Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 46
  1. 08-04-10 14:16 #16
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Αν μπορεις κανε ενα edit και γραψε και τα επιτρεπτα ορια να δουμε που εισαι.Στον ενδοκρινολογο πηγες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-04-10 12:14 #17
    Προεπιλογή
    TSH ειναι μεχχρι 4 και τα αντιθυραιοσφαιρικα αντισωματα ως 200 τα υπολοιπα ειναι καλα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-04-10 13:40 #18
    Προεπιλογή
    Eισαι σοβαρος και ζητας διαγνωση μεσω Inet,δες τις Φ.Τ που δινει το μικροβιολογικο εργαστηριο,δες τις τιμες σου και συγκρινε...και προφανως κοβεις τα παντα απο συμπληρωματα και επαναλαμβανεις τις εξετασεις σε 1-2 μηνες..και τα περισσοτερα λιποδιαλυτικα τουλαχιστον συνηθως επηρεαζουν τον θυροειδη..
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-04-10 18:13 #19
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sctp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eισαι σοβαρος και ζητας διαγνωση μεσω Inet,δες τις Φ.Τ που δινει το μικροβιολογικο εργαστηριο,δες τις τιμες σου και συγκρινε...και προφανως κοβεις τα παντα απο συμπληρωματα και επαναλαμβανεις τις εξετασεις σε 1-2 μηνες..και τα περισσοτερα λιποδιαλυτικα τουλαχιστον συνηθως επηρεαζουν τον θυροειδη..
    Φιλε δε ψαχνω διαγνωση απλα επειδη μεσα εδω υπαρχουν ατομα που γνωριζουν ηθελα να μου πουν αν ειναι λιγο ανεβασμενο μπορει να νε απο τους λιποδαλυτες και να κανω μια παυση να δω αν ειναι πολυ ανεβασμενο να το ψαξω ποιο εντατικα γιατι βρισκομε και σε νησι και εδω οι γιατροι δεν ειναι και πολυ καλοι και σιγουρα μολις ακουσουν για συμπληρωματα θα φερουν τη καταστροφη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-04-10 23:36 #20
    Προεπιλογή
    Και γιατρος της πρωτευουσας να ειναι,αν ακουσει συμπληρωματα θα σου πει κοψτα 2 μηνες τουλαχιστον,επαναληψη τις αιματολογικες και απο εκει και περα βλεποντας και κανοντας..και γιατρους δεν εχει το φορουμ απο οσο γνωριζω,το μονο που μπορουν να σου πουνε οι περισσοτεροι ειναι αποψεις για το ποσο καλο η κακο ειναι ενα συμπληρωμα βασει προσωπικης εμπειριας.
    Carbs "Burn Them Or Wear Them"
    DoggCrapp follower
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-06-10 10:41 #21
    Προεπιλογή
    οτι παρεις δεν επειρεαζει καθολου τον θυροειδη σου (εκτος απο μερικα θερμογενετικα λιποτροπικα τα οπια το αναφερουν στην ετικετα), το μονο που πρεπει να κανεις ειναι οσο εισαι στην αρχη που περνεις γρηγορα μιηκη μαζα να πηγενεις στον γιατρο να σου διναμονει τα χαπια ( το λεω αφου μου το εχει πει πρωτα ο γιατρος μου )
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-06-10 15:32 #22
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    μεινε μακρια απο λιποδιαλητικα με Τ2
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-06-10 18:58 #23
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2008
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    875
    Προεπιλογή
    Ο θυροειδής δεν εξαρτάται μόνο από τα συμπληρώματα , εξαρτάται και από την προπόνηση , από την διατροφή και από την πνευματική κατάσταση. Επίσης μία μόνο τσιμπημένη μέτρηση δεν σημαίνει παθολογική κατάσταση, απλά θέλει παρακολούθηση .
    Όντως πολλά συμπληρώματα γράφουν περί θυροειδή, και αυτό έχει μία αλήθεια, αλλά προσωπικά θεωρώ ότι εμπεριέχει και λίγο marketing αυτό το θέμα , αφού για να έχει παρενέργειες κάτι πρέπει να είναι και αποτελεσματικό. Προφανώς αν κόπτονταν τόσο πολύ οι εταιρίες που τα διαθέτουν για την υγεία μας δεν θα τα έβγαζαν καν στο εμπόριο αφού και θυροειδή να μην έχεις μπορείς να κάνεις εύκολα υπερδοσολογία. Μου θυμίζει παλιότερα το ECA stack για όσους θυμούνται που έλεγε ότι δεν συνιστάται σε καρδιοπαθείς , λες και μόνο αν είσαι καρδιοπαθής μπορείς να έχεις παρενέργειες από σχετικά σκευάσματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-06-10 01:30 #24
    Το avatar του χρήστη Antonis Giannoulis

    Εγγραφή
    23-04-2009
    Περ.
    ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    356
    Προεπιλογή
    Παντως πιστευω το μοναδικο συμπληρωμα που επιρεαζει αμεσα τον θυροειδή ειναι οι guggulsterones.. ειναι ενα βότανο που αυξάνει την λειτουργεία του θυροειδη και υποτίθεται εχεις περισσότερες καυσεις.
    Επισης χρησιμοποιείται σαν αποκατάσταση μετα απο θεραπεια με θυροξινες ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-01-11 18:16 #25
    Προεπιλογή
    ρε παιδεια να σας πω την αληθεια απο τοτε που χα κανει τις εξετασεις και ειχα ανεβασμενη το θτροειδη δε ξανακανα αλλα δεν εχω κανενα απο τα παραπανω συμπτωματα και πηρα 3-4 κιλα λογικα ολο το καλοκαιρι σουβλακια και βαφλες και με ενα μηνα διατροφη και χωρις συμπληρωματα εχασα κοντα στο 1,5 κιλο.τωρα θα ξαναπαρω 1 μηνα το lipo6 και μετ θα ξανακανω εξετασεις να δω
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-03-11 23:26 #26
    Το avatar του χρήστη elias1988

    Εγγραφή
    10-09-2009
    Περ.
    Γλυφάδα (Αθή
    Μηνύματα
    32
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα, έχω υποθυροειδισμό και παίρνω Τ4 των 100, μπορώ να πάρω eca?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-03-11 23:33 #27
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elias1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα, έχω υποθυροειδισμό και παίρνω Τ4 των 100, μπορώ να πάρω eca?
    το καλυτερο θα ηταν να ρωτησεις τον ενδοκρινολογο σου για το συγκεκριμενο θεμα!!!

    προσωπικη μου αποψη οχι!
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-03-11 01:44 #28
    Προεπιλογή
    Προφανώς απάντηση μόνο από το γιατρό σου αλλά μην ακούσει εφεδρίνη και φρικάρει....ρώτα τον ΓΙΑΤΙ,αν σου πει ότι δε μπορείς.
    Εγώ προσωπικά θα έπαιρνα....δε βλέπω το λόγο γιατί όχι,καμία σχέση το εκα με θυροειδή...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 22-03-11 02:20 #29
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    τι δουλεια εχει ρε παιδες το eca με θυροειδη..απο ποτε η εφεδρινη ειναι ορμονη???οτι να ναι...τεσπα να ρωτησεις τον γιατρο σου γτ δν ξερουμε ολες τις πτυχες της υγειας σου..αντιθετως να προσεξεις πολλα λιποδιαλυτικα τυπου mito η Lipo6 black που τν πειραζουν...
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-03-11 02:41 #30
    Το avatar του χρήστη elias1988

    Εγγραφή
    10-09-2009
    Περ.
    Γλυφάδα (Αθή
    Μηνύματα
    32
    Προεπιλογή
    Ξέρω πως λόγω υποθυροειδισμού πρέπει να προσέχω οτιδήποτε θερμογενετικό, ακόμα και καφεΐνη.
    Αυτό είχα ακούσει, αν πιστεύεις πως δε στέκει και ξέρεις κάτι παραπάνω, οκ.
    Δε νομίζω να χρειάζεται να είναι ορμόνη κάτι για να επηρεάσει τις ορμόνες.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία