Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 19
  1. 17-11-10 14:36 #1
    Προεπιλογή Γνώμες για την διατροφή γράμμωσής μου..
    Παρακάτω γράφω την διατροφή γράμμωσης που ακολουθώ αυτή τη περίοδο και θα ήθελα να μου πείτε την γνώμη σας αν χρειάζεται κάπου να την βελτιώσω.

    Είμαι 24 χρονών 1.80 ύψος και 78 κιλά αυτήν την στιγμή κάνοντας την διατροφή αυτή ένα μήνα τώρα. Θέλω να κάψω το λίγο λίπος που μου έχει μείνει ακόμα στην περιοχή της κάτω κοιλίας κ λίγο στα πλαϊνά από τότε που ήμουν 125 κιλά (Κανά χρόνο πριν, πριν αρχίσω γυμναστήριο)

    7.00 40 γραμ Quaker + 100 ml 1% γάλα + 1 scoop whey (on) + animal pak
    9.00 τοστ τετράγωνο μαύρο ψωμί +3 φέτες γαλοπουλα + πιπερια
    11.00 ~ 100 γραμ γαλοπούλα σε φέτες
    13.00 2 μπιφτέκια + ~200 γραμ σαλάτα πράσινη σκέτη
    16.00 2 μπιφτέκια + ~200 γραμ σαλάτα πράσινη σκέτη
    16.40 5 γραμ bcaa
    17.10 προπόνηση
    19.00 1.5 scoop whey + 1 scoop waxy maize
    21.30 100 γραμ στήθος κοτόπουλο ψητό
    00.00 1 scoop casein (on) + ω3 now

    Νερό ~4-6 λίτρα την μέρα.
    *τα μπιφτέκια είναι σε μέγεθος αυγού από μοσχαρίσιο κιμά, κ επειδή τα φτιάχνω μόνος μου περιέχουν ελάχιστο ψωμί. Επίσης καθόλου αλάτι.

    Άμα είναι να κοιμηθώ μετά τις 12 προσθέτω ένα γεύμα με 3-4 ασπράδια πριν και παίρνω την καζεΐνη πριν τον ύπνο.
    Κάνω επίσης 1 cheat meal κάθε Κυριακή.

    Αερόβια κάνω 6 φορές την εβδομάδα από 45’ όσες μέρες προλαβαίνω το πρωί νηστικός και το απόγευμα τα βάρη, αλλιώς την κάνω το απόγευμα μετά τα βάρη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-11-10 15:18 #2
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο odycsd Εμφάνιση μηνυμάτων
    19.00 1.5 scoop whey + 1 scoop waxy maize
    αυτα τα δυο τα παιρνεις μαζι???
    απο οσο ξερω παει πρωτα waxy και κανα τεταρτ μετα η whey
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-11-10 16:29 #3
    Προεπιλογή
    Ναι μαζι. Ανακατευω το waxy με την whey στο shaker. Εχει καμια διαφορα αν τα παρω χωριστα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-11-10 03:49 #4

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    φυσικα. η whey καθυστερει την απορροφηση του waxy.πιες 15 λεπτα μετα τη whey αν εχεις αυτο το περιθωριο.
    επισης το πρωι καλυτερα πιες πρωτα τη whey σκετη και μετα απο 15 λεπτα τα υπολοιπα.
    επισης ο υδατανθρακας σου ειναι απειροελαχιστος.δεν ξερω ποσο ετρωγες πριν αλλα υποψιαζομαι πως τον εριξες πολυ αποτομα σε ποσοτητα.αν οντως εκανες κατι τετοιο το σωμα σου θα παθει ενα ειδος σοκ,ο μεταβολισμος σου θα πεσει στα ταρταρα,και θα σταματησει την καυση λιπους γιατι θα νομιζει οτι λιμοκτονεις.αυτο σε συνδυασμο με τις 6 αεροβιες τη βδομαδα(συν τις προπ με βαρη) θα σε κανει flat,in a blink of an eye,που λενε και στο χωριο του beefmeup
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-11-10 11:19 #5
    Προεπιλογή
    απλά στο waxy απο πίσω έλεγε οτι μπορώ να το ανακατεύω με την whey για αυτό το έκανα έτσι. Θα δοκιμάσω να τα πιώ χωριστά σήμερα.

    Το πρωι δηλαδή να μην ανακατεύω την whey με το γάλα? Να πίνω σκέτη whey με νερό και μετά γάλα με quaker?

    Τον υδατάνθρακα τον είχα ρίξει ετσι και πέρσυ δεκεμβριο έως μαη (οπου και ειχα πεσει απο τα 120 κιλα στα 82), μετα δεν την πάλευα όμως και τον αύξησα παλι αρκετά μέχρι τον αύγουστο(~84 κιλα), στην συνέχεια για 2 μήνες(εως αρχες οκτώμβρη) τον μείωσα στο μισο σε σχέση με πριν και τωρα είμαι 1 μήνα που τον έχω μειώσει έτσι εντέλως (απο 86 κιλα -> 78 σε 5 εβδομάδες μέχρι ωρας)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-11-10 14:56 #6

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο odycsd Εμφάνιση μηνυμάτων
    απλά στο waxy απο πίσω έλεγε οτι μπορώ να το ανακατεύω με την whey για αυτό το έκανα έτσι. Θα δοκιμάσω να τα πιώ χωριστά σήμερα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο odycsd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρωι δηλαδή να μην ανακατεύω την whey με το γάλα? Να πίνω σκέτη whey με νερό και μετά γάλα με quaker?
    ναι.δε βλεπω το λογο να αναμειξεις τη whey με ολα τα υπολοιπα.μετα την κανεις καζεινη.αμα ειναι να τρως καζεινη,φαε γιαουρτι,που ειναι και πολυ πιο φτηνο.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο odycsd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον υδατάνθρακα τον είχα ρίξει ετσι και πέρσυ δεκεμβριο έως μαη (οπου και ειχα πεσει απο τα 120 κιλα στα 82), μετα δεν την πάλευα όμως και τον αύξησα παλι αρκετά μέχρι τον αύγουστο(~84 κιλα), στην συνέχεια για 2 μήνες(εως αρχες οκτώμβρη) τον μείωσα στο μισο σε σχέση με πριν και τωρα είμαι 1 μήνα που τον έχω μειώσει έτσι εντέλως (απο 86 κιλα -> 78 σε 5 εβδομάδες μέχρι ωρας)
    καταχας βλεπω οτι σε διακατεχει αριθμολαγνια.εμενα πεισσοτερο θα με ενδιεφερε η εικονα μου παρα ο αριθμος των κιλων μου.

    8 κιλα σε 5 βδομαδες σημαινει οτι εχασες καμποση αλιπη μαζα.πανω 500-800 γραμ ανα βδομαδα ειναι απλα absolutely too much.

    απλα σκεψου το εξης ωστε να προβληματιστεις :τρως λιγοτερο υδατανθρακα κι απο μενα και χανεις πιο πολυ βαρος ανα βδομαδα κι απο μενα,που εγω ειμαι στο 6% λιπος(περιπου) και σε 10 μερες εχω να συμμετασχω σε αγωνα bbing,και προσπαθω να βγαλω κι απ'τη μυγα ξυγγι(να χασω και το τελευταιο λιπος δηλαδη).

    αν εσυ τρως τοσο λιγο υδατανθρακα τωρα και κανεις τοσο πολυ αεροβιο τωρα,οταν θα φταεις στο 6% λιπος,ποσο θα τρως(0 υδατανθρακες??) και ποση αεροβια θα κανεις(8 φορες τη βδομαδα)????

    δεν ξερω ποσο υδατανθρακα ετρωγες πριν και ποση αεροβια εκανες πριν απο το προγραμμα που γραφεις εδω,αλλα σιγουρα ετρωγες αρκετα παραπανω.αν ετρωγες ενα χ ποσο υδατανθρακα δε μπορει να πας ξαφνικα εν μια νυκτει σε χ/2 η σε χ/3. κοψε ενα 10% αντε 15% και οταν κολλησει το σωμα σου ξανακοψε λιγο η αντι να κοβεις,ανεβαζε την διαρκεια η/και τη συχνοτητα της αεροβιας.

    αν απλα σε ενδιαφερει να δεις τη ζυγαρια στα ταδε κιλα λιγοτερα απ'οτι τωρα,τοτε θα το πετυχεις(χανοντας αρκετη αλιπη μαζα ομως και οχι ιδιατερα πολυ λιπος).
    αν σε ενδιαφερει να χασεις λιπος ομως και να σωσεις (η και να αυξησεις την αλιπη μαζα σου) τοτε πολυ φοβαμαι οτι εισαι σε λαθος δρομο

    just my 2 cents
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-11-10 22:25 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων

    αν εσυ τρως τοσο λιγο υδατανθρακα τωρα και κανεις τοσο πολυ αεροβιο τωρα,οταν θα φταεις στο 6% λιπος,ποσο θα τρως(0 υδατανθρακες??) και ποση αεροβια θα κανεις(8 φορες τη βδομαδα)????
    Ε βασικά είχα σκεφτεί σε κανά 2 μήνες να έκοβα και το γάλα και το τοστ το πρωί και να αύξανα την αερόβια σταδιακά από τα 40 λεπτά στα 60.
    Σίγουρα μπορεί να έχω χάσει κάποια άλιπη μάζα αλλά στο καθρέφτη βλέπω ότι έχω χάσει κυρίως στο μέρος της κοίλιας, Το πάνω μέρος γράμμωσε αρκετά δηλαδή αλλά εχει μείνει ακόμα λίγο λίπος στο πλάι και κάτω. Το αποτέλεσμα δεν είναι και τόσο άσχημο αύτη τη στιγμή δηλαδή..
    Το μόνο υδατάνθρακα που μπορώ να σκεφτώ να βάλω είναι έχτρα σαλάτα πράσινη ή λίγο μαύρο ρύζι το μεσημέρι αλλά και πάλι μόλις φάω λίγο παραπάνω υδατάνθρακα αισθάνομαι ψυχολογικά ότι με πάει πίσω και μετά θέλω να κάνω έχτρα αερόβια για να το κάψω..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-11-10 02:02 #8

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    σε αυτο το λαθος πεφτουν πολλοι δυστυχως.θελουν να χσουν σε 1-2 μηνες ολες τις αμαρτιες του παρελθοντος.δε γινεται ετσι ομως.το σωμα δε λειτουργει ετσι.εχει μηχανισμους αμυνας και θα τους βαλει μπροστα.εγω νομιζω πως η αυξηση της αεροβιας και μονον,ειναι υπεραρκεη για να σου δωσει τα αποτελεσματα που θες εστω και λιγο πιο μακροπροθεσμα/

    το να λιμοκτονεις δεν ειναι λυση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-11-10 02:56 #9
    Το avatar του χρήστη Marine

