Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 38 από 38
  1. 22-10-15 20:33 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλυτερα παρε χηλικο μαγνησιο, απο μια καλη εταιρια..βασικα chelated να ειναι,κ θα ειναι οκ..εγω πχ παιρνω της doctors best..
    Τι αποτελέσματα έχεις με αυτό? Εσένα προσωπικά πως σε βοηθάει? Υπάρχει περίπτωση εθισμού από τον οργανισμό?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-10-15 23:27 #32
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    εγω, εσυ, αυτος..
    δεν εχει νοημα τι αποτελεσματα εχω εγω απο να συμπληρωμα, το θεμα ειναι αν θα σου δωσει εσενα αποτελεσματα.
    Magnesium vs Magnesium


    ριξε μια ματια στο θεμα, απλο μαγνησιο ουτε εθιζει, ουτε τπτ..
    δες το ποστ του γιατρου πιο πανω για το τι κανει..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-10-15 23:31 #33
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Επαιρνα και γω αυτο που παιρνει ο beef,καλο και τιμιο...το μαγνησιο εκτος οοοολων των αλλων σημαντικοτατων διεργασιων που επιτελει στο σωμα,σχετικα με την περιπτωση σου θα σου δωσει πιο βαθυ και ξεκουραστο υπνο...και το πρωι θα σηκωνεσαι πιο ευκολα και ξεκουραστα.

    Θελει αδειο στομαχι.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-02-16 12:39 #34
    Προεπιλογή
    Σχετικά με το άδειο στομάχι που ανέφερες . Εγώ πριν τον ύπνο τρώω αρκετά γιατί το πρωί σηκώνομαι και φεύγω κατευθείαν για προπόνηση. Πως μπορώ να το συνδιασω? Να παίρνω το μαγνήσιο με άδειο στομάχι και μετά από κανένα μισάωρο να τρώω ή δε θα δουλέψει έτσι? Καμιά γνώμη να μου προτείνετε? Λέω να πάω να το πάρω τελικά γιαυτό και ρωτάω.

    Στάλθηκε από το SM-A300FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-02-16 12:44 #35
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    μπορεις να το βαλεις πρωι πρν την προπονηση λοιπον. επειδη παιρνω και εγω τον τελευταιο καιρο μαγνησιο εχω παρατηρησει οτι πραγματικα κοιμαμαι πολυ καλα και ξυπναω το πρωι πολυ ευκολα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 02-02-16 15:35 #36
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    μπορεις να το βαλεις πρωι πρν την προπονηση λοιπον. επειδη παιρνω και εγω τον τελευταιο καιρο μαγνησιο εχω παρατηρησει οτι πραγματικα κοιμαμαι πολυ καλα και ξυπναω το πρωι πολυ ευκολα
    Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Δηλαδή δε χρειάζεται απαραίτητα να το πάρω πριν τον ύπνο για να δουλέψει στην ποιότητα του ύπνου, σωστά?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 02-02-16 15:49 #37
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    οχι
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 02-02-16 16:38 #38
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Το μαγνήσιο (ZMA) βοηθά στη μυοχάληση και σε εισάγει στη διαδικασία του ύπνου.Πριν τη νυχτερινή κατάκλιση αποτελεί την ιδανική ώρα,μαζί με το νευροδιαβιβαστή γάμα αμινοβουτυρικό οξύ και το συνδυασμό μελατονίνης-τρυπτοφάνης.
    Σχετικά με την υπερένταση,αυτή μπορεί να προέρχεται από συμπαθητικοτονία εξαιτίας αυξημένης συγκέντρωσης κατεχολαμινών (επινεφρίνη,νορεπινεφρίνη).
    Τα επινεφρίδια διεγείρονται σε στρεσογόνες καταστάσεις με την παραγωγή κορτιζόλης.Όμως από το φλοιό των επινεφριδίων μαζί με την αδρεναλίνη και τη νοραδρεναλίνη εκλύεται τόσο η κορτιζόλη,όσο και η αλδοστερόνη.Συνεπώς ένας έλεγχος κορτιζόλης ορού θα έδειχνε μια ενδεχόμενη αυξημένη παραγωγή κατεχολαμινών μαζί με τη στρεσογόνο κορτιζόλη.Γι αυτό η βραδινή γυμναστική δεν είναι σωστή για όσους πάσχουν από αυπνία.Επίσης η χρήση αδρενεργικών διεγερτικών του ΚΝΣ (μεθυλοξανθίνες,κατεχίνες) οδηγεί σε αυξημένη παραγωγή κορτιζόλης.Η αυξημένη κορτιζόλη έχει ως αποτέλεσμα την υπεργλυκαιμία (ως γλυκοκορτικοστεροειδές),καθώς και την αύξηση της αλδοστερόνης,που προκαλεί κατακράτηση ύδατος (ως αλατοκορτικοστεροειδές).Στον ορό του αίματος παρατηρείται αύξηση του νατρίου και ελάττωση του καλίου.Η χρόνια κορτιζολαιμία οδηγεί σε αύξηση της αντίστασης στην ινσουλίνη (ΣΔ2), σπλαχνική λιπογένεση,αλλά και μυικό καταβολισμό.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123