Σελίδα 2 από 18 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 263
  1. 08-09-06 21:22 #16
    Προεπιλογή
    Όλοι μιλήσανε, να μην μιλήσω κι εγώ τώρα????
    Λοιπόν φίλε μου δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά μάλλον δεν θα καταφέρεις ποτέ να κάψεις αυτό το λίπος το σαμπρελιακό που σε ενοχλεί. Και ξέρεις γιατί? γιατί έκαψες τόσο πολύτιμο μυικό ιστό που ο οργανισμός σου πια δεν κάνει καμία κάυση οπότε γιατί να κάψεις το λίπος...
    Έχεις ακούσει καθόλου τον Tom Venouto? ο άνθρωπος έιναι προσωπικός προπονητής κι έχει γράψει ένα διάσημο βιβλίο το burn the fat feed the muschles. Σε αυτό το βιβλίο λοιπόν ο τύπος έχει γράψει ότι το να καίμε μυικό ιστό είναι ότι χειρότερο, για τον απλούστατο λόγο οτι αυτός είναι που θα μας βοηθήσει να κάψουμε το λίπος. Ο άνθρωπος προτείνει ότι μέσω της μυικής ενδυνάμωσης και της θρέψης των μυών αυξάνεις τις καύσεις και σε συνδυασμό με σωστή διατροφή(που περιλαμβάνει ένα 30% των θερμίδων της συντήρησης των κιλών που θέλουμε να φτάσουμε σε λίπος υπόψιν) και τον τρελλό αερόβιο ρίχνεις το ποσοστό του λίπους που κι αυτό στην τελική ορίζει την παχυσαρκία όχι απλώς τα κιλά και το βάρος. Όταν γυμνάζεσαι δεν σε νοιάζουνε αυτά(τα κιλά δηλαδή-ίσα ίσα που τα χρειάζεσαι κι όλας τι θα γραμμώσεις στην τελική) αλλά το ποσοστό του σωματικού λίπους πάνω στο σώμα σου.
    Είμαι σίγουρος ότι κοίταζες τον δείκτη μάζας σώματος σου και όλοι σε τρέλλαιναν και σου έλεγαν...: ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΑ ΚΙΛΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!Ο ΔΕΙΚΤΗΣ ΜΑΖΑΣ ΣΩΜΑΤΟΣ!!!!!!!!!!!!!!!ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!
    Αυτό σου το έλεγαν η σίγουρα το σκεφτόσουνα κι εσύ μέσα σου...(δεν σου είπε βέβαια κανείς οτι όταν γυμνάζεσαι και κάνεις βάρη ο δείκτης μάζας σώματος αλλάζει και φτάνει μέχρι το 40 το ανώτερο μέγιστο τεσπα-η ότι αν είσαι μεγαλόσωμος αλλάζει ο δείκτης μάζας σώματος πάλι ξανα τεσπά).
    Ξεκίνα μια ισσοροπημένη διατροφή με βάρη και αερόβιο και κάποια στιγμή ίσως και να τα καταφέρεις. Θα αυξηθούν τα κιλά σου( τα μυικά) θα κάνεις κάυσεις και θα έχεις τουλάχιστον σε θεωρητικό επίπεδο την ικανότητα να το κάψεις ... γιατί όσον αφορά την δυνατότητα να κάψεις το τοπικό, είναι ένα άλλο θέμα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Όλοι μας εδώ μέσα(η τουλαχιστον η περισσότεροι η τουλάχιστον εγώ) υποφέρουμε απο το σπαστικό τοπικό λίπος. Αυτο δεν σημαίνει ότι όλοι οι οργανισμοί δεν μπορούνε να κάψουνε λίπος.

    Όσον αφορά αυτά που λες φίλε pushhead, διαφωνώ καθέτως μεταξύ σου. Το πρωί μπορεί ο οργανισμός να καίειτο λίπος(η τουλάχιστον αυτοί οι οργανισμοί που το καίνε με ευκολία γιατί κάποιοι οργανισμοί δεν το καίνε καν οπότε το πρώτο κομμάτι που καταρίπτει την μέθοδο σου στο είπα ήδη) αλλά για να καεί το λίπος ο οργανισμός θέλει ενέργεια------τα λιπαρά οξέα καίγονται στην φλόγα των υδατανθράκων------(αυτό το χε γράψει κι όλα εδώ μέσα κάποιος) οπότε το να πας νηστικός το πρωί θα πάθεις σκοτοδίνες και ίσως και να λιποθυμήσεις, τουλάχιστον αυτό κόντεψα να πάθω εγώ όταν δοκίμαζα κάτι τέτοια τρελλά κολπάκια. το μυστικό όταν κάνεις διάδρομο ειναι να κάνεις πολλή ώρα σε χαμηλό ρυθμό(συμφωνούμε σε αυτό) και με την ενέργεια των υδατανθράκων-γλυκόζης και μην σου πω και με αυτήν των πρωτεινών-αμινοξέα να κάνεις λιποδιάλυση στο σώμα σου και να αρχίσει να καίει λίπος...το αποθηκευμένο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Γι αυτόν τον σκοπό χρειάζεται να παίρνεις ενέργεια κατά την διάρκεια της γυμναστικής για να λειτουργήσει το σύστημα-ανάλογα με το τι σου πάει γλυκόζη η αμινοξέα(πάντως το λίπος σίγουρα όχι διότι αν σου πήγαινε ο οργανισμός σου δεν θα το αποθήκευε ποτέ απλά θα το έκαιγε-λίγοι είναι οι τυχεροί που έχουνε αυτά τα γενετικά στοιχεία-τους λέμε εκτομορφικούς και κατά σειρά προτίμηση στην οξείδωση των μακρομοριακών τους στοιχείων πάνε:λίπος γλυκόζη αμινοξέα-εξ και τους βλέπεις χωρίς ίχνος λίποςυ και γεμάτοςυ μύες λολ τους ζηλεύουμε όλοι αυτούς). Πρέπει να πειραματιστείς για να δεις τι σου πάει.
    Όπως είπα πιο πριν όλοι οι οργανισμοί μπορούνε να κάψουνε λίπος απλά άλλοι πιο γρήγορα κι άλλοι πιο αργά. Η μακράς διάρκειας χαμηλής έντασης άσκηση θέλει και προτιμά το λίπος σε όλους μας στην τελική!
    Το θέμα δεν είναι αν τα κύτταρα σου καίνε λίπος... αυτό το διορθώνεις... το ζήτημα είναι ότι το λίπος δεν βγαίνει απο τις λιπο αποθήκες, οπότε πως να κάψεις κάτι που δεν είναι διαθέσιμο?εδώ πρέπει να επέμβεις με κάποιο τρόπο. υπάρχουνε διάφοροι... ξεκίνα να ρωτάς όλον τον κόσμο εδώ μέσα και θα δείς...
    Επίσης διαφωνώ ότι μόνο με την λιποαναρρόφηση φέυγει το τοπικό, κι έχεις λάθος που λες οτι πρέπει να μειώσεις το σωματικό λίπος το ολικό μιας και απο την στιγμή που έχεις φτάσει να έχεις τοπικό, το 90% των ιστών σου είναι ελεύθερα λίπους και δεν είσαι παχύσαρκος(τουλάχιστον όχι σε κάποιο σοβαρό βαθμό). Επίσης οταν έχεις φτάσει σε σημείο να έχεις τοπικό, δεν έχεις να χάσεις πάνω απο 3 με 4 κιλά λίπους(πολλά λέω)
    ελπίζω να μην σε ζάλισα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-09-06 21:47 #17
    pushhead
    Guest
    Προεπιλογή
    re sy albertto ******!!! oxi kai skotodinh me mia wra dynamiko vadin!!!den eipa entono treksimo!!ennoeite pws oso pio pollous mys exeis toso perisotero lipos kais giati einai ta myika kytara pou exoun ta perissotera mitoxondria kai katanalwnoyn energei!!sxetika me mys kai ektomorfiko typo swmatos eisai ligo lathos!!oi mesomorfikoi einai aytoi pou exoun ligo lipos kai arketous mys!!oi ektomorfikoi dyskolevontai genika na paroyn varos kai ogo(eite myiko eute apo lipos)kai oi endomorfikoi einai me to mpoliko lipos!!!!pote kapoios anthropos den einai apolyta enas mono typos alla panta enas syndiasmos!!pote de mporoume dld na poume oti kapoios einai 100% ektomorfikos!!!

    sxetika me thn lipanarofhsh htan pleonasmos gia na tou pw tou filou mou na mh koitaei na diwksei to topiko lipos!!einai polly dyskolo!!!para polly!!

    den anaferame oti gia na afksiseis tis kafseis sou prepei na ayksiseis k ton metavolismo sou!!!
    einai dld protimotero ekei pou etrwges px 1 kilo trofh th mera se tria geymata na trws thn idia posothta alla se perisotera taktika geymata!!5-6 h kai efta!!!
    prosekse k tis analogies ydatanthrakwn-lipous-prwteinhs kai eisai arxhgos!!
    thema xronoy einai re!!!

    -------
    Moderated by Gasturb
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-09-06 22:10 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pushhead
    re sy albertto gamhses!!!oxi kai skotodinh me mia wra dynamiko vadin!!!den eipa entono treksimo!!ennoeite pws oso pio pollous mys exeis toso perisotero lipos kais giati einai ta myika kytara pou exoun ta perissotera mitoxondria kai katanalwnoyn energei!!sxetika me mys kai ektomorfiko typo swmatos eisai ligo lathos!!oi mesomorfikoi einai aytoi pou exoun ligo lipos kai arketous mys!!oi ektomorfikoi dyskolevontai genika na paroyn varos kai ogo(eite myiko eute apo lipos)kai oi endomorfikoi einai me to mpoliko lipos!!!!pote kapoios anthropos den einai apolyta enas mono typos alla panta enas syndiasmos!!pote de mporoume dld na poume oti kapoios einai 100% ektomorfikos!!!

    sxetika me thn lipanarofhsh htan pleonasmos gia na tou pw tou filou mou na mh koitaei na diwksei to topiko lipos!!einai polly dyskolo!!!para polly!!

    den anaferame oti gia na afksiseis tis kafseis sou prepei na ayksiseis k ton metavolismo sou!!!
    einai dld protimotero ekei pou etrwges px 1 kilo trofh th mera se tria geymata na trws thn idia posothta alla se perisotera taktika geymata!!5-6 h kai efta!!!
    prosekse k tis analogies ydatanthrakwn-lipous-prwteinhs kai eisai arxhgos!!
    thema xronoy einai re!!!
    Στο πρώτο σημείο έχεις δίκιο μπερδέυτηκα σόρι για το λάθος...
    Δεύτερον για το τοπικό, φυσικά και φεύγει δύσκολα απλά θέλει λιποδιάλυση. είναι πολύ απλό. Άλλοι παίρνουνε εφεδρίνη, εγώ δεν θα στρεφόμουνα ποτέ σε τέτοια φάρμακα για τους γνωστούς λόγους. Το τοπικό μεγάλε σίγουρα θέλει θεραπεία, είναι κάτι σαν τον διαβήτη που θέλει ινσουλίνη...
    Τρίτον τελείως κάθετως να πας για γυμναστική έστω και για γρήγορο βάδισμα το πρωί! το πρωί ο οργανισμός πεινάει και θέλει ενέργεια εσύ θα πας να κάνεις γυμναστική?τεσπα ίσως σε εσένα να πιάνει αλλά σε όσους έχω ρωτήσει μου λένε ότι έπαθαν αυτό που έπαθα κι εγώ. Ένα ρόφημα με υδατάνθρακες και πρωτείνη με καθόλου λίπος είναι το ιδανικό και μετά δώστο να καταλάβεις... Στο κάτω κάτω, για ποιον λόγο νομίζεις ότι οι περισσότεροι κόβουνε το πρώινο?γιατι για να λειτουργησει ο οργανισμός πρέπει να έχει γλυκόζη κι αμινοξέα-τα παίρνουνε απο τον μυικό ιστό(είσαι σίγουρος ότι δεν καις μπόλικο μυικό ιστό?)
    Αυτό που είπες για το γλυκογόνο είνα λάθος. θέλουμε το γλυκογόνο για να έχουμε ενέργεια για να κάψουμε το λίπος!αυτό ειναι που δεν μπορούνε να καταλάβουνε οι πιο πολλοί!
    Όπως είπα και πιο πρίν, το πρωί ο οργανισμός πεινάει, γι αυτό τον λόγο όλοι αγοράζουνε whey για να θρέψουνε τους μύες κι εσυ θα πας να κάνεις γυμναστική?????????τι να σου πω, είσαι σίγουρος...?
    Τεσπά εγώ είπα τις απόψεις μου.
    Όσον αφορά τα ποσοστά της σωστής διατροφής εγώ προτείνω τα εξής:
    30% λίπος
    15% πρωτέινη(δηλαδή 1 γρμ πρωτείνη ανα κιλά άλιπης μάζας εκεί που οι αγύμναστοι θέλουνε 0,8 γρμ)
    55% υδατάνθρακες
    Πιστεύω ότι ειναι μύθος οτι αυτοί που γυμνάζονται θέλουνε πιο πολύ πρωτείνη, ΜΥΘΟΣ!
    όταν αρχίσεις την γυμναστική και την βάλεις στην ζωή σου, τα μυοκύτταρα απο μόνα τους αναπτύσουνε μηχανισμούς και αυτο-προστατεόυνται. Το μόνο που θέλουνε έιναι ενέργεια αρα...υδατάνθρακες!(αυτά σε περίοδο γράμμωσης άλλο τι κάνεις σε όγκο).
    Και ένα 30% λίπος ο οργανισμός το χρειάζεται καθημερινά για διάφορες λειτουργίες, εκτός αν θες να σου πέσουνε οι τρίχες λοοοοοολ.\
    Άρα ένα κόλπο για τον φίλο μας:πες θέλω να είμαι τόσα κιλά, βρες θερμίδες συντήρησης φάε τις πρωτείνες και το λίπος του βάρους που θες και αυτό που αυξομειώνεις αντίστοιχα είναι οι υδατάνθρακες. Αυτο κάνω εγώ τόσο καιρό κι έχω πέσω τόσο πολύ...αυτά...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-09-06 22:36 #19
    pushhead
    Guest
    Προεπιλογή
    xexexe!!!pantws albert diafvnv me to 1 gr prwteinhs!!einai poly ligo!!!einai san na prospatheis na xtiseis ena spiti xwris touvla!!!kalh h energeia alla xriazete kai h ylh!!!(mh moy peis twra to gnwsto toy ainstein!!!)thn ylh apo poy tha thn parei to kytaro???pes moy apo poy???apo toys ydatanthrakes???
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-09-06 22:44 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pushhead
    xexexe!!!pantws albert diafvnv me to 1 gr prwteinhs!!einai poly ligo!!!einai san na prospatheis na xtiseis ena spiti xwris touvla!!!kalh h energeia alla xriazete kai h ylh!!!(mh moy peis twra to gnwsto toy ainstein!!!)thn ylh apo poy tha thn parei to kytaro???pes moy apo poy???apo toys ydatanthrakes???
    μα την ύλη την έχεις ήδη!το θέμα είναι να την αξιοποιήσεις σωστά!τα 0.2 γρμ παραπάνω είναι αρκετά για κάποια ενδυνάμωση των συγκεκριμένων μυικών κιλών σου, απο κει και πέρα θες ενέργεια(δεν σου λέω για τον όγκο τώρα σου λέω για γράμμωση των συγκεκριμένων μυικών κιλών σου)
    Παιδιά το έχετε σκεφτεί ότι η παραπάνω πρωτείνη που τρώμε και που νομίζουμε ότι χρειαζόμαστε μπορεί να γίνεται λίπος κι γι αυτό να μην μπορούμε να κάψουμε το αποθηκευμένο(σε όσους τουλάχιστον μπορούνε να το κάψουμε απο μόνοι τους...). Πειραματιστείτε παιδιά δεν κάνει κακό... Κοιτάξτε και μένα που σήμερα μετά απο δυο βδομάδες εγκράτειας χτύπησα πιτόγυρα!άντε... στην υγειά μου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-09-06 07:51 #21
    Προεπιλογή αχ αυτο το λιπος!
    κoiταξτε νομιζω οτι η καλυτερη λυση ειναι να πας για περπατηματακι το πρωι για να χασης λιπος, το εχω κανει νηστικος αλλα συμβαινει αυτο που λεει ο φιλος.Μια αδυναμια, και φτανοντας σπιτι νοιωθω να θελω να κοιμηθω.Χαλι κατασταση.
    Αλλα εδω μπαινει η χημεια! εχω πιει ενα ελληνικο περνοντας ενα λιποτροπικο με τα γνωστα που εχει μεσα και τη να σας πω.Περπαταω 1,30-2,00 ωρες και νοιωθω αυτην την ενταση.
    Να σημειωσω εδω οτι δεν ειμαι λατρης του καφε ,αν πιω καφε θα ειναι μονο για αεροβικη
    ισως για αυτο με πιανει. Βεβαια αν τα παιρνεις αυτα τα συμπληρωματα συνεχεια συνηθιζονται.
    Καλυτερα παυσεις.Οσο για την εφεδρινη. Τη εχω δοκιμασει ποιο πραγματι κανει οτι υποσχετε
    μπορει ομως να εχεις προβληματα με τα χρονια, εξαρτατε τον οργανισμο και τους κυκλους.
    ολα θελουνε σκληρη δουλεια και υπομονη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 23-09-06 01:03 #22
    Προεπιλογή Re: αχ αυτο το λιπος!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο promitheas
    κoiταξτε νομιζω οτι η καλυτερη λυση ειναι να πας για περπατηματακι το πρωι για να χασης λιπος, το εχω κανει νηστικος αλλα συμβαινει αυτο που λεει ο φιλος.Μια αδυναμια, και φτανοντας σπιτι νοιωθω να θελω να κοιμηθω.Χαλι κατασταση.
    Αλλα εδω μπαινει η χημεια! εχω πιει ενα ελληνικο περνοντας ενα λιποτροπικο με τα γνωστα που εχει μεσα και τη να σας πω.Περπαταω 1,30-2,00 ωρες και νοιωθω αυτην την ενταση.
    Να σημειωσω εδω οτι δεν ειμαι λατρης του καφε ,αν πιω καφε θα ειναι μονο για αεροβικη
    ισως για αυτο με πιανει. Βεβαια αν τα παιρνεις αυτα τα συμπληρωματα συνεχεια συνηθιζονται.
    Καλυτερα παυσεις.Οσο για την εφεδρινη. Τη εχω δοκιμασει ποιο πραγματι κανει οτι υποσχετε
    μπορει ομως να εχεις προβληματα με τα χρονια, εξαρτατε τον οργανισμο και τους κυκλους.
    ολα θελουνε σκληρη δουλεια και υπομονη.

    Μπα ας αφήσουμε την εφεδρίνη και οποιοδήποτε άλλο λιποτροπικό... λες με το πρωινό περπάτημα θα κανω δουλεια? Και αν μετά εχεις να πας στο γραφείο? Τρως πρωινό γευμα εκεί? Τη βγαζείς τη μέρα με ενέργεια ή νυστάζεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-11-06 19:51 #23
    Προεπιλογή Re: αχ αυτο το λιπος!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο cap10
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο promitheas
    κoiταξτε νομιζω οτι η καλυτερη λυση ειναι να πας για περπατηματακι το πρωι για να χασης λιπος, το εχω κανει νηστικος αλλα συμβαινει αυτο που λεει ο φιλος.Μια αδυναμια, και φτανοντας σπιτι νοιωθω να θελω να κοιμηθω.Χαλι κατασταση.
    Αλλα εδω μπαινει η χημεια! εχω πιει ενα ελληνικο περνοντας ενα λιποτροπικο με τα γνωστα που εχει μεσα και τη να σας πω.Περπαταω 1,30-2,00 ωρες και νοιωθω αυτην την ενταση.
    Να σημειωσω εδω οτι δεν ειμαι λατρης του καφε ,αν πιω καφε θα ειναι μονο για αεροβικη
    ισως για αυτο με πιανει. Βεβαια αν τα παιρνεις αυτα τα συμπληρωματα συνεχεια συνηθιζονται.
    Καλυτερα παυσεις.Οσο για την εφεδρινη. Τη εχω δοκιμασει ποιο πραγματι κανει οτι υποσχετε
    μπορει ομως να εχεις προβληματα με τα χρονια, εξαρτατε τον οργανισμο και τους κυκλους.
    ολα θελουνε σκληρη δουλεια και υπομονη.

    Μπα ας αφήσουμε την εφεδρίνη και οποιοδήποτε άλλο λιποτροπικό... λες με το πρωινό περπάτημα θα κανω δουλεια? Και αν μετά εχεις να πας στο γραφείο? Τρως πρωινό γευμα εκεί? Τη βγαζείς τη μέρα με ενέργεια ή νυστάζεις?
    κυττα ειναι καλυτερα να ξεκινησεις την πρωινη αεροβικη με καπιο βοηθητικο.
    Τι ποιο απλο απο ενα δυνατο καφε.Μπορεις να χασεις το λιπος σου με το περπατημα, αν ξεπερασεις τα 20 λεπτα. Γρηγορο να ανεβουν οι παλμοι σου, να γινει εκκριση αδρεναλινης.
    Οταν φτασεις σε αυτο το οριο της θερμογενησης τοτε αρχιζει και η λιπολυση.
    Προσωπικα αυτο κανω. Γυρνοντας απο τη πρωινη αεροβικη μου τρωω ενα καλο πρωινο, και μπορω να σου πω οτι ολη μερα ειμαι οκ.
    εχω κανει περπατημα και νηστικος αλλα αποτυχια, ενοιωθα ολη μερα χαλια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-11-06 20:12 #24
    Προεπιλογή
    Φίλε εκτός απο πλάγιους κοιλιακούς κάνε και ραχίαιους γιατί το πραγματικό πρόβλημα είναι απο πίσω σου μιλάει ένας ομοιοπαθείς τώρα πια έχω ρίξει τα πλαϊνά αρκετά και προσπαθώ και για το πίσω μέρος επιπλέον μια καλή διατροφή μυϊκού όγκου θα σε βοηθήσει.
    Congratulations στους Νέους μας Mod
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-11-06 20:14 #25
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη Gasturb

    Εγγραφή
    18-04-2006
    Περ.
    Zimbabwe
    Μηνύματα
    3.660
    Προεπιλογή Re: αχ αυτο το λιπος!
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο promitheas
    εχω κανει περπατημα και νηστικος αλλα αποτυχια, ενοιωθα ολη μερα χαλια.
    χάλια γιατι??
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-12-06 13:47 #26
    Προεπιλογή ASD
    Μπορει να εξαντλησε τον οργανισμο του.
    Impossible in Nothing
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-10-07 21:27 #27
    Προεπιλογή Xάσιμο λίπους
    Χαιρετω την ομαδα του bodybuilding club!Η ερωτηση μου ειναι συγκεκριμενη κ θα προσπαθησω να ειμαι οσο ποιο σαφης γινεται¨)
    Ειμαι σε περιοδο χασιμου λιπους λογο ενος ατυχηματος αποθηκευσα λιπος ετσι λοιπον κανω 3 φορεσ την εβδομαδα βαρη με 40 λεπτα αεροβια κ 2 μερες καθαρα αεροβια καμια φορα μια!Η δουλεια μου ειναι χειρονακτικη!Ειμαι 1.84 100 κιλα!Ελπιζω να μην ξεχασα τιποτα.... Η ερωτηση τωρα παιρνω ξεναδρινη κ μια καθαρη πρωτεινη οχι ορου γαλακτος!Ποτε ειναι η καλυτερα να τα παιρνω?τρωω πρωινο δημητριακα κατα της 1 30 τρωω γευμα κ κατα της 6 παω γυμναστηριο!Κ κατι ακομα να παρω κρεατινη η οχι ?διαβασα τη διατοφη γραμμωσης αλλα μπερδευτικα λιγο με τα γευματα!!ευχαριστω εκ των προτερων κ συνεχιστε τη καλη δουλεια 8) Κ οπως λεμε "καλη ξεκουραση"

    Συγνωμη εαν ειμαι σε λαθος topic αλλα νομιζω οτι εδω ειναι¨)
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 01-11-07 11:01 #28
    Προεπιλογή
    φιλε προμηθεας το σκεπτικό σου είναι εντελώς λάθος!
    Τόσο η διατροφή σου όσο και η προπόνηση σου είναι λάθος σχεδιασμένη.
    Προτείνω να ανοίξεις 2 τόπικ με την προπόνηση και την διατροφή σου στα αντοίστοιχα υποφόρουμ ωστε να μπορέσουμε να αναλύσουμε και διορθώσουμε ξεχωριστά για να μην γίνει και το συγκεκριμένο τόπικ τουρλουμπούκι!
    Και όχι να μην πάρεις κρεατίνη.Ακομα..
    Επείσης πόσο καίρό κάνεις γυμναστική?
    from the beginning
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-11-07 13:27 #29
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστο antonio θα ποσταρω τωρα στα αναλογα topic!Οφειλω να πω οτι με συγκλονισε η απαντηση σου!Βεβαια στη διατροφη δεν εβαλα μεσα ποτε πινω τη πρωτεινη οπου ειναι ενδιαμεσα στα γευματα κ μετα την προπονηση αλλα θα μιλησω ειδικοτερα στο post!Τωρα στην ερωτηση σου ποσο καιρο γυμναζομαι οπου ειναι συμαντικο το ξεχασα...ειχα μια παυση απο νοεμβριο μεχρι τελη απριλιου κ μετα ξεκινησα αρχες μαιου σταματησα τον αυγουστο κ αποι αρχες σεμπτεμβρη ειμαι στους ρυθμους που σου περιεγραψα!Οκ συνεχεια στα αναλογα topic
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-11-07 13:56 #30
    Προεπιλογή
    επομένως η συνολική σου εμπειρία-σχέση με την γυμναστική μετράει κάποιους μήνες?
    from the beginning
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 18 ΠρώτηΠρώτη 123412 ... ΤελευταίαΤελευταία