Σελίδα 31 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 2129303132 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 451 έως 465 από 476
  1. 22-06-12 21:03 #451
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισχυει για ολους οσους απαξιωνουν. το ποστ του ηλια δεν το προσεξα.και αλλοι κατα την δικη μου γνωμη γραφουν μαλακιες για να το πω οπως το ειπε ο ντεβιλ αλλα δεν το κανουμε θεμα μπιφ..χωρις παρεξηγηση...α και οι τονοι δεν πεφτουν λεγοντας στον αλλον οτι λεει μαλακιες...δεν εχω προηγουμενα με τον ντεβιλ απλα ειμαι 33 και δεν δεχομαι να μου λεει ο καθενας οτι λεω μαλακιες και το παιρνω προσωπικα επειδη συμμετειχα σε αυτη τη συζητηση
    αποτι θυμαμαι δεν αναφερθηκε κανεις σε σενα προσωπικα,οποτε καπου το χανεις..
    κ ναι αποτι βλεπεις μαλακιες γραφονται στο θεμα..
    infraction σε σενα,geodansk,72k..
    παιδια λυπαμαι γιατι σας γουσταρω ολους σαν μελη,αλλα καμια φορα ακρη δεν βγαινει αλλιως.

    αν θελετε μην το συνεχισετε..θερμη παρακληση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-06-12 21:11 #452
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.808
    Προεπιλογή
    τα είπαμε τα ξαναλέμε και πόσες φορες πρέπει να τα ξαναπούμε ακόμη , υπάρχει και η χημική ενότητα στο φόρουμ που για συγκεκρημενα άτομα υπο προυποθέσεις μπορούν να εχουν πρόσβαση .

    αλλα οι ξένοι δηλαδή και τα ξένα σάιτ μπορεί σε κάποιους τομείς να είναι πιο μπροστα αλλα σε πολλούς έχουν ξεφύγει , τι σημαίνει δηλάδή ότι πρέπει να τούς έχουμε και πρότυπα? στο κάτω κάτω θα ζήσει κάποιος και χωρίς χημική ενότητα , αυτοι μπορεί να κάνουν και αλαξοκολιές , άλλο να κοιτάμε θέματα στην βιβλιογραφία και να διασταυρώνουμε προσωπικες απόψεις απο άτομο που εμπιστευόμαστε

    και επειδη μπορεί ανώνυμα να γράφει και ο καθε τρελός και να λέει ότι θέλει , οι άλλοι δηλαδή πρέπει να τον ακούσουν με ευλάβεια? τι κολήματα είναι αυτα με τα αας, εμείς δηλαδή που δεν είχαμε ούτε νετ στα χρόνια μας όταν ερχόταν το πλήρωμα του χρόνου και υπο προυποθέσεις με τα σωστα άτομα που κερδισαν την εμπιστοσύνη μας δεν μαθαίναμε?

    σε ενα φόρουμ μπορεί να γράφονται προσωπικες απόψεις δεν σημαίνει όλα είναι σωστα και πρέπει να τα κάνουμε τυφλά , τέτοια θέματα απαιτούν εμπιστοσύνη σ αυτον που θα τα πεί και η εμπιστοσύνη κερδίζετε , δεν πάμε σαν τα πρόβατα και ότι κυκλοφορεί επειδη μας το πρότειναν πρέπει να το πάρουμε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 18-08-14 10:52 #453
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.624
    Προεπιλογή
    Ο Σταύρος Παπαδόπουλος, είχε πρόσφατα μια περιπέτεια με την υγεία του, την οποία θέλησε να γνωστοποιήσει, ενημερώνοντας και τον κόσμο του bodybuilding, οπότε το δημοσιεύουμε και εδώ :

    Αγαπητοι μου φιλοι κ γνωστοι το μηνυμα μου αυτο απευθυνεται πιο πολυ στους λατρεις του σπορ της σωματικης διαπλασης . Σε νεους κ παλιοτερους. Νιωθω οτι θελω να ανοιξω την καρδια μου κ να σας πω πολλα τα οποια πρεπει να ακουσετε με προσοχη κ επειτα να κανετε τις επιλογες σας κ να βγαλετε τα συμπερασματα σας.
    Απευθυνομαι σε ολους εσας που γνωριζω κ δεν γνωριζω με απολυτη αγαπη. Ξερω οτι θα βρεθουν πολλοι που θα πουνε ασχημα πραγματα γιατι ξερω οτι εχω κ αρκετους εχθρους εκτος απο φιλους κ οι εχτροι μου ειναι αυτοι που με κανουν να νιωθω οτι ισως εχω κανει κατι σημαντικο για να φτασω να τους ενοχλω. Ομως το μηνυμα μου απευθυνεται κ σε εκεινος που με μισουν, παντα με αγαπη.
    Παρολα αυτα δεν με νοιαζει οτι κ αν υποθει γιατι νιωθω οτι ειμαι ενας απο αυτους που επιβιωσαν γιατι ο Θεος το θελησε, ισως κ μονο για να σας μεταφερω αυτα που οι αλλοι συναθλητες μας δεν μπορουν γιατι βρισκονται στο χωμα δυστυχως.

    Πριν ξεκινησω το μηνυμα μου, θελω να ευχαριστησω δημοσια κ εγκαρδια τον φιλο κ συναθλητη μου Γιωργο Τουλιατο γιατι απο αυτα που εγραφε καθε μερα στο προφιλ του με ευαισθητοποιησε να κανω τις απαραιτητες κινησεις που επρεπε για να δω εγκαιρα τι συνεβαινε στην υγεια μου αλλα θελω να ευχαριστησω επισης τον θεραποντα ιατρο μου καρδιολογο κ. Διονυση Αντωνατο που του χρωσταω καθε μου ανασα αυτη την στιγμη.
    Τον Φεβρουαριο του 2014 ξεκινησα να εχω εναν πονο αριστερα στο στηθος μου εκει που βρισκονται η μυικη ομαδα serratus anterior (μεσα στα γυμναστηρια συνηθιζουμε να αποκαλουμε αυτη την μυικη ομαδα «οδοντωτοι μυς» ) . Στην αρχη νομιζα οτι ειναι νευροπονος απο την προπονηση. Ομως αυτος ο πονος γινοταν ολο κ πιο εντονος οταν εκανα αεροβικη προπονηση δηλάδη, οταν ανεβαζα παλμους. Εκει αρχισα να συμπαιρενω οτι κατι ισως συμβαινει με την καρδια μου. Ξεκινησα κ εκανα τις απαραιτητες εξετασεις .
    Καρδιογραφημα (ολα καλα), υπερηχο καρδιας(ολα καλα περα απο μια σχετικη υπερτροφια που ολοι οι αθλητες εχουν) , τεστ κοπωσεως .... εδω το διεκοψα λογο αυτου του πονου που αρχισε με τον καιρο να γινεται ολο κ πιο εντονος κ μαλιστα ειχε απηχηση κ στο σαγονι μου. Τις τελευταιες μερες οσο περναγε ο καιρο ειχε φτασει σε σημειο να με πιανει κ οταν περπατουσα μετα απο λιγο.
    Ο γιατρος που πηγα εδω στο Πουκετ που ζω, μου συνεστησε να κανω αξονικη στεφανιογραφια για να δουμε τι γινεται μεσα στις αρτηριες μου. Δεν ηθελα να την κανω στην αρψχη γιατι εδω η υγεια ειναι πολυ ακριβη κ η εξεταση στοιχιζε, αλλα σκεφτηκα οτι για τα φαρμακα τοσο καιρο εδινα τοσα χρηματα, δεν πρεπει να θυσιασω κ για την υγεια μου καποια απο αυτα.
    Οποτε εκανα την εξεταση κ το αποτελεσμα ηταν τραγικο...

    Ειχα παει να προπονησω πελατες μου κ ο γιατρος θα επαιρνε τηλ την γυναικα μου να της πει πρωτα τα αποτελεσματα προφορικα κ μετα θα μας εδινε κ την εξεταση γραπτως. Η γυναικα μου δνε με επαιρνε τηλ κ νομιζα οτι το εκανε για να μην με ενοχλησει στην δουλεια μου. Οταν γυρισα μου ειπε το αποτελεσμα κ εχασα την γη κατω απο τα ποδια μου. Σθενωση στην κεντρικη αρτηρια της καρδιας 95%.
    Ο γιατρος της ειπε οτι αν κλεισει 100% θα παθω καρδιακη προσβολη κ θα πεθανω. Οποτε πρεπει να βιαστω κ να κανω το συντομοτερο αγγειοπλαστικη κ να τοποθετησουμε στεντ στην αρτηρια μου.
    Δεν το πιστευα οτι συνεβαινε σε εμενα αυτο. Νομιζα μεχρι τοτε οτι ολα αυτα θα συμβαινουν παντα στους αλλους κ ποτε σε εμενα... εγω τα «επαιρνα» παντα σωστα με ολες τις προφυλαξεις, διαβαζα τα απαντα κ εκανα τα παντα... ομως.. η μανια μου να γινω ολο κ καλυτερος, η πλεονεξια μου με εκανε να ειμαι σε κυκλους για μακροχρονιο διαστημα για να βελτιονωμαι συνεχως, απολαμβανα τα βλεματα στην παραλια, τον κοσμο που με θαυμαζε κ ηθελε να φωτογραφιζεται μαζι μου, την αποδοχη που ειχα κ τις νικες μου στην σκηνη, τις επαγγελματικες μου επιτυχιες στις φωτογραφησεις κ ολο ενα περισσοτερη ζητηση για το ατομο μου σε δουλιες εδω στο εξωτερικο. Ειχα φτασει να ακουω ατομο της «Γερμανικης σχολης» οπου η καταχρηση πηγαινε συννεφο. Δεν με ενοιαζει τιποτα αλλο μα τιποτα, ουτε να βαζω χρηματα στην ακρη ουτε τιποτα. Μονο να γινομαι καλυτερος πιο μεγαλος κ πιο δυνατος να απολαμβανω τους καρπους κ να βελτιονομαι. Ημουν μηχανη ακουραστη η αναρρωση ηταν αμεση κ η κοπωση αγνωστη για μενα.
    Ολα ομως ηρθαν στο μυαλο μου μα ολα οταν ξαπλωσα στο κρεβατι του χειρουργειου κ ξυπνιος παρακολουθουσα την επειχηρηση που εκαναν οι γιατροι για να μου σωσουν την ζωη. Δεν θα ξεχασω ποτε το ασπρο απο τον τρομο κ αγωνια προσωπο της μητερας μου κ το κλαμα που εριχνε.
    Δεν θα ξεχασω ποτε οτι απο το 95% στενωση κ μετα σου κανουν μπαϊ πας επεμβαση ανοιχτης καρδιας κ οχι «μπαλονακι» κ τοποθετηση στεντ που μου εκαναν εμενα.... Μου ηρθε στο μυαλο κ η γυναικα που με παντρευτηκε με την ελπιδα να κανει οικογενεια κ ενα εχει ενα συντροφο στην ζωη της κ εγω ο ηλιθιος κ ξεροκεφαλος νομιζοντας οτι ημουν ατρωτος θα την αφηνα μονη στον κοσμο μονο κ μονο για την ματαιοδοξια μου.

    Ας γυρισουμε λιγο πιο πισω λοιπον... εδω οι γιατροι μου λεγαν οτι πρεπει να την κανω εδω την επεμβαση γιατι ειναι επικινδυνο να πεταξω για Ελλαδα λογο θρομβωσεων κλτ (οπου κ θρομβωση ειχα κ μου εκαναν θρομβωληση παραλληλα με την αγγειοπλαστικη. Κλασσικα οι θρομβοι προερχονται απο τα 17-α ΑΑΣ) .
    Εκει ηρθε η επεμβαση του φιλου κ συναθλητη μου ιατρου κ συγγραφεα Γ. Τουλιατου ο οποιος χωρις μεχρι τοτε να με εχει γνωρισει απο κοντα παρα μονο απο το ιντερνετ που κ εκει τον ειχα μπλοκαρει απο φιλο για ενα χρονο , εκεινος παρολα αυτα με εφερε χωρις 2η κουβεντα σε επαφη με τον γαμπρο του καρδιολογο Διονυσιο Αντωνατο κ ξεκινησε να με αναλαβει απο οταν ημουν στην Ταίλανδη ακομα .
    Μου ειπε οτι πραγματικα δεν μπορω να πεταξω γιατι αυτο ειναι επικινδυνο αλλα μου ειπε να κανω 2 ενεσεις ιπαρινης τοπικα στην κοιλια κ καποια αλλα πραγματα κ εφτασα ζωντανος στην Ελλαδα οπου μου εκανε την επεμβαση.
    Σωθηκα απο θαυμα κ αναθεωρησα για ολα στην ζωη μου. Ειμαι 6 μηνες εξω απο τα ΑΑΣ που τα χρησιμοποιουσα απο τα 17 μου εως κ πριν 6 μηνες στα 38 μου. Ημουν επισης μανιωδης καπνιστης κ ειχα κ το βεβαρημενο ιστορικο οτι ο πατερας μου πεθανε στα 48 του απο την ιδια παθηση. Πηγε για επεμβαση μπαι πας με βουλωμενη την κεντρικη αρτηρια 90 % κ αλλες 2 βουλωμενες 100% κ επαθε καρδιακη προσβολη στην επεμβαση οπου κ απεβιωσε.

    Αγαπω κ σεβομαι ολα τα παιδια που προσπαθουν με τους αγωνες κ ονειρευονται αλλα θελω να προσεχετε ολοι γιατι η ζωη ειναι γλυκια οσο σκληρη κ αν ειναι καποιες φορες. Υπαρχουν ατομα που μας αγαπουν κ αξιζει να ζουμε κ να προσπαθουμε γι αυτους ολους ειτε ειναι μητερες μας, αδερφια μας, παιδια μας η γυναικες μας. Μην απογοητευτε τους ανθρωπους που σας αγαπουν κ μην τους κανετε να νιωσουν την ελειψη σας για την ματαιοδοξια.

    Αυτη την στιγμη παρακολουθουμαι απο τον γιατρο μου χρησιμοποιω 2 φαρμακα για την καρδια μου καθημερινα. Κ κανω συχνες εξετασεις . Η διατροφη μου ειναι περα απο το κανονικο αψογη, κανω αεροβικη κ εχω βαλει το τρεξιμο στην ζωη μου (σιγανο γιατι ειμαι κ βαρυς κ ειναι μεγαλη επιβαρυνση για τα οστα αλλα κανω) κ εχω κοψει το καπνισμα εδω κ 16 μηνες. ΑΑΣ δεν εχω χρησιμοποιησει για τους τελευταιους 6 μηνες κ ουτε προκειται ξανα. Ο επομενος μου στοχος ειναι να φτιαξω το σωμα μου φυσικος κ να αγωνιστω ξανα στο αθλημα που αγαπω μεσω της ομοσπονδιας ΙΝΒΑ στην Ελλαδα.

    Πρεπει πρωτα να αναρρωσω κ να μπορεσω να επαναφερω το δικο μου ορμονικο περιβαλλον το οποιο ειναι αρκετα χαμηλο λογο της χρησης που εκανα κ χρειαζεται υπομονη κ σωστη μεθοδο για να τα καταφερω. Δε μπορω πια να αναρρωνω οπως παλια απο τις προπονησεις κ διαχειριζομαι ετσι την προπονηση μου ωστε 1ο ρολο παιζει η αναρρωση. Ο γιατρος μου δεν με αφηνει να σηκωνω βαρια κιλα κ προσαρμοζομαι σε απολυτα τεχνικη προπονηση. Κραταω λιπος με το παραμικρο λογο χαμηλης παραγωγης τεστοστερονης κ εχω κ ενοχλησεις στον προστατη μου (οξεια προστατιτιδα) τον τελευταιο μηνα οπου κ εκει ακολουθω θεραπεια.
    Με αγαπη προς ολους εσας απο καποιον που απο θαυμα εζησε για να σας τα διηγηθει.
    Ευχομαι να προσεχετε, να ζητε την καθε μερα σαν να ειναι η τελευταια αλλα οχι με γλεντια κ μαλακιες. Αλλα με το να αποδιδετε αγαπη στα κοντινα στα προσωπα, να μην θεωρητε τιποτα δεδομενο κ ατρωτο κ να αποροφατε την καθε στιγμη κ την καθε εικονα γιατι δεν ξερουμε οταν κοιμηθουμε αν καταφερουμε να ξυπνησουμε.

    • Το μηνυμα με την αδεια μου ελευθερο για αναδημοσιευση σε ολα τα Ελληνικα φορουμ σωματικης διαπλασης.

    Θεωρώ ότι αυτη η κατάθεση ψυχής αποτελεί τροφή για σκέψη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 19-08-14 09:33 #454
    Προεπιλογή
    Διαβάζεις διαβάζεις διαβάζεις και μετά από χρόνια λες αει και γ@μηθείτε όλοι σας,όταν δλδ ο άλλος σου λέει
    με 7% λίπος στο 1.80 cm 80 κιλά ότι είναι γεννετικά προικισμένος και με μια πρωτείνη βοηθάται ο στόχος του.

    Έπειττα έρχεται μια τέτοια εξομολόγηση και αναθεωρείς για την ποιότητα των γραπτών από άτομα που όντως
    ανιδιοτελή προσπαθούν να βάλουν τις σκέψεις σου και τον τρόπο λειτουργίας στον ίσιο δρόμο.

    υγ.Προσωπική άποψή μου.Οι ταμπέλες νάτουραλ καλά κάνουν και υπάρχουν.Όχι απλά επειδή είναι δικαίωμα
    του καθενός να ονοματίζει το οτιδήποτε,αλλά για την στήριξη της ιδεολογίας της ιδέας αυτής.Δεν μπορείς να πας
    σ ένα meeting 2CV με την φεράρι σου και να περιμένεις να σε προσέξουν! (sorry για το of)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 19-08-14 16:43 #455
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.808
    Προεπιλογή
    το θεμα είναι κατα πόσο νατουραλ μπορει να θεωρηθεί ένας που επι σειρα ετων έχει κατεβάσει τον αγλέωρα και μετα να κατεβει νατουραλ , εφόσον αν ποτε δεν είχε ακουμπήσει το παραμικρό δεν θα ήταν έτσι και μιλάω γενικά αυτο ισχύει για όλους μας

    αν κάποιος θέλει να κατεβεί νατουραλ κατεβαίνει, όπως παλια που κατεβαίναμε νατουραλ σε αγώνες που δεν είχαν ταμπέλα νατουραλ , απλα τα χρόνια πέρασαν το επιπεδο ξεφυγε , αλλα όποιος θελει κατεβαίνει όχι βέβαια σε χαρτ κορ ββ αλλα σε κάποια κατηγορία φίτνες , αν βέβαια το έχει αν δεν το έχει δεν σημαίνει σώνει και καλα επειδη γυμνάζετε και ασχολείτε με το ββ πρέπει να κατεβαίνει και σε αγώνες

    όπως όποιος κάνει τζόκινκ δεν σημαίνει θα πάρει μέρος σε αγώνες στιβου
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 19-08-14 18:07 #456
    The Quadzilla
    Το avatar του χρήστη Eddie

    Εγγραφή
    16-11-2009
    Περ.
    Βολος
    Μηνύματα
    9.514
    Προεπιλογή
    Σωστοτατος.. ^^
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-08-14 18:12 #457
    Προεπιλογή
    Oπως εγραψα και πιο πανω μπραβο στο Σταυρο τον Παπαδοπουλο γιατι θελει μαγκια να βγεις και να πεις "κυριοι ειμαι μαλακας , αλλα εσεις μην ακολουθησετε το παραδειγμα μου για να μην παθετε οτι επαθα".

    Ωστοσο πιστευει κανεις οτι αυτο θα εμποδισει τον τωρινο χρηστη να σταματησει τα ΑΑΣ?
    Και γιατι το λεω?

    Ενας που παιρνει θα πει απλα ενα "ε το παρακανε μαλλον, αλλα εγω προσεχω" ή "εγω παιρνω λιγο οχι πολυ" (και σκατα στα μουτρα του καθε ασχετου που παιρνει τα χαπια που του εδωσαν και εχει και αποψη αν αυτο που παιρνει ειναι πολυ ή λιγο) , "εε εγω εκανα τις εξετασεις μου και ξερω" , "ε ο αλλος πεθανε γιατι επαρνε χρονια , εγω ενα κυκλο εκανα μονο ετσι κι αλλιως αυριο δε θα κανω αλλο αφου θα εχω παντρευτει" ..

    Αν οσοι δεν παιρνουμε ειμαστε "οι απο δω" και οσοι παιρνουν ειναι "οι απο κει" ,
    ο Σταυρος Παπαδοπουλος ηταν στους "απο κει" και πλεον βρισκεται καπου στη μεση.
    Αυτοι λοιπον οι "απο κει" , οι χρηστες πιο πολυ πιθανο ειναι να τον μισησουν που θα διεγειρε το φοβο τους παρα να το ξανασκεφτουν και να σταματησουν. Γιατι αν ηταν να σταματησουν θα το ειχαν κανει και μετα τους θανατους τοσων και τοσων αθλητων.

    Εγω απλα θα πω οτι η γυμναστικη ειναι το ωραιοτερο δευτερευον πραγμα στη ζωη μας.
    Απο κει και περα , ΣΗΜΕΡΑ (που γνωριζουμε τοσα) , καποιον που θα οδηγηθει στο ντοπινγκ μηπως γινει γνωστος και βγαλει 5 φραγκα (για βιοποριστικους λογους δηλαδη) ...αντε , αντε και να τον καταλαβω. Που δεν.. αλλα πες αντε..Αν δεν εχει να φαει καποιος και δεν εχει αλλη διεξοδο , σηκωνεις τα χερια ψηλα.
    Αλλα το ντοπινγκ για χαβαλε-αγωνα , μοστρα και "να δω τα ορια μου σαν αθλητης" ειναι μια πληρης ελλεψη ιδανικων.. Πρεπει να εισαι εντελως "αδειος" για να παρεις φαρμακα για να αυξησεις τους μυες σου , δινοντας τους σχημα, δυναμη και μεγεθος που δεν πετυχες εσυ αλλα μια ενεση που καρφωσες.
    Λιγο εγκυος δεν υπαρχει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 19-08-14 20:32 #458
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    +1 ειναι σαν να δειξεις ντοκιμαντερ -οχι απλα εξομολογηση- σε καπνιστη για τους κυνδυνους του καπνισματος και εσυ να περιμενεις να κοψει το τσιγαρο καποιοι σιγουρα βεβαια θα προβληματιστουν καποιοι οχι.επιπλεον εχω να πω οτι σε καποιες περιπτωσεις μποντυμπιλντερς φταιει ο γαιδαρος (αλογιστη καταναλωση λιπαρων τροφιμων που επειδη εχουμε την αβαντα να παιρνουμε ουσιες με τρομερες λιποκαυστικες ιδιοτητες λεμε οκ δεν τρεχει τιποτα εμεις τρωμε τον αμπακα το φαρμακο δουλευει)βαραμε το σαμαρι (αας)και δεν μιλαω για τον σταυρο αλλα για παρα πολλους μποντυμπιλντερς που τρωνε σωρεια απο αηδιες σε τεραστιες ποσοτητες καθημερινα αντε μετα να μην σου φραξουν οι αρτηριες και να μην γεμισεις χοληστερινη εγω παντως αν εμπαινα στην διαδικασια να κανω κατι με αας θα ελεγα προσεχω την διατροφη μια τωρα θα την προσεχω δεκα γιατι εχουν την ταση να ανεβαζουν τις τιμες της χοληστερινης οπως και της πιεσης απο μονα τους ποσο μαλλον αν τα συνδυαζεις με τροφες γεματες λιπαρα μετατρεπεις το σωμα σε ορολογιακη βομβα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 19-08-14 21:33 #459
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Mikekan

    Εγγραφή
    18-10-2012
    Περ.
    Μαρουσι
    Μηνύματα
    4.075
    Προεπιλογή
    Μικρό έως αμελητέο ποσοστό θα προβληματιστεί, έστω και λίγο. Μη κοροιδευόμαστε μεταξύ μας.

    Υπάρχει πολύ ματαιοδοξία στο άθλημα. Και ματαιοδοξία μαζί με αμάθεια και έλλειψη παιδείας είναι επικίνδυνος συνδυασμός.
    Μιχάλης
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 19-08-14 22:22 #460
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.624
    Προεπιλογή
    Eπειδή συζήτηση εχει αρχίσει να γίνεται πιο γενικου τύπου, τα τελευταια ποστς θα μεταφερθουν εδω

    Αιτιες που πρεπει να αποφεύγονται τα ΑΑΣ...

    του οποίου άρθρου τυγχάνει αρθρογράφος να ειναι ο ιδιος ο Σταυρος Παπαδόπουλος .
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-08-14 10:39 #461
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάνω απ όλα να είναι υγιής και να είναι μια κακή παρένθεση στην ζωή του αυτο το περιστατικό , έχει να προσφέρει πολλα με τις γνώσεις του τις βασικές και με την εξομολόγηση του αυτη σίγουρα έχει βοηθήσει και προβληματίσει πολλους

    και το καλό είναι να μην γινόμαστε μετα Χριστό προφήτες αφού παθαίνουμε , αλλα να γίνετε μάθημα απο αυτα τα περιστατικά και να έχουμε όλοι το νού μας ότι κανείς δεν είναι άτρωτος

    και έχουμε περιπτωσεις παλιών ββερ με πολύ λιγότερες γνώσεις πάνω στην φαρμακοδιέγερση και φτάσαν σε βαθια γεράματα και τωρα έχουμε συνέχεια περιστατικά θανάτων νεότατων ανθρώπων και αυτο είναι κρίμα
    Μηπως γιατι οι παλιοι οπως λες επαιρναν μικρες δοσεις σε σχετικα μικρους κυκλους? Διαβαζα για το Andreas Muntzer ( νομιζω το εχω ξαναπει) και επαθα σοκ, ηταν συνεχεια μεσα, ********************************************************************************************************************************************************************************
    Τι θελω να πω, κανεις δεν μπορει να σταματησει καποιον που εχει αποφασισει να κανει χρηση , αλλα απο την χρηση στην καταχρηση υπαρχει τεραστια διαφορα.. και η καταχρηση παντα κανει ζημια ( καμμια φορα και η χρηση, αν γινει χωρις καθολου ψαξιμο )

    *** Απαγορεύεται η αναφορά απαγορευμένων ουσιών και στεροειδών στο φόρουμ. Mods Team ***
    No pain no gain!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-08-14 14:19 #462
    Προεπιλογή
    Βασικά εγώ ξέρω ότι οι old school ( Arnold etc) έπαιρναν το φάρμακο λες και ήταν καραμέλες. Τρελές δόσεις καθώς ήταν και πιο αγνή εποχή δεν ήξεραν πολλά από παρενέργειες. Σήμερα οι bber παίρνουν πιθανόν λιγότερα απλά τα roids είναι πιο εξελιγμένα.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-08-14 14:42 #463
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βασικά εγώ ξέρω ότι οι old school ( Arnold etc) έπαιρναν το φάρμακο λες και ήταν καραμέλες. Τρελές δόσεις καθώς ήταν και πιο αγνή εποχή δεν ήξεραν πολλά από παρενέργειες. Σήμερα οι bber παίρνουν πιθανόν λιγότερα απλά τα roids είναι πιο εξελιγμένα.
    Ειτε τοτε, ειτε τωρα, τα αναβολικα ειναι ακριβως τα ιδια. Η διαφορα ειναι, οτι πλεον, στο παιχνι υπαρχουν και φαρμακα που δεν αναβολικα στεροειδη, οπως η αυξητικη ορμονη, η ινσουλινη, των διαφορων ειδων πεπτιδια, και τα τελευταια 4-5 χρονια, και τα SARM's (Selective androgen receptor modulator). Οι δοσεις που παιρνουν οι σημερινοι σε καμια περιπτωση δεν ειναι μικροτερη απο οτι επαιρναν τοτε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-08-14 15:17 #464
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pappous45 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι θελω να πω, κανεις δεν μπορει να σταματησει καποιον που εχει αποφασισει να κανει χρηση , αλλα απο την χρηση στην καταχρηση υπαρχει τεραστια διαφορα.. και η καταχρηση παντα κανει ζημια ( καμμια φορα και η χρηση, αν γινει χωρις καθολου ψαξιμο )
    Πανω σ αυτο θελω να πω κατι.
    Οπως γραφει και ο ιδιος ο Σταυρος ο Παπαδοπουλος για τις συνεπειες των ΑΑΣ αλλα και στην ιδια την περιγραφη της περιπετειεας του , το συνορο απ τη χρηση στην καταχρηση ειναι πολυ ευκολα προσπελασιμο. Η ματαοδοξια ταυτοχρονα εκτοξευεται. Το φαρμακο προκαλει αυτοματως ενα εθισμο. Κακα τα ψεματα , και το γραφω ανοικτα (με βαση και αυτα που διαβασαμε στις συνεπειες των ΑΑΣ πιο πανω αλλα και στην περιπετεια του) λυπαμαι που θα το γραψω ετσι στεγνα , αλλα εμενα αυτη η φαση που περιγραφει μου θυμισε ναρκομανη. Μου θυμισε το τονιζω.

    Κατι ο εθισμος,
    κατι το εμποριο για να βρω τη χρηση (δοση)
    κατι οι παρενεργειες σωματικες και ψυχικες
    θυμιζουν λιγο ναρκομανη. Απλα το ναρκομανη τον εχουμε συνδεσει με το παγκακι , τη διαπομπευση (κακως για μενα γιατι ενας ναρκομανης ειναι ενας ασθενης που ισως δε φταιει καποιες φορες για τις περιπετειες του) και το θανατο , ενω τον αθλητη των ΑΑΣ τον συνδεουμε με τη δυναμη, το ωραιο σωμα, την ευεξια (χωρις να ξερουμε το παρασκηνιο οπως δεν ξεραμε και ολα τα προσωπικα αυτα που περιεγραψε ο Σταυρος).
    Αυτο μου θυμιζει εμενα και οποιος θελει ας πει οτι λεω μαλακιες.

    Για να επανελθω ομως στο ζητουμενο.
    Ρωταω.
    Ειμαστε ολοι τοσο δυνατοι και σιγουροι για τον εαυτο μας που μπορουμε να παρουμε ΑΑΣ και να βαλουμε το φρενο εκει που εμεις θελουμε? Δε φοβομαστε καθολου πιθανη εμφανιζομενη ματαιοδοξια που μπορει να μας κανει να ξεπερασουμε τα ορια? Θεωρουμε οτι θα ελεγξουμε τοσο καλα τα ορια μας και τις αντοχες μας και θα τηρησουμε το μετρο κατα τη χρηση? Ο ιδιος ο Σταυρος τα λεει αυτα. "Νομιζα πως ημουν ατρωτος" λεει.. "Οι αλλοι θα πεθανουν εγω οχι".

    Ποσοι καπνισαν απλα σε ενα παρτι και μετα το συνεχισαν και δεν μπορουσαν να το κοψουν?
    Ποσοι ξεκινησαν απλα με ενα κυκλο αλλα γλυκαθηκαν και ηθελα κι αλλο?
    Εγω -για να πω και για μενα- ημουν παντα αρνητικος στα συμπληρωματα , τα θεωρουσα του διαβολου , μεχρι το 2006 , και οταν πηρα μια πρωτεινη μετα ηθελα και αμινοξεα, και πολυβιταμινη , αλλα και γλουταμινη , και καζεινη και εχασα τη μπαλα , γιατι πολυ εγιναν για μενα κατι οικειο. Ξερετε ποσοι κανουν το βημα και μετα επειδη απλα "ξεφοβηθηκαν" το τραβανε λιγο παραπανω? Το οριο για να το βαλει καποιος πρεπει να το βαλει πριν μπει στο χορό για να μη χορεψει. Ετσι πιστευω εγω. Να πεις "παιρνω 5 συμπληρωματα αλλα σε κυκλους δεν μπαινω , κανει τζιζ"

    Ας μη λεμε λοιπον με τοση σιγουρια "θα παρω αλλα λιγο" γιατι δεν ξερουμε πως θα μας βγει. Ας μην ειμαστε ειδικοι και σ αυτο , να ξερουμε αν παιρνουμε λιγο ή πολυ. Ο χορηγος των αναβολικων θα ειναι εκει να ...σπρωχνει πραμα. Το φρενο μονο εμεις μπορουμε να το βαλουμε.

    Εγω -λεει- αν μπω θα παιρνω την καλυτερη ποιοτητα. Δηλαδη αν δεν εχεις λεφτα δε θα αρκεστεις στο φτηνο?
    Εγω -λεει αλλος- αν μπω θα κανω εξετασεις συνεχεια. Δηλαδη αν βγαλεις μια ζημια θα μπορεσεις τοσο ευκολα να τα σταματησεις? Αν βγαλεις μια ζημια εισαι σιγουρος οτι θα την προλαβεις ε?

    Εκει θελω να καταληξω για να μην το κουραζω.
    Σ αυτο που λεει ο Σταυρος. Η ματαιοδοξια δεν ελεγχεται. Ας μην πιστευουμε οτι ολα ειναι τοσο ευκολα.

    Οποιος θελει προφανως και θα παρει.
    Αλλα μην κοιμαται και σκεφτεται "εγω ειμαι εξαιρεση".
    Οποιος κανει το γοη να ειναι ετοιμος μηπως χρειαστει να κανει και τον καουμποη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-08-14 15:41 #465
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    πολυ σωστη τοποθετηση..

    κ φυσικα εισαι σαν ναρκομανης αφου υπαρχει η ψυχολογικη εξαρτηση..μαλιστα σε μερικες χωρες διωκεσαι σαν ναρκομανης..

    εξαλλου ποιος ναρκομανης λεει οτι θα ξεκινησω γιατι θελω να πεθανω?!ολοι νομιζουν οτι θα το ελενξουν..
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 31 από 32 ΠρώτηΠρώτη ... 2129303132 ΤελευταίαΤελευταία