Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14
  1. 09-06-13 00:32 #1
    Το avatar του χρήστη MassGeorge

    Εγγραφή
    07-06-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    20
    Smile Προγραμμα κυκλικης προπονησης μετα απο εγχειρηση και απουσιας 6 μηνων και ανω
    εδω θελω να σας παραθεσω το προγραμμα κυκλικης προπονησης που θελω να αρχισω..οπως σας ειπα και στην γνωριμια μας ειχα κανει καποιες εγχειρησεις δυσκολες λαπαροσκοπικα (τα εξω ραμματα εχουν εξαφανισθει αλλα εχω και εσωτερικα τα οποια δεν ξερω τι θα γινουν και αν αποροφηθουν,απλα ειναι σκληρη η περιοχη απο κατω απο τις τρυπες που μου ειχαν ανοιξει)και επισης δεν παω γυμναστηριο αλλα εχω σπιτι οργανα στα οποια μπορω να βασιστω.ειναι τα εξεις.μονοζυγο,τροχαλια για δικεφαλα,τροχαλια για τρικεφαλα,τροχαλια για πλατη,τροχαλια χαμηλης κωπηλατικης,πεκντεκ,εκτασεις τετρακεφαλων,εκτασεις οπισθειων μυριαιων,παγκο για κοιλιακους,οριζοντιος παγκος και επικληνης και κατακληνης για στηθος,μπαρα(οπου μπορω να κανω πολλες ασκησεις ελευθερα σκουοτ αρσεις θανατου καλημερες δικεφαλα κτλ..καθως εχω και αλτηρες..τα κιλα που εχω στις τροχαλιες και στα ελευθερα βαρη με καλυπτουν πληρες αυτην την στιγμη. εχω λαστιχα για να κανω ζεσταμα μεσαιας αντιστασης(χρωματος μπλε)και τελος εχω και ενα στεπερ.το προγραμμα για να αρχισω να μπαινω σιγα σιγα και να βλεπω πως αντιδρω και μετα το καζο που περασα ειναι το εξεις..

    Σε κάθε άσκηση 2 σετ των 15 επαναλήψεων
    Η πρώτη δεύτερη και τρίτη προπόνηση να γίνονται Δευτέρα, Τετάρτη και Παρασκευή αντίστοιχα.
    Τρίτη, Πέμπτη και Σάββατο λιγο αεροβια 20 λεπτα και αν δω με το καιρο πως δυναμωνω και μπορω αυξανω λιγο.
    Κοιλιακούς και ραχιαίους 2 φορές την βδομάδα 3 σετ από 20 επαναλήψεις το κάθε ένα.(ειτε στον παγκο ειτε σε ελβετικη μπαλα,αναλογα τα κεφια)
    Πρώτη προπόνηση

    Πόδια: Καθίσματα
    Πλάτη: Έλξεις στο μηχάνημα τροχαλία(Εμπροσθολαιμιες)
    Στήθος: Πιέσεις στο ίσιο πάγκο με μπάρα
    Ώμους: Πλάγιες άρσεις με αλτήρες
    Δικέφαλα: Κάψεις με μπάρα σε όρθια θέση
    Τρικέφαλα: Πιέσεις στην τροχαλία

    Δεύτερη προπόνηση

    Πόδια: Εκτάσεις τετρακέφαλων
    Πλάτη: Κωπηλατική με αλτήρες
    Στήθος: Πιέσεις σε επικλινή πάγκο με μπαρα
    Ώμους: Εμπρόσθιες άρσεις με αλτήρες
    Δικέφαλα: Κάψεις με αλτήρες στον επικληνη
    Τρικέφαλα: Εκτάσεις με αλτήρα καθιστος

    Τρίτη προπόνηση

    Πόδια: Προβολές με αλτήρες
    Πλάτη: Κωπηλατική τροχαλία
    Στήθος: Ανοίγματα με αλτήρες (οριζοντιος παγκος)
    Ώμους: Πιέσεις με αλτήρες καθιστος
    Δικέφαλα: Κάψεις στη τροχαλία
    Τρικέφαλα: kickbacks

    μια απορια που εχω ειναι τις γαμπες πως θα τις γυμναζω αφου δεν εχω μηχανημα!!? υπαρχει τροπος σωστης και ολοκληρωτικης εκγυμνασεις? και αν ναι ποιες ασκησεις μπορω να κανω ?σιγα σιγα φιαχνω και την διατροφη παλι αφου πλεον μπορω και τρωγω ποσοτητες χωρις να ποναω να κανω εμετους κτλ ¨το εχω βαλει πισμα να φτασω το επιπεδο που ημουν και παρολες τις δυσκολιες οικονομικες που δεν μπορω να πηγαινω τζιμ πιστευω θα κανω πολυ καλη δουλεια με αυτα που διαθετω! ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΓΝΩΜΗ ΚΤΛ ΑΠΟ ΤΑ ΕΜΠΕΙΡΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΜΕΛΗ ΘΑ ΤΗΝ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη MassGeorge : 09-06-13 στις 00:35
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-06-13 10:26 #2
    Προεπιλογή
    Πανε στη σμιθ, βαλε για υψωμα 2 δισκους στην καθε μερια και κανε καθιστος γαμπες
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 09-06-13 12:13 #3
    Το avatar του χρήστη MassGeorge

    Εγγραφή
    07-06-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πανε στη σμιθ, βαλε για υψωμα 2 δισκους στην καθε μερια και κανε καθιστος γαμπες
    δεν εχω σμιθ ελευθερη μπαρα μονο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-06-13 12:19 #4
    Προεπιλογή
    Μακαρι κι εγω να βρω γυμναστηριο χωρις σμιθ
    Πρεσσα εχετε λογικα.
    Αν ναι κανε εκει..βαζε τις μυτες στη γωνια της πρεσσας και κανε πολυ καλη ασκηση για γαμπες
    Το προγραμμα πολυ καλο btw μονο που θα ειχα 2 φορες την εβδομαδα σκουωτ.
    Πχ 1η και 3η μερα
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 09-06-13 12:41 #5
    Προεπιλογή
    Καταρχην καλο νεο ξεκινημα!!!
    Για γαμπες αφου κανεις σπιτι θα σου προτεινα αυτες τις δυο ασκησεις

    Ασκηση 1

    Ασκηση 2

    Παγκο εχεις,μπαρα εχεις,αλτηρες εχεις οποτε δεν θα εχεις καποιο θεμα.
    I don’t eat for taste, I eat for function.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 09-06-13 12:55 #6
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Εγκρίνω ιδιαίτερα την άσκηση 2,

    όπου μπορεί να γίνει και με ένα πόδι την φορά - άρσεις γάμπες όρθιος με αλτήρα - για επιπλέον αντίσταση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 09-06-13 13:01 #7
    Το avatar του χρήστη MassGeorge

    Εγγραφή
    07-06-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μακαρι κι εγω να βρω γυμναστηριο χωρις σμιθ
    Πρεσσα εχετε λογικα.
    Αν ναι κανε εκει..βαζε τις μυτες στη γωνια της πρεσσας και κανε πολυ καλη ασκηση για γαμπες
    Το προγραμμα πολυ καλο btw μονο που θα ειχα 2 φορες την εβδομαδα σκουωτ.
    Πχ 1η και 3η μερα
    σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σου!δαβασε ομως λιγο καλυτερα το ποστ μου..δεν παω gym και ειπα δεν εχω πρεσσα..γυμναζομαι σπιτι στο γυμναστηριο που εχω φτιαξει..οσο για το προγραμμα ειναι μεχρι να συνηθησει το σωμα μου και να δω πως ανταποκρινομαι μετα την απουσια που ειχα και τις εγχειρησεις που εκανα!γιατι οσο ναναι εχω ταλαιπορηθει παρα πολυ!!ειχα φτασει σε σημειο επι 14 μηνες να τρωγω μονο λιγο πρωινο και τιποτα αλλο γιατι μολις φουσκωνα λιγο πονουσα αφανταστα εκανα εμετους και πηγαινα τουαλετα καθε 3-4 μερες με πολυ δυσκολια ενω δεν ημουν ετσι..(απλα να συμπληρωσω λιγο την ιστορια μου)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 09-06-13 13:03 #8
    Το avatar του χρήστη MassGeorge

    Εγγραφή
    07-06-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο grtech Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγκρίνω ιδιαίτερα την άσκηση 2,

    όπου μπορεί να γίνει και με ένα πόδι την φορά - άρσεις γάμπες όρθιος με αλτήρα - για επιπλέον αντίσταση.
    αυτη ναι την κανω στα σκαλια ενοειται! απλα ηθελα και αλλες να δω αν μπορω να κανω.με βοηθησατε παρα πολυ!!ολοι !!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 09-06-13 13:04 #9
    Το avatar του χρήστη MassGeorge

    Εγγραφή
    07-06-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο shazam Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καταρχην καλο νεο ξεκινημα!!!
    Για γαμπες αφου κανεις σπιτι θα σου προτεινα αυτες τις δυο ασκησεις

    Ασκηση 1

    Ασκηση 2

    Παγκο εχεις,μπαρα εχεις,αλτηρες εχεις οποτε δεν θα εχεις καποιο θεμα.
    σε ευχαριστω!με εσωσες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-06-13 13:08 #10
    Το avatar του χρήστη MassGeorge

    Εγγραφή
    07-06-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    οποτε μετα απο την βοηθεια των υπολοιπων παιδιων κατεληξα στο να βαλω στο προγραμμα γαμπες..αφου λοιπον εχω 3 μερες προγραμμα μερα παρα μερα στην καθε προπονηση στο τελος θα βαλω και μια διαφορετικη ασκηση για γαμπες.. στην πρωτη μερα θα βαλω αυτη:http://www.bodybuilding.com/exercise...ted-calf-raise στην δευτερη μερα:http://www.bodybuilding.com/exercise...ell-calf-raise και στην τριτη μερα:http://www.exrx.net/WeightExercises/...CalfRaise.html ετσι θα εχω ολα τα ερεθισματα σε ολες τις μυικες ομαδες απο διαφορετικες γωνιες εγκυμνασης!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-06-13 13:29 #11
    Προεπιλογή
    Α σορρυ μαν απλα μολις ειδα εκτασεις τετρακεφαλων παρασυρθηκα
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 09-06-13 14:34 #12
    Το avatar του χρήστη MassGeorge

    Εγγραφή
    07-06-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χριστοφορος123 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α σορρυ μαν απλα μολις ειδα εκτασεις τετρακεφαλων παρασυρθηκα
    dont worry!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 09-06-13 18:36 #13
    Προεπιλογή
    κ γω σπιτι κανω..καθσιτος ηαμπες δεν μ μ πιανει σχεοδν καθολου οσα κιλα κ να βαλω,ορθις με πιανει αλλα μονο τοαν ακνω ενα ενα ποδι γιαιτ εχεις α τισταση ενω τοαν κανεις με ααλτηρες ορθιος κ με τα δυο ποδια ημε μπαρα ειναι πολυ πιο ευκολο και δεν εχεισ κ ισσοροπια...

    ακομη μπορεις να αλαλξεις τις μυτες,να τις εχεις μεσα η εξω κ να κανεις 21,7 με μυτες μεσα,7 εξω κ 7 ολοκληρες
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-06-13 19:39 #14
    Προεπιλογή
    Ξεκίνα Deadlifts με λίγα κιλά και ανέβα σιγά σιγά.
    ''You can sell anything to a bodybuilder. Anything.''
    Elliot Hulse
    Απάντηση με παράθεση