Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 11-08-08 16:39 #1
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή Oι 10 διατροφικες συνηθειες του John Berardi για ολους
    Αυτες οι συνηθειες ειναι για ολο τον κοσμο οπως τονηζει ο ιδιος δεν δηνει ουτε ποσοτητες ουτε τιποτα αυτα ειναι για τον γενικο πλυθησμο και ειδικοτερα για τους νεους και για ολα τα σωματα.

    1)Να τρωτε καθε 2-4 ωρες(6 γευματα την ημερα)

    2)Να τρωτε πρωτεινη σε καθε σας γευμα

    3)Να τρωτε λαχανικα και ισως καποια φρουτα σε καθε σας γευμα

    4)Να τρωτε ενα μοιγμα απο λιπη καθε μερα 1/3 απο τα κορεσμένα 1/3 απο τα ακόρεστα και 1/3 απο τα πολυακόρεστα

    5)Να τρωτε "αλλους" υδατανθρακες που δεν ειναι απο φρουτα και λαχανικα για μερικες ωρες μετα την ασκηση-προπονηση

    6)Να πηνετε υγρα χωρις θερμιδες μαζι η ενδιαμεσα απο τα γευματα (Don't drink beverages with more than 0 calories)με λιγα λογια νερο

    7)Να τρωτε πληρη στερεα γευματα αντι για συμπληρωματα οποτε ειναι δυνατον(Eat whole foods instead of supplem ents whenever possible)

    8 )Να σχεδιαζετε και να προετοιμασετε απο νωρις ολα τα φαγητα σας(αυτο παει στους βιαστηκους που δουλευουν σπουδαζουν και δεν προλαβαινουν να φανε αν το προετημασουν και το παρουν μαζι τους σε ψυγειακι-ταπερ δεν εχουν δικαιολογια να μην το φανε η να φανε κατι απο εξω)

    9)Να εχεται οσο το δηνατον μεγαλυτερη ποικιλια στα φαγητα σας

    10)Να σχεδιαζετε να χαλατε τους πανω κανονες 10% (ναι cheat meals γενικα πιστευει οτι αν καποιος τηρει το 90% ΚΑΙ ΟΧΙ ΠΑΡΑΚΑΤΩ μπορει να πετυχει τους στοχους του )


    Αυτα ειναι βασικες διατροφικες συνηθειες για ολους μπορει να μην ειναι τοσο εξηδηκευμενα οπως εμεις που μετραμε θερμιδες γραμαρια ζυγιζουμε φαγητα τα "hardcore" πραγματα αλλα για τον απλο τον κοσμο που δεν εχει τετοιες εγνοιες ειναι οτι πρεπει .




    *Παντως νομιζω ακομα και μερικα παλια μελοι εδω δεν τις τηρουν ολες τις συνηθειες
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-08-08 18:09 #2
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή Re: Oι 10 διατροφικες συνηθειες του John Berardi για ολους
    Να 'σαι καλα που μας τα θυμισες ρε

    .....αλλα τι θες να πεις με αυτο

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο RUHL
    *Παντως νομιζω ακομα και μερικα παλια μελοι εδω δεν τις τηρουν ολες τις συνηθειες
    ....???? Ποιους εννοεις?? Ο ενας ειμαι εγω που δεν μετραω θερμιδες,ποιος αλλος το κανει???
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-08-08 19:11 #3
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Αυτο το ποστ για για πιο "ρομαντικα" μελη και ειναι δικο μου μεταφραση ειναι απο του berardi εμενα ξερεις πως ειανι οι αποψεις μου μετρημα εως το τελευτεο γραμμαριο σχεδιασμος αλλα βασηλακη ξανακοιτα αυτο με το λιπος νομιζω δεν το τηρει κανενας σας μαζι και εγω πριν κατι μηνες


    ..???? Ποιους εννοεις?? 01. Mr. Green Ο ενας ειμαι εγω που δεν μετραω θερμιδες,ποιος αλλος το κανει??? 01. Mr. Green
    Να μαθεις να διαβαζεις καλυτερα αληταμπουρα για τις συνηθειες ελεγα και το μετρημα θερμιδων δεν εινα συνηθεια ^^^
    Απάντηση με παράθεση