Σελίδα 1 από 15 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 223
  1. 21-06-13 22:43 #1
    Post Whey Protein (Prozis Sport)
    Γεια σας καλώς σας βρήκα!Γράφτηκα στο forum γιατί βλέπω είστε γνώστες του bodybuilding και θέλω να ακούσω συμβουλές σας.
    H νέα prozis 100% Whey φαίνεται να συμφέρει για την ποσότητα πρωτεΐνης της(82γρ ανά 100γρ) άλλα δεν έχει ακόμα reviews και είναι unflavored που δεν ξέρω τι σημαίνει, την δοκίμασε κανείς ,έχει αποτελέσματα;
    Περισσότερα για αυτήν:

    Όνομα: prozis-sport_100-whey-2000g_1.jpg Εμφανίσεις: 8927 Μέγεθος: 43,7 KB
    Όνομα: Αγορά 100 Whey 2000g €24.99 Prozis Sportn.png Εμφανίσεις: 8580 Μέγεθος: 27,5 KB
    Όνομα: Αγορά 100 Whey 2000g €24.99 Prozis Sport.png Εμφανίσεις: 8636 Μέγεθος: 11,9 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-06-13 22:50 #2

    Εγγραφή
    14-05-2012
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    78
    Προεπιλογή
    unflavoured=αγευστη.......το μονο κακο ειναι οτι εχει χοληστερολη 60mg

    ευχαριστω δεν θα παρω!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-06-13 03:44 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο a-mad Εμφάνιση μηνυμάτων
    unflavoured=αγευστη.......το μονο κακο ειναι οτι εχει χοληστερολη 60mg

    ευχαριστω δεν θα παρω!

    200+mg έχει ένας κρόκος αυγού, δεν είναι μεγάλη η ποσότητα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-06-13 16:24 #4

    Εγγραφή
    14-05-2012
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    78
    Προεπιλογή
    "Το αυγό όμως, εκτός από χοληστερίνη περιέχει και αρκετή ποσότητα λεκιθίνης, ένα λιπίδιο που θεωρείται χοληστερινο-προστατευτικό, η οποία λειτουργεί ως αντίβαρο, με αποτέλεσμα η συμβολή του αυγού στην αύξηση της χοληστερίνης να είναι ελάχιστη"

    το ανωτερο οριο καταναλωσης χοληστερολης ειναι 300mg/ημερα.....οποτε τα 120mg στα δυο σκουπ μ φενονται πολλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-06-13 03:00 #5
    Προεπιλογή
    +1
    NO PAIN...NO GAIN....
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-06-13 15:57 #6
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Αν πρόσεχαν όλοι τι τρώνε και μετρούσαν την κάθε χοληστερόλη και κάθε ουσία, θα ήταν φιτίλια όλο το χρόνο... Τα 60mg μας πείραξαν τώρα...
    Εγώ καταναλώνω 15 κρόκους την ημέρα και οι ενδείξεις των αιματολογικών εξετάσεων είναι άριστες. Για την σωματική μου κατάσταση περιττό να μιλάω... Επομένως σαν κάτι να μην λένε ή δεν καταλαβαίνετε σωστά...
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-06-13 16:23 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    πραγματι..
    απορω κ γω με καποιους ανθρωπους που ψαχνουν,για να βρουν σωνει κ καλα κατι να τους φταιει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-06-13 18:15 #8
    Προεπιλογή
    Εγω θα πάρω κανά 2 ν δοκιμάσω.καλη μ φενεται
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 01-07-13 01:21 #9
    The Prophet
    Το avatar του χρήστη sofos

    Εγγραφή
    16-10-2010
    Μηνύματα
    5.621
    Προεπιλογή
    λογικο ολες οι whey concentrate,εχουν υψηλη χοληστερολη...αν δεν εχουν τοτε κατι να σας ''βρωμαει'' ειναι και unflavoured και φτηνη,μια χαρα πολυ καλη προταση
    aesthetics 100/100
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-07-13 09:16 #10
    Προεπιλογή
    σημερα κανω την παραγκελια μαζη με το σουπερ παμπ. θα κανω ενα ρεβιου οταν ερθει
    Keep Your Eyes Open!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 02-07-13 18:37 #11
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή review prozis sport whey protein
    Καλησπέρα παιδιά,είμαι καινούργιος στην παρέα σας,αλλά σας διαβάζω χρόνια και ευχαριστώ για τις πολύτιμες συμβουλές σας τις οποίες έχω ασπαστεί κατά καιρούς.

    Στο θέμα μας τώρα,όσον αφορά τη πρωτεΐνη της prozis sport,μιας και την έχω στην κατοχή μου εδώ και 3 μέρες (από το γνωστό site) είπα να σας μεταφέρω τις πληροφορίες και τις εντυπώσεις που έχω αποκτήσει από το εν λόγω σκεύασμα.

    Έχω δοκιμάσει πολλές φόρμουλες και από τη συγκεκριμένη έχω μείνει πολύ ενθουσιασμένος,μιας και λόγω του ότι δεν έχω εισόδημα θεωρώ ότι είναι η πιο οικονομική πρωτεΐνη συμπυκνώματος (concetrate) που υπάρχει στην αγορά (ελπίζω να μη μου ξεφεύγει καμιά-αν υπάρχει πιο οικονομική στείλτε μου).

    Θα είμαι λεπτομερής γιατί θεωρώ ότι αξίζει,εφόσον οι περισσότεροι έχετε οικονομικές δυσκολίες.

    Πέραν της τιμής της και της ποσότητας (2000gr) που σου προσφέρει 66 δόσεις,έχει πάρα πολύ καλή διαλυτότητα και υφή. Πολλά σκευάσματα μόλις τα ανοίξεις και πας να βάλεις τη δόση στο σκουπ,σηκώνεται σκόνη με συνέπεια να διαχύνετε στον αέρα και έξω από τη σακούλα ή το πλαστικό δοχείο. Αυτή δεν είναι έτσι,είναι καθισμένη κάτω και είναι σαν ο ένας κόκκος να έλκει τον άλλο με συνέπεια να μη γίνεται σκόνη που φεύγει στον αέρα. Προσωπικά την ανεκατεύω με το κουταλάκι με μεσαία ποσότητα νερού και διαλύεται αμέσως κατά 95%. Αφήνει ελάχιστες μπαλίτσες αδιάλυτες οι οποίες δεν με ενοχλούν καθόλου στην κατάποση,καθώς καταπίνονται πολύ εύκολα ή τις διαλύεις ευχάριστα με το στόμα. Έχω δοκιμάσει πολλά πιο ακριβά σκευάσματα με απομονωμένες πρωτείνες ή μπλεντ (γρήγορης ή βραδείας απελευθέρωσης) που κάνουν ακριβώς τις ίδιες λίγες και μικρές μπαλίτσες όταν τις ανεκατεύεις με το κουταλάκι. Φαντάζομαι πως το συμπύκνωμα της prozis sport στο σέικερ δεν θα τα έχει αυτά τα μπαλάκια. Αν την έχετε αυτή την απορία (αν αφήνει μπαλάκια αδιάλυτα στο σέικερ,ρωτήστε με και θα τη πιω σε λίγες ώρες). Υφή στο στόμα πολύ καλή (πχ δεν είναι σαν να πίνεις άμμο).

    Πάμε τώρα στο κρίσιμο κομμάτι της γεύσης,καθώς όλοι θα διερωτάστε αν πίνεται. ΝΑΙ ΠΊΝΕΤΕ ΠΟΛΎ ΕΥΧΆΡΙΣΤΑ,παρόλο που είναι άγευστη. Θα ακουστεί περίεργο,αλλά γεύση έχει. Είναι σαν να "πίνεις" πίτα αράβικη σε υγρή μορφή,ή ψωμί ή γενικά φέρνει κάτι σαν αλεύρι ή κρέπα μαζί με λίγο από γεύση γάλακτος κτλ...
    Δεν ξέρω,αλλά εγώ την αντιλαμβάνομαι ως γεύση "πίτα" με γάλα πράγμα που μου αρέσει πολύ και το απολαμβάνω... ή τέλος πάντων δε με ενοχλεί-δε με αηδιάζει όπως έκανε άλλη πρωτεΐνη πολλών πηγών στην ίδια τιμή από το ίδιο site(δεν ξέρω αν κάνει να αναφέρω ποια εννοώ). Μόλις την είδα διαθέσιμη είχα το άγχος αν θα πετάξω τα χρήματα μου λόγω γεύσης και μόνο. Ευτυχώς πετούσα στο ταβάνι μόλις τη δοκίμασα και αυτοδιαψεύστηκα. Έχουμε ένα όπλο που δεν κοστίζει για διαστήματα που θα έχουμε αφραγκίες.

    Συνοψίζοντας θα έλεγα διαλυτότητα 8/10.
    "γεύση" 8/10
    τιμή 10/10 αρκεί να παραμείνει στα ίδια επίπεδα και να υπάρχει πάντα διαθεσιμότητα

    Αυτό το review αφορά τη προσωπική άποψη και μόνο και ελπίζω να σας κατατόπισα. Τέλος τα συστατικά της είναι άπαιχτα. 82άρα.. Με χαλάνε ελάχιστα τα τρανς λιπαρά πιο πολύ από τη χοληστερόλη που λένε πιο πάνω,καθώς θα μπορούσαν να λείπουν. Ως φοιτητής με σχετικό αντικείμενο θεωρώ ότι δεν υπάρχει κάτι το μεμπτό στη χοληστερόλη καθώς είμαστε αθλητές και κάποιοι γυμναζόμαστε πολύ σκληρά. Τα τρανς λιπαρά υπάρχουν σε βούτυρα,παγωτά κτλ,αλλά στα συμπληρώματα οφείλουν να λείπουν.
    Όμως αυτό το σκεύασμα της prozis sport αξίζει πολύ καθώς ανά δόση έχει 7 γρ. BCAA και 5 γρ γλουταμίνη και 25 γρ. πρωτεΐνης συμπυκνώματος ορού γάλακτος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 02-07-13 19:39 #12
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ίων Δραγούμης Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν ξέρω,αλλά εγώ την αντιλαμβάνομαι ως γεύση "πίτα" με γάλα πράγμα που μου αρέσει πολύ και το απολαμβάνω...
    Χαχαχαχα, άπαιχτος ο φίλος! Το πιό διασκεδαστικό και ταυτόχρονα χρήσιμο review που έχω διαβάσει! Ευχαριστούμε πολύ φίλε, πιστεύω πως πολλοί το περιμέναμε αυτό το review για να προχωρήσουμε σε παραγγελίες...!
    Όσο αναφορά τη γεύση, άμα αδειάσεις μέσα στο 2κιλο και μια μικρή συσκευασία κακάο πικρό, δέ θα γίνει άραγε ακόμα πιο ενδιαφέρον; Πάντως η διαλυτότητά του δέ νομίζω να αλλάξει, το κακάο το πικρό μιά χαρά λιώνει και στο σέικερ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 03-07-13 02:04 #13
    Banned
    Εγγραφή
    02-07-2013
    Περ.
    Ηράκλειο Κρ
    Μηνύματα
    832
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Anashario Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαχαχαχα, άπαιχτος ο φίλος! Το πιό διασκεδαστικό και ταυτόχρονα χρήσιμο review που έχω διαβάσει! Ευχαριστούμε πολύ φίλε, πιστεύω πως πολλοί το περιμέναμε αυτό το review για να προχωρήσουμε σε παραγγελίες...!
    Όσο αναφορά τη γεύση, άμα αδειάσεις μέσα στο 2κιλο και μια μικρή συσκευασία κακάο πικρό, δέ θα γίνει άραγε ακόμα πιο ενδιαφέρον; Πάντως η διαλυτότητά του δέ νομίζω να αλλάξει, το κακάο το πικρό μιά χαρά λιώνει και στο σέικερ.
    Ευχαριστώ φίλε μου. Φαντάζομαι δε θα είναι πρακτικό να ανακατέψεις όλη τη συσκευασία με κακάο,αλλά σίγουρα μπορείς να το κάνεις μεμονωμένα σε κάθε δόση στο σέικερ. Μπορείς επίσης να το ρίχνεις σε γιαούρτι (ανάλογα τους στόχους σου),να το βάζεις με γάλα, με δεξτρόζη μεταπροπονητικά ή σε φρέσκο φυσικό χυμό φρούτων κτλ κτλ... μπορείς να κάνεις πολλά... εμένα με ενδιέφερε να το πίνω εγώ ευχάριστα σκέτο και αυτό πράγματι συμβαίνει. Ενώ εγώ αηδίαζα μια πρωτεΐνη (μπλεντ με σόγια,πρωτείνη σιταριού,αυγού κτλ) που βρίσκεις στο συγκεκριμένο site που έχει σχεδόν την ίδια τιμή. Αυτή δε πινόταν ΜΕ ΤΊΠΟΤΑ. Ενώ της prozis sport όλα κομπλέ. Άσε που δε συγκρίνονται σε συστατικά.

    Βέβαια έδωσα 3-4 γουλιές στη κοπέλα μου και δεν της άρεσε και μόλις είδε το μήνυμα που σας έγραψα,μου είπε να πάψω να είμαι ψεύτης..
    χαχαχαχα... αλλά εγώ λέω την αλήθεια.. πίνεται μια χαρά χαρούλα...
    Γούστα είναι αυτά. Εγώ θα αγοράζω 4 κιλά κάθε μήνα και κάτι και θα είμαι κομπλέ.. ίσως παίρνω και κάνα μπλεντ βραδείας απελευθέρωσης κάπου κάπου..
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 03-07-13 06:47 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ίων Δραγούμης Εμφάνιση μηνυμάτων
    ίσως παίρνω και κάνα μπλεντ βραδείας απελευθέρωσης κάπου κάπου..
    Δοκίμασε αν θέλεις την Elite ΧΤ της Dymatize, φτηνή, πεντανόστιμη και λειτουργική!
    Μιά Prozis και μιά Elite και τη βγάλαμε τη παραγγελία
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-07-13 09:26 #15
    Προεπιλογή
    οπιος εχει παρει ποτε την αγευστη του myprotein ειναι ιδια, σε γευση,διαλιτοτητα,και την συσταση που εχει.
    Keep Your Eyes Open!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 15 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία