Σελίδα 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 256 έως 263 από 263
  1. 04-10-10 19:28 #256

    Εγγραφή
    18-07-2009
    Μηνύματα
    3.435
    Προεπιλογή
    φιλε πατατοκεφτε καταλαβαινω οι εχεις ενα αλφα lifestyle αυτη τη στιγμη και δεν ειναι ευκολο να κανεις στροφη 180 μοιρων και να αρχισεις να τρως μονο τα σωστα φαγητα.και ετσι ειναι.δυστυχως παντα οι κατα καιρους "ειδικοι" θεωρουν οτι ειναι ευκολο (ειδικα οταν κρυβονται πισω απο την ανωνυμια του pc τους) να πουν σε καποιον τρωγε μονο βρωμη,αυγα,γακοπουλα,στηθος κοτοπουλο,σολωμο,καστανο ρυζι,λαχανικα,φρουτα και γλυκοπατατα απο κει που εχεις συνηθισει να τρως μονο μιλκο,αμιτα μοσιον,σουβλακια,κρουασαν και μαγειρευτο φαι του σπιτιου.

    εγω εχω περασει απο τη δικη σου θεση πριν πολλα χρονια.περαν των ομαδικων αθληματων(μπασκετ κτλ) δεν πηγαινα γυμναστηριο και ετρωγα ο,τι να'ναι.τωρα που κανω αγωνιστικο bodybuilding κανω το ακριβως αντιθετο,αλλα η διατροφη μου προαρμοζοταν και ακομα προσαρμοζεται μερα με τη μερα,μηνα με το μηνα,χρονο με το χρονο.δεν πεταξα τα πατατακια και πηρα βρωμη σε μια μερα.

    οπως και να'χει ακομα κι αν οντως σου ειναι τοσο δυσκολο να αποχωριστεις η να μειωσεις καπως τις πιτες,δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραματα ως προς το να δεις αποτελεσματα στο γυμναστηριο.εγω πιστευω πως απλα στο γυμναστηριο δεν βαζεις καθολου ενταση.δεν κουραζεσαι δηλαδη.μην περιμενεις να δεις αποτελεσματα αν δεν κουραστεις.τα 30-35 λεπτα αεροβια ειναι οκ(αλλα να τα κανεις ΜΕΤΑ τα βαρη) αρκει να βαζεις ενταση.αν πχ περπατας αντι να τρεχεις μην περιμενεις σπουδαια αποτελεσματα.το ιδιο και στα βαρη.πρεπει να κανεις μικρα διαλειμματα και να πιεζεσαι ωστε οι τελευταιες 2 επαναλ να βγαινουν δυσκολα.

    αν το κανεις αυτο και φτυνεις αιμα στο γυμναστηριο και φευγεις μουσκεμα,τα πρωτα αποτελεσματα δε θα αργησουν να φανουν,και οταν αυτο γινει τοτε θα σου αρεσει αυτο που θα βλεπεις και αυτο θα σου δωσει κινητρο να κανεις καποιες διορθωσεις ακομα στη διατροφη σου.
    κακα τα ψεμματα.βαριεσαι και συ και ολοι οι υπερβαροι/αρχαριοι γιατι απογοητευεστε λογω ελειψης αποτελεσματος στην αρχη και μετα το πρωτο τριμηνο το πολυ τα παρατατε.been there,done that.ειχα κανει πολλες αποπειρες διαιτας οταν ημουν μικρος και παντα τα παραταγα γιατι δεν εβλεπα αποτελεσματα παρα τις μικροστερησεις που εκανα τοτε(γιατι τοτε μου φαινονταν στερησεις).

    οταν ομως μια μερα ειπα "οκ ως εδω ηταν" και αρχισα να κανω πολυωρη γυμναστικη με τρελη ενταση,εχασα 19 κιλα σε 1μιση μηνα,αν και δεν εκανα τελεια διατροφη(αλλωστε δεν ειχα και τις γνωσεις τοτε).ολοι μπορουν να αλλαξουν,αρκει να το θελουν.

    καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου


    Υγ.the gravijia δεν ξερω για το δικο σου συκωτι και τα νεφρα σου,αλλα τα δικα μου ειναι σε αριστη κατσταση(και πολλων αλλων που ξερω και που πανε γυμναστηριο και τρωνε περισσοτερη πρωτεινη απο το μεσο ανθρωπο).
    οποτε θα σε παρακαλουσα να μην γενικευεις τις δικες σου εμπειριες γιατι δημιουργεις λανθασμενες εντυπωσεις και παιρνεις στο λαιμο σου αρχαριους με αυτα που λες.και αυτο ειναι κατι που κανεις συνεχεια.
    και γενικα δεν μπορω να καταλαβω πως ενω δεν εχεις καθολου ξεκαθαρη αποψη των πραγματων και ενω εχεις καθε μερα 1002 αποριες και ρωτας οποιονδηποτε αγωνιστικο η εστω παρα πολυ γυμνασμενο η καποιον γνωστη επι της διατροφης (τυπου αντρικος) να σου πουν το προγραμμα γυμναστικης και διατροφης τους,παρολα αυτα πολλες φορες σε εχω πετυχει να εισαι απολυτος ειτε με αρχαριους ειτε με αλλους συμφορουμιτες στα log τους.
    ειναι λιγο αντιφατικο βλεπεις να στελνεις pm σε καποιον και να τον ρωτας "τι να κανω για να χασω λιπος?" και να πηγαινεις να του γραφεις στο log του με απολυτο υφος "τρως παρα πολυ πρωτεινη".
    νομιζω λιγη συνεση δε βλαπτει.
    αυτα απο μενα
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-10-10 19:38 #257
    Προεπιλογή
    Σωστός ο Savage,κι εγώ κάποτε έτρωγα 7-8000 θερμίδες ΜΟΝΟ σαβούρα και φυσικά δεν ξύπνησα την επόμενη μέρα κι έκανα διατροφή bodybuilding.Σταδιακά βλέποντας τα αποτελέσματα και τους καρπούς των κόπων μου ήθελα(και θέλω) όλο και καλύτερα.
    Επίσης σε περίπτωση που σου φαίνονται πολλά τα κιλά που έχεις να χάσεις,διάβασε το φόρουμ και θα καταλάβεις για τι ΤΟΝΟΥΣ λίπους μιλάμε.Ενδεικτικά εγώ έχασα 75στρογγυλά.Οπότε κι εσύ μπορείς να τα χάσεις
    Καλή επιτυχία
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-10-10 19:59 #258
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη gym

    Εγγραφή
    14-06-2009
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    12.643
    Προεπιλογή
    σε καποια θεματα πρεπει να ειμαστε απολυτοι...το ολο θεμα ειναι να το παρεις αποφαση...
    εμεις εδω ουτε ανωνυμοι ΄΄ειδικοι΄΄ ειμαστε ουτε θελουμε να το αποδειξουμε καποιοι η καλυτεροι...απλα αν εσυ βοηθηθεις εστω κ τοοοοσο λιγο απο ολα αυτα κ το παρεις αποφαση αυτο ειναι κερδος...

    θα επρεπε να ξερουμε ολοι οτι ο καθενας ειναι διαφορετικος(απο προσωπικοτητα,δυναμη θελησης μεχρι προσωπικο χρονο κ διαθεση...)...δηλαδη καποιος μπορει να εχει χρονο κ να χτυπιεται στο γυμναστηριο κ να δει τρελα αποτελεσματα μεσα σε μικρο χρονικο διαστημα κ χωρις διατροφη γιατι απλα θα καιει πιο πολλα απο οσα τρωει...καποιος αλλος ομως μπορει ουτε τον χρονο να θελει να διαθεσει ουτε την διατροφη να αλλαξει...εκει πρεπει να βρεθει η χρυση τομη...κατα την γνωμη μου!
    οποτε προσπαθησε να τα βαλεις κατω κ θα δεις οτι μονος σ θα βρεις τον δρομο σ....κανενας ανωνυμος ΄΄ειδικος΄΄ δεν θα σ πει κανε αυτο η το αλλο...
    εσυ ξερεις τι εισαι ικανος να κανεις...
    εσυ ξερεις στο κατω κατω το πως κυλαει η ζωη σ κ τι περιθωρια εχεις για να προσθεσεις σε αυτην την γυμναστικη...
    απλα κατσε σκεψου το ποσο πιο υγιης θα εισαι...

    το αν ημουν αποτομη ειναι γιατι ατομα που δεν το εχουν βαλει ακομα στο μυαλο τους θελουν μια εντονη αφυπνιση να το πω ετσι....
    αυταααα!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-10-10 22:26 #259
    Προεπιλογή
    παιδια αν μπορειτε λιστε μου καποιεσ αποριες...ειμαι 18 χρονων στα 17 ειχα φτασει τα 90 κιλα αλλα απο βλακειεσ που ετρωγα,ξεκινισα γυμναστιριο και τωρα ειμαι 70 κιλα,και καλογιμνασμενος απλα εκει που ειναι το προβλιμα ειναι στιν κοιλια γτ απο οσα ξερω και εχω διαβαση το λιπος τησ κοιλιασ(υποδοριο)χανετε πολυ δυσκολα...μπορειτε να με βοηθισετε να το χασω και να φτιαξω κοιλιακουσ?? ευχαριστω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-10-10 22:35 #260
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο thegravijia Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως ειπε και ο lee priest
    -fuck the model look - be fat and happy you will die anyway-
    Σεληνιαστηκα τωρα! θεικο!
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-10-10 02:46 #261
    The Blacksmith
    Το avatar του χρήστη Tasos Green

    Εγγραφή
    10-05-2010
    Περ.
    Kepler 22-b
    Μηνύματα
    3.465
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγνωμη αλλα θα ειμαι λιγο ωμη....
    εισαι 23 κ βαριεσαι να ακνεις κατι για ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ ΣΟΥ?
    γνωμη μ : οση γυμναστικηκ αν κανεις αν δεν σταματησεις να δινεις στο σωμα σ σκαρτο καυσιμο να το πω ετσι...ολο θα πηγαινει αλλα πολυ πολυ πολυυυυυυυ αργα...!!!!!!γιατι δεν θες να ξεκινησεις σοβαρα?η ζυγαρια δεν εχει κατεβει γιατι πολυ απλα στο γυμναστηριο δεν νομιζω οτι αυτες τις 3 - 5 φορες που λες λιωνεις...!γιατι αν ελιωνες θα ελεγς σιγα μην φαω κ παει τοση δουλεια τζαμπα...ετσι ειναι...αν προσπαθησεις πραγματικα δεν θα σ πηγαινει η καρδια να φας πιτες καθημερινα!δεν παιζει αυτο!
    ακου...παρτο αποφαση κ πες....θελω κατι για μενα?να δειχνω πιο υγεια ρε παιδι μ ?να ειμαι κ εμφανισιακα πιο καλα?
    αν ΝΑΙ...τοτε την επομενη φορα που θα πας γυμναστηριο πηγαινε κ πιασε τον γυμναστη...οσο ασχετος κ αν ειναι αν του πεις πες μου πως να κανω σωστα θα ανγκαστει να σ πει...δειξε ενδιαφερον...κ αν σ πει τιποτα κουλο πες το εδω μηπως κ μπορεσουμε να βοηθησουμε!
    αλλα ΔΙΑΤΡΟΦΗ...δεν λεω διαιτα να στερεισαι...διατροφη....εχεις τοσες μα τοσες επιλογες...ακομα κ εξω που θα εισαι....απλα θεληση να εχεις ....
    αυτα!
    αντε καθε μερα σουβλακια κ πιτουλες κ @κατουλες!!!!!!!

    φιλικα παντα ναι?????????
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gym Εμφάνιση μηνυμάτων
    σε καποια θεματα πρεπει να ειμαστε απολυτοι...το ολο θεμα ειναι να το παρεις αποφαση...
    εμεις εδω ουτε ανωνυμοι ΄΄ειδικοι΄΄ ειμαστε ουτε θελουμε να το αποδειξουμε καποιοι η καλυτεροι...απλα αν εσυ βοηθηθεις εστω κ τοοοοσο λιγο απο ολα αυτα κ το παρεις αποφαση αυτο ειναι κερδος...

    θα επρεπε να ξερουμε ολοι οτι ο καθενας ειναι διαφορετικος(απο προσωπικοτητα,δυναμη θελησης μεχρι προσωπικο χρονο κ διαθεση...)...δηλαδη καποιος μπορει να εχει χρονο κ να χτυπιεται στο γυμναστηριο κ να δει τρελα αποτελεσματα μεσα σε μικρο χρονικο διαστημα κ χωρις διατροφη γιατι απλα θα καιει πιο πολλα απο οσα τρωει...καποιος αλλος ομως μπορει ουτε τον χρονο να θελει να διαθεσει ουτε την διατροφη να αλλαξει...εκει πρεπει να βρεθει η χρυση τομη...κατα την γνωμη μου!
    οποτε προσπαθησε να τα βαλεις κατω κ θα δεις οτι μονος σ θα βρεις τον δρομο σ....κανενας ανωνυμος ΄΄ειδικος΄΄ δεν θα σ πει κανε αυτο η το αλλο...
    εσυ ξερεις τι εισαι ικανος να κανεις...
    εσυ ξερεις στο κατω κατω το πως κυλαει η ζωη σ κ τι περιθωρια εχεις για να προσθεσεις σε αυτην την γυμναστικη...
    απλα κατσε σκεψου το ποσο πιο υγιης θα εισαι...

    το αν ημουν αποτομη ειναι γιατι ατομα που δεν το εχουν βαλει ακομα στο μυαλο τους θελουν μια εντονη αφυπνιση να το πω ετσι....
    αυταααα!!!!!
    να σου κανω πρωταση γαμου? η εισαι ηδη παντρεμενη? μια τετοια γυναικα ψαχνω .....
    Sometimes you have to pretend the fool, to fool the fool that takes you for fool !
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-10-10 14:38 #262
    Προεπιλογή
    Γεια σας παιδιά,

    έπαθα ένα τράβηγμα στον αχίλειο τένοντα και λέω για ένα διάστημα να σταματήσω το τρέξιμο σε διάδρομο και το ποδήλατο που έκανα ως τώρα ως αερόβια ασκηση τα πρωινά.
    Με ποια αερόβια ασκηση θα μου προτείνατε να αντικαταστίσω τις παραπάνω?
    Με κωπηλατική ίσως?

    Ευχαριστώ πολύ εκ των πρωτέρων,

    Άγγελος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 11-05-11 16:26 #263
    Προεπιλογή
    Οσο πιο πολυ αεροβια τοσο καλυτερο ετσι?Δηλαδη δεν υπαρχει προβλημα καταπονησησ οπωσ ασ πουμε αν γυμναζεις 3 φορες τη βδομαδα τις ιδιες μυικες ομαδες?Εγω τρεχω 5 φορες τη βδομαδα 40min(γυρω στα 6km).Ειναι καλα πιστευετε?Γιατι εχω κ αρκετο λιπος λογω λαλακισμενης διαιτας που με ταλαιπωρει χρονια κ πασχιζω να το βγαλω απο πανω μου
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 18 από 18 ΠρώτηΠρώτη ... 8161718