Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 30
  1. 06-06-10 12:03 #1
    Το avatar του χρήστη George1993

    Εγγραφή
    24-05-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    235
    Προεπιλογή Κύστη κόγγυγος
    Καλημέρα παίδες!
    Πριν 3 μήνες είχα βγάλει ένα σπυράκι κατω κάτω στην σπονδυλική στήλη
    Τότε διάβαζα στο ιντερνετ κατι για κύστη κόγγυγκος και οτι οταν το αφήνεις συνεχίζει να εμφανίζεται κτλ κτλ έως να κάνεις εγχείρηση
    Ξαφνικά αυτό έσπασε και έβγαλα 1 κιλό αίμα ( γέμισαν όλο το παντελόνι και το εσώρουχο με αίμα )
    και απλά μετά απο 1 βδομάδα δεν είχα
    Δυστυχώς χθες όπως ακούμπησα την περιοχή εκεί το ξαναείδα και απογοητεύτηκα πάρα πολύ

    Αυτή τη φορά όμως θα το ψάξω πηγαίνωντας σε γιατρούς
    Διαβασα ότι δεν είναι επικίνδυνο αλλά μετα την εγχείρηση είναι επίπονο.....
    ( Φυσικά δεν το έχω εξακριβώσει οτι είναι 100% Κόκκυγας αλλά ανησυχώ )
    Τώρα όποιος έχει περάσει απο αυτήν την κατάσταση ή γνωρίζει τίποτα ας μου πει!!!
    Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-06-10 17:10 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο George1993 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα παίδες!
    Πριν 3 μήνες είχα βγάλει ένα σπυράκι κατω κάτω στην σπονδυλική στήλη
    Τότε διάβαζα στο ιντερνετ κατι για κύστη κόγγυγκος και οτι οταν το αφήνεις συνεχίζει να εμφανίζεται κτλ κτλ έως να κάνεις εγχείρηση
    Ξαφνικά αυτό έσπασε και έβγαλα 1 κιλό αίμα ( γέμισαν όλο το παντελόνι και το εσώρουχο με αίμα )και απλά μετά απο 1 βδομάδα δεν είχα
    Δυστυχώς χθες όπως ακούμπησα την περιοχή εκεί το ξαναείδα και απογοητεύτηκα πάρα πολύ
    Αυτή τη φορά όμως θα το ψάξω πηγαίνωντας σε γιατρούς
    Διαβασα ότι δεν είναι επικίνδυνο αλλά μετα την εγχείρηση είναι επίπονο.....
    ( Φυσικά δεν το έχω εξακριβώσει οτι είναι 100% Κόκκυγας αλλά ανησυχώ )
    Τώρα όποιος έχει περάσει απο αυτήν την κατάσταση ή γνωρίζει τίποτα ας μου πει!!!
    Ευχαριστώ
    Σπάζοντας αυτό , βγήκε αίμα μαζί με πυώδεις εκκρίσεις , έγινε έτσι μία φυσική παροχέτευση και σε άφησε για μικρό χρονικό διάστημα. Δυστυχώς έχει ρίζα , έρμα που λέμε , βαθιά και μόλις ξαναμάζεψε , να και το σπυράκι , καθώς προσπαθεί ο οργανισμός να το αποβάλλει. Απόστημα είναι και θέλει χειρουργικό καθαρισμό. Πρώτα θα στο ανοίξουν επιφανεικά , για να γίνει παροχέτευση και να μειωθεί η φλεγμονή και μετά θα στο αφαιρέσουν. Καλή τύχη και υπομονή , 30 - 45 ημέρες για επούλωση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη isis : 06-06-10 στις 17:17
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-06-10 17:44 #3
    Το avatar του χρήστη George1993

    Εγγραφή
    24-05-2010
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    235
    Προεπιλογή Ευχαριστώ
    Ευχαριστώ πολύ isis
    μου γαμη@@@@ η ψυχολογία πάντως
    και σε περίοδο εξετάσεων την γκαντεμια μου
    τέλοσπαντον
    ευχαριστώ
    απο αύριο σε γιατρό!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-06-10 18:12 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο George1993 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ isis
    μου γαμη@@@@ η ψυχολογία πάντως
    και σε περίοδο εξετάσεων την γκαντεμια μου
    τέλοσπαντον
    ευχαριστώ
    απο αύριο σε γιατρό!
    δεν είναι τίποτα , θα το συνηθίσεις το πόνο , απλώς δέξου τον και μη σε πιάνει πανικός.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-06-10 11:12 #5
    Προεπιλογή
    Δεν είναι τόσο τραγικά τα πράγματα.
    Πάρε την απόφαση και κάνε επέμβαση με ολική νάρκωση για να στο καθαρίσουν καλά. θα ταλαιπωρηθείς και λίγες μερούλες μετά και τέλος.
    Είχα πάθει και εγώ.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-06-10 23:35 #6
    Προεπιλογή
    Υπομονή αδερφέ, δεν είναι τίποτα.

    Εμένα τοπική μου κάνανε και δεν ένιωσα μια. Επέμβαση ρουτίνας είναι, δεν είναι κάτι το παράξενο. Απλά μετά θα περιμένεις για την επούλωση...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-06-10 00:33 #7
    Το avatar του χρήστη killer85

    Εγγραφή
    24-03-2010
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    530
    Προεπιλογή
    Και στον πατέρα μου τοπική έκανα και μάλιστα ήταν στον λαιμό δεν πόνεσε καθόλου απλώς πήρε ισχυρή αντιβίωση και είχα μια πληγή για κάποιες μέρες, είναι σαν να κάνεις ράματα... δηάδή τίποτα στο λέω εγώ που έχω κάνει ράματα 16 φορές...
    Κωνσταντίνος
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-06-10 12:10 #8
    Προεπιλογή
    Φίλε μου μην αγχωνεσαι, εγω το έχω χρόνια αυτό, η επέμβαση δεν ειναι τίποτα, κάποια λεπτα υποθεσης με τοπική στο σημείο αυτό. Ευτυχως η κύστη είναι ανοιχτή σε μένα. το μετά είναι το σπαστικό που θα έχεις τις αλλαγές. πάντως να πας να στο εξετάσει ενα χειρούργος καλύτερα να σου πεί εκείνος τι πρέπει να κάνεις. οπως ειπε ενας πιο πανω επεμβαση ρουτίνας ειναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 02-02-12 20:00 #9
    Το avatar του χρήστη Gnick

    Εγγραφή
    30-01-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    14
    Προεπιλογή Κύστη κόκκυγος
    Καλησπέρα παίδες. Έχω κάνει εγχείρηση κύστης κόκκιγος εδώ και 4 μήνες. Η τομή ήταν πολύ μεγάλη και δεν έχει κλείσει πλήρως ακόμα, είναι στα τελεφταία της. Είχα ρωτήσει τότε τον γιατρό μου πότε να ξεκινήσω πάλι γυμναστική αλλά δεν μου είχε δώσει καθαρή εικόνα. Πόνους δεν νιώθω πλέον αλλά είμαι σε δίλλημα να ξεκινήσω ή θα έχω πρόβλημα? Ζητώ συγνώμη που ανοίγω καινούριο θέμα για αυτό αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Ευχαριστώ
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 02-02-12 20:13 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα παίδες. Έχω κάνει εγχείρηση κύστης κόκκιγος εδώ και 4 μήνες. Η τομή ήταν πολύ μεγάλη και δεν έχει κλείσει πλήρως ακόμα, είναι στα τελεφταία της. Είχα ρωτήσει τότε τον γιατρό μου πότε να ξεκινήσω πάλι γυμναστική αλλά δεν μου είχε δώσει καθαρή εικόνα. Πόνους δεν νιώθω πλέον αλλά είμαι σε δίλλημα να ξεκινήσω ή θα έχω πρόβλημα? Ζητώ συγνώμη που ανοίγω καινούριο θέμα για αυτό αλλά δεν βρήκα κάτι σχετικό. Ευχαριστώ
    ....ελα βρε!με πληγη ανοιχτη??υπομονη λιγο ακομα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-02-12 20:24 #11
    Το avatar του χρήστη Gnick

    Εγγραφή
    30-01-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    14
    Προεπιλογή
    Έχω χάσει τη μισή σεζόν όγκου. Είναι ήδη Φεβρουάριος...
    Επίσης ξέχασα να αναφέρω λόγο στρατού έχω να γυμναστώ ένα χρόνο++ και πλέον νιώθω αδύναμος.
    πόσο να περιμένω ποια
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-02-12 20:31 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω χάσει τη μισή σεζόν όγκου. Είναι ήδη Φεβρουάριος...
    Επίσης ξέχασα να αναφέρω λόγο στρατού έχω να γυμναστώ ένα χρόνο++ και πλέον νιώθω αδύναμος.
    πόσο να περιμένω ποια
    υπομονη.....και πες οτι γινει κατι με την πληγη..θα αναγκαστεις να μεινεις ακομη περισσοτερο off
    για περνα μια βολτα απο τον γιατρο σου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-02-12 20:37 #13
    Banned
    Εγγραφή
    27-09-2010
    Μηνύματα
    343
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Gnick Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω χάσει τη μισή σεζόν όγκου. Είναι ήδη Φεβρουάριος...
    Επίσης ξέχασα να αναφέρω λόγο στρατού έχω να γυμναστώ ένα χρόνο++ και πλέον νιώθω αδύναμος.
    πόσο να περιμένω ποια
    ελα ρ μεγαλε μην κολλας σε σεζον ογκου και γραμμωσης δεν παιζουν τετοια,ολα εξαρτωνται απο το ποτε το σωμα σου ειναι ετοιμο,κοιτα να αναρωσεις καλα και μπαινεις μετα σε ογκο που θες ,και το πας σερι ολο το καλοκαιρι
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-02-12 20:49 #14
    Το avatar του χρήστη Gnick

    Εγγραφή
    30-01-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    14
    Προεπιλογή
    Αυτό θα κάνω! Ευχαριστώ για το χρόνο σας...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 02-02-12 23:25 #15
    Το avatar του χρήστη Γιάννηςς

    Εγγραφή
    27-12-2011
    Περ.
    Πειραιάς
    Μηνύματα
    826
    Προεπιλογή
    Κουραγιο...εγω ειμαι 15 και επειδη δεν του ειχα δωσει σημασια καθως νομιζα οτι ειναι οργανικο..και καθως δεν ειχα πονους η υγρο να τρεχει νομιζα οτι ειναι φυσιολογικο!...Το αφησα καιρο και τελικα εκανα εγχειρηση τον Ιουλιο 16..μια μερα πριν την γιορτη μου (Hλιας).Aν και εχει κλισει εμενα ακομα ποναω σε διαφορες κινησεις!..Το δερμα στη σημειο ειναι παραξενο και δυσκολευομαι λιγο στους κοιλιακους!...Κουράγιο!!!Ααα και στα deadlifts νιωθω την ουριτσα να πιανεται σε κατι ινες
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία