Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 15
  1. 11-08-08 12:15 #1

    Εγγραφή
    01-08-2008
    Περ.
    NORTH GREECE
    Μηνύματα
    25
    Προεπιλογή ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΑ !!!
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΔΙΑΤΡΟΦΗΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΩΝ.

    ΕΙΜΑΙ 30 ΧΡΟΝΩΝ ΕΧΩ ΥΨΟΣ 176 ΚΑΙ ΒΑΡΟΣ 77 ΚΙΛΑ. ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΤΗΝ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΜΑΤΑ. ΕΧΕΙ ΤΩΡΑ 6 ΜΗΝΕΣ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΠΑΛΙ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ. ΓΕΝΙΚΑ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΤΟ ΦΙΤΝΕΣΣ ΣΩΜΑ ΜΕ ΛΙΓΟ ΟΓΚΟ ΚΑΙ ΑΡΚΕΤΗ ΓΡΑΜΜΩΣΗ.

    ΤΙ ΣΥΜΠΗΡΩΜΑΤΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΕΤΣΙ ΩΣΤΕ ΝΑ ΠΕΤΥΧΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ?? ΔΗΛΑΔΗ ΛΙΓΟ ΟΓΚΟ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΩΣΗ.

    ΕΧΕΙ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ANIMAL CUT ΓΙΑ ΚΑΨΙΜΟ ΛΙΠΟΥΣ. (ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΟΤΕΙΝΕ ΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΑΠΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ)

    ΤΙ ΑΛΛΟ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΠΩΣ ???
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-08-08 12:32 #2
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Η διατροφη σου προς τι στοχευει? Τους λιποδιαλυτες κανονικα τους παιρνουμε οταν εχουμε ηδη χασει καποιο λιπος και δυσκολευομαστε να κατεβουμε περισσοτερο.Τωρα για συμπληρωματα που λες,αν δεν μπορεις να παρεις την απαιτουμενη πρωτεϊνη απο τις τροφες,τοτε παιρνεις το συμπληρωμα.Φανταζομαι για πρωτεϊνη σκεφτεσαι περισσοτερο,γι'αυτο το λεω.Μετα ειναι κι η κρεατινη που θα σε βοηθησει λιγο,μην φανταστεις ομως τρελα πραγματα.Για τι ενδιαφερεσαι εσυ?

    P.S.: Πες μου λιγο απο ποιο μερος εισαι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-08-08 12:54 #3
    Το avatar του χρήστη Spyro D

    Εγγραφή
    27-03-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    259
    Προεπιλογή
    Η πρωτεινη [καθαρη] θα σε βοηθησει πολυ στην διατροφη σου να βαζεις ημερισιος 80-100γραμμ καθαρης πρωτεινης[αν θες κ παραπανω]με ελαχιστους υδατανθρακες κ λιπος!Αρα ειναι οτι το καλυτερο.Τωρα αν θες να ξεκινησεις πρωτα ενα προγραμμα ογκου πρεπει φυσικα να κανεις κ την καταληλη προπονηση κ την καταληλη διατροφη.πχ....περισσοτερους υδατανθρακες....!Μην ξεχνας οτι τα συμπλη ρωματα απλα.......συμπληρωνουν την διατροφη μας κ δεν μας κανουν cutler!
    Spyro D
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-08-08 13:16 #4

    Εγγραφή
    01-08-2008
    Περ.
    NORTH GREECE
    Μηνύματα
    25
    Προεπιλογή
    Οπως σας ειπα στην αρχη γυμναζομαι πολλα χρονια. Δεω εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα λιπους στο σωμα μου. Το μονο σημειο που νομιζω οτι εχω λιγο προβλημα ειναι η κοιλια. Το κλασικο προβλημα του ελληνα . Και οταν λεω κοιλια μην φανταστητε τιποτα υπερβολικο. Απλα δεν μπορω να το καψω . Χανω απο παντου εκτος απο εκει. Το ξερω οτι ειναι το πιο δυσκολο σημειο του σωματος. Αυτος ειναι και ο λογος που ξεκινησα τα ANIMAL CUT.

