Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 02-10-08 10:00 #1
    Προεπιλογή ΜΥΡΜΗΓΚΙΑΣΜΑ ΣΤΑ ΔΑΚΤΥΛΑ
    Μετά απο 15 μήνες διαρκούς προπόνησης σταμάτησα ξαφνικά για 15 μέρες περίπου την γυμναστική λόγω έλλειψης διάθεσης... πριν 3 μέρες πριν ξεκινήσει να με "παίρνει" από κάτω και να την διακόψω τελείως (είναι πολύ λεπτή ή γραμμή θέλησης/τεμπελιάς) αποφάσισα πάλι να μπω στο πρόγραμμα μου. Έτσι ξεκίνησα προπόνηση Δευτέρα και Τρίτη κανονικά. Δεν γνωρίζω αν είναι συμπτωματικό όμως από χτές (που σταμάτησα για λόγους ασφάλειας) έχω ένα πολύ ελαφρύ μούδιασμα ("μυρμήγκιασμα" - όπως όταν δεν έχουμε καλή κυκλοφορία εάν πλακώσουμε ένα σημείο του σώματος μας όταν κοιμόμαστε) στα άκρα των δακτύλων μου του αριστερού χεριού (ειδικά στον δείκτη - το αισθάνομαι ακόμα και τώρα που γράφω..) όμως το σύμπτωμα είναι πολύ ήπιο - σχεδόν δεν το αισθάνομαι καθόλου. Όμως μου κάνει εντύπωση ότι συνεχίζει και σήμερα.. μήπως ζορίστικα πολύ? Γιατί είχα ένα τράβηγμα και στον αυχένα όταν έκανα ασκήσεις (και είναι ανακλαστική η αντίδραση στο χέρι). Τώρα θα μου πείτε τι γράφω στο forum και δεν πάω σε έναν ειδικό να με εξετάσει.. τέλοσπαντων. Ακούω απόψεις..
    Keep in mind that you wonʼt grow — regardless of how much protein you consume — if you are slacking in the gym or training like a wuss
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 02-10-08 10:34 #2
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    να σε ρωτησω κατι εχεις μετρησει τη πιεση σου γιατι αυτο μπορει να ειναι και απο χαμηλη πιεση ειμαι ζωντανο παραδειγμα για αυτο στο λεω το παθενα και εγω καποτε αλλα τωρα εχει σταματησει
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 02-10-08 15:43 #3
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    εμένα μουδιάζουν τα δάχτυλα πολύ εύκολα (το μικρό και ο παράμεσος) και είχα ρωτήσει ειδικούς και είχαν πει ότι είναι φυσιολογικό και πως γίνεται επειδή σε μένα είναι πιο επιφανειακά τα νεύρα στον αγκώνα και εύκολα πιέζονται...

    δεν ξέρω τι έχεις απλά μην αγχώνεσαι, δε σημαίνει κάτι κακό απαραίτητα... κοίταξε το όμως για να είσαι σίγουρος... πολύ πιθανό να έγινε κάτι στην προπόνηση και να είναι προσωρινό....
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 02-10-08 15:53 #4
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.918
    Προεπιλογή
    το έχω ξανακούσει αυτό μπάκα, δεν είναι τπτ... ένα πολύ ελαφρύ μυρμίγκιασμα υπάρχει πάντα στα δάχτυλα μερικών ανθρώπων που κάνουν γυμνάστική. αν δεν είναι έντονο με τον καιρό θα σου λεγα να το ξεχάσεις.

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 02-10-08 16:00 #5
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    να προσέχεις στον πάγκο να μην ανεβοκατεβάζεις το κεφάλι σου γιατί πιέζεται ο αυχένας... ίσως να σε επιρέασε αυτο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 03-10-08 11:25 #6
    Προεπιλογή
    και εγω το επαθα αυτο ξαφνικα πριν 5 μηνες περιπου, στο μικρο δαχτυλο και τον παραμεσο του αριστερου χεριου.το ειχα για 3 μηνες συνεχεια δεν εφευγε. μετα σταματησα το τζιμ και σε ενα μηνα με αφησε...
    τωρα που ξαναρχισα μου φαινεται πως σιγα σιγα αρχιζει παλι..πιστευω πως εινα τα νευρα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 03-10-08 11:33 #7
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ παιδιά.. και εγώ έχω την εντύπωση ότι συσχετίζεται άμεσα με την γυμναστική
    Keep in mind that you wonʼt grow — regardless of how much protein you consume — if you are slacking in the gym or training like a wuss
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 03-10-08 11:50 #8
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    το ότι έχει να κάνει με τη γυμναστική από μόνο του δε λέει κάτι...
    πρέπει να βρείς τι ακριβώς γίνεται για να το διορθώσεις και να μην έχεις άλλες ενοχλήσεις και τυχόν μελλοντικά προβλήματα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-10-15 12:08 #9
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Είναι θέμα αγγειακής αιτιολογίας,παρά νευρολογικής.
    Επίσης η βήτα αλανίνη,που χρησιμοποιείται ως αλκαλοποιητής του Ph στο αίμα,προκαλεί κνησμό.
    Απάντηση με παράθεση