Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 29-08-12 17:11 #1
    Προεπιλογή ΒΑΡΗ ΚΑΙ ΛΙΠΟΣ
    Γεια σας! κανω βαρη εδω και 7 μηνες και θα ηθελα να καψω το περιττο λιπος που εχω στο σωμα μου...σε μια συζητηση που ειχα με τον γυμναστη μου ειπε οτι θα πρεπει να κανω σε ολες τις ασκησεις 12 επαναληψεις και να μην βαζω πολλα κιλα ωστε να βγαζω τις επαναληψεις... επισης μου ειπε οτι αυτο θα με βοηθησει να καψω το λιπος απο απο το σωμα μου! γιατι αμα κανω ενδυναμωση και βαζω κιλα και αποκτω το φουσκωμα στους μυς ειναι αναμενομενο να βαζω και λιπος.....Ο ανθρωπος μου ειπε αυτα τα πραγματα..τωρα μπορει εγω να μην τα καταλαβα καλα...
    μπορει καποιος να καταλαβει απο τα λεγομενα μου τι εννοουσε ο γυμναστης και να μου δωσει μερικες συμβουλες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-08-12 18:03 #2
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    1) Δεν ειναι αναμενομενο να βαζεις λιπος επειδη θα αποκτησεις "φουσκωμα" στους μυες -- 1ο επιχειρημα οτι ο γυμναστης ειναι λαθος

    2) Δεν καινε οι 12αρες μονο λιπος.Με την λογικη του ειναι καλυτερα να κανεις πολλες επαναληψεις για να καψεις θερμιδες και να μπλεξεις με γαλακτικο οξυ κλπ,αρα ετσι σημαινει οσο περισσοτερο τοσο καλυτερα -- 2ο επιχειρημα οτι ο γυμναστης ειναι λαθος.

    Αρχικα μαθε τις κινησεις απο τις βασικες ασκησεις,γιατι ουσιαστικα αυτες ειναι που θα σε βοηθησουν στην γενικη ανασυσταση,δηλαδη και να καψεις λιπος και να βαλεις μαζα.Απο κει και περα,εχε μια διατροφη υποθερμιδικη και ανεβαζε κιλα στις ασκησεις.Οδηγους για θερμιδες κλπ θα βρεις στο forum..
    Απάντηση με παράθεση