Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 43
  1. 23-08-08 02:49 #16
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Τωρα πηνω GABA με μαγνησιο
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-08-08 02:54 #17
    Προεπιλογή
    Κι εγω πεπσι ολοπαχη και εχω σκασει απο τη ζεστη μιας και η Λαμια βραζει.
    Παντως θα σου δωσει πολλα πραγματα ο συνδιασμος bodybuilding kai powerlifting μαζι γιατι οπως βλεπω εχεις καλο σωμα και αν προσεξεις δεν θα τραυματιστεις.Εγω δεν μπηκα στο φαρμακο ουτε κανω καμμια διατροφη απλα μ'αρεσει να σηκωνω βαρη κι εκει θα το κρατησω.Μολις θα φτασω 240 κιλα παγκο τοτε θα τα παρατησω και θα παντρευτω χαχαχαχαχαχαχα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-08-08 02:57 #18
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Hurricane38
    Παντως θα σου δωσει πολλα πραγματα ο συνδιασμος bodybuilding kai powerlifting μαζι
    Αυτο το πιστευω κι εγω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-08-08 03:05 #19
    Προεπιλογή
    Τα κιλα δεν ειναι τιποτα βλακεια και ματαιοδοξια ειναι αντε στην καλυτερη στοιχημα με τον εαυτο σου.Οταν ξεκινουσα ειδα ανθρωπο να κανει 90 κιλα παγκο και τον κοιταγα λες και ειδα τον Θεο!
    Οσο παει το σωμα μας με φυσικο τροπο Θα βαρεσουμε,αλλωστε μεσα στα γυμναστηρια βλεπεις 2 λογιων τυπους τους αδυνατους γραμμωμενους με το σωμα του φοτομοντελου που μια ζωη κουβεντιαζουν μεταξυ τουσ για φορμουλες αυξησης βαρους και το τι φταιει που ενω κανουν σκληρη προπονηση κατα τη γνωμη τους δεν βαζουν μαζα.Και να κρεατινες και υπερτροφιες κλπ και η δευτερη κατηγορια ειναι αυτοι που εχουν τη μαζα αλλα ειναι χοντροι.Παντα αυτους θα βλεπεις.Τωρα αν τυχει και δεις και κανεναν 110 κιλα με κοιλιακους σαν αυγα τα υπολοιπα τα φανταζεσαι ετσι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-08-08 16:35 #20
    Προεπιλογή
    το προγραμμα το βρισκω αρκετα καλο για δυναμη και σιγουρα για να το πεισ αφου εχεισ διαβασει τοσα βιβλια παει να πει πως εχει αποτελεσμα....το τηεμα ειναι πωσ παροτι αρχαριοσ γιατι κανω σθστηματικη γυμναστικη και διατροφη μονο τον τελευταιο χρονο πιστευω πωσ το να κανεισ σετ με λιγεσ επαναληξεισ σε βαρος το οπιο δεν σου προσφερει κατι στουσ τενοντεσ σου για αναπτυξη της δυναμης σου μου φαινεται καπωσ ασκοπο...θεωριεσ και σκεψεισ εκφραζω και καθε παρατηρηση και διορθωση ειναι σεβαστη.....γιατι εαν κανεισ τα 100χ1 και πριν απο αθτο εχεισ κανει 65χ5 70χ4 75χ3 80χ2 και παει λεγοντασ μου φαινεται οτι μονο καυραζεσαι παρα κανεις δουλεια...εγω πιστευω εαν καπιος εκανε λιγοτερα σετ αντι για πεντε και ενα σετ σε βαρος που κανει 3 επαναληψεις τοτε οι τενοντες θα ειχαν καπιο λογο να δυναμωσουν...ενω εαν εκανε πιο πολλα σετ με λιγοτερα κιλα δηλαδη με χαμηλοτερη ενταση τοτε ο τενοντες δεν τηα σοκαρονταν και δεν θα δυναμωναν...βεβαια τηα μου πειτε δεν γινεται να πεζουμε ολοι την ωρα φουλ ενταση γιατι τηα ερθει και η υπερπροπονηση τοτε εαν μειοναμε τη συχνοτητα των προπονησεων ισωσ να βοηθουσε......
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 23-08-08 16:49 #21
    Προεπιλογή
    εκφραζω την υποθεση μου γιατι και εμενα με ενδιαφερει αρκετα η δυναμη οχι μονο η αναπτυξη και αυτο το εβαζα καπωσ στις ασκησεις μου αλλα οχι ακριβωσ οπως θα επρεπε γιατι ανεβαζα τισ επαναληψεισ για να ερθει και η αναπτυξη γιατι μας ενδιαφερει και αυτο....απλα εαν παραδειγμα εκανα 120κιλαχ3 στον παγκο τηα εκανα ενα σετ ζεσταμα στα 40χ8 μετα στα 80χ5 και μετα στα 120 προσπαθωντασ να ανεβασω εστω και μια επαναληψη!ομωσ και στν επομενη φορα που τηα εκανα στηθος θα προσπατηουσα να ανεβασω κι αλλο τισ επαναληψεισ στα 120 για να ερτηει η υπερτροφια ενα τηα βοροθσα να ανεβασω 2 κιλα την βαρα ετσι ωστε να ξαναπροσπαθησω να βγαλω στα 122 3 επανααληψεισ για να αναπτυξω την δυναμη μου....αλλα δεν το εκανα γιατι ζητοσα την υπερτροφια και εκανα κατι σαν σνδιασμο αλλα ουτε και αυτον ακριβωσ....
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-08-08 18:26 #22
    Προεπιλογή
    Δεν ειναι ασχημο αυτο που λες φιλε πεπεισμενος.Στην ουσια το να προσπαθεις συνεχως για μεγαλυτερο βαρος σε καθε προπονηση ειναι και το ζητουμενο τοσο στισ πρπονησεις δυναμης οσο και στο ββ.Κοιτα τον colemann για παράδειγμα η παλιότερα τον reg park δεν είναι τυχαιο που και οι 2 εκαναν προγράμματα δύναμης.Τώρα θα μου πεις ότι τα κιλά είναι τραυματισμός και επιβάρυνση στα κόκαλα και στις αρθρώσεις.Δυστυχώς θα συμφωνήσω γιατί πέρασαν κάτι καλοκαιρια που σχεδόν ήμουνα κουτσός από τραυματισμούς στο γόνατο.Να ξέρεις πάντως πως το να κυνηγάς κιλά είναι πρέζα κολλας και δεν μπορείς να ξεκολλήσεις.Αν έκανα bb σίγουρα θα δούλευα 5 βδομάδες βαριά και 5 βδομάδες ένταση σερι θα αραζα τελειως 1 εβδομαδα καθε 3 μηνες και σίγουρα θα έκανα Γερμανικό προγραμμα 2-3 φορες το χρονο η 6Χ6
    Πληροφοριες για το Γερμανικο συστημα μπορειτε να βρειτε εδω

    http://www.wiredfitness.com/v2/artic...20Training.pdf
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-08-08 18:38 #23
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    hurricane38, nice posts

    MB
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-08-08 18:42 #24
    Προεπιλογή
    THANKS φιλε Παναγιωτη γενικα το κλιμα ειναι πολυ φιλικο και ηδη εχω μαθει παρα πολλα απο τα παιδια του φορουμ για το ββ ενα αθλημα που αν το δοκιμαζα μαλλον θα αποτυχαινα οικτρα γιατι δεν μπορω να κανω διαιτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-07-11 18:05 #25
    Προεπιλογή


    Μου ηρθε στο μυαλο πριν λιγο,κοιταζοντας κατι περιληψεις βιβλιων του Tsatsoyine.

    Ειχα εφαρμοσει το συγκεκριμμενο προγραμμα που ειχα δει απο δω τους πρωτους μηνες μου ενασχολησης με τα βαρη(3ο-4ο αν θυμαμαι καλα).Ειχα πολυ καλα αποτελεσματα,μεσα σε 5-6 βδομαδες ειχα ανεβασει την μεγιστη στον παγκο κατα 15 κιλα.Σιγουρα σε καποιον προχωρημενο τα αποτελεσματα δεν θα ειναι αναλογα,αλλα πιστευω μια αυξηση 7,5-10 κιλων στον ιδιο χρονο(5-6 weeks)θα το εχει χαλαρα.

    Εγω αντιθετως με οτι ελεγε ο topic starter,τις μερες του bench δεν ειχα μια ασκηση για πλατη και μια για ποδια,αλλα εκανα αλλες 2-3 για ωμους η' στηθος(τις περισσοτερες με buffer βεβαια)και στις 2 ενδιαμεσες μερες εκανα την μια (μονο) squat και γαμπες και την αλλη deadlifts,μονοζυγο,κωπηλατικη με αλτηρα και μια ασκηση για δικεφαλα.

    Οπως αντιλαμβανεστε επειδη ειναι bench dominant(αν και σε οποια βασικη θελεις το εφαρμοζεις) ισως τα αλλα μερη να μεινουν καπως πισω ΑΝ το εφαρμοσετε σε παραπανω απο εναν κυκλο(γιατι αλλιως ποσο πισω να μεινουν σε διαστημα 5-6 βδομαδων)
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-07-11 18:11 #26
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    ελα ρε ειχαμε τετοιο θεμα?
    μπραβο

    και το σκεφτομουν τις προαλλες
    πως γινεται να εχω ανεβασει κιλα σε ΟΛΕΣ τις ασκησεις
    ας πουμε στις αρσεις απο 30 σε 5 προπονησεις εφτασα τα 105
    στον παγκο το ρεκορ μου σε αριστη φυσικη κατασταση ηταν 50 κιλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 16-07-11 18:19 #27
    Προεπιλογή
    Ναι και εαν το κανεις αυτο για 1 χρονο, θα κανεις τα 500χ1.. Ελεος δλδ.


    Ποσα κιλα εισια και το ρεκορ σου ειναι 50 κιλα στον παγκο; Και ποσες φορες;
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 16-07-11 18:25 #28
    Προεπιλογή
    Aιντέεεεεεε
    Παπκες,παπκες που μου κανουν πα πα πα
    και με αγχωνουν μου θυμωνουν μου τσακιζουν τα φτερα
    κ ετσι μετα δεν θα πετω μες στο κεφαλι το ρηχο σαν χορωδια μοναχος μου δυνατα θα τραγουδω
    Παπκες,παπκες στο μυαλο μου...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 16-07-11 18:35 #29
    Banned
    Εγγραφή
    08-11-2010
    Περ.
    εβριγουερ
    Μηνύματα
    6.038
    Προεπιλογή
    deluxe τι 500 λες?
    δε ε καταλαβα
    74 κιλα ειμαι και επαναληψεις 10

    αντωνη γτ γελας ενω ειπα τοσα πετυχημενα και τα περασες στο ντουκου?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 16-07-11 18:55 #30
    Προεπιλογή
    τωρα που ειπατε για αρσεις.. απο τοτε που αρχισα να κανω, καθε φορα μετα τους ραχιαιους(που τους κανω αλλη μερα) κυριολεκτικα δεν μπορω να περπατησω λογω του "πονου" στη μεση. any ideas?

    sorry για το off
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία