Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 38

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 01-05-12 12:42 #1
    Προεπιλογή υπερενταση/αυπνια
    Γεια σας παιδια,τις τελευταιες δυο μερες εχω παρατηρησει πως είμαι συνεχως σε υπερενταση,και ενω κατα τη διαρκεια της μερας το αντιμετωπίζω,το βραδυ δυσκολεύομαι πάρα πολύ να κοιμηθώ (οι λεγόμενες "τσίτες",πεταγομαι πάνω).Συμπλήρωμα με στιμς δε λαμβανω,οι καφεδες μου ειναι στα πλαισια που επινα πάντα,ειχατε παρομοια εμπειρία;Πως την αντιμετωπίσατε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2.  

  3. 01-05-12 13:24 #3
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Defiance Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδια,τις τελευταιες δυο μερες εχω παρατηρησει πως είμαι συνεχως σε υπερενταση,και ενω κατα τη διαρκεια της μερας το αντιμετωπίζω,το βραδυ δυσκολεύομαι πάρα πολύ να κοιμηθώ (οι λεγόμενες "τσίτες",πεταγομαι πάνω).Συμπλήρωμα με στιμς δε λαμβανω,οι καφεδες μου ειναι στα πλαισια που επινα πάντα,ειχατε παρομοια εμπειρία;Πως την αντιμετωπίσατε;
    μηπως εισαι χρηστης αας γιατι εχουν επιδραση στο KNΣ
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 01-05-12 13:27 #4
    Προεπιλογή
    Καταρχάς ευχαριστώ που μπήκατε στο κοπο να μου απαντησετε!
    Τα θεματακια τα έχω δει,αλλά υπάρχει μια διαφοροποιήση,ξερω πως η αυπνια μου προερχεται απο υπερένταση και αυτη είναι που με ανησυχει περισσότερο,οχι η αυπνια καθαυτη.

    Μπα,ΑΑΣ ουτε για αστείο,εχω δεν εχω 3 μηνες που κάνω προπονησεις αλλωστε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 01-05-12 13:34 #5
    Ripped Princess
    Το avatar του χρήστη marvin

    Εγγραφή
    23-09-2010
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    4.526
    Προεπιλογή
    Την υπερενταση που αναφερεις την εχω και εγω την πρωτη εβδομαδα ,οταν δουλευω με πολλα κιλα στο γυμν.Το εχω παρατηρησει οτι με κραταει τσιτα ολη τη μερα και μου χαλαει τον βραδινο υπνο,δεν πεφτω σε βαθυ που λενε και ενω ειμαι κουρασμενη ακουω τα παντα και ξυπναω συνεχεια χωρις λογο!!
    Το πεισμα, η θεληση φαινονται απο την εξελιξη. Αν θες κατι, μπορεις να το καταφερεις, το θεμα ειναι να σφιξεις τα δοντια και να το πιστεψεις. Ολοι πειναμε, ολοι εχουμε αναγκες,ανθρωποι ειμαστε, η μαγκια ειναι να μπορεσεις να ελεγξεις τον εγκεφαλο σου και να ξεπερασεις τα ορια σου. Τιποτα δεν χαριζεται, πρεπει να θυσιασεις πραγματα για να τα καταφερεις!
    Nastya
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 01-05-12 19:38 #6
    Προεπιλογή
    ^ Είναι πολύ κοντά σε αυτό που βιώνω τώρα εγώ!Θα κάνω μια παύση 2-3 ημερών απο προπονησεις να δουμε πως θα παει..ευχαριστω και παλι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 01-05-12 22:39 #7
    Προεπιλογή
    Έχει δίκιο η μαρβιν.. και εγώ το παρατήρησα στον εαυτό μου .. ο όγκος και η ώρα της προπόνησης είναι πολύ συμαντικά
    Προχθες πχ πήγα στο γυμ. και πάνω στον χαβαλέ κατέληξα να κάνω 5χ20 squats για ένα στοίχημα (που το κέρδισα τελικά αλλά αυτό είναι μια άλλη τραγική ιστορία ) και το βράδυ τα πόδια μου τρέμαν και δεν μπορούσα να κοιμηθώ από την υπερένταση...
    eat clen, Tren HARD, or die mirin!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-10-15 12:53 #8
    Προεπιλογή
    Διάβασα το συγκεκριμένο τοπικ και πολλοί προτείνουν βαλεριανα. Επειδή και εγώ κατά διαστήματα λόγω άγχους αντιμετωπίζω ορισμένα θέματα με τον ύπνο θα ήθελα οποίος ξέρει ας μου πει σχετικά με το ανωτέρω βότανο. Κυρίως αν το παίρνει σε κάποιο σκεύασμα ή το πίνει όπως το χαμομήλι και σε ποιες στιγμές της ημέρας. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9.  

  10. 22-10-15 13:19 #10
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Το μαγνήσιο δρα μυοχαλαρωτικά και αυτός είναι ο λόγος που το ΖΜΑ λαμβάνεται πριν το βραδινό ύπνο.
    Η μελατονίνη βοηθά,αλλά φτάνει σε κατάσταση ανοχής σύντομα,ενώ η τρυπτοφάνη μεταβολίζεται σε μελατονίνη και σεροτονίνη.
    Το γάμα αμινοβουτυρικό οξύ δρα ως νευροδιαβιβαστής στον εγκέφαλο και προάγει τη διαδικασία του ύπνου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-10-15 13:22 #11
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    ολα τα παραπανω ειναι καλυτερα εκτιμω απο την βαλεριανα που ρωταει ο φιλος.
    εγω χρησιμοποιω χηλικο μαγνησιο, ή μια στο τοσο μελατονινη για τους λογους ανοχης που αναφερονται απο πανω απο τον γιατρο, κ εχω δοκιμασει κ gaba το οποιο ειχε καλα αποτελεσματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-10-15 16:40 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    ολα τα παραπανω ειναι καλυτερα εκτιμω απο την βαλεριανα που ρωταει ο φιλος.
    εγω χρησιμοποιω χηλικο μαγνησιο, ή μια στο τοσο μελατονινη για τους λογους ανοχης που αναφερονται απο πανω απο τον γιατρο, κ εχω δοκιμασει κ gaba το οποιο ειχε καλα αποτελεσματα.
    Για το ΖΜΑ ποια η γνώμη σου; Κάποιο καλό να προτείνεις;
    Θέλω να φτιάξω λίγο την ποιότητα του ύπνου μου, μέχρι τώρα δεν έχω δοκιμάσει κάτι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-10-15 15:06 #13
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-02-16 12:39 #14
    Προεπιλογή
    Σχετικά με το άδειο στομάχι που ανέφερες . Εγώ πριν τον ύπνο τρώω αρκετά γιατί το πρωί σηκώνομαι και φεύγω κατευθείαν για προπόνηση. Πως μπορώ να το συνδιασω? Να παίρνω το μαγνήσιο με άδειο στομάχι και μετά από κανένα μισάωρο να τρώω ή δε θα δουλέψει έτσι? Καμιά γνώμη να μου προτείνετε? Λέω να πάω να το πάρω τελικά γιαυτό και ρωτάω.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-02-16 12:44 #15
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    μπορεις να το βαλεις πρωι πρν την προπονηση λοιπον. επειδη παιρνω και εγω τον τελευταιο καιρο μαγνησιο εχω παρατηρησει οτι πραγματικα κοιμαμαι πολυ καλα και ξυπναω το πρωι πολυ ευκολα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία