Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 20 από 20
  1. 07-04-15 18:07 #16
    Προεπιλογή
    Φαε μια χουφτα σταφιδες ξερες και δες πως θα αισθανεσαι μετα απο 10-15 λεπτα. Μην με ρωτησεις για ερευνες, ουτε καν που το εμαθα. Δοκιμασε το, μπορει να σε βοηθησει
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-04-15 19:28 #17
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Nικόλα για τις σταφίδες έχω ξανακούσει...άλλοι λένε για φουσκώματα με σταφίδες τέσπα...αν φας μια σακούλα χαίρω πολύ.


    Αδερφέ αν δεις και συνεχίζεται κάνε καμία εξέταση για κανένα μικρόβιο, το ελικοβακτηρίδιο του πυλωρού είναι το πιο σύνηθες.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-04-15 20:06 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sailim Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως το ιδιο επαθα και εγω, αλλα οχι απο αγχος. Ξεκινησε αλλα απο ίωση..
    Γενικά απαγορευεται ο καφες, το τσιγαρο, η σοκολατα, τα εσπαριδοειδη, το αλκοολ.. Παιρνω γαστροπροστατευτικά εδω και ενα μήνα, που σταδιακα θα τα μειώνω.
    Για τις φυτικές ίνες δεν το ηξερα, ουτε οτι η θεραπεία διαρκεί 2 μηνες. Αποφεύγεις και τη βρώμη;
    ναι την εχω κοψει γιατι εχει φυτικες ινες.
    ειναι και αλλα που εχω κοψει αλκολ σοκολατα καφες ενοοειτε μαχαιρι το σκιζει το στομαχι και κατι αλλα.
    κοιτα ετσι μου ειπε ο γιατρος που πηγα σημερα οσο αφορα για την δικια μου περιπτωση 3 μηνες συνολο απο παρασκευη που μπαινω στον δευτερο μηνα που μειωσε απο 4 χαπακια σε 3 και τον μεθεπομενο μηνα δηλαδη τον τριτο μηνα απο τι μου ειπε μερα παρα μερα τα χαπακια.
    παλι καλα που δεν εχω και το ελικοβακτηριδιο του πυλωρου βγηκα αρνητικος στην γαστροσκοπηση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-04-15 20:08 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nive Εμφάνιση μηνυμάτων
    Aδερφέ cool ....το ξέρω πως στα λόγια είναι εύκολο αλλά η σύγχρονες παθήσεις είναι στρεσογενείς!!
    Και`γω από στρες το`χω πάθει αλλά ευτυχώς για πολύ λίγο καιρό, ήμουν πρησμένος και δεν μπορούσα να ενεργηθώ για 4 ημέρες που έχω σταθερό κύκλο και έφτασα σε σημείο να πάρω προβιοτικά.

    Γιαουρτάκι ή γάλα ξέρω δίνουν σε καούρες-φουσκώματα.

    υ.γ. Με το καλό φίλε, μην αγχώνεστε είναι το χειρότερο.
    ευχαριστω για τα καλα σου λογια.
    μωρε εγω χαλαρος ειμαι αλλα ξερεις τις γυναικες αμα παθουν κριση και βαρεσει το καμπανακι σου μεταδιδουν το αγχος.
    νταξει τωρα αφου καναμε τις απαραιτητες εξετασεις και ειμαστε καλα δεν εχω καποιο προβλημα για παιδι ειναι θεμα χρονου.

    οσο για το αλλο γαλα και γιαουρτια 2%λιπαρα απαγορευοντε τροφες οσο αφορα την κατασταση μου με λιπαρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-04-15 20:24 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο dio32 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι την εχω κοψει γιατι εχει φυτικες ινες.
    ειναι και αλλα που εχω κοψει αλκολ σοκολατα καφες ενοοειτε μαχαιρι το σκιζει το στομαχι και κατι αλλα.
    κοιτα ετσι μου ειπε ο γιατρος που πηγα σημερα οσο αφορα για την δικια μου περιπτωση 3 μηνες συνολο απο παρασκευη που μπαινω στον δευτερο μηνα που μειωσε απο 4 χαπακια σε 3 και τον μεθεπομενο μηνα δηλαδη τον τριτο μηνα απο τι μου ειπε μερα παρα μερα τα χαπακια.
    παλι καλα που δεν εχω και το ελικοβακτηριδιο του πυλωρου βγηκα αρνητικος στην γαστροσκοπηση.
    Ολοι αυτοι οι τροφικοι περιορισμοί δυσκολευουν λίγο στο τι να παραγγείλεις στις εξόδους..
    Τελικα οτιδηποτε καταναλωνουμε εξω, επιβαρυνει το στομάχι...(καφες, πορτοκαλαδες, μπυρες, κρασι, σοκολατα, κακάο...)
    Για τη βρώμη είχα διαβασει οτι ειναι φιλικη με το στομαχι...
    Κατι περισσοτερο θα ξερει ο γαστρεντερολόγος ομως
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12