    Ο στοχος μου λοιπον ειναι να χασω λιπος απο την πειοχη της κοιλιας και να αποκτησω λιγο ογκο στο πανω μερος του σωματος. Απο ποδια ειμαι παρα πολυ καλα.

    Προσεχω την διατροφη μου οσον αφορα το τι τρωω οχι ομως πολυ αυστηρα με καποιο προγραμμα με ωρες και συγκεκριμενα φαγητα. Απλα προσπαθω να τρωω τροφες με πολυ λιγα λιπαρα και πολυ λιγους υδατανθρακες.

    Ποια συμπηρωματα πρεπει να παρω και τι περιπου διατροφη πρεπει να ακολουθησω ετσι ωστε να εχω ενα καλο αποτελεσμα???

    Ποια πρωτεινη μου προτεινετε για αυτο που θελω να κανω?

    Εκτος απο πρωτεινη και τα ANIMAL CUT τι αλλο να παρω?




    ( billys15 ειμαι απο νομο Πελλας )
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-08-08 14:55 #5
    Προεπιλογή
    Φίλε staio καταχρήν να απαντήσουμε στις ερωτήσεις σου

    από συμπληρώματα τα "βασικά" είναι μία καθαρή whey(ON, EAS είναι καλές επιλογές)
    κάποιο συμπλήρωμα EFA (ω3-6-9) γτ κατα 90% δεν θα λαμβάνεις όλα τα απαραίτητα λιπαρά οξέα από την διατροφή σου(είναι εξαιρετικά δύσκολο, πολλοί λίγοι το καταφέρνουν)
    μία πολυβιταμίνη για να είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις έλλειψη σε κάποια βιταμίνη(ιδιαίτερα σε δίαιτα που περιορίζεις τις επιλογές τροφών), ίσως και extra βιταμίνη C για μετά την προπόνηση ως αντιοξειδωτικό και για υποστηριξη ανοσοποιητικού
    δεξτρόζη (αν και δεν είναι συμπλήρωμα, την βρίσκεις στα φαρμακεία) για μετά/κατα την διάρκεια της προπόνησης

    αυτά είναι τα βασικά. πέραν αυτών μία απλή μονουδρική κρεατίνη σίγουρα αξίζει τα λεφτά της στον όγκο, ίσως χαπάκια καφείνης για να σε τσιτώνουν για προπόνηση, ίσως καζείνη για να μην πληρώνεις κάθε μέρα για γιαούρτια/cottage
    οτιδήποτε άλλο είναι υπερβολικό για κάποιον που ξεκινάει τώρα!

    δεύτερον και πιο σημαντικά
    όταν κάνεις όγκο, μπορείς να υπολογίζεις την διατροφή "στο περίπου"
    και εγω δλδ δεν κάθομαι να μετράω γραμμάρια λεπτομερώς. απλά φροντίζω να τρώω όση πρωτ, υδατ και λίπη χρειάζομαι, και αν είμαι και 20-30 γρ παραπάνω δεν έιναι τόσο πρόβλημα. πχ την πρωτείνη του ρυζιού δεν θα κάτσω να την υπολογίσω (στα 100γρ θα σου βγάλει κάπου 10 πρωτ)

    στην γράμμωση όμως τα πράγματα αλλάζουν. το 90% των ανθρώπων(και εγώ μέσα σε αυτό είμαι) θα πρέπει να κάτσει να μετράει θερμίδες και γραμμάρια, να χωρίζει τα λίπη από υδατ, να κατανέμει τους υδατ σύμφωνα με κάποιο πλάνο κλπ.
    λυπάμαι που στο λέω αλλά αυτό:
    Προσεχω την διατροφη μου οσον αφορα το τι τρωω οχι ομως πολυ αυστηρα με καποιο προγραμμα με ωρες και συγκεκριμενα φαγητα. Απλα προσπαθω να τρωω τροφες με πολυ λιγα λιπαρα και πολυ λιγους υδατανθρακες.
    ΔΕΝ είναι αρκετό για γράμμωση, τουλ για να χάσεις το "δύσκολο" λίπος της κοιλιάς! οπότε σου προτείνω να ανοίξεις καινούργιο τόπικ με την διατροφή σου στο αντίστοιχο φόρουμ να σε βοηθήσουμε!

    και όσο για το λιποδιαλύτη, το animal cuts ακούγεται ότι είναι καλό, όπως όλα τα προιόντα της σειράς animal.
    παρόλα αυτά πρέπει να ξέρεις 2 πράγματα
    α) ΟΤΙ και να πάρεις από συμπλήρωμα, αν η διατροφή δεν είναι σωστή δεν θα χάσεις
    β) οι σημερινοί λιποδιαλύτες είναι "καραμέλες". το μόνο που κάνει εμφανή διαφορά είναι το ΕΚΑ το οποίο αν και απαγορευμένο σαν συμπλήρωμα μποιρείς να το βρείς. αλλά και με εκα δεν θα χάσεις αν η διατροφή είναι λάθος! πάντως οι λιποδιαλύτες της αγοράς πιο πολύ για τσίτωμα θα δουλέψουν παρά για να βοηθήσουν άμεσα στην λιπόλυση
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-08-08 15:37 #6
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spyro D
    Η πρωτεινη [καθαρη] θα σε βοηθησει πολυ στην διατροφη σου να βαζεις ημερισιος 80-100γραμμ καθαρης πρωτεινης[αν θες κ παραπανω]
    Σπυρο μπορεις να αναλυσεις λιγο πως μπορει να βοηθησει η whey? και ποια η διαφορα αν εχουμε σε εκεινα τα γευματα που περνουμε whey αυγα ιδια ποσοτητα περα απο την ευκολια σχησης της whey δηλαδη πινετε ευκολα


    Αλλα θα συμφωνησω με τον bill and need +1

    Τα συμπληρωματα ειναι μονο το 3% απο το συνολο του στοχου τα αλλα 97% ειναι διατροφη προπονηση αεροβια αναρωση

    Τωρα αν θελεις να εχει καλα αυτο το 3% και να ειναι αυτο το 3% στο μεγιστο 100% που μπορεις να βγαλεις απο αυτο τοτε ενταξη αλλα πιστευω το υπολοιπο 97% ειναι πολυ ποιο σημαντικο και καλυτερα να δουλευουμε με αυτο.


    Ο στοχος μου λοιπον ειναι να χασω λιπος απο την πειοχη της κοιλιας και να αποκτησω λιγο ογκο στο πανω μερος του σωματος. Απο ποδια ειμαι παρα πολυ καλα.
    Μαζι αυτα καπως δυσκολα ας διωξουμε το λιπος πρωτα μετα θα βαλουμε ογκο σε ολο το σωμα.Δεν γηνετε να χασεις λιπος μονο απο 1 σημειο οπως κοιλια χερια ποδια αφτια θα χασεις ολο το λιπος και θα φυγει και απο εκει απλος σε μερικα ατομα η μαλον στα περισσοτερα το σωμα εχει σαν αποθηκη μερικα σημεια τα οποια θα φυγουν τελευταια και αυτα ειναι κοιλια κατω πλατη πησω σε μερικους ειναι ποδια η πλατη γενικα αρα πρεπει να μειωσεις γενικα το λιπος και θα φυγει και απο εκει.

    Τα λαθη σου τα βλεπω ηδη και μονο απο αυτο που εγραψες
    Προσεχω την διατροφη μου οσον αφορα το τι τρωω οχι ομως πολυ αυστηρα με καποιο προγραμμα με ωρες και συγκεκριμενα φαγητα. Απλα προσπαθω να τρωω τροφες με πολυ λιγα λιπαρα και πολυ λιγους υδατανθρακες.
    Διαβασε για αρχη το αρθρο γραμμωση μετα στην διατροφη εχει ενα στικυ ββινγκ προ διατροφη γραμμωσης και εκει μεσα του layne norton τα διαβαζεις και αυτα τα 2 και φτιαχνεις πλανο

    Πιστεψε με και αναβολικα να παρεις οχι συμπληρωματα αν δεν ειναι σωστη και μετρημενη η διατροφη σου θα αποτυχεις

    Α ναι να προσθεσω κατι στα συμπληρωματα πρασινο τσαι 3-4 ειναι τα συμπληρωματα για διετα ολα τα αλλα κατι λιπο 6 ανιμαλ κατ burn torch venom ειναι εφετζιδικα και στο μονο καλο που κανουν ειναι να δηνουν υποσχεσεις που δεν κρατανε
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 11-08-08 15:55 #7

    Εγγραφή
    01-08-2008
    Περ.
    NORTH GREECE
    Μηνύματα
    25
    Προεπιλογή
    Κατατοπιστικοτατος RUHL

    Σε ευχαριστω !!!

    Μπορεις να με βοηθησεις στο θεμα διατροφης ? Μπορεις να μου πεις καποια βασικα πραγματα οσον αφορα τα γευματα τησ ημερας ? Θα με βοηθουσε παρα πολυ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-08-08 16:01 #8
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Εδω ηδη το εκανα
    http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=3097
    γενικα βλεπε τοπικς κλεβε ιδεες συναρμολογησε το δικο σου puzle
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 11-08-08 16:12 #9

    Εγγραφή
    01-08-2008
    Περ.
    NORTH GREECE
    Μηνύματα
    25
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστω πολυ .

    Ναι προσπαθω να διαβαζω οσο περισοτερο μπορω φιλε μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-08-08 12:20 #10
    Το avatar του χρήστη Spyro D

    Εγγραφή
    27-03-2008
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    259
    Προεπιλογή
    Ακριβως αυτο που ειπες.Ευκολια!τιποτα παραπανω!Απλα το να περνεις πρωτεινη αντι για αυγα ειναι πιο ευκολο....αλλα κ πιο ακριβο.Αν μπορει να το κανει ακομα καλυτερα!
    Spyro D
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-08-08 15:27 #11

    Εγγραφή
    01-08-2008
    Περ.
    NORTH GREECE
    Μηνύματα
    25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nEEd4wEEd
    β) οι σημερινοί λιποδιαλύτες είναι "καραμέλες". το μόνο που κάνει εμφανή διαφορά είναι το ΕΚΑ το οποίο αν και απαγορευμένο σαν συμπλήρωμα μποιρείς να το βρείς. αλλά και με εκα δεν θα χάσεις αν η διατροφή είναι λάθος! πάντως οι λιποδιαλύτες της αγοράς πιο πολύ για τσίτωμα θα δουλέψουν παρά για να βοηθήσουν άμεσα στην λιπόλυση
    Τι ειναι το ΕΚΑ ??????
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-08-08 16:00 #12
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    νομίζω είναι ένας συνδοιασμός Εφεδρίνης-Καφείνης-Ασπιρίνης
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 28-08-08 15:35 #13

    Εγγραφή
    01-08-2008
    Περ.
    NORTH GREECE
    Μηνύματα
    25
    Προεπιλογή
    ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ????
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 28-08-08 15:47 #14
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Απαντηση που? Τι ειναι το eca? Αυτο που ειπε ο slaine.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-08-08 15:57 #15

    Εγγραφή
    01-08-2008
    Περ.
    NORTH GREECE
    Μηνύματα
    25
    Προεπιλογή
    ΠΟΥ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΒΡΩ ???
    Απάντηση με παράθεση