    Εγγραφή
    10-08-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    1.026
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο odycsd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ε βασικά είχα σκεφτεί σε κανά 2 μήνες να έκοβα και το γάλα και το τοστ το πρωί και να αύξανα την αερόβια σταδιακά από τα 40 λεπτά στα 60.
    Σίγουρα μπορεί να έχω χάσει κάποια άλιπη μάζα αλλά στο καθρέφτη βλέπω ότι έχω χάσει κυρίως στο μέρος της κοίλιας, Το πάνω μέρος γράμμωσε αρκετά δηλαδή αλλά εχει μείνει ακόμα λίγο λίπος στο πλάι και κάτω. Το αποτέλεσμα δεν είναι και τόσο άσχημο αύτη τη στιγμή δηλαδή..
    Το μόνο υδατάνθρακα που μπορώ να σκεφτώ να βάλω είναι έχτρα σαλάτα πράσινη ή λίγο μαύρο ρύζι το μεσημέρι αλλά και πάλι μόλις φάω λίγο παραπάνω υδατάνθρακα αισθάνομαι ψυχολογικά ότι με πάει πίσω και μετά θέλω να κάνω έχτρα αερόβια για να το κάψω..
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε αυτο το λαθος πεφτουν πολλοι δυστυχως.θελουν να χσουν σε 1-2 μηνες ολες τις αμαρτιες του παρελθοντος.δε γινεται ετσι ομως.το σωμα δε λειτουργει ετσι.εχει μηχανισμους αμυνας και θα τους βαλει μπροστα.εγω νομιζω πως η αυξηση της αεροβιας και μονον,ειναι υπεραρκεη για να σου δωσει τα αποτελεσματα που θες εστω και λιγο πιο μακροπροθεσμα/

    το να λιμοκτονεις δεν ειναι λυση.

    για να στο λεει κατι παραπανω θα ξερει..

    παντως εμενα το ιδιο μου ειπε και μια βδομαδα κανω αυτα που μου ειπε και βλεπω αποτελεσματα...

    διαβασε και αυτο...

    http://forum.bodybuilding.gr/showthread.php?t=11024

    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-11-10 10:30 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο savage Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε αυτο το λαθος πεφτουν πολλοι δυστυχως.θελουν να χσουν σε 1-2 μηνες ολες τις αμαρτιες του παρελθοντος.δε γινεται ετσι ομως.το σωμα δε λειτουργει ετσι.εχει μηχανισμους αμυνας και θα τους βαλει μπροστα.εγω νομιζω πως η αυξηση της αεροβιας και μονον,ειναι υπεραρκεη για να σου δωσει τα αποτελεσματα που θες εστω και λιγο πιο μακροπροθεσμα/

    το να λιμοκτονεις δεν ειναι λυση.
    Δηλαδη προτεινεις να προσθεσω λιγο υδατανθρακα ακομα και οταν δω οτι κολλησα απλα να αυξησω την αεροβια χωρις να κοψω κατι απο την διατροφη; Δεν βρισκω λογο να αυξησω την αεροβια αυτη τη στιγμη εφοσον ακομα βλεπω οτι χανω. Κανω 40' με ταχυτητα 8.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-11-10 13:07 #11
    Προεπιλογή
    Προσθεσα 100 γραμ(οχι μαγειρεμενο) μαυρο ρυζι στα γευματα το μεσημερι πριν την προπονηση και λιγη πρασινη σαλατα στο πρωτελευταιο γευμα. Θα την κανω κανα 3 μηνο αυτη την διατροφη σε συνδιασμο με mitotropin/cytolean, 5-6 φορες αεροβια την εβδομαδα κ προγραμμα γραμμωσης(30" διαλ, 12 επαν). Αμα δω οτι δεν γραμμωνω σε κανα τριμηνο θα κοψω εντελως τους υδατανθρακες σε 10-20 γραμ/μερα για 1 μηνα να τελειωνω..

    Παντως η διαιτα που προτεινει το mitotropin ειναι carb cyrcle 150/100/50/50 γραμ carbs ανεξαρτητως σωματικου βαρους, για 1 μηνα μονο ομως λεει. Ξεπερναω αυτα τα νουμερα κατα πολυ ειμαι περιπου στα ~200 γραμ carbs/μερα
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη odycsd : 24-11-10 στις 13:11
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-11-10 14:39 #12

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    κοιτα με το ζορι δε μπορω να αναγκασω κανενα να κανει κατι. εγω απλα σου εξηγησα πως λειτουργει το σωμα. δυστυχως οσο κι αν θα θελαμε δεν ισχυει οτι οσο πιο λιγο φας τοσο πιο πολυ λιπος θα καψεις. η τουλαχιστον ισχυει αλλα εν μερει και σιγουρα θα χασεις πιο πολυ αλιπη μαζα παρα λιπος,και στο τελος θα ξαναπαρεις αυτα τα κιλα.

    παμε στο δια ταυτα τωρα. εγω ναι ειμα 100% υπερ του να μην κανει καποιος τοσο σκληρη διαιτα(ΠΡΟΣΟΧΗ!!! αλλο διατροφη κι αλλο διαιτα) αν δεν παει να πετυχει κατι extreme (αγωνες φωτογραφηση κτλ). θεωρω πως με μια ισορροπημενη αλλα προσεγμενη και σωστη διατροφη χωρις σαβουρα,και με πολυ αεροβια και εντονη προπονηση με βαρη μπορει να γραμμωσει και να χασει λιπος εως ενα πολυ καλο σημειο.

    οποτε γιατι να στερεισαι φαι??
    καλυτερα να τρεξεις λιγο παραπανω.η γυμναστικη ειναι υγεια αλλωστε.
    ασε που ετσι θα ανεβει αρκετα ο μεταβολισμος σου(λογω αυξησης φαγητου αλλα και ασκησης),οποτε αν παρολα αυτα δεν εισαι μελλοντικα ευχαριστημενος θα εχεις περιθωριο να κοψεις απο καπου. γιατι τωρα δεν εχει περιθωριο να κοψεις απο πουθενα αν το σωμα κολλησει

    ελπιζω να βοηθησα εστω και σε γενικες γραμμες(εξ'αποστασεως αλλωστε δε θα μπορουσα να καανω και κατι περισσοτερο)
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-11-10 23:56 #13
    Προεπιλογή
    savage σε ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές σου.
    Όπως είπα πριν 1 περίπου χρόνο που ξεκίνησα είμουν ~120 κιλά και γενικά και μικρός είχα μια κοιλίτσα γιατί πάντα έτρωγα σαβούρες έξω. Όποτε όταν το πήρα απόφαση είχα ως στόχο να χάσω εντελώς την κοιλία και να φαίνομαι αδύνατος παρά να βάλω μυικά κιλά..
    Ειδικά τους 4 πρώτους μήνες έκανα αερόβια και έφευγα ελάχιστα βάρη.
    Φέτος είχα ως στόχο μέχρι το καλοκαίρι που έρχετε να μην έχω καθόλου κοιλία.

    Σκέφτηκα όμως και μετά από αυτά που μου είπες ότι άμα συνέχιζα έτσι με 100 γραμ carbs την μέρα για 4-5 μήνες ακόμα ίσως να φαινόμουν αδύνατος αλλά θα είχα και ελάχιστα μυικά κιλά επάνω μου. Όποτε θα κάνω λίγο πιο ισσοροπημένη την διατροφή μου για τους επόμενους 3-4 μήνες που ίσως μου δώσει και κάποια μυικά κιλά και μετά ανάλογα την είκονα άμα θέλω να κόψω και άλλο θα κάνω μια πολύ low carb diet και πιστεύω ένας μήνας με διπλές αερόβιες την μέρα θα είναι αρκετός.
    Νομίζω ότι το τελικό αποτέλεσμα θα είναι πολύ καλύτερο απο το να είμουν 5 μήνες με 50-100 γραμμ carbs..

    Η διατροφή τώρα είναι η εξής

    7.00 40 γραμ Quaker + 100 ml 1% γάλα + 1 scoop whey (on) + animal pak
    9.30 τοστ τετράγωνο μαύρο ψωμί +3 φέτες γαλοπουλα + πιπερια
    12.00 2 μπιφτέκια(~100 γραμ μοσχάρι ωμό ζυγισμένο ) + 50 γραμ(ωμό ζυγσμένο) ρύζι καστανό + 200 γραμ σαλάτα πράσινη σκέτη
    15.00 2 μπιφτέκια(~100 γραμ μοσχαρι) + 50 γραμ ρύζι καστανό + 200 γραμ σαλάτα πράσινη σκέτη
    17.00 bcaa
    17.30 προπόνηση
    19.00 1.5 scoop whey + 1 scoop waxy maize (40 γραμ carb)
    21.30 100 γραμ (ζυγ ωμό) στήθος κοτόπουλο + 100 γραμ σαλάτα πράσινη
    00.30 1 scoop casein + ω3

    Με την προσθήκη του ρυζίου πάντως ανέβηκα κάπως σε δύναμη στις προπονήσεις και πιάνομαι και λίγο περισσότερο αφού ανέβασα λίγα κιλά.
    Βάζω και μια φώτο μια εβδομάδα πριν για να καταλάβεις περίπου σε τι κατάσταση είμαι.
    Και πάλι ευχαριστώ για τις συμβουλές και τον χρόνο σου
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη odycsd : 26-11-10 στις 00:08
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-11-10 01:50 #14

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    φιλε καταρχας να σου πω οτι εμφανισιακα εισαι μια χαρα. περισσοτερο ειναι το απωθημενο/κομπλεξ των παιδικων χρονων λογω παχους(το ειχα βιωσει τα πρωτα χρονια που αδυνατισα και γω καποτε). ειναι ενα συνδρομο σαν της ανορεξικης κοπελας που βλεπει τον εαυτο της χοντρη.

    απο κει και περα,ισως υπαρχει καποια χαλαρωση στο δερμα λογω απωλειας κιλων και αυτο να σε ξεγελα.αν και δε βλεπω καμια τρομερη χαλαρωση απ'οσο μπορω να διακρινω απο τη φωτο.

    τελικως χαιρομαι που αναθεωρησες τις αποψεις σου.πιστεψε με θα δειχνεις πολυ καλυτερος αν βαλεις λιγη ποιοτικη αλιπη μαζα πανω σου.ηδη με το μεταβολισμο που εχεις φτιαξει δε θα ειναι κατι δυσκολο.
    ασε που το σωμα κουραζεται απο τις συνεχεις διαιτες.

    επισης το οτι θα βαλεις αλιπη μαζα δε σημαινει πως θα αυξηθει το ποσοστο λιπους σου.
    τι εννοω??ας κανουμε λιγα μαθηματικα.εισαι πχ 80 κιλα με 10% λιπος=8 κιλα λιπος.

    και πας στα 85 κιλα με επισης 10% λιπος=8,5 κιλα λιπος.
    κοινως πηρε μισο κιλο λιπος!!!! αλλα!!! ΔΕ ΣΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΘΟΛΟΥ!!! γιατι?? γιατι πολυ απλα εχεις περισσοτερη μαζα=επιφανεια σωματος,ωστε να κατανεμηθει ομοιομορφα αυτο.

    γι'αυτο εχω βαρεθει να λεω οτι μπορει κανεις να βαλει ενα σωρο κιλα(αν ξερει να το κανει) χωρις να παχυνει.αλλα και στο 10,5% η στο 11% να πας,σιγα τη διαφορα.

    ελπιζω να καταλαβαινεις το σκεπτικο μου.


    αν μου επιτρεπεις μια τελευταια διορθωση.βγαλε το ρυζι απο το γευμα των 5 και βαλε το στο γευμα των 9μιση
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-11-10 09:45 #15
    Προεπιλογή
    Ναι ισως ειναι και λιγο κομπλεξ απο παλια το εχω καταλαβει και εγω, τελος παντων
    Εχω μια χαλαρωση στο δερμα κυριως στην κατω κοιλια και καποιες ραγαδες που εχουν ασπρισει κι ολας αλλα προς το παρων δεν εχω ασχοληθει με αυτα αφου δεν μπορω να κανω και πολλα για να τα διορθωσω.

    Να βγαλω το ρυζι απο το γευμα των 15.00 και να το βαλω στο βραδυνο λες; Δεν πειραζει που ειναι υδατανθρακας το βραδυ και μετα απο ~3 ωρες κοιμαμαι; Αυτο φοβηθηκα και εβαλα μονο σαλατα το βραδυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία