Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 32
  1. 29-04-13 14:55 #16
    Προεπιλογή ΚΟΡΤΙΖΌΝΗ KAI προτείνη
    Γεια σας , είμαι 16 ετών και ασχολουμε με την γυμναστική αρκετό καιρό ... !! Έξω ένα πρόβλημα με το στομάχι μου ( Νόσος chron ) και κάνω θεραπία με χάπια (ΚΟΡΤΙΖΌΝΗ Medrol16mg ) (Ασακολ) και (Medrol ) γνωρίζετε μήπως μπορώ να πάρω καπια προτείνη που να μην έχει καπιες παρενεργιες μαζί με τα φάρμακα και να μπορώ να την περνώ κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.. ελπίζω να ξέρετε ότι ΖΆΧΑΡΗ ΚΑΙ ΑΛΆΤΙ μου απαγορεύσε ο γιατρός ....σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-04-13 16:25 #17
    Προεπιλογή
    Οι γιατροι απαγορευουν τη ζαχαρη, αλλα επιτρεπουν να τρωτε φρουτα... wtf? ( εκτος απο πορτοκαλι και ντοματα )

    Επισης επιτρεπουν βρωμη, αλλα απαγορευουν φυτικες ινες απο μπροκολο και λαχανικα.. Γιατι;


    Αποψη μου πως αυτη η νοσος και παρομοιες, με μια καλη διατροφη, γυμναστικη και οχι αγχος, μενει σε χειμερια ναρκη. Επιπλεον καποια συμπληρωματα σιγουρα μπορουν να βοηθησουν..


    Μια ερωτηση. Στον φιλο μου ειπαν να σταματησει τη γυμναστικη για καποιους μηνες και αυτος σταματησε.. Εγω του λεω να συνεχισει αλλα χαλαρα. Τι λετε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-04-13 16:28 #18
    Προεπιλογή Νοσος crohn και συμπληρωματα;
    Deluxe αν δεν είσαι γιατρός καλύτερα να μην δίνεις γνωματευσεις και να λες τις θεωρίες σου για το τι να κάνουν άτομα με χρονιές νόσους.

    Ο φίλος σου να ρωτήσει τον γιατρό του και αν δεν είναι ικανοποιημένος ας αλλάξει γιατρό
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-04-13 02:10 #19
    Προεπιλογή
    Εχει παει σε 4 διαφορετικους γιατρους και ολοι του λενε διαφορετικα πραγματα. Σου λεει κατι αυτο;;

    Ο ΚΑΘΕΝΑΣ ΚΟΙΤΑΕΙ ΤΟ ΠΟΡΤΟΦΟΛΙ ΤΟΥ, ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ. ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΝΟΙΑΖΕΤΑΙ ΓΙΑ ΕΜΑΣ.

    Εχει παει σε δυο γαστρεντερολογους, μια ιριδολογο και μια διατροφολογο-ομοιοπαθητικο.

    Θεραπεια για ολες τις ασθενειες μας προσφερει η φυση. Ας ξυπνησουμε επιτελους και να αφησουμε τα φαρμακα, γιατι χειροτερα μας κανουν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-04-13 13:37 #20
    Προεπιλογή Νόσος chron
    Γεια σας , είμαι 16 ετών και ασχολουμε με την γυμναστική αρκετό καιρό ... !! Έξω ένα πρόβλημα με το στομάχι μου ( Νόσος chron ) και κάνω θεραπία με χάπια (ΚΟΡΤΙΖΌΝΗ Medrol16mg ) (Ασακολ) και (Medrol ) γνωρίζετε μήπως μπορώ να πάρω καπια προτείνη που να μην έχει καπιες παρενεργιες μαζί με τα φάρμακα και να μπορώ να την περνώ κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.. ΖΆΧΑΡΗ ΚΑΙ ΑΛΆΤΙ μου απαγορεύσε ο γιατρός ....σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-05-13 08:48 #21
    Το avatar του χρήστη morbit_killer

    Εγγραφή
    05-12-2011
    Περ.
    ilion athens
    Μηνύματα
    411
    Cool
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Blazzz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας , είμαι 16 ετών και ασχολουμε με την γυμναστική αρκετό καιρό ... !! Έξω ένα πρόβλημα με το στομάχι μου ( Νόσος chron ) και κάνω θεραπία με χάπια (ΚΟΡΤΙΖΌΝΗ Medrol16mg ) (Ασακολ) και (Medrol ) γνωρίζετε μήπως μπορώ να πάρω καπια προτείνη που να μην έχει καπιες παρενεργιες μαζί με τα φάρμακα και να μπορώ να την περνώ κανονικά χωρίς κανένα πρόβλημα.. ΖΆΧΑΡΗ ΚΑΙ ΑΛΆΤΙ μου απαγορεύσε ο γιατρός ....σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων
    από μια μελέτη που έκανα στα φάρμακα πού παίρνεις δεν διατρέχεις κίνδυνο παίρνοντας πρωτεϊνη καθαρή whey , τό μόνο που θέλει προσοχή είναι η δοσολογία (σε μεγάλες δόσεις μπορεί να σου ερεθίσει το στομάχι)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-05-13 12:01 #22
    Προεπιλογή Απ: Νοσος crohn και συμπληρωματα;
    Morbit είσαι γιατρός? Έχεις το ιστορικό του παιδιού?

    Σταμάτα επιτέλους να λες μ@λακιες σε όποιο θέμα βρεις και να καθησυχαζεις άτομα που έχουν ασθένειες ίντερνετικα, αν είναι δυνατόν δηλαδή στα μισά θέματα που άτομα λένε ότι έχουν κάποια πάθηση δίνεις διάγνωση, φάρμακα, και είσαι και σίγουρος κιόλας αν είναι δυνατόν
    I love sweets
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-05-13 14:43 #23
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο morbit_killer Εμφάνιση μηνυμάτων
    από μια μελέτη που έκανα στα φάρμακα πού παίρνεις δεν διατρέχεις κίνδυνο παίρνοντας πρωτεϊνη καθαρή whey , τό μόνο που θέλει προσοχή είναι η δοσολογία (σε μεγάλες δόσεις μπορεί να σου ερεθίσει το στομάχι)

    Μια χαρα κινδυνο διατρεχει ακομη και στο μισο σκουπ.. Μονο isolate που δεν περιεχει ιχνος απο πηκτικα guar gum xantham gum και δεν ξερω και γω πως τα λενε.. Εγω ενα ποτηρι γαλα μπορω να το πιω αν κανω το λαθος να πιω παραπανω "παιζω" μπαλα με την τουαλετα

    *Καλυτερα χωρις πρωτεινη , περιεχουνε ποσοτητες ζαχαρης κρυφες , λιγοτερα ποσοστα απο αυτα που δινουνε και μιλαω για επωνυμες που οπως βλεπω το 90%+ απο εδω μεσα τις προτιμαει και τις προτινει... τζαμπα τις ερευνες που δινουνε μερικοι εδω μεσα......
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-05-13 13:22 #24
    Προεπιλογή
    ένα σχετικά καλό πινακάκι για συμπληρώματα χρήσιμα για την νόσο αυτη:
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες    

    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 28-06-13 00:40 #25
    Προεπιλογή
    Τωρα το ειδα το πινακακι! Που το βρηκες; Οποτε σιγουρα χρειαζεται μια καλη πολυβιταμινη.. Ποια προτεινετε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 28-06-13 13:39 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο morbit_killer Εμφάνιση μηνυμάτων
    από μια μελέτη που έκανα στα φάρμακα πού παίρνεις δεν διατρέχεις κίνδυνο παίρνοντας πρωτεϊνη καθαρή whey , τό μόνο που θέλει προσοχή είναι η δοσολογία (σε μεγάλες δόσεις μπορεί να σου ερεθίσει το στομάχι)


    file απ ότι είδα πιο κάτω κάποια άτομα λένε ότι σε πόλους αλους με νοσήματα τους λες τα ίδια..θα δω τι θα κάνω και θα συμβουλευτο τν γιατρό μου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-07-13 09:01 #27
    Το avatar του χρήστη morbit_killer

    Εγγραφή
    05-12-2011
    Περ.
    ilion athens
    Μηνύματα
    411
    Cool
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο deluxe Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τωρα το ειδα το πινακακι! Που το βρηκες; Οποτε σιγουρα χρειαζεται μια καλη πολυβιταμινη.. Ποια προτεινετε;
    καλές είναι οι βιταμίνες , αλλά δεν σου είπε το σημαντικότερο όπλο κατά της νόσου είναι το zinc oxide ψευδάργυρος 100 mg την ημέρα πάρτο και έλα να μας πείς αληθινά αποτελέσματα !!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 23-07-13 10:41 #28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο morbit_killer Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλές είναι οι βιταμίνες , αλλά δεν σου είπε το σημαντικότερο όπλο κατά της νόσου είναι το zinc oxide ψευδάργυρος 100 mg την ημέρα πάρτο και έλα να μας πείς αληθινά αποτελέσματα !!!!
    Στην 2η σελίδα από τις τρεις του πίνακα , αναφέρεται ο ψευδάργυρος ως αναγκαίο συστατικό για το ανοσοποιητικό σύστημα και την επούλωση αναφορικά με όσους πάσχουν από φλεγμονώδεις παθήσεις του εντέρου , με ημερήσιες δοσολογίες από 50 έως 100 mg και συγκεκριμένα ο γλυκονικός ψευδάργυρος (zinc gluconate) για καλύτερη απορρόφηση σε σύγκριση με το οξείδιο του ψευδαργύρου (zinc oxide).

    Αλλά βλέπω , δεν κάνουμε τον κόπο να διαβάσουμε και τίποτα.

    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 01-08-13 13:02 #29
    Προεπιλογή
    Για οποιον εχει αυτην την νοσο οπως κ εγω (Nοσος Crohn) θελω να πω πως μπορει ΑΦΟΒΑ να παρει πρωτεινη ...εχω ρωτησει τον γιατρο μου κ μου ειπε πωσ μπορω αφοβα να περνω εκτως αν καποια αππο αυτες μ φερνει διαρια τοτε θα πρεπει να αλαξω πρωτεινη......για οσους σκευτονται οτι ο γιατρος αυτος μπορει να λεει οτι θελει η να μην ειναι κ τοσο καλος κ να κοιταει μονο το χρημα κανει λαθος...ο γιατρος αυτοσ ειναι στο 424 κ ειναι καταπλικτικος..με εχει βοηθισει στο μεγηστο με αυτην την νοσο...θελω να πω και οτι πρεπει να μαθουμε να ζουμε μ αυτο κ να μην μας περνει απο κατω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 01-08-13 18:18 #30
    Προεπιλογή Νοσος crohn και συμπληρωματα;
    Η νόσος αυτή ειναι φυλετική ?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία