Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 46
  1. 22-03-11 02:59 #31
    Το avatar του χρήστη ginus

    Εγγραφή
    12-02-2009
    Περ.
    athens
    Μηνύματα
    798
    Προεπιλογή
    η καφεινη επηρεαζει την TSH για αυτο και στο πε..η εφεδρινη εκτος της θερμογενησης προαγει και τις ανορεξιογόνες ουσιες της..για αυτο και λειτουργει καλυτερα..οπως ειπα καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο..εφαγα ενα κολληματακι τωρα αλλα τεσπα
    don't read my posts..they are reflecting the truth..ugle things u know...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-03-11 03:04 #32
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elias1988 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρω πως λόγω υποθυροειδισμού πρέπει να προσέχω οτιδήποτε θερμογενετικό, ακόμα και καφεΐνη.
    Αυτό είχα ακούσει, αν πιστεύεις πως δε στέκει και ξέρεις κάτι παραπάνω, οκ.
    Δε νομίζω να χρειάζεται να είναι ορμόνη κάτι για να επηρεάσει τις ορμόνες.
    Δεν ξέρω κάτι παραπάνω .....αλλά γνωρίζοντας τη λειτουργία του εκα και του θυροειδούς,δε μπορώ να καταλαβω κατά ποιο τρόπο μπορεί να επηρεάσει....
    Το ενα είναι θυροειδής αδένας και επηρεάζεται από ορμόνες και το εκα διεγείρει το ΚΝΣ.
    Κάτι που διάβασα αλλά δε στηρίζεται σε κάποια έρευνα,οπότε απλά το αναφέρω χωρίς να το ενσερνίζομαι,είναι ότι λόγω αυξημένης θερμογέννεσης,θα υπάρχει μεγαλύτερη μετατροπή Τ4 σε Τ3(δε ξέρω που βασίζεται αυτό αλλά ακόμα και να ισχύει,πάλι δε βλέπω γιατί σε επηρεάζει)!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-03-11 03:07 #33
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ginus Εμφάνιση μηνυμάτων
    η καφεινη επηρεαζει την TSH για αυτο και στο πε..η εφεδρινη εκτος της θερμογενησης προαγει και τις ανορεξιογόνες ουσιες της..για αυτο και λειτουργει καλυτερα..οπως ειπα καλυτερα να ρωτησεις τον γιατρο..εφαγα ενα κολληματακι τωρα αλλα τεσπα
    Ναι η καφείνη επηρεάζει και την Τ4 και την ΤSH.....αλλά και πάλι ρε παιδιά εμένα μου φαίνεται αρκετά κουλό να μη μπορεί να πάρει εκα.....δε ξέρω,ίσως είμαι εγώ αφελής
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-04-11 19:01 #34
    Το avatar του χρήστη elias1988

    Εγγραφή
    10-09-2009
    Περ.
    Γλυφάδα (Αθή
    Μηνύματα
    32
    Προεπιλογή
    Τελικά πήρα ******.
    Καμια άποψη με δοσολογία.
    Σήμερα ξεκίνησα με ****
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-04-11 19:49 #35
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    φιλε δεν κανουμε αναφορα σε φαρμακα σε τετοια θεματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-01-14 23:34 #36
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    επειδή με τριβελίζει στο μυαλό μου και έχω μισό μήνα μπροστά για να πάω σε ενδοκρινολόγο (έφτιαξα το βιβλιάριο Νοέμβρη και τίθεται σε ισχύ 1/2)

    ειναι σημάδια οτι κάτι παίζει με τον θυρεοειδής αδένα αν:

    πρήζεται κατα τη διάρκεια της προπόνησης (κ το γύρο σημείο)
    απότομη κόπωση απο το πουθενά

    όχι οτι περιμένω τηλε-διάγνωση , αλλα για να πάρω μια ιδέα
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 15-01-14 10:14 #37
    Το avatar του χρήστη morbit_killer

    Εγγραφή
    05-12-2011
    Περ.
    ilion athens
    Μηνύματα
    411
    Cool
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    επειδή με τριβελίζει στο μυαλό μου και έχω μισό μήνα μπροστά για να πάω σε ενδοκρινολόγο (έφτιαξα το βιβλιάριο Νοέμβρη και τίθεται σε ισχύ 1/2)

    ειναι σημάδια οτι κάτι παίζει με τον θυρεοειδής αδένα αν:

    πρήζεται κατα τη διάρκεια της προπόνησης (κ το γύρο σημείο)
    απότομη κόπωση απο το πουθενά

    όχι οτι περιμένω τηλε-διάγνωση , αλλα για να πάρω μια ιδέα
    η αδυναμία είναι σημάδι δυσλειτουργίας του θυροειδούς αδένα έναν υπέρηχο θα κάνεις δεν κοστίζει πολλά 10 ευρώ για να δείς αν έχεις όζους , μην πανικοβάλεσε οι όζοι δεν είναι ανησυχητικοί κατα 90% των περιπτώσεων , πάντως θα πρέπει να πάρεις σελήνιο των 200μγ
    οπωσδήποτε , και φρέσκια γύρη μελισσών !! είναι πολύ σημαντικό να προλάβεις να ρυθμίσεις τον θυροειδή σου τώρα που είναι νωρίς !!
    ωστε να αποφύγεις την λήψη Τ3 η Τ4
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-01-14 11:59 #38
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    ωραία , θα το κοιτάξω άμεσα γιατι αυτό θέλω κ εγώ, να το προλάβω νωρις αμα παίζει κάτι
    ο υπέρηχος ειναι αρκετός ? γιατι είχα την εντύπωση οτι θα πρέπει να κάνω ορμονολογικές και χωρίς ασφάλιση κοστίζουν κανα 50ρι++
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 15-01-14 18:11 #39
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο rey1989 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραία , θα το κοιτάξω άμεσα γιατι αυτό θέλω κ εγώ, να το προλάβω νωρις αμα παίζει κάτι
    ο υπέρηχος ειναι αρκετός ? γιατι είχα την εντύπωση οτι θα πρέπει να κάνω ορμονολογικές και χωρίς ασφάλιση κοστίζουν κανα 50ρι++
    Θέλεις να δώσεις ένα αναλυτικό ιατρικό ιστορικό σε ενδοκρινολόγο με σημεία και συμπτώματα. Ακολουθούν επισκόπηση,ψηλάφηση και διαφοροδιάγνωση πριν ή μετά από τις κατάλληλες εξαιτάσεις. Κανείς δε θα σου πει εδώ κάτι,διότι είναι αντιδεοντολογικό. Δε πρέπει να παρακάμπτουμε τους επαγγελματίες υγείας. Είναι τόσα πολλά αυτά που μπορεί να σε κάνουν να αισθάνεσαι κουρασμένο κτλ.. το πρήξιμο το συζητάς εκεί.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 15-01-14 18:53 #40
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    αυτό εννοείτε , το είπα κ παραπάνω , δεν περιμένω τηλε-διάγνωση
    αν και δεν νομίζω να έχω κάτι γιατι σήμερα για παράδειγμα δεν είχα το παραμικρό θέμα
    θα πάω και θα δω τι θα μου πει, thanks
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-01-16 21:59 #41
    Προεπιλογή .
    αν παιρνω το χαπι για τον υποθυρεοδεισμο t4 75mg θα με παρουν στη 35μκ στο στρατο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-01-16 22:21 #42
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο arnold94 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν παιρνω το χαπι για τον υποθυρεοδεισμο t4 75mg θα με παρουν στη 35μκ στο στρατο?
    Eχω την εντύπωση πως θα εχεις πρόβλημα χωρις να ειμαι βεβαια 100% σιγουρος. Οπως και να έχεις στο κέντρο να το αναφέρεις σε καποιον στρατιωτικο γιατρο που θα σε εξετάσει και θα πάρεις την απαντηση σου
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-01-16 22:52 #43
    Προεπιλογή
    θα κοιταξω να το κρυψω μη με διωξουν
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-01-16 23:37 #44
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    γιατι να το παιρνεις, εχεις θεμα υγειας?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-01-16 00:02 #45
    Προεπιλογή
    οταν εκανα τυχαια μια εξεταση για το tsh θυρεοειδοτροπος ορμονη ειδαμε οτι ηταν πανω απ το οριο οι τιμες και ετσι παιρνω το χαπακι κανα δυο χρονια, και το κραταω σε φυσιολογικα επιπεδα
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία