Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 08-05-12 23:40 #1
    Προεπιλογή αυγο οπως το τηγανισμενο αλλα με νερο
    βαζουμε νερο οχι πολυ σε μια κατσαρολα μεχρι να βρασει πολυ καλα.οταν αρχισει να βγαζει μπουρμπουληθρες σπαμε το αυγο και το πεταμε μεσα.μετα απο τρια τεσσερα λεπτα ειναι ετοιμο.πολυ ωραια γευση και μετα οταν το βγαλεις προσθετεις οτι θελεις.λιγο προσοχη θελει μονο το ασπραδι στην αρχη του βρασιματος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-05-12 12:28 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    εαν εχεις αντικολλητικο τηγανι κ το καψεις λιγο κ πεταξεις το αυγο μεσα μια χαρα θα γινει κ δεν θα κολλησει...

    εχε το στο νου σου αυτο...ειναι πολυ καλυτερο απο το αυγο βραστοτηγανησμενο σε νερο που το εχω κανει κ ηταν απαπα...
    και πιστεψε με εχω φαει πολλα ανοστα πραγματα χωρις να γκρινιαξω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-05-12 15:00 #3
    Προεπιλογή
    εχεις δικιο.και με αυτον τον τροπο γινεται.με το νερο ειναι πιο υγιεινο απο το τηγανι.απο γευση δεν εχω προβλημα.εδω πινω τον φρεντο εσπρεσσο σκετο.....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-05-12 15:01 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο marinos83 Εμφάνιση μηνυμάτων
    βαζουμε νερο οχι πολυ σε μια κατσαρολα μεχρι να βρασει πολυ καλα.οταν αρχισει να βγαζει μπουρμπουληθρες σπαμε το αυγο και το πεταμε μεσα.μετα απο τρια τεσσερα λεπτα ειναι ετοιμο.πολυ ωραια γευση και μετα οταν το βγαλεις προσθετεις οτι θελεις.λιγο προσοχη θελει μονο το ασπραδι στην αρχη του βρασιματος.
    ειναι το λεγομενο ποσσε....το εκανα παλια αλλα το βαρεθηκα
    Obsession is a word the lazy use to describe the dedicated.! ZYZZ
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-05-12 15:14 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    εαν εχεις αντικολλητικο τηγανι κ το καψεις λιγο κ πεταξεις το αυγο μεσα μια χαρα θα γινει κ δεν θα κολλησει...
    gym και εγω έτσι το κάνω αλλα δεν ξερω...εχει μια γευση που δεν μου αρεσει καθόλου(λες και ειναι καμμένο)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-05-12 15:15 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δανάη Εμφάνιση μηνυμάτων
    gym και εγω έτσι το κάνω αλλα δεν ξερω...εχει μια γευση που δεν μου αρεσει καθόλου(λες και ειναι καμμένο)
    χμ....γιατι?

    εμενα μου βγαινει κανονικοτατα...κ τωρα τελευταια πολυ παιζει με ελαχιστο πιτουρο απο πανω που τραγανιζει λες κ τρως πιτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-05-12 23:41 #7
    Προεπιλογή
    να ξερεις πάρολο που ζεσταίνω το τηγάνι αρκετα,πάντα λίγο κολλουν τα αυγα ενω με άλλες τροφές πχ φιλετακια δεν εχω θέμα , δεν ξέρω τι να πω
    Απάντηση με παράθεση