Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 26
  1. 05-07-13 10:32 #1
    Το avatar του χρήστη Co0022

    Εγγραφή
    01-04-2012
    Περ.
    Λεμεσος
    Μηνύματα
    421
    Προεπιλογή Πλατυποδία
    Η απορία μου είναι αν επηρεάζει η πλατυποδία την προπόνηση γαμπών. Έχω μικρές γάμπες(είναι πίσω από το υπόλοιπο σώμα). Ξέρω παίζουν μεγάλο ρόλο τα γονίδια. Μήπως παίζει ρόλο και η πλατυποδία; Επίσης όταν κάνω προπόνηση γαμπών και εκτελώ την κίνηση σε όλες τις ασκήσεις για γάμπες με πιάνει ένας πόνος κάτω στην πατούσα(ειδικά όταν προσπαθώ να ανεβώ στο πιο ψηλό σημείο που μπορώ στις ασκήσεις γαμπών). Μήπως είναι και αυτό απο πλατυποδία; Να πω πως έχω ειδικούς πάτους για την περίπτωσή μου και τους φοράω πάντα.
    I may not be there yet, but I am closer than I was yesterday...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 05-07-13 10:54 #2
    Το avatar του χρήστη Mpozos

    Εγγραφή
    17-01-2012
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.331
    Προεπιλογή
    Προσωπικά εμένα δεν με επηρεάζει η προπόνηση για γάμπες που έχω πλατυποδία, ούτε το τρέξιμο με ενοχλεί ούτε καμία δραστηριότητα και το έμαθα πρόσφατα οτι έχω πλατυποδία επειδή πήγα για με κοιτάξει ενας γιατρός λόγο πόνου στον αστράγαλο. Επίσης να σημειώσω ότι τα παπούτσια μου δεν έχουν ειδικούς πάτους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-07-13 10:55 #3
    Προεπιλογή
    Κι εγω εχω πλατυποδια.
    Κανενα απολυτως προβλημα λενε οτι οποιος εχει κουραζεται περισσοτερο πχ στο τρεξιμο απο εναν που δεν εχει αλλα δεν ξερω αν ισχυει κ αυτο
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 05-07-13 11:22 #4
    Το avatar του χρήστη Co0022

    Εγγραφή
    01-04-2012
    Περ.
    Λεμεσος
    Μηνύματα
    421
    Προεπιλογή
    Παιδιά τι βαθμού έχτε πλατυποδία? Από όσα ξέρω υπάρχουν 3 βαθμοί. Εγώ έχω πλατυποδία 3ου βαθμού δηλαδή σοβαρή...
    I may not be there yet, but I am closer than I was yesterday...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 05-07-13 12:43 #5
    Το avatar του χρήστη Mpozos

    Εγγραφή
    17-01-2012
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.331
    Προεπιλογή
    εμένα δεν με είπαν τη βαθμό πλατυποδία έχω, αλλα μπορώ να σου πω οτι το πόδι μου είναι ίσιο, οταν προσπαθώ να το λυγίσω παθαίνω κράμπα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-07-13 12:51 #6
    Το avatar του χρήστη Co0022

    Εγγραφή
    01-04-2012
    Περ.
    Λεμεσος
    Μηνύματα
    421
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mpozos Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμένα δεν με είπαν τη βαθμό πλατυποδία έχω, αλλα μπορώ να σου πω οτι το πόδι μου είναι ίσιο, οταν προσπαθώ να το λυγίσω παθαίνω κράμπα.
    Εγω οταν κανω γαμπες ποναει πολυ απο κατω στην πατουσα.
    I may not be there yet, but I am closer than I was yesterday...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-07-13 13:11 #7
    Το avatar του χρήστη Mpozos

    Εγγραφή
    17-01-2012
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.331
    Προεπιλογή
    Δοκίμασε τότε όταν κάνεις την ανύψωση να μην έχεις τα άκρα τέρμα άκρη αλλά λίγο ποιο μέσα, εάν και πάλι πονάει δεν γνωρίζω το αίτιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-07-13 13:17 #8
    Το avatar του χρήστη Co0022

    Εγγραφή
    01-04-2012
    Περ.
    Λεμεσος
    Μηνύματα
    421
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mpozos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δοκίμασε τότε όταν κάνεις την ανύψωση να μην έχεις τα άκρα τέρμα άκρη αλλά λίγο ποιο μέσα, εάν και πάλι πονάει δεν γνωρίζω το αίτιο.
    Λες να ειναι αυτο; Δηλαδη να μην παταω στις μυτες;
    I may not be there yet, but I am closer than I was yesterday...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-07-13 13:20 #9
    Το avatar του χρήστη Mpozos

    Εγγραφή
    17-01-2012
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.331
    Προεπιλογή
    Το εφαρμόζεις και βλέπεις, εάν δεν πονάει είναι αυτό, εάν πονάει κάποιο άλλο αίτιο είναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-07-13 13:36 #10
    Το avatar του χρήστη Co0022

    Εγγραφή
    01-04-2012
    Περ.
    Λεμεσος
    Μηνύματα
    421
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mpozos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το εφαρμόζεις και βλέπεις, εάν δεν πονάει είναι αυτό, εάν πονάει κάποιο άλλο αίτιο είναι.
    Οκ ευχαριστω. Λες να παιζει ρολο η πλατυποδια για το μεγεθος των γαμπων μου;
    I may not be there yet, but I am closer than I was yesterday...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 05-07-13 13:38 #11
    Το avatar του χρήστη Co0022

    Εγγραφή
    01-04-2012
    Περ.
    Λεμεσος
    Μηνύματα
    421
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mpozos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά εμένα δεν με επηρεάζει η προπόνηση για γάμπες που έχω πλατυποδία, ούτε το τρέξιμο με ενοχλεί ούτε καμία δραστηριότητα και το έμαθα πρόσφατα οτι έχω πλατυποδία επειδή πήγα για με κοιτάξει ενας γιατρός λόγο πόνου στον αστράγαλο. Επίσης να σημειώσω ότι τα παπούτσια μου δεν έχουν ειδικούς πάτους.
    Λιγη ειναι η δικη σου πλατυποδια γιατι αν ηταν πολλη θα σε ενοχλουσε και θα το εψαχνες απο καιρο...
    I may not be there yet, but I am closer than I was yesterday...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-07-13 13:49 #12
    Το avatar του χρήστη Mpozos

    Εγγραφή
    17-01-2012
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    1.331
    Προεπιλογή
    Δεν νομίζω να παίζει ρόλο, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

    Δεν γνωρίζω αν έχω πλατυποδία σαν εσένα, εγώ εχω το χούι όταν πονάω κάπου, η όταν είμαι άρρωστος να μην πηγαίνω στον γιατρό και περιμένω με τον καιρό να αναρρώσω, ετσ και το πόδι μου πονούσε ανά διαστήματα αλλά δεν πήγαινα στον γιατρό μέχρι που μια μέρα ο πόνος ήταν αρκετά έντονος και πήγα. Από τότε πήρα παπούτσια με Gel και τα πόδια μου έχουν χαλαρώσει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-07-13 14:11 #13
    Το avatar του χρήστη Co0022

    Εγγραφή
    01-04-2012
    Περ.
    Λεμεσος
    Μηνύματα
    421
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mpozos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω να παίζει ρόλο, αλλά δεν είμαι και σίγουρος.

    Δεν γνωρίζω αν έχω πλατυποδία σαν εσένα, εγώ εχω το χούι όταν πονάω κάπου, η όταν είμαι άρρωστος να μην πηγαίνω στον γιατρό και περιμένω με τον καιρό να αναρρώσω, ετσ και το πόδι μου πονούσε ανά διαστήματα αλλά δεν πήγαινα στον γιατρό μέχρι που μια μέρα ο πόνος ήταν αρκετά έντονος και πήγα. Από τότε πήρα παπούτσια με Gel και τα πόδια μου έχουν χαλαρώσει.
    Και εγω πηρα τετοια παπουτσια. Μεγαλη διαφορα. Η πλατυποδια μπορει να δημιουργησει πονο στα γονατα οταν τρεχεις κλπ αλλα μολις πηρα τετοια παπουτσια το προβλημα μειωθηκε. Αποφευγω ομως το πολυ τρεξιμο.
    I may not be there yet, but I am closer than I was yesterday...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-07-13 14:18 #14
    Προεπιλογή
    ρε παίδες, πηγαίνετε αγοράστε Ορθοπεδικούς πάτους και θα είσαστε μια χαρά, ούτε πόνο στο τρέξιμο ούτε τίποτα,
    10 ευρώ έχουν, μόνο που θα πρέπει να τους αλλάζεται κάθε χρόνο γιατί παραμορφώνονται,
    υπάρχει και πιο ακριβή λύση με το να κάνετε πελμογράφημα και να σας κάνουν custom πάτους.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-07-13 14:32 #15
    Το avatar του χρήστη Co0022

    Εγγραφή
    01-04-2012
    Περ.
    Λεμεσος
    Μηνύματα
    421
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Billy Εμφάνιση μηνυμάτων
    ρε παίδες, πηγαίνετε αγοράστε Ορθοπεδικούς πάτους και θα είσαστε μια χαρά, ούτε πόνο στο τρέξιμο ούτε τίποτα,
    10 ευρώ έχουν, μόνο που θα πρέπει να τους αλλάζεται κάθε χρόνο γιατί παραμορφώνονται,
    υπάρχει και πιο ακριβή λύση με το να κάνετε πελμογράφημα και να σας κάνουν custom πάτους.
    Εκανα εγω custom πατους. Μηπως ξερεις αν σχετιζεται τιποτα με τις γαμπες η πλατυποδια.
    I may not be there yet, but I am closer than I was yesterday...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία