Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 31 από 31
  1. 20-02-15 11:10 #31
    Προεπιλογή
    Γεια σας!

    Θα ήθελα την βοήθειά σας!
    Στις 7 Φεβρουαρίου πόνεσα πάρα πολύ πάνω από την μασχάλη όλο ευθεία πάνω.
    Σάββατο νύχτα έως 4 το πρωί ο πόνος ήταν απίστευτος. Έβαζα έως τις 4 που αποκοιμήθηκα voltaren.
    Ξυπνάω Κυριακή με τον μισό πόνο. Το ίδιο και νύχτα Κυριακής με voltaren και μειώνεται ο πόνος άλλο ένα 20%.
    Δευτέρα σε χειρούργο ορθοπεδικό αθλίατρο.
    Με ελάχιστη εξέταση με έστειλε για ακτινογραφία.
    Η ακτινογραφία έδειξε ασβεστοποιητική τενοντίτιδα. Οκ το βρήκε.... χάρηκε για την διάγνωσή του. 'Ελα που εγώ πάνω από μασχάλη πονούσα.
    Έδωσε αντιφλεγμονώδες μου μίλησε για ενέσεις μου μίλησε για 10 ημέρες άδεια από την εργασία μου μίλησε για 10 φυσικοθεραπείες τώρα δέκα αργότερα.
    Καλά όπως όλοι μας δεν τα έχω καλά με όλα αυτά τα παραπάνω. Ούτε ενέσεις ούτε τόση άδεια... κτλ κτλ.
    Μου είπε μετα από την επιμονή μου πως πονάω προς τα μέσα αλλά είναι η ασβετοποιός απ έξω και νομίζω πως χτυπάει μέσα... Είμαι και ξανθιά αλλά να μην καταλαβαίνω που πονάω δεν μου το είχα. Με πίεζε απ έξω και δεν ένιωθα κάτι. Με ακουμπούσε εκεί εσωτερικά και άντε γεια!!



    Πίνω τα χάπια το ξεκουράζω... αυτό κάθε ημέρα γινόταν και καλύτερα.
    Παρασκευή απόγευμα σε άλλο γιατρό.
    Με εξέτασε αρκετή ώρα χέρια έτσι χέρια αλλιώς πάνω κάτω πίσω... και κλινικά είπε τέλεια.
    Είπε επίσης να μην κάνω φυσικοθεραπείες. Ένα λάστιχο μόνο να το δέσω και να το τραβάω στο σπίτι. Ανέφερε για τον τένοντα τον υπερακάνθιο.
    Έπειτα είπε πως μπορεί να πετάξω σκουπίδια και να κοπεί, μπορεί να στρώσω κουβέρτα και να κοπεί.... και πως δεν μπορεί να μου σταματήσει τις δραστηριότητες να γυρίσω σε αυτές σε 10 ημέρες.

    Είμαι 40 ετών. Από γυμναστήριο κάνω 3 φορές/ εβδομάδα powerplate και παίζω βόλευ.

    Διαβάζω για πόσο μεγάλα θέματα ίσως να έχουμε αν δεν το προσέξουμε... δεν έχω μείνει ικανοποιημένη με τις οδηγίες τους.

    Κλασικά δεν φαντάζομαι να σταματάω γυμναστήριο και βόλευ. Τώρα στο σπίτι κάνω διάδρομο. Από την άλλη δεν μπορώ να φανταστώ να κάνω ζημιά και να τρέχω εξάμηνα και με χειρουργεία κτλ κτλ.
    Ουφ!
    Εμένα γιατί δεν με έστειλαν για μαγνητική... γιατί απόλυτα δεν με καθοδήγησαν τι να κάνω;
    Η ιδέα μου είναι; ή φύλα τα ρούχα σου να έχεις τα μισά... γιατί ότι και να λένε μόνο εμείς θα την πατήσουμε;
    Το χέρι είναι πολύ καλύτερα από εκείνη την Δευτέρα... εγώ όμως ανησυχώ... είναι το κατ φαντασίαν ασθενής ή να δώσω και άλλη προσοχή... και να απευθυνθώ και αλλού?

    Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και για την όποια άποψη - καθοδήγηση!

    (Η ακτινογραφία έδειξε ασβετοποιητική τενοντίτιδα... κάτι όμως λένε αφού δεν πόναγα εκεί πως ίσως να έχει δημιουργηθεί και πριν είκοσι χρόνια.)
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dimbill : 20-02-15 στις 11:12
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123