεγαλύτερο βαθμό. Αυτό που πρέπει να κάνεις είναι αυτό που δεν κάνεις δλδ διατροφή!!!

    κοίτα εδώ: http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=3732

    τα σχόλια του ΒRaWNy και θα καταλάβεις. Αυτός είναι ο τρόπος για να χάσεις λίπος να κερδίσεις μυική μάζα και να καταφέρεις ό,τι στόχους κ εάν έχεις.

    Για να χάσεις λίπος πρέπει να φας λίπος. το τι λίπος κοίτα στο λινκ. και να αυξήσεις την ποσότητα πρωτείνης.

    σου ξαναλέω ότι οτι κ να σου προσφέρει ο λιποδιαλύτης θα είναι παροδικό θα κρατήσει μέχρι το καλοκαίρι και στα μέσα του φθινοπώρου θα έχει επιστρέψει revised.
    Επίσης ξέχασα να σου πω ότι αυτή η κοιλίτσα κάτω μερικές φορές είναι και αποτέλεσμα υπερπροπόνησης και κακής-ελλιπής διατροφής ταυτόγχρονα. Για παράδειγμα φίλος sprider με 5 προπονήσεις στίβου και 4 βάρη/ εβδομάδα κόλλησε στο 9% λίπος για πολύ χρόνο με διατροφή 2900kcal, ανεβαίνοντας στισ 3700kcal κατέβηκε σε 11 εβδομάδες στο 6.5% κ έμεινε εκεί.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-04-09 22:46 #5
    Προεπιλογή
    ναι απο μικρος ημουν υπερβαρος μονο που τοτε δν ξεραμε
    δν με πειραζι που εχω κοιλιτσα μου αρεσει αλλα να ηταν λιγο ποιο μικρη η να σφιξει
    αυτο πως μπορο να το κανω.θα μου πειτε με κοιλιακους κανω
    φαινοντε η πανω.με τους αλλους τι κανουμε.
    κατι ακομα που δν ξερω μπορει να φανει αστειο
    κάποιοι που περνούν συμπληρώματα πως ξέρουν τι να πάρουν
    δλδ ποιος μπορεί εμένα να μου πει τι να πάρω για να "στρώσω"που λεμε
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-04-09 23:00 #6
    Το avatar του χρήστη mantus3

    Εγγραφή
    26-07-2008
    Περ.
    THESSALONIKI
    Μηνύματα
    2.369
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sailas Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι απο μικρος ημουν υπερβαρος μονο που τοτε δν ξεραμε
    δν με πειραζι που εχω κοιλιτσα μου αρεσει αλλα να ηταν λιγο ποιο μικρη η να σφιξει
    αυτο πως μπορο να το κανω.θα μου πειτε με κοιλιακους κανω
    φαινοντε η πανω.με τους αλλους τι κανουμε.
    κατι ακομα που δν ξερω μπορει να φανει αστειο
    κάποιοι που περνούν συμπληρώματα πως ξέρουν τι να πάρουν
    δλδ ποιος μπορεί εμένα να μου πει τι να πάρω για να "στρώσω"που λεμε
    ειναι λογικο να υπαρχει χαλαροση οταν χανουμε βαρος ειτε αυτο ειναι απο λιπος η γενικα απο μαζα. απο την στιγμη που λες οτι φαινοντε οι πανω τοτε εισαι σε σχετικα καλο δρομο.. κοινως τωρα μπαινεις στα δυσκολα... με διατροφη κ χρονο θα αρχησουν να φενοντε κ οι κατω...

    για το τι περνουν αυτοι που περνουν συμπληροματα κ πως ξερουν τι θα παρουν, απλα θελει διαβασμα κ κριτικη σκεψη.. κ φυσικα καποιες γενικες γνωσεις περι διατροφης.. τωρα, οτι κ να παρεις δεν προκειτε να στρωσεις με την ενοια που το λες εσυ..
    www.facebook.com/dpyxaras

    https://www.facebook.com/puxaras

    http://katathesh.blogspot.gr/
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-04-09 23:05 #7
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    ήρωα-αντι ήρωα. να σε ρωτήσω έχω λίπος στα δικέφαλα να κάνω κάμσεις δικεφάλων να χάσω λίπος???? κατάλαβες??? εάν δεν κατάλαβες να στο γραψω κανονικά, αλλά θέλω να μου πεις τι κατάλαβες.

    το λινκ που σου έγραψα το κοίταξες??

    να σε ρωτήσω, γιατί μπορεί να το έχω λάθος στο μυαλό μου και να κρίνω με τα δικά μου στάνταρ. σε ενδιαφέρει να βελτιώσεις κάπως την εμφάνιση για να ρίξεις κανά γκομενάκι για το καλοκαίρι ή ενδιαφέρεσαι για μυική ενδυνάμωση?

    Υ.Γ. και τα δύο είναι εξίσου σημαντικά, σοβαρή είναι η ερώτηση παραπάνω
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-04-09 23:09 #8
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sailas Εμφάνιση μηνυμάτων

    ασχολούμαι τους τελευταίους μήνες με την γυμναστική

    Animal Cuts or Hydroxycut Hardcore?
    για την περιπτωση σου οριστε ενα ακομη καλυτερο fat burner τσεκαρε τα παρακατω links που το διαφημιζουν

    http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=1050

    http://en.wikipedia.org/wiki/Aerobic_exercise
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-04-09 23:14 #9
    Προεπιλογή
    δν καταλαβα γραψτο κανονικα
    το site το κοιταξα το προβλημα ειναι οτι δν μπορο να κανω διατροφη γιατι ειμαστε 6 ατομα στη οικογενεια και δν τραβαει.πως να το πω
    οχι δν το κανω για να βρω γκομενακι εχω 1χρονο τωρα που μου λεει οτι ειμαι καλα
    το κανω για εμενα γιατι κουραστικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-04-09 23:19 #10
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή
    Επειδη εισαι ακομη στην αρχη αυτο που χρειαζεσαι ειναι βαση στην διατροφη σου κ επειτα ο ιδρωτας απο την προσπαθεια σου μεσω της αεροβικης κ της γυμναστικης. Το να παρεις τωρα ενα λιποδιαλυτικο απλα θα σoυ γεμισει ελπιδες στην αρχη κ απαγοητευση στην συνεχεια. Το οτι ζεις με την οικογενεια σου το καταλαβαινω οτι ειναι προβλημα αλλα με ευχολογια με την αγορα ενος δυνατου fatburner δεν γινεται σωστη δουλεια.
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-04-09 23:41 #11
    away
    Εγγραφή
    15-03-2009
    Μηνύματα
    541
    Προεπιλογή
    ξανασκέψου το. γράφεις κάνε κοιλιακούς θα μου πείτε (για να πέσει η κοιλίτσα) είναι το ίδιο σαν να σε ρωτάω έχω λίπος στα δικέφαλα να κάνω κάμσεις δικεφάλων ή δικέφαλους με μπάρα?

    θα χρησιμοποιήσεις το αποθηκευμένο λίπος για ενέργεια με το να κάνεις ασκήσεις που δυναμώνουν το μυ που είναι κάτω απτο λίπος?

    Η αεροβική είναι καλή, αλλά μπορεί να οδηγήσει σε παραπλάνιση, δλδ βλέπω πολλές κοπέλες και παληκάρια να κάνουν αεροβική για λιπόλυση, δυστυχώς αυτό που καταφάρνουν είναι να γίνονται αδυνατούληδες με υψηλά ποσοστά λίπους το λεγόμενο skinny-fat σωματότυπο, κάνουν αεροβική μετά από βάρη ή κάνουν προπόνηση υπερβολικά πολύ=υπερπροπόνηση, ανεβάζοντας την κορτιζόλη στο ταβάνι.
    αυτό που πρέπει να κάνουν είναι να βελτιώσουν το μεταβολισμό τους, δημιουργώντας περισσότερη μυική μάζα και να χάσουν λίπος μέσω της διατροφής τους.
    αυτό που ακολουθώ εγώ είναι στο gym πάω για μυική ενδυνάμωση κ ο τρόπος που τρώω ή που δεν τρώω με βοηθάει να έχω χαμηλά ποσοστά λίπους.

    την αεροβική την χρησιμοποιώ για αποθεραπεία και για να χαλαρώσω.

    αυτό που λες για το σπίτι έχεις δίκιο από μέρος σου, αλλά έχεις κ άδικο. εάν σε μια οικογένεια είναι όλοι υπερβαροι φταίει αυτός που μαγειρεύει και οι επιλογές τους ως σύνολο+τα γονίδια τους, εάν είναι ένας φταίει αυτός ο ένας.

    αυτό που θέλω να πω είναι ότι ακόμα και σε μια οικογένεια που δεν μπορεί να μαγειρεύει η μητέρα, πρέπει να πάρει κάποιος τα πράγματα στα χέρια του. εάν δεν υπάρχουν οι πόροι, δεν μπορείς να φανταστείς πόσα θρεπτικά τρόφημα υπάρχουν και είναι πάμφθηνα.

    αυτό που θα κάνεις είναι να διαβάσεις ότι σχετικά με διατροφή υπάρχει στο φόρουμ να ρωτήσεις ότι δεν καταλαβαίνεις. και σε επόμενη φάση θα ανοίξεις ένα θέμα με την διατροφή σου και την προπόνηση σου, να βελτιωθούν αυτά και μετά θα μιλήσουμε για συμπληρώματα. αυτές είναι οι απόψεις μου, υποχρεωτικές δεν είναι, κουραστικές και χρονοβόρες μπορεί να είναι. to learn the theory you have to do the math, its boring sometimes, but its necessary.
    αν δεν κατάλαβες κάτι ή έχεις κάποιες αντιρρήσεις ή αν θες κάποιες πληροφορίες σε στυλ φαστ μασα να σε βοηθήσω αν μπορώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 20-04-09 23:56 #12
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Mην παρεις κανενα απο τα 2 πιες φραπε και πρασινο τσαι σκετα οι ερευνες αυτο λενε οτι δουλευουν οτι ευεργητικες ιδιοτητες εχεις ακουσει ειναι απο τα φυσικα προιοντα στις ερευνες αυτα βαζουν οσα χαπια βαλαν στις ερευνες δεν δουλευουν σε ανθρωπους πολυ απλα

    Ενα εχω να σημειωσω κανω γραμμωση τωρα και εχω απειραχτα το κουτακι με την καφεινη-χαπια και πρασινο τσαι-χαπια

    Θα σου ελεγα να κανεις το ιδιο




    (ισως να σκεφτεσε μα κατσε τοσο πραμα εχουν μεσα τοσα συστατικα .........σιγα τα αυγα εκει που εισαι ημουν τα εχω ψαξει παρα πολυ δεν κανουν μια τα ενεργα συστατικα στα ειπα αυτα που "δουλευουν" για να καψεις ορατο λιπος ειναι απαγορευμενα και μενεις με πραγματα που βρησκεις στην κουζηνα σου και πολλες υποσχεσεις αν εισαι ασχετος)

    Tα ποιο καλα συμπληρωματα ειναι τα ποιο φτηνα να παρε 2 "μυστικα" συμπληρωματα

    Even though all the groups in the study demonstrated weight-loss benefits from dieting, clear distinctions were noted among the groups. The control group, men not receiving fish or fish oil, lost a little over 11 pounds on average, an admirable amount. However, when fish or fish oil was included in the diet, weight loss increased by 2 to 3 pounds during the eight-week study. Not only was a greater amount of weight lost, the weight appeared to come from the abdominal region, as waist circumference (waistline) was reduced by an additional inch. Control dieters dropped just under 2 inches off their waist; the fish group increased that by another inch, losing nearly 3 inches in just eight weeks.
    These results represent about the best that can be expected with drug-free dieting. A 600-calorie deficit/day diet would be expected to result in a weight loss of approximately 10 pounds in eight weeks. The control group did slightly better, losing 11 1/2 pounds. The fish groups all did much better, losing 4 to 5 pounds more than expected.
    Πολυ απλα ερευνα 8 εβδομαδων μια ομαδα δεν ετρωγε τιποτα η αλλη 3 φορες την εβδομαδα 1 ειδος ψαριου η αλλη 3 φορες την εβδομαδα σολομο και ακομα 1 ετρωγε 6γραμ ψαρολαδο την ημερα
    Ολοι ειχαν ελοιμα -600 θερμιδες απο διατροφη στο τελος η ομαδα με το ψαρολαδο η σολομο εχασε 2,5 κιλα πρπ παραπανω απο τις αλλες και το περισοτερο ηταν απο την κοιλια οπως λεει

    Αναβολικο λιποτροπικο με αποδηξεις 1

    Αναβολικο λιποτροπικο με αποδηξεις 2

    Using a placebo-controlled design, Zemel followed two groups of obese subjects for 12 weeks. All individuals had a stable weight, were not using any weight loss products and maintained caffeine use and exercise at a consistent level throughout the duration of the study. The control group was provided with three servings of sugar-free gelatin daily, while the test group consumed three six-ounce servings of Yoplait Light. As all subjects were on strictly monitored diets, structured to maintain a 500-calorie-per-day deficit,yogurt group was 22 percent greater weight loss occurred in both groups. However, the amount of weight lost in the yogurt group was 22 percent greater, with 61 percent greater fat loss! The yogurt group lost almost twice as much fat from the waist , reducing the beltline by four centimeters. Of interest to athletes, lean mass was better maintained by the yogurt group, as well. All this happened in just 12 weeks.
    Η ουσια
    12 εβδομαδες αναβολικο γιαουρτακι 22% εχασαν παραπανω λιπος και κατα 61% ηταν απο το στομαχι ποιο πολυ


    Ολα τα μυστικα ειναι στην διατροφη και ασκηση αυτα τα πολυ διαφημηζομενα συμπληρωματα μονο απατες ειναι δεν εχουν ερευνες απο πησω να τα στηρηξουν μην παρεις τιποτα ειανι μουφα


    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-04-09 00:02 #13
    Το avatar του χρήστη Geo84

    Εγγραφή
    15-04-2009
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    666
    Προεπιλογή
    O lean κάλυψε τα περισσότερα.

    Ναι μεν διατροφή και τρέξιμο είναι τα αυτονόητα όμως το σώμα δε θα πάει να κάψει λίπος μόνο από την κοιλιά σου αλλά αναλογικά από όλο σου το σώμα.Αυτό σημαίνει ότι θα φαίνεσαι πολύ αδύνατος σε σημεία όπως ώμοι πλάτη κτλ και η κοιλιά ενώ θα έχει χάσει θα φαίνεται ακόμα πλαδαρή

    Επίσης δεν υπάρχουν άνω και κάτω κοιλιακοί είναι το πάνω μέρος και το κάτω του κοιλιακού και σαφώς με το να κάνεις κοιλιακούς δεν απομακρύνεις το λίπος.Μπορεί να έχεις πολύ γυμνασμένους κοιλιακούς όμως να βρίσκονται κάτω από λίπος ^^ Βέβαια δε ξέρω αν πολλές και γρήγορες επαναλήψεις και κυκλικά αν βοηθάει στη καυση του λίπους (κατι τέτοιο διάβασα εδώ για τον σβαρτενέγκερ?) αλλά αμφιβάλλω.
    Απλώς είπα εφόσον έρθει η κοιλιά σου σε ένα σημείο που πια δε χάνει το λίγο λίπος που έμεινε (υποκύτταρα) αλλά ακόμα σε ενοχλεί γιατί θες πλήρη στεγνότητα ^^ το μόνο που μένει είναι να γυμνάσεις τους κοιλιακούς σου ώστε να δείχνουν πιο ωραίοι.

    Τώρα για αρχή και γω θα έλεγα να φτιάξεις τη διατροφή σου υψηλή σε πρωτείνη έστω και μόνος σου άλλωστε έχει πολλές εδώ και να επικεντρωθείς σε αερόβια αλλά και ενδυνάμωση.

    Ζώνη εφίδρωσης έχεις δοκιμάσει?
    "I'd keep going until I felt one more rep would rip the muscle from the bone."

    Tom Platz.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-04-09 00:12 #14
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Geo84 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ζώνη εφίδρωσης έχεις δοκιμάσει?
    Μακρια απο χαζομαρες παλι τα ιδια θα εχουμε οπως με το παουερ πλατε
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-04-09 00:14 #15
    Προεπιλογή
    μαλλον αυτο θα κανω
    δν θα παρω κανενα απο τα 2
    θα κανω διατροφη
    ειδη εδω και μηνες εχω κοψει σαββουρες-αναψυκτικα αν κανω και διατροφη μαλλον
    θα εχω γρηγορα αποτελεσματα.
    RUHL πρασινο τσαι πινω με τον καφε δν τα παω τοσο καλα πινω μονο ελληνικο
    μπορο τωρα να παρω καφεινη και πρασινο τσαι σε χαπια
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία