Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 25
  1. 10-11-13 22:28 #1

    Εγγραφή
    21-01-2013
    Περ.
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    9
    Προεπιλογή Κολπική μαρμαρυγή λόγω Ψευδοεφεδρίνης;
    Παιδιά Καλησπέρα, Παρακαλώ διαβάστε το!
    Είμαι 31 χρονών και γυμνάζομαι ένα χρόνο τώρα συστηματικά,Πριν 11 Μέρες Βγήκαμε με ένα φίλο ήπιαμε κ Φάγαμε πολύ.
    Γύρισα σπίτι και όπως ηταν αναμενόμενο ύστερα από το πολύ κρασί έβγαλα τα συκώτια μου,σουρωμένος όπως ήμουν έπεσα για ύπνο και αυτό ήταν...την επόμενη μέρα ξύπνησα με (κολπική μαρμαρυγή)!!!
    Ποτέ στην ζωή μου δέν είχα κάποιο πρόβλημα!Ξεκινόντας λοιπόν το πρόβλημα με την μαρμαρυγή Δεν πρόλαβα να πάω εντος 48 ωρων για ανάταξη γιατι δεν ήξερα κάν τι μου συνεβαινε, και έτσι προσπαθώ τωρα να ανατάξω με μια φαρμακευτική αγωγη που μου έχει δώσει ο γιατρός που με παρακολουθή.
    Εδω και μια εβδομάδα τουλάχιστον παιρνω την αγωγη αλλα η καρδια μου ακλόνητη δεν λέει να ανατάξει.
    Ο γιατρος αφου λοιπόν απόρησε μίλησε με ένα αρυθμιολόγο ο οποίος αφού συζητήσανε την περίπτωση μου του είπε να κοιτάξει αν τα συμπληρώματα που επερνα ειχε κάποιο απο αυτά ψευδοεφεδρίνη. Η ψευδοεφεδρίνη λέει προσκολλάτε στο μυοκάρδιο και εμποδίζει την αγωγή που παίρνω τώρα να δράσει.
    Τα Συμπληρώματα που έπαιρνα ήταν Πρωι 1 Scoop Anotest, αν είχα προπόνηση πριν το μεσημέρι 1 Scoop cyclone maximuscle και πριν την προπόνηση assault no.Αυτά!Αν δεν είχα προπόνηση μονο anotest και το βράδυ καθαρή πρωτεΐνη την biotech usa.
    Υπάρχει σε κανένα απο αυτά τα συμπληρώματα ψευδοεφεδρινη? (Anotest Muscletech, Cyclone maximuscle, Assault musclefarm, isolate biotech usa).
    Παιδιά όποιος ξέρει κάτι ή είχε ανάλογη εμπειρία ας μιλήσει γιατί γέρασα μέσα σε μια νύχτα, αφήστε που έχω ανέλπιστη.
    Ευχαριστώ Πολύ!
    Είμαστε ότι Τρώμε!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-11-13 23:31 #2
    Προεπιλογή
    ψευδοεφεδρινη η πρωτεινη απλα δεν ειχε γιατι αλλη ειναι η δουλεια της.τα αλλα δεν ξερω,ισως σε κανα τσιτωτικο που επαιρνες να ειχε κατι τετοιο.καλα κ πως εγινε κ ξυπνησες με προβλημα στην καρδια μετα απο ξενυχτι???δεν μπορω να το καταλαβω απο τη μια στιγμη στην αλλη.αθλεισαι κανονικα?τουλαχιστον πριν το συμβαν?δεν το χωραει ο νους μου ενας ανθρωπος που γυμναζεται συστηματικα να παθαινει θεμα με την καρδια.
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-11-13 23:49 #3

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    χωρις να εχω γνωση στο θεμα, καλο θα ηταν να κοιταξεις αν εχει καποιος συγγενης ιστορικο και δεν το ξερεις
    η αν ειχες παλαιοτερες εξετασεις καρδιας να ξερεις αν το ειχες απο παλαιοτερα ή ποτε το απεκτησες (γιατι μεσα σε μια νυχτα δεν ειναι δυσκολο να γινει κατι τετοιο?)
    επισης εχεις θυροειδη, ή πνευμονοπαθεια?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-11-13 23:55 #4
    Προεπιλογή
    απο οτι ξερω αναταξη μπορουν να σου κανουν ακομα και μετα απο 48 ωρες αρκει να γινει πρωτα ενα διοισοφαγειο υπερηχογραφημα και να ναι καθαρο..αν δλδ δν πιασει φαρμακευτικα υπαρχει η δυνατοτητα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-11-13 23:57 #5
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ανδρεας Εμφάνιση μηνυμάτων
    χωρις να εχω γνωση στο θεμα, καλο θα ηταν να κοιταξεις αν εχει καποιος συγγενης ιστορικο και δεν το ξερεις
    η αν ειχες παλαιοτερες εξετασεις καρδιας να ξερεις αν το ειχες απο παλαιοτερα ή ποτε το απεκτησες (γιατι μεσα σε μια νυχτα δεν ειναι δυσκολο να γινει κατι τετοιο?)
    επισης εχεις θυροειδη, ή πνευμονοπαθεια?
    και αυτο ναι γινεται μεσα σε μια νυχτα..και νομιζω δν τιθεται και θεμα οικογενειακου ιστορικου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-11-13 00:29 #6

    Εγγραφή
    21-01-2013
    Περ.
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    9
    Προεπιλογή
    Αθλούμε 3 φορές την εβδομάδα!Πρίν το Συμβάν είχα να γυμναστώ μια εβδομάδα.
    Ιστορικό δεν υπάρχει στην οικογένεια ούτε σε μένα. Απο εξετάσεις έκανα αυτές τις μέρες Τα πάντα.
    Αίματος, Θυροειδή, ζαχάρου, Ακτινολογικές, Υπερύχους, Τρίπλεξ. Δεν μου Βρισκουν το παραμικρό ψεγάδι.
    Αφορμη για όλα ήταν μια κρεπάλη κι απο τότε παιδεύομαι και δεν ξέρω πως θα τελίωσει αυτο πράγμα.
    Είμαστε ότι Τρώμε!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-11-13 23:50 #7
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    αν δεν το γραφει στην ετικετα...μπορεις να πας απο ενα σκουπ στο χημειο...να διαπιστωσεις τ στο εκανε αυτο?!...
    κατι αλλο τοσα χρονια παλιοτερα ειχες παρει εφεδρινη...η τιποτα αλλο με παρόμοια επιδραση στην καρδια?..

    με ενα googlarisma παντως βρήκα αυτο-->
    Λιγότερο συχνές αιτίες
    Υπερθυρεοειδισμός (υπερδραστήριος θυρεοειδής)
    Περικαρδίτις (φλεγμονή του εξωτερικού στρώματος της καρδιάς)
    Σε τουλάχιστον 10% των περιπτώσεων, καμία υποκείμενη καρδιοπάθεια δεν ανευρίσκεται. Σε αυτές τις περιπτώσεις, ή κολπική μαρμαρυγή μπορεί να σχετίζεται με αλκοόλ, κατάχρηση καφέ, ορισμένα φάρμακα, ηλεκτρολυτικές η μεταβολικές διαταραχές, η σοβαρές λοιμώξεις. Τέλος υπάρχουν περιπτώσεις οπού καμία αιτία δεν ανευρίσκεται. Πρόσφατα έχει βρεθεί ότι αιτία της κολπικής μαρμαρυγής μπορεί να είναι η φλεγμονή.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη amateur666 : 12-11-13 στις 23:54
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-11-13 10:39 #8

    Εγγραφή
    21-01-2013
    Περ.
    Χαλκίδα
    Μηνύματα
    9
    Προεπιλογή
    Σε Ευχαριστώ amateur Για την απάντηση καθώς και για την ερεύνα σου.
    Το Γιατί παρουσίασα μαρμαρυγή μπορώ να το προσδιορίσω λίγο πολύ γιατί και κατάχρηση αλκοόλ έκανα εκείνη την μέρα και πριν λίγες μέρες πριν το συμβάν είχα περάσει γαστρεντερίτιδα.
    Το Ερώτημα και η έρευνα που έκανα για την εφεδρίνη ήταν γιατί ενώ όλες οι εξετάσεις με θελαν υγιέστατο, η καρδιά αντιστεκόταν στα αντιαρυθμικα φάρμακα που έπαιρνα για ανατάξω και δεν έλεγε να ανατάξει.
    Επισκέφθηκα ένα άλλο καρδιολόγο εχθές όμως ο οποίος ακούγεται πως είναι πολύ καλός και μου διόρθωσε την φαρμακευτική αγωγή που μου είχαν δώσει γιατί ήταν λάθος η δοσολογίες. Τώρα ελπίζω πως θα ανατάξω Σύντομα.
    *Προσοχή στις κραιπάλες παιδιά, έστω κι αν γίνονται μια στο τοσο*!
    Είμαστε ότι Τρώμε!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-11-13 11:46 #9
    Προεπιλογή
    Tο nurofen "cold & flu" εχει υδροχλωρική ψευδοεφεδρίνη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-11-13 19:19 #10
    Προεπιλογή
    κατ' αρχήν περαστικά στον Βαγγέλη

    θα ήθελα να μάθω τι εννοούμε με τον όρο "κατάχρηση καφέ"

    εγώ που πίνω ένα Νες Cafe το πρωί και ένα το απόγευμα είναι κατάχρηση;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-11-13 19:23 #11
    Προεπιλογή
    με τη λογικη να το πας δυο καφεδες μονο καταχρηση δεν ειναι.
    4 κ πανω για'μενα θεωρειται καταχρηση.
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-11-13 23:47 #12
    Το avatar του χρήστη amateur666

    Εγγραφή
    08-02-2011
    Περ.
    Τσερνομπιλ
    Μηνύματα
    1.735
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy Εμφάνιση μηνυμάτων
    κατ' αρχήν περαστικά στον Βαγγέλη

    θα ήθελα να μάθω τι εννοούμε με τον όρο "κατάχρηση καφέ"

    εγώ που πίνω ένα Νες Cafe το πρωί και ένα το απόγευμα είναι κατάχρηση;
    πιστεύω ειναι υποκειμενικο..

    αλλα δυο καφεδες δεν ειναι τπτ...αν σκεφτεις οτι εγω εχv πιει σε μια μερα 4 red bull k 2 εσπρεσακια..
    Αυτή τη στιγμή, κάποιοι ερωτεύονται...
    κάποιοι χωρίζουν.......
    και κάποιοι έχουν ήσυχο το κεφάλι τους...


    https://www.youtube.com/watch?v=JGwWNGJdvx8
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-11-13 01:02 #13
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο just chris Εμφάνιση μηνυμάτων
    με τη λογικη να το πας δυο καφεδες μονο καταχρηση δεν ειναι.
    4 κ πανω για'μενα θεωρειται καταχρηση.
    Ενας βιολογος μου ειχε πει οτι πανω απο ενας καφες την εβδομαδα θεωρειται καταχρηση Απλα εσυ εχεις αποκτησει ανοχη και οι 2 την ημερα δε σε πιανουν

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-11-13 19:53 #14
    Προεπιλογή
    αν ενας καφες την εβδομαδα ειναι καταχρηση τασε,εγω ειμαι ultra αρχιπρέζακας της καφεινης με 3 καφεδες την ημερα.
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-11-13 20:14 #15
    Banned
    Εγγραφή
    20-03-2013
    Μηνύματα
    731
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο just chris Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν ενας καφες την εβδομαδα ειναι καταχρηση τασε,εγω ειμαι ultra αρχιπρέζακας της καφεινης με 3 καφεδες την ημερα.
    ΧΑ χα χα χα μια από τα ιδια....
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία