Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 29-07-13 15:21 #1
    Προεπιλογή ΘΕΛΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΙΛΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ ΝΑ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΜΕ ΜΙΑ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΤΕΧΝΗ
    Καλησπέρα!
    Να σας θυμισω πως ειμαι 15 χρονων 1,83-1,84 υψος και 69 κιλα.
    Απο Σεπτεμβρη θελω να αρχισω μια σωστη διατροφη για να βαλω 5-8 κιλα πανω μου και να συνεχισω τα βαρη,αλλα θελω να αρχισω και μια πολεμικη τεχνη οπως εκανα παλια muaithai στα 12 και στα 13. Σκεφτομαι η για kick boxing η για muai thai. Αυτο που μου μπαινει στο μυαλο ειναι οτι αν κανω πολεμικη τεχνη η οποια ειναι πολυ καλη αεροβια ασκηση,φοβαμαι πως θα στεγνωσω ενω θελω το αντιθετο,να παρω κιλα..
    Γιαυτο ψαχνω μια καλη διατροφη με πολλες θερμιδες ωστε να καταφερω τον σκοπο μου (να παρω κιλα) και οχι το αντιθετο.Ακομη εχω την δυνατοτητα να παρω και ενα συμπληρωμα πρωτεινης και να πινω ενα ροφημα την μερα..Οποιος μπορει ας με βοηθησει να φτιαξω την διατροφη,Ευχαριστω πολυ !
    Train like an athlete,
    Eat like a nutrisionist,
    Sleep like a baby,
    Win like a champion.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-07-13 15:27 #2
    Το avatar του χρήστη Michaelangelo

    Εγγραφή
    19-03-2010
    Περ.
    Kuopio/Finland
    Μηνύματα
    1.027
    Προεπιλογή
    Φίλε μου, μη τη φοβάσαι την αερόβια γενικά! Βοηθάει στο στέγνωμα, αλλά το σημαντικό σε αυτό το θέμα, είναι η διατροφή σου! Οπότε απλά... φάε παραπάνω
    Διατροφή με πολλές θερμίδες, είναι αρκετές. Υπάρχουν πολλά τόπικ περί αυτού και σίγουρα θα βρεις αυτό που σου ταιριάζει. Από κει και πέρα, μόλις το κάνεις, τη ποστάρεις εδώ και τα παιδιά θα κρίνουν, θα σου διορθώσουν τυχόν λάθη και θα προτείνουν! Καλή τύχη!
    Insta: @savvoulidis.sportstherspy
    Απάντηση με παράθεση